Şimdi Ara

DİZEL CEKEMEMEZLİĞİ (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
409
Cevap
2
Favori
20.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benzinli araç aldığında en azından 3000 lira lpg ye gidiyor... taktırma muayene vs...

üstüne lpg de filtre muhabbeti var. dizeldeki filtreden hem daha pahalı hemde daha çok değişiyor. İş yerinden arkadaşımda var 15binde bir filtre değiştiriyor.

üstüne gaz ayarı tutmuyor. Daha gaz ayarı adam gibi bir lpg li araca binmek nasip olmadı. Lpg de devamlı araçta bir gaz verme olayı var otomatik gibi.

Gel gelelim tüp 10 yılda bir değişiyor buda bir masraf. Hadi hepsini geçtim hiç benzin kullanmıyorsun mesela örnek bu sefer benzin pompası arızalanıyor.

dizelde bunun gibi saçmalıklarla uğraşma derdin yok. ikinci el piyasasına bakarsan maşallah benzinli araçlarada dizel kadar fiyat çekiyorlar.

lpg taktırıyorsun ya stepnen olmuyor ya bagaja atıyorsun. Saçma sapan bir sistem.

son olarak benzinli yada lpg li araçta binde 1 ihtimal dahi olsa ağır bir kazada yanarak ölme riskin var. Lpg de bu risk daha büyük tabi.

kusura bakmada son nefesimde dahi yanarak ölmek istemem...

yani bunlar kişisel düşüncelerim ben tasarruf yapılacaksa dizel kullanılmasından yanayım performans istiyorsan benzinli onuda 2.0 3.0 motorda... 1.6 falan komik motorlar.

• john mclane kullanıcısına yanıt
    yok hangi turbo benzin gececekmis beni demissin de

ona cevaben..
  • Royals11 kullanıcısına yanıt
    0-100 bilgileri hatali
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

benzinli araç aldığında en azından 3000 lira lpg ye gidiyor... taktırma muayene vs...

üstüne lpg de filtre muhabbeti var. dizeldeki filtreden hem daha pahalı hemde daha çok değişiyor. İş yerinden arkadaşımda var 15binde bir filtre değiştiriyor.

üstüne gaz ayarı tutmuyor. Daha gaz ayarı adam gibi bir lpg li araca binmek nasip olmadı. Lpg de devamlı araçta bir gaz verme olayı var otomatik gibi.

Gel gelelim tüp 10 yılda bir değişiyor buda bir masraf. Hadi hepsini geçtim hiç benzin kullanmıyorsun mesela örnek bu sefer benzin pompası arızalanıyor.

dizelde bunun gibi saçmalıklarla uğraşma derdin yok. ikinci el piyasasına bakarsan maşallah benzinli araçlarada dizel kadar fiyat çekiyorlar.

lpg taktırıyorsun ya stepnen olmuyor ya bagaja atıyorsun. Saçma sapan bir sistem.

son olarak benzinli yada lpg li araçta binde 1 ihtimal dahi olsa ağır bir kazada yanarak ölme riskin var. Lpg de bu risk daha büyük tabi.

kusura bakmada son nefesimde dahi yanarak ölmek istemem...

yani bunlar kişisel düşüncelerim ben tasarruf yapılacaksa dizel kullanılmasından yanayım performans istiyorsan benzinli onuda 2.0 3.0 motorda... 1.6 falan komik motorlar.
    Filtre dediğiniz şey 15 20 tl
    Komple sistem Taktirmasi 1500-2000 civarı yerli marka
    Ayar icin 150-200tl ye bu işin ustaları var benzinliden farksiz ayar yapıyorlar
    Tup ise 400tl malzeme+işçilik 10yilda bir

Tr sartlarinda lpg li aractan ekonomigi yok su anda gaza basinca koltuga yapistirsin diyen
    Lpg almaya utanan arkadaşlar var onlara lafım yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Çekememezlik???
    Haklısın dizel bir arabanın fiyatı ortalama 1 milyon dolar civarı olduğu için alamıyoruz, alamadığımız için de mok atıyoruz.

Şaka gibi bir de dizel şöyledir, böyledir diye anlatmış. Sağol be aydınlandık sayende.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Royals11

Satarkende 40-50 bin TL farkla satarsın.
    100-150 bin km den sonra sat bakalım 50 bin farkla

• hsn_33 kullanıcısına yanıt
    200000 bin km deki c200d ile c180 fiyatlarına bakmalısın.
    Yada 1.4tsi Passat ile 1.6tdi pastaların fiyat farkına bakmalısın.
    143cc motor hacmi farkı var ama istersen e250cdi ile e250 ye bak alırken 40-50 bin TL fark vardı bide şimdiki fiyatlarına bak. Satarkende aynı farkla satıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Royals11 -- 31 Aralık 2019; 17:36:5 >
  • mulobbo kullanıcısına yanıt
    Hocam LPG li araç ne yakıyor merak ettim sizin aracı şehir içi ve şehirler arası ayrı ayrı... Birde ne kadar benzin alıyorsunuz onuda yazın ... Hesaplayalım merak ettim

• cseyfe kullanıcısına yanıt
    Hocam isteyen geçsin.
    Piyasada 1.4-1.6-1.8 vs civarı benzinliler pek yenişemiyor.
    Zaten onla kapışayım şunu geçeyim derdinde bir insan değilim, altımda güç olması hoşuma gidiyor.
    100-110 ile giderken misal sollamam gerektiğinde herhangi bir aracı gaza yüklendiğinde nazlanmıyor araç.

