Şimdi Ara

Dizel araç sahiplerinin Allah yardımcısı olsun (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
270
Cevap
1
Favori
13.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.
    18km ortalama hız sıfır dikkatli çakal kullanım ve 4.3 litre tamam

Uzun yolda 90 sabit gitsen demek ki 2 litre felan yakacan. Yarın satıp alıyorum o arabadan bende
  • Petrol fiyatları düşünce devlet gelirinden zarar etmemek için talebin az olduğu benzinde daha çok indirim yaptılar. Petrol fiyatları yine 60 70 $ bulduğunda 7.5 liradan benzin alırken görücem sizi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Trident682 kullanıcısına yanıt
    imzamdaki araç ile bende 4.5lt/100km yakıyorum.

ayrıca uzun yolda sabit 90 ile 3.5lt/100km ortalama yapabilirsiniz.
  • kervan böyle yürümeyecek, korona sonrası fiyatlar oturur.

• elektrikli araçlar daha da yaygınlaşacak ve bu benzin-dizel-lpg kavgasını bitirecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.6 ehdi C5 im var. Arabayı 2. el değil de 0 almış olsam bu tablo beni ciddi rahatsız ederdi. Ama Avrupa da bunun işaretleri senelerdir vardı. Kamyon otobüs traktör ayrı sınıftadır ama Türkiye yi dizel cenneti yapanlardan hesap sorulmalıdır.
  • Ortada rezil birisi varsa benzinin dizelden daha çok kirlilik verdiğini dusunenlerdir .Istasyona git tabelaya bakıp bakıp Gla şimdi . O 1.6 lik çapa motorlu arabanla da benzinli arabaların önünde gitme carpiliverirsin

• C.McRae kullanıcısına yanıt
    Objektif bir yorum

• Çakal stil kullanim ney la.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunda şaşıcak bir şey yok büyük markalar dizelden çekiliyor dizelden çekilmelerinin çoklu nedenleri var birincisi emisyon değerleri için dizel motorun kendinden çok çıkan atıklarını temizlemek için para harcanması bir dpf değişiminin fiyatı komple dizel motor revizyonundan daha pahalı..

İkincisi ülkelerin yönetimlerinin dizele sıcak bakmaması Almanya Fransa Hollanda avusturya ortak green zone denen alanlar yaptılar bu alanlara artık dizel motorlu araçların girmesi yasak..
    Bu alanların yakında bütün avrupayı kapsaması bekleniyor..

Koskoca vw bile hileye kaçdı emisyondan başına gelmedik kalmadı 15 milyar dolar ceza kesildi. Üstüne isteyen araç sahiplerinin araçlarını geri alıp para ödemeyi tahadüt ettiler...

Dizel üretilicekmi tabiki ticari de devam eder ama binek araçlarda artık firmalar üretimi kesiyor porsche, honda, chrysler, nissan üretimi durdurdu ve durduruyor.. Bmw kademeli olarak dizeli bitiriceğini açıkladı falan diğer markalar da durdurur zamanla..

Zaten vw nin olayı pek çok markanın gözünü korkutmuşdur..

Türkiye de son 6 ayda satışlara bakın binek araçda eminin dizel satışı toplam satışın ancak %20 si falan dır gerisi benzinlidir.. Zaten ithal avrupa araçlarda dizel sipariş yok gibi bir şey..

Artık 3 silindirli düşük hacim benzinli motorlar be hybrid araçlar dizelin boşluğunu dolduracak gibi..

Birde yorumlarda gemiler falan denmişde gemiler zaten ucuz kara mazot denilen yakıt alırlar vergisiz eskiden dizel 4tl iken 1tl ye alıyorlardı şimdi ne kadar olmuşdur bilmem..
    o yakıtı arabana koyamassın Eğerki yeni nesil enjeksiyonlu motorun varsa alırsın motoru kucağa..

İşin özüde herkes geçsin bu işleri bu üllede benzin 2tl olsa dizel lpg şu anki aynı fiyatlarda kalsa kimse ne dizel ne lpg alırdı hatta benzinli araçda düşük hacimin bile yüzüne bakan olmazdı millet minumum 2.0 ortalama 3.0 araçlar alırdı..

