Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

dizel getz aldık [ palio dan vazgectik]ESKİLERDE KALDI ARTIK :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
127
Cevap
0
Favori
27.026
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> dizel getz aldık [ palio dan vazgectik]ESKİLERDE KALDI ARTIK :)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1555 Mesaj
    Ankara neziroglundan dizel getz alıyoruz.
    24.400 YTL fiyat verdiler.Fiyat nasıl piyasaya gore? Palio yada Getz alacaktık. Getz i tercih ettik.
    ABS-EBD-Klima-AB-Mp3 calar vs. vs. var arabada.
    Sizce pisman olurmuyum.
    Dizel getz de parca fiyatları pahalımıdır.5 yıl garantisi varmıs gerci.
    Birde Getz'in dizel motoru iyimidir. sorun cıkartırmı bana ve ne kadar yakar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @ng@r@lı -- 26 Ekim 2005, 16:08:46 >

|
    |
    çok iyi seçim bence.hem fiyatı çok iyiymiş ya.nasıl oluyo.
    ayrıca palio sallantı araç.yol tutuş zayıf.getz çok iyi kaçıyo ve yola iyi tutunuyo.ayrıca euro ncap tan tam 4 yıldız aldı.sınıfına göre çok başarılı.Palio kaç yıldız almış bir bak bakalım?
    |
    |
    valla palioya göre daha iyi gibi.. yedek parcası da pahalı deil afakat kore malı dizellere pek güvenmiorum dayanıksız oldugunu bir kac kaynaktan duydum... bence dizelde alman markaları tercih edilmeli özellikle dogus grubu...
    |
    |

hyundainin dizeli takoz...
    |
    |
    çünkü palioya göre donanım seviyesi çok yüksek ve işçiliğide öyle
    kullandımda biliyorum
    çok doğru bi seçim hayırlı olsun
    |
    |
    Bende getz'i daha cok begendim. Palionun dizel-klimalı-ABS li modeli 25.850 ye geliyodu zaten(pazarlıkla). Getz daha ucuz.
    Getzde yedek parca sıkıntısı cekermiyim?
    Ayrıca getz ve palionun yakıtlarını ve performansını kıyaslarsanız hangisi daha iyidir?
    Getzin motoru daha atakmıs dogrumudur?
    |
    |
    palio nun yakıtı daha düşüktür.ama getz in motoru canavar gibi.çok atak bir araç.ben en çok arabanın 5.vites değerlerini sevdim.5.vites 2500 devirde 130,3000 devirde 150 km,3500 de 170,4000 de 190km hız yapıyor yani uzun yolda inanılmaz az yakar.özeldende yazdığım gibi ben olsam bir üst modeli olanı alırım çünkü senin aldığın model donanım eksiği var benimkine göre.2.5 milyar farka bir çok özellik almış olacaksın.benimki leylak mavi her ışıkta biriyle yanyanaq geliyom valla.
    |
    |

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
    SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
    SEAGATE 1TB 3.5" HARİCİ // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
    HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS
  • Yarbay
    44889 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

palio nun yakıtı daha düşüktür.ama getz in motoru canavar gibi.çok atak bir araç.ben en çok arabanın 5.vites değerlerini sevdim.5.vites 2500 devirde 130,3000 devirde 150 km,3500 de 170,4000 de 190km hız yapıyor yani uzun yolda inanılmaz az yakar.özeldende yazdığım gibi ben olsam bir üst modeli olanı alırım çünkü senin aldığın model donanım eksiği var benimkine göre.2.5 milyar farka bir çok özellik almış olacaksın.benimki leylak mavi her ışıkta biriyle yanyanaq geliyom valla.

getzin bagaj kapağı tasarımı çok garip geliyor bana..

jackdaniels abi iki modelin arasındaki farklar nelerdir?
    bir de getze 27 milyar birazcık fazla değil mi?
    şehiriçi için ideal bir otomobil ama uzun yola yorum yapamam çünkü sadece kaymak asfaltta kullandım.ama crdi motorla gerçekten canavar gibi oluyor
    |
    |

• Yarbay
    4385 Mesaj
    getz çok küçük rahat edermisiniz onun içinde ? hemde büyük bi arabadan geçiceksiniz.
    |
    |
    bagaj dısında arabanın boyutları kucuk gelmedi. Palioyla kıyaslarsam getzin arkakoltuklarında diz mesafesi ve tavan yuksekligi daha genis geldi bana.Palio bagaj 280 litre.
    iki modelide ayrıntılı inceledim.Getz genişlik acısından bize uygun.
    Ancak getz ithal bir araba ve bakımları , yedek parcaları pahalımı acaba bunlar kafama takılıyo. birde yakıt cok onemli benim için. soylendigi gibi Getzde palio kadar azmı yakıyor acaba.getzin fabrika verileri paliodan dusuk ama pratikde de bu boylemidir?
    Bu arada ben arabayı genelde devirsiz kullanırım. Dizellerde bu sorun olurmu?
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: @ng@r@lı

