Şimdi Ara

Dizel araç almayın (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
2
Favori
14.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ekonomik sebeplerim olmasa dizel almazdım, ama beni bu yola dengesiz enerji politikaları itti.

-ses
    -titresim
    -performans
    +yakıt
    +daha uzun bakım aralıgı (benzin 15k - dizel 30k)

bineklerde dizele karsıyım, dizel ticaretin yakıtıdır.
    otobusler, kamyonlar, trenler hersey dizelle calısıyor. (zorundalar)
    petrolden %45 e yakın benzin cıkıyor dizel ise %18.
    ic piyasadaki dizel tüketimini karsılamak icin haddinden fazla petrol rafine ediliyor,
    fazladan cıkan benzin de ihrac ediliyor hem de litresi 1.8 tl den.
    bunun yerine benzini 2.5 tl den satsalar, hem devlet hem millet kazanır, dizel bineklerde azalır.
    nakliye giderleri duser buna baglı hersey ucuzlar; otobus biletinden tut sogana kadar.
    cevreyi korumak da cabası.

ben bunları buraya 11 yıl once de yazdım yine yazıyorum, hicbirsey degismedi.
    yeni turkıye boyle ama olsun marmaray var sonucta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drk_m

Gece ıssız yolda 120km ile hafif yol sesi ve rüzgar sesiyle yolculuk yapmayı, az yakacak diye dizelle değişmem ben aga.
    Üst segment araçlar hariç, hiç kimse dizel araçla gece müziksiz yolculuk etmez , benzinli araç sahibi müziği dinlemek istediğinden açar, zaruretten değil
    Haa ayrıca çok yakoyor bıdı bıdısı edecek olanlar, eşek alın ona binin, az yer, hiç yakmaz gitmesine de gider.
    Olması gerektiği gibi kullanırsanız öyle çok felan yakmıyor. Nissan 1.2 dig-t turbo benzin şehiriçi 6.4, uzun yol 4,6.
    Yazmak için yazma be kardeşim. Yalıtımı var bu işin motor teknolojisi var püskürtme aşamaları var zartı var zurtu var.

Senin gibi çok bilmişler yazınca ayar oluyorum onun dışında genelde bu tarz basit şeylere cevap vermem.

Bıdı bıdı her halta cevabınız var. Almışsınız bir geberik motor övmek için atmadığınız takla kalmamış. Gece 120 ile ıssız yolculukmuş da bilmem neymiş de. Saçma sapan argümanlar sanırsın the doors grubunun üyesi yola çıktı, yeni şarkı yazacak. Gittiği yol nere yozgat bilecik edirne bilmem ne.

Biraz mantık ya.

• Ben işim gereği müşterilere kendi aracımla teslimat yapıyorum aylık ortalama 1000 tl motorin alıyorum arabam benzinli olsaydı bu rakam 2 katına çıkardı.
    Ne kadar pahalı olursa olsun ticarette dizelden vazgeçilmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sssemih24

Ben işim gereği müşterilere kendi aracımla teslimat yapıyorum aylık ortalama 1000 tl motorin alıyorum arabam benzinli olsaydı bu rakam 2 katına çıkardı.
    Ne kadar pahalı olursa olsun ticarette dizelden vazgeçilmez.
    Bunu 120 ile ıssız yolda gitmek isteyen düşüncesizlere anlatman lazım. Motor verimi nedir, dizel yakıt nedir, yanması nedir vs bi halttan haberi olmayan 1.2 benzinli müziksizciler bi düşünsün. Taşıma benzinle yapılsa başımıza neler gelir. Maliyetler nerelere çıkar haberi olsun insanların.

Yani bir salata bir başka tezgahtaki salatayı almak için ne kadar ekstra para harcaması lazım anlaması lazım.
  • ÇVK kullanıcısına yanıt
    Ne oldu? niye celallendin?
    İstediğin kadar yalıtım yap, 80-90k sonra görürüm ben senin yalıtımını.
    Geçin bu ayakları, bilinen gerçekleri lafla değiştiremezsiniz. Geberik dediğin motorun neler yapabildiğini öğren ondan sonra, öldürürsün.
    Hadi bakalım sen her kontaktan sora aç teybini, yolnu git, ben keyfe keder açıyorum...
  • quote:

Ne oldu? niye celallendin?
    İstediğin kadar yalıtım yap, 80-90k sonra görürüm ben senin yalıtımını.
    Geçin bu ayakları, bilinen gerçekleri lafla değiştiremezsiniz. Geberik dediğin motorun neler yapabildiğini öğren ondan sonra, öldürürsün.
    Hadi bakalım sen her kontaktan sora aç teybini, yolnu git, ben keyfe keder açıyorum...
    Düşüncesiz adama celallenmem, eğitmeye çalışırım. Boş boş konuşma. Benzinli araçlar satılsın elbet. Satılmalı da hatta hem de daha fazla.

Ama senin gibi konu ne ben neyim diye düşünmeyen adamlara otomobili bile yetkinlik belgesi ile satmak lazım.

Arpa kadar beyin vermemiş rabbim.