• quote:

Hocam LPG li araç ne yakıyor merak ettim sizin aracı şehir içi ve şehirler arası ayrı ayrı... Birde ne kadar benzin alıyorsunuz onuda yazın ... Hesaplayalım merak ettim
    Sehir dışı 7
    Sehir içi 7.5-8
    1.6 ecotec motor

Benzin ibresi ilk cizgide bile degil ayda yilda 50 100 lira
    Kış motor gec isindigindan biraz daha benzinde kullaniyorum 8-10 dk kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    japonlar neden dizel yapmıyor adamlar aptal mı?yoo dizel devri bittiği için boşa yatırım yapmak istemiyorlar.
  • mulobbo kullanıcısına yanıt
    Benim araçta şehirler arası 4.0 lt yakıyor... Clio 3 65 HP dizel

Şehir içi akıcı trafik4.5 dur kalk 6.0lt...

• Geri kalmış ülkelerin, çevre ve sağlık düşmanı insanların yakıtıdır dizel.

Benzin gibisi yoktur.

Her şey para değildir
  • siz hiç dizel ferrari ,lamborgihini gördünüzmü.4000 devirden sonra biten ,vites isteyen ,kahve değirmeni gibi ses çıkaran dizel motorunu ben napıyım.akaryakıt pahalı olmasa kimse dizelin yüzüne bakmaz,lpg taktırmaz.
  • Japonlar dizel motor yapıyor. 2020 de efsane bir dizel motor ortaya koyacaklar.

Ayrıca mesajınızı da japon büyükelçiliğine gönderecğim, adamlar dizel motor üretiyor diye koca halkı aptal ilan etmişsiniz.

şimdi gerisini adliyede düşünürsünüz
    https://www.motor1.com/news/377283/mazda-unveil-ultra-clean-diesel/
  • quote:

Benim araçta şehirler arası 4.0 lt yakıyor... Clio 3 65 HP dizel

Şehir içi akıcı trafik4.5 dur kalk 6.0lt...
    tüketimler aynı ancak benim araba 1.6 ve 110hp atmosferik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mulobbo -- 30 Aralık 2019; 22:42:32 >
  • bu konuda gram çevrenin düşünüldüğünü düşünmüyorum kesinlikle kedi ciğer ilişkisi olmuş. ee normal 300tl ye 500km gidenler 1000km gidenleri çekememesi normal. sizde 10.000tl fazla verip dizel alsaydınız bize ne

Ayrıca ekmeğe bile arabasıyla giden, koca arabada tek başına işe gidip gelen , metro, toplu taşıma bisikletten haberi olmayan bunları geçtim, pikniğe giderken çöp torbası almayan, yere tüküren, kızartma yağını lavaboya boşaltan, şu soğuk günde sokak hayvanlarına bir gram yemek koymayan tipler çevre konusunda ahkam kesmesin.

Hele hele hanelerin %20 sine bile temiz enerji şu an ki teknolojiyle elektirik imkansızken nükleer santrallerin artmasıyla çevreye daha fazla zarar verecek sözde çevreci elektirikçilere de hakkımı helal etmiyorum. 2.çernobil olursa kanserli kanserli dpf siz egr siz dizeli ve petrolü su gibi harcayan benzinli araçları bile mumla ararsınız artık.

her yerde diyorum günümüz teknolojisine şu an en yatkın çevreci seçenek dizel-hybrid motordur. O da şu an sadece mercedeste var.

• Ben valla aracı kullanmıyorum hocam. Yazık günah yakıta havaya paraya . 4 ay önce 150 lira yakıt aldım daha yeni bitti :) dediğine katılıyorum. Toplu taşıma varken araba kullanmak ahmaklık...
    DİZEL CEKEMEMEZLİĞİ

• 2.0 95 model Opel Vectra benzinli aracim var. Tüpte veyahut benzinde istediginiz herhangi yokuşta deneyelim isterseniz kimin araci bayiliyor ? 1.2 1.4 benzinliye binip bu kadar boş yapmasaydiniz keşke. Para her şey degildir benzinliye binmek keyiflidir ve her keyif paraya tabidir.

• sissil S kullanıcısına yanıt
    40 lt depom var. Sehir ici 350 - 390 km yol gidiyorum. Uzun yolda 90 100 sabitleyerek gidersem 525 km gidiyor defalarca kez denedim. ( Ustune cikamadim :) )

95 model Opel Vectra Gls 2.0 motor

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.