Şimdi Ara

DİZEL CEKEMEMEZLİĞİ (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
409
Cevap
2
Favori
20.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Enjektörünüz işeme yapıp piston blok erittiğinde görürüm tehlikesizliğini bir dizel motoru yaptırmak şu devirde 9-10 lira her aracın turbosunu 650 liraya revize etmiyorlar maalesef.
  • İstediğine bin oğlum bize ne ya!
  • Dizel fakir işidir. Fakir halklar pek sever dizeli, turbo benzinli nedir bilmediği için birde matah sanır. Traktör sesiyle taka tuka yol alır.

Ben zengin miyim? Hayır ama dizeli övecek kadar fakir ruhlu değilim. Porsche bile bu sonradan para görmüş tiplere satmak için uyduruk dizel yaptı ve içine başka şanzıman koydu.
  • Dizelle mi doğdunuz abicim? Yaratılışdan gelen bir yetenek mi dizel araç kullanmak yere göğe sığdıramıyorsunuz. Isteyen istediğine binsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam zerre bilgin yok bu konuda 7500 liraya motor yaptırdım bütün parçalar Renault...

Forum u takip etsen konu dahi açtım...

Enjektör işeme yaptığında zaten anlarsın bunun sebebi de kalitesiz yakıttır opetten yakıt alıyorum hiçbir sorunum yok. Üç kuruş kar edicem diye abuk sabuk yerden yakıt alırsan enjektör işerde afedersin sıçarda...

Sanki sizin araçlarda enjektör yok onuda anlamış değilim...

Enjektör de kolay bozulmaz ustalar çıkarırken kırıyorlar . Bozulsada iç takım değişiyor.

200 bin km'de enjektör ve pompa ilk günkü kondisyonunda bende bir sıkıntı yok...

• yakında gelecek olan euro7 karbon salımı normları ile bırakın dizelleri benzinli araçlar da potaya girecek, dpf şu an benzinli araçlarda da kullanılmaya başlandı.
    Dizelleri de ad-blue ancak kısa bir süre daha idare edebilir.
    hal böyle iken tüm firmalar hızlı biçimde bu dönüşüm için ar-ge çalışmaları ve yatırımlarını elektrikli araçlara yapıyor, örnek daimler 2019 için 80 milyar euro sadece elektrik ar-ge si için ayırmış, bir diğer konu vw den sonra hortlayan cezalar fiat filo araçlarının karbon salımı için 1milyar euro ceza alacaktı tesla ile anlaşma yapıp 2 modelini kendi fabrikasında üretip fabrikanın ürettiği toplam filosunun ortalama karbon değeri düştüğü için cezadan yırtmış oldu, artık global bir sorun ve istesek de istemesek de ülkemizde de yansımaları olacak.
    hali hazırda dizel araç kullanıcısı olarak söylemek istediğim son şey; benzinli araç kullanmayı unuttuk, hatırlamak isteyen olursa buyursun gelsin test yapalım :)

• Dizele çamur atan dizel araca binmemiş olanlardır benim görüşüm citroen c4 ile tanıştım dizelle ondan sonrada c5 aldım yine dizel ve arabaya masraf yapamıyorsunuz çünkü masrafı yok bakımlı olduğu sürece zamanı geldiğinde yağını filtresi vs... yaptırdığın sürece taş gibiler dizel yokuşta şöyle çıkar gaza bastığında böyle gider diye anlatmıcam anlatamam dizel anlatılmaz yaşanır. 250binde c4 ü sattım motor hala mükemmeldi ve motor açılmadı hiç...
  • ø kullanıcısına yanıt
    Demi büyük firmalar salak unutma Maseratiyi kurtaran dizel motordur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Royals11

