Şimdi Ara

dizüstü bilgisayar açılmıyor - power ışığı yanıp sönüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
22.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kardeşimin dizüstü bilgisayarı kapanmış bir daha açılmamış

şu an power tuşuna bastığımızda ışığı yanıp sönüyor ama bilgisayar açılmıyor, neden olabilir acaba

• Yanıp sönen pil işareti midir?
    Öyle ise batarya muhtemelen şarj etmiyordur
    bios'ta problem olabilir açılmaması da bios'unuzu güncellerken kapanırsa bu gibi durumlar ortaya çıkabilir.
  • hegosder H kullanıcısına yanıt
    yanıp sönen power tuşunun üstündeki ışık, şimdi dikkat ettim arada bir küçük bir ses geliyor galiba harddiskten
  • salla_gitsin S kullanıcısına yanıt
    O sesi anakart çıkartıyor ise ve bu ses bip şeklinde geliyor ise altta verdiğim linki kontrol ediniz.
    LİNK
  • pili sök tekrar bağla....şarjın dolu olduğundan da emin ol...
  • powera bastığımda harddiski gösteren ışık hiç yanmıyor, harddiski söktüm harici olarak başka bilgisayara bağladım orada açıldı

ses dediğim bip sesi değil, bazen hard diskten yada optik okuyucudan gelir ya öyle bir ses, bilgisayarın verdiği bir ses değil, çalışmaya çalışan bir harddisk sesi gibi
  • denedim ama malesef bir işe yaramadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salla_gitsin -- 11 Haziran 2014; 10:31:54 >
  • salla_gitsin S kullanıcısına yanıt
    AÇIK VERDİN
    laptop harddiskleri farklıdır demek ki başka bir laptop ta var orada onun harddiskini kendi pc nize takın olmazsa ramini takın ne bileyim hangisinde sorun varsa ortaya çıkar.
    Ayrıca laptopunuzun garanti belgesi var ise kasasını açmayınız GARANTİ GİDER. servise yollayın
  • sorunun donanımsal olduğu görülüyor...şunları deneyebilirsin: bataryayı sök ve bilgisayarı şarjla bağla...rami sök tekrar tak.mümkünse başka bir ram dene...işlemci ısınmadan dolayı kendini kitlemiş te olabilir.fan çalışıyor mu kontrol et.bios pilini de söküp tekrar tak...
  • external hdd var, onun kutusuna dizüstünün harddiskini takıp pcye bağlamıştım
    garantisi malesef bitti

evet sorun donanımsal, az önce konuştum kardeşimle, trafoda çalışıyor meğer bir kaç gün önce oraya yıldırım düşmüş, ofisteki pc de göçmüş, hatta modemde yanmış, demekki bununda donanımında bir sorun var, bilgisayarcıya gönderecek mecburen

teşekkür ederim yardımlarınız için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.