Şimdi Ara

Dizi ve filmlerde neden hep Besiktas kullaniliyor..? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
3.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beşiktaş takımı daha sempatik geliyor, taraftarı özellikle çarşı grubu toplumsal olaylara daha duyarlı, ayrıca yeni stadı olsun, aldığı sponsorluklar, yaptığı atılımlar, renkli futbolcuları ve tabii ki başarısı ile daha öne geçiyor.
  • Fi dizisinde de oyle kardes ekle istersen ana mesaja

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Içerdede de Vodafoneda buluşuyordu sarpla müdür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkes abuk subuk şeyler yazmış.Tamamiyle yönetmelerin ve oyuncuların tuttukları takımlarla alakalı.Ne revaç dönemi,ne halkın takımı,ne sempatikliği
  • Kardeş Payı

• Dizi ve filmlerde neden hep Besiktas kullaniliyor..?

Dizi ve filmlerde neden hep Besiktas kullaniliyor..?

Bunun halkın takımı ile ilgisi varsa eğer Fenerbahçe nin bahsedildiği filmlerden sonra BJK ninkilerin pek lafı olmaz.

Bu tamamiyle senarist ve oyuncularla alakalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: kalavar

Aga kım ne derse desın bjk orta yol. Gs fb rekabetı yuzunden yada kavgaları yuzunden bjk kolay yol..

He bu arada hababam fenerlidir. Baska bı sozum yok

Hababam gum gum gum

Olay tamamen bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İzole Bant

Tepkilerden dolayı.Fındık fıstık durumda Beşiktaş.Eğer bir takım kullanılacaksa Fenerbahçe veya Galatasaray'ı kullanacaksan rakip takım taraftarlarından gelen tepkiyi göze alacaksın,bu da risktir.Beşiktaş'ın kullanılması bundan dolayı,Fenerlinin de Gslinin de pek umrunda değil

Evet büyük tepkiler geleceği kesin. "Karakterler Galatasaraylı hemen bu diziyi / filmi kapatmalıyım", "Nasıl GS kullanırlar biz onlarla kanlı bıçaklıyız len ölümüne düşmanız len azılı rakipler len" vs. vs. bunlar kesin yaşanıyordur.

• O degil de bu dizileri nasil seyrediyorsunuz kardesim? Hakir gormek icin ya da kendini begenmis biri oldugum icin degil, gercekten Turk dizilerini cok seyretmeye calistim ama bir turlu beceremedim. Hikayeler asiri gercek ustu, kendi icinde bile bir mantigi yok. Diyaloglar tamamen toplumdan kopuk, bir de her sahnede yuksek sesle muzigi dayiyorlar ne alakaysa, orada iki insan konusuyor fonda agir bir muzik, ormanda konusuluyorsa, fona kus sesi koyarsin, deniz kenarinda konusuluyorsa, dalga sesi, bizim dizilerde deli gibi her sahnede bir fon muzigi var. Oyunculukta gecmise gore biraz gelisme olsa da seslendirmeyle dogalligin da icine etmeyi basariyorlar.

Birak Besiktas'i, FB'yi kendi kardesim, kuzenim, arkadasim oynasa seyredemem.

• Daha bunun gibi örnekler de mevcut, en azından replik olarak bile bir karakter illa ki bizim adımızı anıyor Türk sinemasında en çok Fenerbahçe ile Beşiktaş ön plana çıkmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: GЅ

İzlediklerimin arasında normal yaşantıda statü farkından dolayı birliktelik kurmayacak insanların dizilerde goygoy yapması ve statüsünün düşük olanın da BJK olması. Herhalde toplumsal mesaj iletiyorlar, BJKlileri hor görmeyin , onlar da insan diye...

Çocuklar Duymasın

Meltem: Son derece Avrupai , modern, görmek istediğimiz , erişmek istediğimiz düzeydeki insan modeli ...

Haluk: Meltem'in tam tersi.

Poyaz Karayel

BJKliler: Mafya babasının tetikçileri. Hiç bi vasfı olmayan, okumamış, kendini geliştirememiş, gözünü kırpmadan adam öldürebilen saçma sapan tipler...

BJKlilerin dizideki sevgilileri : Birisi eski emniyet müdürünün kızı ve ünlü bi yıldız, birisi Fransalarda eğitim görmüş bi avukat. Normal şartlar altında kıyamet kopsa birlikte olmayacakları insanlarla aşk yaşıyorlar.

Şevkat Yerimdar

Şevkat: Barzonun en önde gideni. Yumurta satarak geçimini sağlıyor.

Şevkat'ın sevgilisi: Zengin, okumuş, sanatçı, lüks düşkünü...

Bütün dizileri izlemiş adam bir de Beşiktaşlılara işsiz güçsüz diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: GЅ

İzlediklerimin arasında normal yaşantıda statü farkından dolayı birliktelik kurmayacak insanların dizilerde goygoy yapması ve statüsünün düşük olanın da BJK olması. Herhalde toplumsal mesaj iletiyorlar, BJKlileri hor görmeyin , onlar da insan diye...

