Şimdi Ara

DİZEL COROLLA MI DİZEL GOLF MU?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR SİZ OLSANIZ NE TERCIH EDERSINIZ .BAGAJ SORUN DEĞİL.UZUN YOLDA KULLANILACAK BIR ARAÇ OLACAK.TEŞEKKURLER

• ikiside güzel araçlar tercih yapmak çok zor ancak konfor olarak corolla daha iyidir performans istiyorsan golf
  • Fitil ateşlendi . Kenardan izleyelim bu başlığı
  • Uzun yolda kullanılacaksa golf alın Corolla 90 hp, Golf 105 hp
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisozyurt

Fitil ateşlendi . Kenardan izleyelim bu başlığı

• İlle ikisi arasında bir seçim olacaksa Golf alırdım.
  • Uzun yol için güçlü motor iyidir her zaman.
    O yüzden motor gücü ile golf bir adım önde görünüyor.
    Ama şu da bir gerçek ki boyut olarak corolla daha avantajlı olabilir.
  • Uzun yol için daha güçlü olduğundan dolayı Golf`ü tercih ederdim.
    Highline alırsanız uzun yol için bence vazgeçilmez Cruise Control`e de sahip olursunuz
  • Golf Highline 1.6 TDI+DSG güzel olur.Donanım yönünden oldukça zengin bir araç
    Otomatik şanzıman istemiyorsanız başka araçlar da olabilir
    Astra 1.3 CDTI,Megane 1.5 DCI gibi alternatifler olabilir
  • Uzun yıllardır toyota ve honda kullanıcısı olarak cevaplarsak eğer, 2010 model dizel 1.3 corolla kullanıyorum 6 aydır. Haftada iki kez istanbul ankara yapıyorum. Performansı 1360 kg ağırlığına göre gayet iyi. Düz yolda 200 ü görüyorsun. Araçta 5 kişi olduğu zaman 180 nin üstüne çıkmıyor ve özellikle trafik ışıklarında dur kalklarda aşırı hantallaşıyor, hatta klimada açıksa kalkabilmek için araçtan adam atmak gerekiyor. Bana göre bu araç toyotaya yakışmayan bir araç olmuş, 1,5 motor ideal olurmuş. Yakıt ise abartılı değil, ama çokta düşük değil. Ama şunuda unutmamak lazım, toyota, honda gibi japon otomotiv farkını rahatlıkla hissederseniz. En basitinden yolda kalmazsınız.

Golf için çok fazla birşey söyleyemem yalan olur. Kısa bir süre kullandım, izlenimlerime göre yakıtı japonlara göre fazla, performansı mükemmel, süratten korkmuyorsan düz yol yokuş farketmiyor, yeterki ayağın gazdan çekilmesin ve bagaj denen bişey yok ( benim için de önemsizdi bagaj ama golf e binince anladım önemini).

• İkisi de güzel araçlar, cebimde param fazlaysa ve marka önemliyse Golf alırdım. Ama şimdiki aracım Kia ve alırken de fiyat/performans 1. sıradaydı. Şimdi alsam Ceed Hatchback MOTION Düz Vites 1.6 Dizel 115 ps modelini 35-36 bin gibi bir fiyata hiç düşünmeden alırdım. Aynı donanımdaki Vw ve Toyota dan 7-8 bin ucuz olduğu için ve performans olarak da her iki araçtan da daha iyi olduğu için Kia Ceed tercih ederdim.

quote:

Orijinalden alıntı: Lose_your_self
    ikiside güzel araçlar tercih yapmak çok zor ancak konfor olarak corolla daha iyidir performans istiyorsan golf
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokturk82

Uzun yıllardır toyota ve honda kullanıcısı olarak cevaplarsak eğer, 2010 model dizel 1.3 corolla kullanıyorum 6 aydır. Haftada iki kez istanbul ankara yapıyorum. Performansı 1360 kg ağırlığına göre gayet iyi. Düz yolda 200 ü görüyorsun. Araçta 5 kişi olduğu zaman 180 nin üstüne çıkmıyor ve özellikle trafik ışıklarında dur kalklarda aşırı hantallaşıyor, hatta klimada açıksa kalkabilmek için araçtan adam atmak gerekiyor. Bana göre bu araç toyotaya yakışmayan bir araç olmuş, 1,5 motor ideal olurmuş. Yakıt ise abartılı değil, ama çokta düşük değil. Ama şunuda unutmamak lazım, toyota, honda gibi japon otomotiv farkını rahatlıkla hissederseniz. En basitinden yolda kalmazsınız.

2009 corolla 1.4 90 bg dizel.uzun yolda 5 yetişkin, 1 çocuk ve full bagajla 185 km.ye kadar çıkabiliyor.ama gidecek yol bulunabilirse
    ayrıca aynı yükle 90-120 km arası hızda kullanılırsa 4.5-5.0 lt/100 km gibi de yakıt değerleri elde etmek mümkün.
    klimanın çekişe ve kalkışa o kadar da etkisi yok bence.ama aracın ilk kalkışı hantal biraz, 1.4 olması bunun en büyük sebebi.kalktıktan sonra gidişinde bir problem yok, turbo etkisi göstermeye başlayınca gayet atak.
    ''en basitinden yolda kalmazsınız'' sözü ise gerçekten bu aracı özetliyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.