Şimdi Ara

Dizüstü Bilgisayarımın Ekranı Kapanmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Dell Inspiron 6400 dizüstü bilgisayarım var. Önceleri kapağını kapattığımda bilgisayarımın ekranı kapanıyordu ve gayet güzel kullanıyordum. Sonra ne olduysa, kapağı kapattığımda ekranım açık kalmaya başladı. Hiçbir görüntü ve güç seçeneğini değiştirmedim. Ama ekranım kapanmıyor. Sürekli görüntü var.

Kapakta sorun olabilir mi diye "Kapağı kapatınca askıya al" seçeneğini seçtim, ardından kapağı kapattım. Bilgisayarı askıya aldı ve kapağı açtığımda normal bir şekilde çalışmaya devam etti. Ama bir türlü ekranın kapanmasını sağlayamadım.

Bilgisayarım sürekli açıktır. Bu nedenle ekranın da sürekli açık kalmasını istemiyorum. Güç seçeneklerinden "Taşınabilir/Dizüstü" profili seçili ve "Gelişmiş" kısmında "Taşınabilir bilgisayarımın kapağını kapattığımda:" bölümünde "Hiç bir şey yapma" seçeneğinde. Yine de ekran kapanmıyor.

Arka planda çalışan olağan dışı bir uygulama yok. Sürekli çalışanlar ise;

uTorrent
    cFosSpeed
    Eset Smart Security (İlk defa kullanıyorum, acaba özel bir ayarı olabilir mi engelleyen?)
    USB Disc Security
    Dell Wireless Manager
    BlueTooth Manager
    Windows Live Messenger

Bunların dışında herhangi bir şey çalışmıyor. Bu uygulamaları kapatarak denedim, yine açık kalıyor. Bir fikriniz var mı acaba?

• Bilgisayarı bios ekranı açık iken kapağını kapattığınızda ekranın kapanıp kapanmadığını deneyiniz. Bu şekilde de kapanmıyorsa ekranda donanımsal bir sorun vardır.
  • BIOS ekranında sorunsuz bir şekilde ekran kapanıyor. Yani Windows altındaki gibi bir sorun teşkil etmiyor...
  • AndryTR

SeYYaH-1 Dehşet bir noktaya temas etmiş.Yani şu soruna yazılabilecek en güzel cevaptı kanımca..

Bu olay ne zaman oldu ise sistem geri yüklemeyi deneyin bir.Eğer kaybedecek önemli verileriniz programlarınız yok ise tabi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.