Çocuklar Duymasın

Meltem: Son derece Avrupai , modern, görmek istediğimiz , erişmek istediğimiz düzeydeki insan modeli ...

Haluk: Meltem'in tam tersi.

Poyaz Karayel

BJKliler: Mafya babasının tetikçileri. Hiç bi vasfı olmayan, okumamış, kendini geliştirememiş, gözünü kırpmadan adam öldürebilen saçma sapan tipler...

BJKlilerin dizideki sevgilileri : Birisi eski emniyet müdürünün kızı ve ünlü bi yıldız, birisi Fransalarda eğitim görmüş bi avukat. Normal şartlar altında kıyamet kopsa birlikte olmayacakları insanlarla aşk yaşıyorlar.

Şevkat Yerimdar

Şevkat: Barzonun en önde gideni. Yumurta satarak geçimini sağlıyor.

Şevkat'ın sevgilisi: Zengin, okumuş, sanatçı, lüks düşkünü...

Ortalık ölü dolu, ben de niye diyordum.

• leyla ile mecnunu unutmuşsunuz :)
  • Türk sinema ve televizyon tarihine bakın en çok Fenerbahçe'nin kullanıldığını göreceksiniz Beşiktaş'ta arkasından gelir. Galatasaray ise lise takımı olduğu için UEFA kupası dönemine kadar pek popüler değildi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenerbahçe Taraftarı

Türk sinema ve televizyon tarihine bakın en çok Fenerbahçe'nin kullanıldığını göreceksiniz Beşiktaş'ta arkasından gelir. Galatasaray ise lise takımı olduğu için UEFA kupası dönemine kadar pek popüler değildi

Galatasaray üniversite oldu ama liseliler yönetiyor.

• Şu an Türkiye'de futbol ya da takım dendiğinde akla ilk Beşiktaş geldiği için
  • Yumurta satarak geçimini sağlamak barzolukmuş, bugün bunu öğrendim. bazı insanlar hayattaki en büyük başarısı "bilmemne" adlı bilgisayar oyununda "falanca" rütbesine erişmek olan adamların goygoy yapmasına aldırmadan, mevcut durumda geçimini sağlamaya yarayan en uygun(hatta ne uygunu, tek) mesleği icra etmek zorunda.

Ayrıca statüsü düşük olanların Beşiktaşlı olması nasıl bir olgu? Yani bana göre Anadolu'nun ücra bir köyünde üzerinde çakma forması, elinde radyosuyla Beşiktaş'ın maçını takip eden 7 yaşındaki çocuk ta Beşiktaşlıdır, İstanbul'un Beşiktaş semtinde aylık kirası 3.000 TL olan dairede oturup bugüne kadar 5 tane kombine almış adam da Beşiktaşlıdır. Beşiktaşlılık jakoben bir kimliğe mi tekabül eder? Eğer öyleyse "sosyal statüsü düşük", "barzo", "okumamış" tarzı kalıplarla Beşiktaşlı olmanın kriterini sen mi belirliyorsun?

Zaten eskiden de Beşiktaş'ın A veya B zümresinin değil halkın takımı olduğunu kabullenemeyen kitleler BJK taraftarı için "arabacı" kelimesini hakaret olarak kullanırlardı. Gezi Parkı'ndan sonra baktılar "arabacı" halkın içinden gelen demek, bu sefer BJK taraftarı için "arabacı" yerine "barzo", "tinerci", "esrarkeş", "karaborsacı" gibi ipe sapmaz gelmez, aslı astarı olmayan kavramları kullanmaya başladılar. Son olaram

"Burası Beşiktaş alayına gider"

• aliss A kullanıcısına yanıt
    +Mecnuuuuun!

-Hoooooop! İsmail abiii!

+Motorları maviliklere sürdük!

-Nasııl?

+Motorları maviliklere sürdük diyorum, şampiyonluk şarkıları söyledik!

-haaaa. Üçüncü büyük geyikleri tırt çıktı o zaman?

+Ya senin ağzından çıkanla kulağının duyduğunun bir olmadığının farkında mısın? Bu sene de fena hoplattık diyorum hafız! Bu "oyun"u yine biz kazandık!

-Ben bu "oyun"u bozarım!

• Diziye ne lazım dram lazım hüzün lazım, BJK de yediği gollerle, elendiği takımlarla, belli aralıklarla olduğu şampiyonluklarla trajikomik bir takım,that's why Beşiktaş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Bunun halkın takımı ile ilgisi varsa eğer Fenerbahçe nin bahsedildiği filmlerden sonra BJK ninkilerin pek lafı olmaz.

Bu tamamiyle senarist ve oyuncularla alakalı.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.