Şimdi Ara

Dizüstü bilgisayara Pigtail ve 9Db'lik anten montajı - Resimli (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
2
Favori
33.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Commandotore

3.200 ytl vermiştim bu bilgsayara zamanında. Ama gerektiği için yaptım.

Gittigidiyordan aldım ürünleri. 12 Taksit :)
    Pigtail Kablo 30cm - 17 YTL (satıcı ismi Sumi)
    9Db anten - 27 YTL - (satıcı ismi Sumi)

Daha düşük Db'li antenlerde var.

Bende Gittigidiyordan aldım ürünleri.
    Pigtail Kablo 12cm - 5,90 TL (satıcı ismi randomx)
    16 Dbi anten - 24,90 TL - (satıcı ismi randomx)

montajına biraz uğraştım ama ,çok orjinal oldu. pigtail kablo kısa olduğu için laptpopun içinde kablo kalabalığı olmadı.
    16 dbi anten gerçekten süper sinyal alıyor.
    eskiden 2-3 tane modem sinyali alırken,şimdi 15-20 modemden sinyal alıyorum. 3 tanesi şifresif :P
    Commandotore ye çok teşekkür edrim, gerçekten güzel çalışma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matzuda -- 12 Kasım 2009; 23:25:58 >

• veysel kardeş bu "alfa" ne oluyor acaba teşekkürle
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerim3054

veysel kardeş bu "alfa" ne oluyor acaba teşekkürle

Dizüstü bilgisayara Pigtail ve 9Db'lik anten montajı - Resimli

3-4 km den çektiğini duymuştum.
  • ne 3-4 kilometre mi bu küçücük cihaz o kadar çeker mi yav?nerde satılıyor,fiyat pahalı mı?
  • bir süredir alfa gibi cihazları araştırıyorum,isim vermek istemiyorum piyasada bu tür çok cihaz var.ürün tanıtımlarında yazan 2-3 km çekme olayı tamamen hikaye, sakın aldanıp paranızı çöpe atmayın.nette bu tür cihazları alıp mağdur olan ve elindeki cihazı satmak isteyen bir yığın insan var.bunların hepsi fason mal,bir haftada elinizde kalır.o kadar adiler ki kendi antenlerini bile taşımakta zorlanıyorlar.ben bu yüzden son anda almaktan vaz geçtim bunun yerine konu başlığındaki gibi pigtail kablolu denicem.sonuçları size yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gümüş_süvari -- 25 Aralık 2009; 9:26:32 >
  • arkadaşlar pigteil kablo aldım pek fark olmadı açıkcası ve bir soru laptoptaki karta takılan ucun numarası vb bişi varmı kartdan cıkan ucu 2 ye ayırabilecek bir alet arıyorum laptop kablosuz anten calısırken diğer antende çalıştıracak bir alet.
  • ellerine sağlık bişeyler yapabilmek güzel şey
  • Arkadaşlar anten alırken nelere dikkat etmeliyiz? Modemlere takılanlarla sizin laptoplara taktıgınız antenlerin bir farkı var mı? Yani alıcı anten verici anten olayı var mı? Yoksa hepsi iki işi de yapabiliyor mu? Araştırmalarım sonucu D-Link marka antenlerin verimli oldugunu ögrendim. Almayı düşündüğüm anten 5 dbi olacak büyük ihtimalle. Daha buyük bir anten alırsam yüksekliği netbookumun boyundan cok uzun olacak bu yuzden 5 dbi de karar kıldım.
    RP-SMA konnektörler küçük olanlar sanırım. RP-SMA lardan daha küçükleri var mı??? (ben araştırdım anten takılabilen daha ufak bulamadım)
    Bilgisi olan arkadaslar bu mesajıma hertürlü yorum yapabilirsiniz şunu yap bunu yapma diye. Çok memnun olurum.
    Alacagım malzemeler: bir ucu U.FL diğer ucu RP_SMA 30cm kablo (PİGTAİL) ve D-Link 5 dbi indoor anten.
    bu arada D-link antenlere alternatif baska marka var mı? malum fiyatları pahalı:)

• bilgisayar parçalamaya pek gerek yok usb den çalışan bisürü ucuz güzel alet var anten takılabilen/veya böyle modifiye edilebilen
  • Fikir sunduğunuz için teşekkür ederim. Ben usb cihazları da araştırdım fakat verimliliğine oranla dizüstü bilgisayarda kullanım kolaylığının olmadığını düşünüyorum. Özellikle netbooklarda, çünkü yan taraftaki 1-2 cm'den uzun bir çıkıntı kırılmaya çok müsait oluyor. Bu uygulamada kötü anlamda bir parçalama söz konusu değil bence. El becerisi olan herkes kolaylıkla bunu uygulayabilir. Yapmaktan çekinenler hiç girişmeyip dediğiniz gibi usbden çalışan ürünleri kullanmalılar ve ya başkasına yaptırmalılar. Ancak dikkat edilemesi gereken bir konu var anladığım kadarıyla; kullanılan malzemelerin kalitesi.. Bu uygulamada iyi bir sonuca ulaşılmak isteniyorsa parçalar özenle seçilmeli. Kablosuz kartımızın gücü, aldığımız antenin gücü (dbi), anten kablosu kalitesi ve uzunluğu önemli şeyler. Hepsi uyum içinde olmalı ki yapılan işe değsin. Aksi halde bilgisayarımız orijinal halinden daha zayıf çekim gücü sergileyebilir ki zaten bunun örnekleri çok fazla.
    Ben bugün 7dbi D-Link ANT24-0700 anten satın aldım. Ayrıca iyi sonuç için şu an kullandığım ve memnun olmadığım mini pci-e Wireless WLAN kartımın daha iyisini sipariş verdim. Ara kablo da yoldadir bu aralar.
    Uygulamadan sonra izlenimlerimi paylaşırım burada. Amacım boş zamanlarımda meşgul olmak ve önerebileceğim bir kombinasyon yaratıp ilgilenenlere de yardımcı olmak:)