Olayın özü ne arabalar ne yakıt tipi ne motor çeşidi.. Olayın özü pompa birim litre fiyatı.. Bu kadar basit..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmoon34 -- 1 Nisan 2020; 23:20:0 >

• LPG ye 90 kuruş indirim yansıtılacak. Benzin de 8 kuruş zamlanacak. Son güncelleme bu galiba.

• ozoz15 kullanıcısına yanıt
    Tabiki öyle
    Bizimki birazcık ironi aslında . Atmosferik benzinli bir araç sizin focusu geçemez. Ancak turbo benzinli bir araç gerçekten büyük keyif.Ben dizel focustan civic 1.5 rs e geçtim . Dizel konusunda ford gerçekten çok başarılı . 160 a kadar iyi hızlanıyordum ama 180 sonrası otobanda bizzat denedim bir tedirgin oldum.Sanki araç benim kontrolumden cikiverecekmis gibi hissettim .Ama civicte öyle değil 207 ye kadar soluksuz çıkıyorsun. Kesici olmasa daha devam edersin.Dediginiz gibi bu iş tercih işi
    Ama ben kendi tecrübemi söyliyeyim "benzin keşke en ucuz yakıt olsa da herkes bunun keyfini çıkarsa "akari yok kokari yok

• Bu kadar fanatik olmayın LPG yarın burada 2.19 olacak hala dizel şöyle dizel böyle
  • Jocker35 J kullanıcısına yanıt
    rs ye lafım yok ironi yapanla sıkıntım yok.

rs gerçekten güzel.ama düz olanların performansını beğenmedim.

benzin ucuz olsa herzaman zaten hep inanın dizeli çok tercih etmez kimse.

benzinli kullanabilen içen benzinli araç güzel. ama benzinle birlikte lpg için işine girdimi dizel öne geçti benim için.

orjinal yakıt değil, tork az, beygir aynı o yüzden focusu seçtim.

160 tan sonra zor gidiyor tabi, ben 200leri görüyorum herhangi bir tedirginliğim olmadı belki rot balansta sıkıntı vardı

bindiğiniz araçta. hafif bile olsa o hızlarda yalpalatır.

açıkçası şimdi yine değiştirmek istiyorum aracı.

mondeo bakıyorum, rs bakıyorum, insignia bakıyorum.

2 bin dizel mondeo çekiyor beni. hondanın da tipi çok güzel. ama mondeo ile insignia sınıftan öne geçiyor.

bakalım ne olacak.

güle güle kullanın rs gerçekten çok güzel.

• Ne zamandır bu konu açılmıyordu iyi oldu gözümüz yollarda kaldi

• Nasılda seviniyorsunuz motorin benzini geçince. Sevindiğiniz duruma bak dünya yanıyor yarına çıkacağımız belli değil adamlar neyle avunuyor. Treninden tut gemisine kadar Lojistik sektör tamamen motorine odaklı. Senin benim cebimden çıkıyor eyy çok zeki arkadaşım.

• quote:

Orijinalden alıntı: suatcagdas

elektrikli araçlar daha da yaygınlaşacak ve bu benzin-dizel-lpg kavgasını bitirecek
    Daha da derken? Daha da yayginlasmasi icin once yaygin olmasi gerekir. Tum gun Ankarayi gezsem 1 tane zor gorurum. Bizim ulkede o is icin en az 10 sene var o da en iyi ihtimal.
  • benzine 3-5 gün indirim geldi havalara bak. zam gelince aynı konuları açacakmısınız merak ettim.
  • quote:

Edit : Mazot ucuzlayınca herşeyin ucuzlayacagina inanan saf arkadaşlar var hala ya .Bevada mi bineceksiniz otobuslere ?
    Pazardan bedavaya mi ürün alacaksınız .Burası Türkiye .

Bu nasıl bir bakış açısı nasıl bir vizyon nasıl bi üst akıldır. Sayende aydınlandım yoksa bedava bineceğiz sanacaktım. ah ben yok muyum ilahi.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.