Şimdi Ara

dizüstü lcd çatlaması :( helppp

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • markası ve modeli hp nc6120 (ekran boyutu 15,0 inç) olan dizüstü bilgisayarımın lcd ekranı darbe sonucu boydan boya çatladı
    acil olarak yaptırmam gerekiyor sadece lcd ekranı değişicek.tamir süresi ve fiyat konusunda bilgisi olanlardan yardım bekliyorum...teşekkürler...
    (not:Ankara da oturuyorum)

• bi yardım yaa
  • öncelikle geçmiş olsun

sanırım en az 600 doları gözden çıkarmalısın kadıköyde 2 el satan ve tamir yapan yerlere ulaşabilirsen daha net bilgi alırsın
  • Tabi bir dizüstü sahibinin başına gelebilecek en kötü durumlardan birisi. Önce sakin olmalısın. Sana tavsiyem telefon aracılığıyla sana en yakın HP teknik servisiyle bağlantıya geçmeli ve durumu anlatarak onların fikirlerini dinlemelisin. Daha sonra aklına yatarsa teknik servisin dediklerini dinle. Ama dikkatlı ol. Çünkü bir ekran için aşırı miktarlarda para ödeme. Belkide o ekrana vereceğin paranın üzerine biraz daha katıp yeni bir makine alabilirsin. En son çare yetkili olmayan ancak tamir yapan kadıköyde yerler var. Oralardan uygun bir ekran bulabilirsin belkide...
  • yanliş hatırlamıyosam bu olay bi arkadasın daha basına gelmişdi 400 dolar civarına malolmustu onu
    gecmiş olsun
  • cevaplarınız için teşşekür ederim ama msjimda belirttiğim gibi ankarada oturuyorum istanbulda yaptırma imkanım yok...
  • geömiş olsun resmini ekleme imkanın varmı ben bir arkadasa sorayım
    quote:

Orjinalden alıntı: erhot

cevaplarınız için teşşekür ederim ama msjimda belirttiğim gibi ankarada oturuyorum istanbulda yaptırma imkanım yok...
  • tıklayınız

işte benim dizüstünün halii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhot -- 20 Mart 2006; 19:55:46 >
  • nasıl yaptın sen onu öyley ya düşürdünmü naptın olayı anlatsan laptobu olan arkadaslar daha dikkatli olur bundan sonra
    quote:

Orjinalden alıntı: erhot

tıklayınız

işte benim dizüstünün halii

• geçmiş olsun birader, pis bir işin içindesin aklında olsun, baya uğraşıcaksın yani.
    kimseyi dinlemeden garanti belgesinin üzerinde yazdığı distrübitöre git ve ekran değişimi istediğini söyle, biraz fazla ödersin ama tertemiz bir işçilik ile yeni gibi bir makina alırsın. sakın yazıcıoğlu falan düşüme, bak benim sony vaio açılmıyordu, servise götürdüm ve voltaj dalgalanmasından kaynaklanan bir sorun sonucu makinanın kendini korumaya aldığını söylediler. halledip teslim ettiler ve ücret talebi söz konusu bile değil. yani bu firmalar inanılmaz temiz bir işçilik ile çalışıyorlar. o cam takıldıktan sonra da makinayı bıraktığın gibi alacaksın. öyle sağında solunda vuruk çizik söz konusu bile değil çünkü çalışırken özel bir madde ile kapatıyorlar.
    sözün kısası, distrübitör servisine götürürsen inanılmaz memnun kalırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funkmaster -- 20 Mart 2006; 22:21:02 >

• Öncelikle geçmiş olsun.. Sakın olaki kırık LCD ye elinle temas etme.. içerisinde bulunan sıvı kristaller insan sağlığı için çok tehlikeli.. Bence bir an önce HP yetkili servisinle temas a geç.. Ekranların fiyatları nerdeyse laptop un yarı fiyatına makul.. Ama en sağlıklı işciliği servisden alabilirsin.. Şuan için türkiyede belirli yerler haricinde Laptop lara başarılı müdalede bulunan çok az yer war..
  • quote:

Orjinalden alıntı: CYMLZ

Öncelikle geçmiş olsun.. Sakın olaki kırık LCD ye elinle temas etme.. içerisinde bulunan sıvı kristaller insan sağlığı için çok tehlikeli.. Bence bir an önce HP yetkili servisinle temas a geç.. Ekranların fiyatları nerdeyse laptop un yarı fiyatına makul.. Ama en sağlıklı işciliği servisden alabilirsin.. Şuan için türkiyede belirli yerler haricinde Laptop lara başarılı müdalede bulunan çok az yer war..

uyarın için teşkür ettim en yakın zamanda yetkili bir hp servisine götürücem ....
  • bilgisayarcı denilen esnaf bir yere sakın götürme, bak faturana ithalatçın kimse onları ara teknik servisleri nerdeymiş öğren, oraya götür. yoksa diğerlerinin ne yapacağı hiç belli olmaz. temiz çalışırlar ve makinan sorunsuz bir şekilde teslim edilir. çünkü tekrar arızalanmaması için ellerinden geleni yapıyorlar (kullanıcı hatası sonucunda da olsa...)
  • hp teknik servisinden aldıgım fiyat 520 usd + kdv
    en uygun fiyatı istanbul yazıcıoglu iş merkeziden notebookhastanesi diye bir firmadan aldım 375 usd işçilik dahil.
    en mantıklısı hangisi??
  • Teknik servise yaptırmassan eğer başka bir sorun çıktığında laptop garanti kapsamından çıkıyor ayrıca işi en iyi teknik servis,i bilir sana orijinal parça getirtip yardımcı olurlar ucuz etin yahnisi yenmez misali sen git teknik servise
  • garanti kapsamı dışında kalmaması için hp'ye götürmen daha mantıklı olacaktır. yoksa yazık olur cihazına.
  • Hocam büyük geçmiş olsun
    gördüğüm anda afalladım walla zor işin

senin yerinde olsam hiç düşünmeden yetkili servise giderdim
    hem garanti kapsamını bozmazsın hemde için rahat olur. Diğer türlü yarın öbür gün aletin bozulma ihtimali daha fazla. Adamlar biyeri yaparken başka yeri bozabiliyorlar sonra hem daha fazla para ödeyip hemde makinenin piç olma ihtimali var
  • BENDE BİŞİ SORUCAKTIM:
    geçen gün notebookumu yere koydum ve sonra kaldırırken ekranının köşesine bastırmışım likid kristal ekranda parmak izim çıktı ama saniyelik hemen geçti fakat dah sonra iz çıkmaz demi hani sizin bu ölü piksel dediğiniz olaydan yani
  • 610 doları hp ye verene kadar git bi tane lcd monitör al evde masaüstü olarak kullan bu makineyi daha iyi
  • bencede okadar para verene kadar yani...Ama Senin İçin Önemliyse Bence Değer
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.