Demi büyük firmalar salak unutma Maseratiyi kurtaran dizel motordur.
    Sonradan para görmüş tipler diyelim. O parayı verdikten sonra ekonomi düşünen adam bir zamanlar leğende yıkanmıştır evde ebeyle doğmuştur.
  • ø kullanıcısına yanıt
    Öyle olmuyor hocam. Bende tercih etsem sq4 falan tercih ederdim. O tep insanların evi şehirden uzak oluyor. Git gel 100km uzun vadede makas çok açılıyor. 300bg dizelinde performansı gayet yeterli Türkiye şartlarında tork zaten mükemmel. Lüks arabada yalıtımda güzel olacağı için uzun mesafe kullanan adam dizeli seçer. Birde 2.el var çoğu kişi kolay satmak için dizel alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Royals11 -- 31 Aralık 2019; 12:54:41 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dizel 4 litre falan yakmıyor saçmalamayın yokuşa basınca çıkarsa 6 litre yakıyor
  • Royals11 kullanıcısına yanıt
    Hangi aracın dizeliyle benzinlisi arasındaki fark 2.elde 40bin tl yazarsan aydınlanalım.

Bu muhabbet görecelidir. Benzin temizdir, bakımı kolaydır, daha çevrecidir, araçtan araca değişir ama bazı benzinli araçlar dizel kadar az yakmaktadır. 1.0 motorlar mesela.yada toyotanın hybrit motorları. Şimdi tork mork diyecen çokta umrunda değil alan kişinin. Tork istiyosan git 3.0 - 5.0 motorlu araç al ne işin var 1.6dizelle derim.

Neyse dizelinde artıları var ama dediğm gibi görecelidir.

Not: hem dizel, hem benzinli aracım var konuya hakimim boşa yorulmayın

• Allah başka dert vermesin kardeş.
  • Hocam yakıtı geceleri al daha da uzun yol yaparsın

• Sayın fakir ve zengin arkadaşlar
    Dünyanın en iyi aracı kapının önünde duran ruhsatında senin adın yazan araçtır
    Araçlar alınırken ilk bakılan şey dizel benzin yada LPG li olup olmayışı değildir
    cebindeki paranın yetip yetmediğidir
    Ondan sonra tercihlerini oluşturursun
    Birde (ya hiç ya çok) para dersi olmayan tipler vardır. Ferrariye yük taşıtmaya kalkarlar
    Belli bir yaş ve statüye geldiğinde kimseye kulak asmaman gerektiğini anlıyorsun.

2011 model 2.0 dizel verso var. 5 senedir bende ve en az bir 5 sene daha kullanmayı düşünüyorum. Millet dizel kötü diye aracım kötü mü oluyor, hayır. 1650 kilo boş ağırlıkla şehiriçi 6,4 ortalama ile geziyorum. Aracı aldığım hafta araçta ihtiyacım olacak herşey yapıldı. O günden beri ses yok içeride.

Bakımdan bakıma tamirciye gidiyorum. Maliyetlerim minimum tek derdim devletin soygunu ile. Ondan öte
    başta söylediğim gibi "Dünyanın en iyi aracı kapının önünde duran ruhsatında senin adın yazan araçtır"
    Sağlıcakla kalın.

• arabaya zevk için binen sadece a noktasından b noktasına gitmek için kullanmayan ve arabasına gözü gibi bakan patrolhead bir insan eğer imkanı varsa benzinli bir araç tercih eder. bunu zaten tartışmaya gerek yok.

eğer kamyoncuysanız, aracınızla ağır yük taşıyorsanız veya şirketin size verdiği aracı kullanıyorsanız veyahut ekonomik nedenlerden dolayı dizel seçiyorsanız(ki benzin tarafında lpg faktörü varken bu ne kadar ekonomik tartışılır) bun bir şey diyemem.

dh'nin otomobil forumuna çok hakim bir insan değilim ama ülkemizin geneline bakarsak otomobil kültürünün k sine sahip olmayan bir kitle muhtemelen bu forumda da mevcuttur. o yüzden bu başlığa çok şaşırmadım, gelip burada benzinli arabayı övecek değilim ama bana dizeli de kimse övmesin.
  • Dizel ne abi traktör mü kullanıyoruz?
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.