Şimdi Ara

Dizüstü bilgisayarı kasa gibi kullanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi akşamlar. Belki çok sık karşılaştığınız sorular olabilir internette çok araştırmama rağmen net cevaplar bulamadım. Doğru yere mi açtım bilmiyorum ama bir kaç sorum var bilenler yardımcı olursa çok sevinirim.

Elimde bir oyun bilgisayarı var ve monitörü 60Hz. Ben 144Hz geçiş yapmak istiyorum malum csgo da ekran yenileme çok önemli.

1. Monitörü Hdmi kablosuyla mı bağlamalıyım?
    2. Yeni alacağım monitör 1 ms gecikmeli olacak büyük ihtimalle ve şu anki dizüstü bilgisayarımın monitörünün kaç ms olduğunu bilmiyorum. Bu bir sorun teşkil eder mi?
    3. Görüntüde bir bozukluk, kalitesizlik olur mu?
    4. Yani kısacası sanki bir masaüstü bilgisayara bağlamışım gibi verim alabilmem için ne yapmam gerekiyor?

Aydınlatırsanız sevinirim. Çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yukto -- 30 Eylül 2020; 21:30:22 >

• Merhaba,

Öncelikle bilgisayarınızın HDMI portunun sürümünü öğrenmeniz gerekmekte.
    Harici monitör çözünürlüğü ve Hz değerini buna göre seçmelisiniz.

Burayı inceleyiniz.
    https://tr.wikipedia.org/wiki/HDMI
  • soqo kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler. Ama ne yaptıysam bilgisayarımın HDMI port sürümünü öğrenemedim. Kullanma kılavuzunu bile okudum hiçbir yerde yazmıyor. Nasıl öğrenebilirim acaba? Bilgisayarım Monster Abra A5 V13.3. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yukto -- 1 Ekim 2020; 0:35:3 >
  • Cpu'nuzun özelliklerine baktığımda onboard intel ekran kartında belirli bir video çıkışı belirtilmemiş. Muhtemelen ekran kartından çıkış yapıyor hdmi. https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-1050-Ti-Notebook.168400.0.html burdaki özelliklere göre hdmi versiyon 2 niz olması lazım. Olmasa bile en kötü ihtimalle 1.4 vardır. Çok rahat bir şekilde 144 hz çıkış yapabilir düşük resolutionda özellikle. Ama alacağınız monitörün hdmi üzerinden 144hz verdiğine emin olmalısınız. Örneğin benq zowie xl2411p bu özelliğe sahip değil.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.