Şimdi Ara

garaj (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
8
Favori
3.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu fiyatlarda emeği geçen herkesin allah tepesinden vursun inşallah
  • redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Listeye baktığımıda benim de gözüme o çarptı.

Golf parasına Superb. Bulunmaz nimet.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teneke Fluans 94.800 fiyatıyla kalp krizi geçirtir adama
  • Ben de nasıl olsa fazla binmeyeceğiz, tatile falan giderken kullanırız diyerek 1.2 TSI otomatik araç almıştım. Uzun dönem ortalamam 8 litre. Hesapladığım gibi olmadı ve tahminimizin üzerinde kullandık ve 2 yılda 50.000 km'ye dayandı. Ankara-Antalya arası gitsek 7-8 litre arası tüketiyoruz, arkadaş 3008 dizel otomatik ile 5 litreyi geçmiyor. Ben 220 TL ödüyorum, o 130 TL. Neyse 50.000 km'de bana yakıt maliyet farkı 6-7 bin lira oldu. toplamda 4 yılda 100 bin km yapıp satsam 12 bin lira yakıt farkı olacak. Dizel farkı 15-20bin idi. Satarken de benzin-dizel fiyatı aynı olmuyor.

İskenderun-Nevşehir arası 380 km, klima açık, otoyolda biraz da hızlı gittik ve nerdeyse 1 depo yakıt puf. Yol bilgisayarı ortalamaya 11 küsür diyordu. Aynı aracın dizelinde bu tüketim için depoda delik olması lazım.

Neyse dizel alanın gaza çekinmeden basabilmesi, klima açarken düşünmemesi, satacağı zaman yine daha pahalıya satabilecek olması da farkı iyice dramatikleştiriyor.

Benim de bazen aracı-yakıtını sorana şeytana uyup 5.2 litreyi geçmiyor, taş çatlasa 6 litre, karavan çektim 7'yi geçmedi falan diyesim geliyor ama :)

Bazı araçlar var, mesela bir polo ACT mi ne var. 150 HP olanına binmek gerçekten keyifli olurdu, ekonomiyi de düşünmez benzinli seçerdim. Fakat genel kullanıcı kitlesinden bahsedeceksek benim kara düzen hesaba göre dizel avantajlı çıkıyor. Alışveriş yönelimleri gibi bir tez falan yazmadım ama insanlar, Ahmet, Ayşe, Mehmet olsun dizele yöneliyorlarsa bunu firmaların salt manipülasyonları veya satış stratejileriyle açıklayamayız. Tabi ki onların görevi müşterinin menfaatini azaltmak, dizel ekonomikse müşterinin elde edeceği kazançtan pay almak, bunu da güzel yapıyorlar. Öyle bir fiyat söylüyorlar ki birilerine makul ve mantıklı gelirken birilerine mantıksız geliyor. Fiyatı buna göre seçmeseler kimseye benzinli araç satamazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aktuz -- 11 Şubat 2016; 16:35:49 >

• Aga 72 liraya Clio nedir yahu ...
  • baba0392 kullanıcısına yanıt
    Ben kullanmadım ama yorumlar hep olumlu abi sen kullandınmı sürüş keyfi vs nasıl
  • redbul_540 kullanıcısına yanıt
    1.6 TDI DSG ile test sürüşü yaptım. Prestige donanım idi en Full galiba.

İçi saray gibi tartışmasız en geniş arabalardan biri ama o motor kombinasyonuyla sürüşü hiç tatlı değildi. 1.4 TSI ya da 2.0 TDI ile harika olur diye düşünüyorum.

• Superb yeni modeli çook şık olmuş.
    2.0 TDI bizi aşar 1.4 Tsı güzel ama o kasa ile yakıtı hüpletir gibi..Neyse bakacaz artık
  • Hocam emeğinize elinize sağlık sadece şunu demek istiyorum gün geçtikçe araba fiyatları için oha diyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • M.Karakaya07 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.. gerçekten güzel liste oldu benim de içime sindi.. bir de ilk mesajda belirttiğim gibi arada bir bu şekilde not düşmek gerekiyor sonradan ne olduğunu görmek için..

Örneğin Honda Civic en full versiyonunu arkadaşım 7 ay önce 75.000 TL'ye aldı, şu anda 87.200 TL.. resmen şaka gibi artışlar..
  • Boşuna ugrasmissiniz. Yarin euro dolar artinca listede cok az araba kalacak.

• en iyisi en üstte arkadaş ds

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Listelerde gördüğum şey özetle, parasını haketmeyen, vatandaşa kasten kazık fiyatla satılan bir sürü çapulcu otomobiller. Yazık günah.

Vatandaş artık dizel otomatik goygoyuna kapılmamalı.

Günümüzün en ideali Benzinli Manueldir.

Buna yönelik bilinçlendirici reklamların yapılması lazım.

Ayrıca oto testi yapan site ve kişilerin insanlara Dizel+Otomatik almayın. Paranız boşa gider, yok yere birilerini zengin edersiniz demeleri lazım.

Mümkün olduğunca da Benzinli Manuel testlerini yaparak övgüler yağdırmaları gerekiyor.

Bursa trafiğinde 1 saat dur kalk araç kullan bakalım o zaman görürsün ideal benzinli manueli. Şu an en ideal araç dizel otomatiktir, o yüzden fiyatları fazla. Ama işini bilen uygun fiyata 2. el çok kaliteli otomatik dizel alabiliyor.

• vay be. en dusuk dizel otomatik 65bin lira. Allahtan istikrar devam ediyor.
  • Elentra da iyi indirim alınır. dct şanzıman da güzel. Bence c sınıfı sedan dizel+otm en alinasi araç.

Çok güzel yazmışsın kardeşim ellerine sağlık, bende yakın zamanda benzinli bir araç satın aldım bazıları bana diyor ki neden dizel almadın adamlara diyorum abi dizeli sevmiyorum adamlar anlamıyor. O zaman tüp bağla diyorlar abi onuda sevmiyorum ben benzinli araç seviyorum diyorum bana Ali Ağaoğlu muamelesi yapıp herkes borç para istiyor.
  • Lacano kullanıcısına yanıt
    Hocam ben ondan hiç bahsetmedim bile.

Herkesin sorduğu soru. Benzinli mi ?

--Evet.

-Niye tüp yok ?

--Gerek yok.

-Niye dizel almadın.

--Gerek yok.

-Çok yakıyordur.

--25-28 kuruş arası.

-Çok yakıyor. Bizim 1.3 cdti 20 kuruş yakıyor.

--Maşallah. Ama bu turbo supercharger benzinli motor bırakta 90 bg Astradan fazla yaksın değil mi.

-Bence tüp taktır.

Farkettiyseniz herhangi mantıklı bir açıklama yok, sadece tüp taktır, dizel al. Niye dediğin an cevap yok. Çünkü gerçekten cevap yok.

Uzatırsan uzar gider. Keşke dizel alsaydım dersen konu anında kapanır tavsiye ederim :) Çünkü adamı daha uygun fiyata daha güçlü ve daha donanımlı bir araba almış olmanı açıklayamazsın, ikna edemezsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baba0392 -- 11 Şubat 2016; 19:01:43 >

Aynı bizim akrabalar gibi..Adamı kanser ederler bazen yaş baş dinlemeden ağızlarına kürekle vurasın geliyor
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.