Şimdi Ara

Dizel yakıta katkı maddesi koysam az yakarmı??? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
54.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihatxy1

konuya devam edelim

okunma sayısından hort olduğunu anlıyoruz o nedenle pek devam edilecek bir durum yok
  • doğru kunu bitmiş.
  • Würth için bir kaç satır da ben yazayım. Bir kere würth ve motorsilk haricinde güvendiğim hiç bir katkı yok. Würth ü inceleyince motorin setan artırıcı olduğu yani yakıtın parlama etkisini yükselttiği yazıyor. Düz mantıkla yakıtı inceltiyor bu da daha fazla sarfiyat demek. Olumlu etkisi ise sonraki depolarda temizlenmiş enjektörler ile daha dazla performans ve dolayısıyla ekonomi vaad etmesi. Aracınızı iyi tanıyorsanız uzun yolda bu katkıyı kullandıktan sonra gaz tepkilerinin iyileştiğini anlayabilirsiniz. Fakat bu işin sadece koruma amaçlı kozmetik kısmı. Gerçek bir temizlik performans ve emisyon iyileşmesi için yağ değişimi öncesi temizleyici yağ katkıları (15 dk rölantide çalıştırıp boşaltılan deterjan etkili olanlar) ve güvenilir bir serviste yapılan Carbon clean tavsiye ederim. Bütün bunlara ihtiyaç kalmasın istiyorsanız bu etkileri vaadeden yüksek teknoloji ürünü motor yağı ve temiz yakıt kullanın. Yağ, yakıt ve hava filtresi değişimlerini sık sık yapın. Kısacası motor sesini azaltayım derken yağın viskozitesini bozan ürünler yüzünden yağlama performansını düşürüp başınıza iş açabilirsiniz. Enjektörleri temizleyim derken de Dpf ve katalizörünüzü doldurup binlerce lira zarar edebilirsiniz bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lagun@ -- 13 Temmuz 2017; 23:9:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: lordplanett

Würth için bir kaç satır da ben yazayım. Bir kere würth ve motorsilk haricinde güvendiğim hiç bir katkı yok. Würth ü inceleyince motorin setan artırıcı olduğu yani yakıtın parlama etkisini yükselttiği yazıyor. Düz mantıkla yakıtı inceltiyor bu da daha fazla sarfiyat demek. Olumlu etkisi ise sonraki depolarda temizlenmiş enjektörler ile daha dazla performans ve dolayısıyla ekonomi vaad etmesi. Aracınızı iyi tanıyorsanız uzun yolda bu katkıyı kullandıktan sonra gaz tepkilerinin iyileştiğini anlayabilirsiniz. Fakat bu işin sadece koruma amaçlı kozmetik kısmı. Gerçek bir temizlik performans ve emisyon iyileşmesi için yağ değişimi öncesi temizleyici yağ katkıları (15 dk rölantide çalıştırıp boşaltılan deterjan etkili olanlar) ve güvenilir bir serviste yapılan Carbon clean tavsiye ederim. Bütün bunlara ihtiyaç kalmasın istiyorsanız bu etkileri vaadeden yüksek teknoloji ürünü motor yağı ve temiz yakıt kullanın. Yağ, yakıt ve hava filtresi değişimlerini sık sık yapın. Kısacası motor sesini azaltayım derken yağın viskozitesini bozan ürünler yüzünden yağlama performansını düşürüp başınıza iş açabilirsiniz. Enjektörleri temizleyim derken de Dpf ve katalizörünüzü doldurup binlerce lira zarar edebilirsiniz bilginize.

hocam 100.000 km ye gelmiş ve daha önce hiç katkı kullanmamış bir 1.3 cdti dizel motora katkı koysak ne olur? Bir yerde eğer aracınız yüksek km ise ve daha önce hiç kullanmadıysanız kullanmayın yazmış da ne kadar doğru yanlış bilemiyorum.