getzin içi cok geniş ve ferah geldi bize. bizde sasırdık. Ama bagajı baya kucuk.(255 litre)
    bagaj dısında arabanın boyutları kucuk gelmedi. Palioyla kıyaslarsam getzin arkakoltuklarında diz mesafesi ve tavan yuksekligi daha genis geldi bana.Palio bagaj 280 litre.
    iki modelide ayrıntılı inceledim.Getz genişlik acısından bize uygun.
    Ancak getz ithal bir araba ve bakımları , yedek parcaları pahalımı acaba bunlar kafama takılıyo. birde yakıt cok onemli benim için. soylendigi gibi Getzde palio kadar azmı yakıyor acaba.getzin fabrika verileri paliodan dusuk ama pratikde de bu boylemidir?
    Bu arada ben arabayı genelde devirsiz kullanırım. Dizellerde bu sorun olurmu?

DÜŞÜK DEVİRLİ KULLANIM İÇİN tdiler daha uygundur benzinlilere göre.
    |
    |
    1555 Mesaj
    internet sitelerinde yazılan yakıt durumu için fabrikadegerleri:
    Getz: Si:5.7 - SA:3.7 - Karma 4.4 litre/100km http://www.hyundai.com.tr/home.asp
    Palio: Sİ:5.9 - SA:3.9 - Karma 4.6 litre/100km http://www.fiat.com.tr/palio_teknik.htm
    Bu veriler dogrumudur. yada orantılımıdır.
    Cunku bu verilere gore getz paliodan daha az yakıyormus. Pratikte de bu boylemidir acaba.
    Ayrıca dizel arabaları fazla devirsiz kullanmak harareti arttırıyor diyorlar.dogrumudur.
    |
    |
    İkisinide Alma Arkadasım.
    |
    |
    iyi bir seçim yapmışsın HYUDAI GETZ
    |
    |
    getzin içi inanamayacağınız kadar geniş ve ferahtır binmeden anlayamazsınız hele dışardan çok gibi görünse bile ki bunun sebebi ön camı yatırdıkları için kaput kısa kalmıştır.bu yüzdende küçük görünüyor.27000 liralık getzde extradan sunroof var o paraya başka markada bulamazsınız.dümdüz corsa bile 27 lirayken.ben niye 27 liralığı dedim.çünkü benim getzim eskisi.yani kasetli olanı ben aldıktan 15 gün sonra model değişti.ilk başta çok pişman olmuştum ama şimdikini görünce vazgeçtim.çünkü ben aracı 25.250 ye aldım şimdiki 24.500 lira.ama aradaki farklar şunlar bende olupta yenisinde şunlar yok.
    elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar.yenisi elle kumandalı.
    çift airbag .yenisi tekli.
    asimetrik katlanan arka koltuk.yenisi komple katlanıyor.
    deri direksiyon ve vites.yenisinde yok
    yol bilgisayarı.yenisinde yok
    uzaktan kumandalı ve alarmlı kapı.yenisinde yok.
    sis farları.yenisinde yok.

şimdi bu kadar farka değermi 750 lira.hayatta değmez.o yüzden hiç üzülmüyom.
    ayrıca 27 liralıkta bunlara ek sunroof var.o yüzden 27000 liraya üstünü alırım.
    |
    |

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
    SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ

• Yarbay
    16872 Mesaj
    buda yeni iki dizel getzin donanım farkları

|
    |

• Binbaşı
    1555 Mesaj
    keske biraz daha para ekleyip bir ust modelini alabilseydik.
    Napalım butcemiz bu kadar. Kredi olayına da bizimkiler sıcak bakmıyo.
    Yolbilgisayarı- sunroof ve cift havayastıgı ve asimetrik koltuk katlanması dısında bence onemli bir eksigi yok bununda.
    Bakalım ikna edebilirsem bir ust modeli guzel olur ama standart donanımıda palioya gore cok ustun yinede
    |
    |
    orası öyle.elektrikli ve ısıtmalı aynaları unutma.kışın çok işe yarıyor yağmurlu havalarda.ama eğer 24.500 ü peşin çıkarabiliyorsanız 2500 lira daha bir borç bulunabilir ama dediğin gibi 1.5 ay sıra veriyolarsa başka tabii.
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Hacam dizel getz palio ya göre çok daha iyi allah kaasız belasız kullanmak nasip etsin...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    309 Mesaj
    lafı uzatmaya gerek yok
    garanti süresindeki bariz fark herşey için yeterli.
    getzin 5 yıl garanti verdiği yerde fiat 2 yıl veriyorsa sattığı arabaya kendi güvenmiyo demektir.
    bana göre kıyasta ki en önemli kriter GARANTİ GARANTİ GARANTİ..
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
son dakika
haberler
Masal
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.