• ilginizi çekebilir...!!!!!!!!!!!!

USB adaptor & Çanak Anten = " WiFi'nin Çekim Gücü "
    http://www.usbwifi.orconhosting.net.nz/
     Dizüstü bilgisayara Pigtail ve 9Db'lik anten montajı - Resimli

http://forum.donanimhaber.com/m_12362798/tm.htm

• Wifi kartının kabloları pigtail'e nasıl bağlanıyor? Bilen var mı?
  • bir up da benden
  • Güncel dursun.
  • hocam bende hp wifi card war üzerinde pigtail iki adet anten gişi var buna uyumlua naten almak istiyorum.fotografınıda koyim yardımcı olursanız sevinirim.
  • merhaba arkadaşlar !! Ya İstanbul''da şu pigtail kabloyu nereden alabileceğimi söyleyebilir misiniz* Bulamadım ya!!! gerekirse maps ten yerini gösterin lütfen. Yani şu şekilde olmasın eminönünden bulursun felan. öyle değil dükkan ismi felan da olsun yani kesin iş yapalım. şimdiden çok teşekkürler.
  • Pigtail kablo arayanlar için elimde 3 adet var. Tanesi 5 liradan verebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gümüş_süvari

bir süredir alfa gibi cihazları araştırıyorum,isim vermek istemiyorum piyasada bu tür çok cihaz var.ürün tanıtımlarında yazan 2-3 km çekme olayı tamamen hikaye, sakın aldanıp paranızı çöpe atmayın.nette bu tür cihazları alıp mağdur olan ve elindeki cihazı satmak isteyen bir yığın insan var.bunların hepsi fason mal,bir haftada elinizde kalır.o kadar adiler ki kendi antenlerini bile taşımakta zorlanıyorlar.ben bu yüzden son anda almaktan vaz geçtim bunun yerine konu başlığındaki gibi pigtail kablolu denicem.sonuçları size yazarım.

2009 da aldigim alfa nin o donemlerden bu yana hala uretilen serisi bi usb adaptor aldim sayesinde 2009 dan bu yana internete para vermedim.

50x12=600

600x5 bana 3000 lira civarinda kar ettirdi
    Sen kac kere kullandinda tutmus burda yok bozuk uok dandik diyorsun? Kac kere yete dustgunu unuttum ki benfe stock antende degil daha yuksek dbi li aldigim daha buyuk antenle kullaniyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hauntedd

quote:

bir süredir alfa gibi cihazları araştırıyorum,isim vermek istemiyorum piyasada bu tür çok cihaz var.ürün tanıtımlarında yazan 2-3 km çekme olayı tamamen hikaye, sakın aldanıp paranızı çöpe atmayın.nette bu tür cihazları alıp mağdur olan ve elindeki cihazı satmak isteyen bir yığın insan var.bunların hepsi fason mal,bir haftada elinizde kalır.o kadar adiler ki kendi antenlerini bile taşımakta zorlanıyorlar.ben bu yüzden son anda almaktan vaz geçtim bunun yerine konu başlığındaki gibi pigtail kablolu denicem.sonuçları size yazarım.

2009 da aldigim alfa nin o donemlerden bu yana hala uretilen serisi bi usb adaptor aldim sayesinde 2009 dan bu yana internete para vermedim.

50x12=600

Sen kac kere kullandinda tutmus burda yok bozuk uok dandik diyorsun? Kac kere yete dustgunu unuttum ki benfe stock antende degil daha yuksek dbi li aldigim daha buyuk antenle kullaniyorum.

Üslubuna dikkat et!sen kimsin ki 5 yıllık konuyu hortlatıp bana hesap soruyorsun? bana ne senin kaç yıl kullandığından,ne kadar kar ettiğinden.sen anten satıcısımısın?gittigidiyorda,sahibinden de,sanalpazarda dükkanın mı var?kimin için çalışıyorsun?yahudimisin?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hauntedd

quote:

50x12=600

Üslubuna dikkat et!sen kimsin ki 5 yıllık konuyu hortlatıp bana hesap soruyorsun? bana ne senin kaç yıl kullandığından,ne kadar kar ettiğinden.sen anten satıcısımısın?gittigidiyorda,sahibinden de,sanalpazarda dükkanın mı var?kimin için çalışıyorsun?yahudimisin?

Gereksiz yazinizi gordum yazdim onuda gectim senin gibi adamlar da musluman iste ortada laf diye gezersiniz yahudimisin ne demek? Senin gibi adama soyle yağlisindan kufur edincede biz banlaniyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.