• Rena34 kullanıcısına yanıt
    100,000 km çok değil aslında. Ben olsam önce düzgün bir cihazda emisyon ölçümü yaptırırdım. Eğer sonuçlar çok kötü değilse Carbon clean ve bahsettiğim atılacak motor yağına eklenen deterjan katkıları denerdim. Diğer ürünler ya etkisiz kalır ya da sıkıntı çıkarabilir. Mesela aracınızda yanlış bilmiyorsam egr olması lazım onun üzerine yoğunlaşırsanız ciddi fayda görebilirsiniz. Bütün bunlarla beraber illa ki bir ürün deneyecekseniz würth ü 170,000 km deki multijet motora hiç korkmadan attım problem çıkmadı. Bir sonraki bakımda başka bir ürün kullandığımda ise emisyon lambasının sönmesi için 5 ay bekledim. Egsozcuda katalizörü korumak adına söktürüp yoğun temizlik yapabilen katkılarla bir süre yüksek devirli kullanıp sonra katalizörü tekrar taktırmak da alternatif bir uygulama. Aracınızın yakıt sarfiyatı ve performansı normal değerlerde ise bu masraflı denemeleri yapmaya bence gerek yok. Egr sisteminin tübitak tarafından performansı törpülediği, yakıt tüketimini artırdığı ve motorda kurumlaşmaya sebep olduğu tespit edilmiştir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rena34

quote:

Orijinalden alıntı: lordplanett

Würth için bir kaç satır da ben yazayım. Bir kere würth ve motorsilk haricinde güvendiğim hiç bir katkı yok. Würth ü inceleyince motorin setan artırıcı olduğu yani yakıtın parlama etkisini yükselttiği yazıyor. Düz mantıkla yakıtı inceltiyor bu da daha fazla sarfiyat demek. Olumlu etkisi ise sonraki depolarda temizlenmiş enjektörler ile daha dazla performans ve dolayısıyla ekonomi vaad etmesi. Aracınızı iyi tanıyorsanız uzun yolda bu katkıyı kullandıktan sonra gaz tepkilerinin iyileştiğini anlayabilirsiniz. Fakat bu işin sadece koruma amaçlı kozmetik kısmı. Gerçek bir temizlik performans ve emisyon iyileşmesi için yağ değişimi öncesi temizleyici yağ katkıları (15 dk rölantide çalıştırıp boşaltılan deterjan etkili olanlar) ve güvenilir bir serviste yapılan Carbon clean tavsiye ederim. Bütün bunlara ihtiyaç kalmasın istiyorsanız bu etkileri vaadeden yüksek teknoloji ürünü motor yağı ve temiz yakıt kullanın. Yağ, yakıt ve hava filtresi değişimlerini sık sık yapın. Kısacası motor sesini azaltayım derken yağın viskozitesini bozan ürünler yüzünden yağlama performansını düşürüp başınıza iş açabilirsiniz. Enjektörleri temizleyim derken de Dpf ve katalizörünüzü doldurup binlerce lira zarar edebilirsiniz bilginize.

hocam 100.000 km ye gelmiş ve daha önce hiç katkı kullanmamış bir 1.3 cdti dizel motora katkı koysak ne olur? Bir yerde eğer aracınız yüksek km ise ve daha önce hiç kullanmadıysanız kullanmayın yazmış da ne kadar doğru yanlış bilemiyorum.

ben de denemek istiyorum

• Bende mazot alırken faydası olabileceğini düşünerek 1.6d peugeot 508 otom aracımıza würth dizel yakıt katkısı koydum. Depo boş iken depoya katkıyı koyup üzerine yakıt alarak depoyu doldurdum. Motor daha yeni ve 15 bin km de. Sonuçta gözlemleyebildiğim yol bilgisayarında ortalama yakıt tüketiminin 6,6 ltden den 8 ltye çıkması yani ort tüketimde 1,3 litrelik artış. Ancak sonraki süreçte motora faydası olur mu? yada bu ortalama tüketim artışı düzelir mi? bilemiyorum....
  • 5008 2012 model aracım son 2 yıldır 1 depoyla 800-900 km şehir dışında yol katediyordu, bakım zamanında ustanın önerisiyle p2101 diye ürün attı depoya. Sonraki uzun yolda 1150 km kadar mesafeyi arttırdı

• serveyis S kullanıcısına yanıt
    Bakımın etkisi olmasın o =)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.