80-90k
  • antrepocu A kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğiniz gibi
    Benzinli araç adamı volvodan indirir, ibizaya bindirir.
    1600kg aracın yaktığıyla 1100kg aracı karşılaştırmışsınız.
    Volvo s60 benzinli motoru 10lt yakıyor 100kmde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • a3l4i kullanıcısına yanıt
    Hocam hangi dizelin bakımı 30.000km ya ? Tam tersine benzinin uzundur bakımı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1.3 mjet (GM CDTİ)

sadece yag ve yag filtre 15.000
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    8 sene 2000cc benzinli motor megane kullanan birisi olarak başka bir şey yazamama gerek yok herhalde soruna cevap olarak.
    Ben arabanın ne yakacağını düşünmem. Az yaksın diye de öyle esktra gayret sarf etmem. Bu meret yakacak, ötesi yok. Haa milli geleneğimizdir, her yeni aracımda uzun mesafe, sehiriçi en az ne kadar yakar diye test ederim. Zira mutlaka bunun sorusuyla karşılaşıyoruz.sessizlik konusunda ise, dizel araç eninde sonunda benzliden daha seslidir, ve yalıtımda bir yere kadar. sonuçta o motorun sesi içeri benzinliden daha fazla gelir.
  • quote:

8 sene 2000cc benzinli motor megane kullanan birisi olarak başka bir şey yazamama gerek yok herhalde soruna cevap olarak.
    Ben arabanın ne yakacağını düşünmem. Az yaksın diye de öyle esktra gayret sarf etmem. Bu meret yakacak, ötesi yok. Haa milli geleneğimizdir, her yeni aracımda uzun mesafe, sehiriçi en az ne kadar yakar diye test ederim. Zira mutlaka bunun sorusuyla karşılaşıyoruz.sessizlik konusunda ise, dizel araç eninde sonunda benzliden daha seslidir, ve yalıtımda bir yere kadar. sonuçta o motorun sesi içeri benzinliden daha fazla gelir.
    Eeee eninde sonunda ne? Kaç db?

Ölçtün mü? Kullandığın 2000 model megane zamandaki dizeller ile mi kıyasladın? Yaş kaç enişte? Benim de gençken 1.7 dizel corsam vardı. Evet gürültülüydü. Ne diyelim şimdi hala öyle mi diyelim dizeller.

"Dizel çoh sez yapıyu."

Böyle mi düşünce tarzınız?

Ya yol yapıyorsan, ekonomi derdin ise mecbur dizel almak zorundasın. Sen neyin tatavasın dasın?

Bu kadar adam gerizekalı mı dizel mizel mazot diye alıyor uğraşıyor.

Sen, kafanı yastığa koy dizel vs benzinli argümanlarım ne benim de, rüyalan, sonra sabaha tekrar konuşalım.

Kalkmış 2000 motor meganıyla, dünyanın can damarı yakıtlardan birine kendince ayar vermiş. İnanılır gibi değil yahu.

Kendi beynini tarif ettiğin iyi olmuş, öğrendik çok şükür sağolasın.
    Ayrıca düşüncesiz adam eğitilmez, cahil adam eğitilir ki şu anda bende sana tam bunu yapıyorum.
    Dizel aracın benzinli araçtan daha gürültülü çalıştığı herkes tarafından bilinen bir gerçek, neyi kasıyorsun?
    Sen kendinden wooferlı aracınla seyahat et, gerisine karışma.
    O motorun bakımı 10bın km de bır, bız 8-9bın km de yaptırıyorduk arac kendıne anca gelıyordu. Fıat da 10bın km olarak belırlemıs bakım aralıgını

• quote:

Kendi beynini tarif ettiğin iyi olmuş, öğrendik çok şükür sağolasın.
    Ayrıca düşüncesiz adam eğitilmez, cahil adam eğitilir ki şu anda bende sana tam bunu yapıyorum.
    Dizel aracın benzinli araçtan daha gürültülü çalıştığı herkes tarafından bilinen bir gerçek, neyi kasıyorsun?
    Sen kendinden wooferlı aracınla seyahat et, gerisine karışma.
    Cahilsin o zaman. Merak etme ben makina mühendisiyim. Neyin daha çok gürültü çıkardığını senden iyi bilirim.

Aklıma gelmeyen o vufır bilmem neyi de evinin baş köşesine yerleştir akşamları hanım manım çoluk çocuk akşamları toplaşıp, la bu dizel amma gürültülü ha dersiniz ona bakıp bakıp.

Sana saygılar saygıdeğer her konuda fikri olan bilgisi olmayan adam.

• quote:

Orijinalden alıntı: ÇVK

Cahilsin o zaman. Merak etme ben makina mühendisiyim. Neyin daha çok gürültü çıkardığını senden iyi bilirim.

Aklıma gelmeyen o vufır bilmem neyi de evinin baş köşesine yerleştir akşamları hanım manım çoluk çocuk akşamları toplaşıp, la bu dizel amma gürültülü ha dersiniz ona bakıp bakıp.

Sana saygılar saygıdeğer her konuda fikri olan bilgisi olmayan adam.

Alıntıları Göster
    Dostum bir dakika bak ne buldum. Hani bu eğitimsiz arkadaş yüksek hızlarda dizelle müzik dinleyemiyormus ya bunu nasıl açıklayacak bakalım. Alsın yüksek hızda benzinli ve dizel motor ses desibelleri. Kaynak toyota forumu.
    Dizel araç almayın

Resim çıkmamış galiba. Yazısını ekleyeyim.

Yeni Laguna 1.5 dci
    İç gürültü
    Rölantide: 48 dB (A)
    50 km/s (4.viteste): 56 dB (A)
    80 km/s (5.viteste): 60 dB (A)
    120 km/s (6.viteste): 65 dB (A)

Ford Mondeo 1.6
    İç gürültü
    Rölantide: 42 dB (A)
    50 km/s (3.viteste): 57 dB (A)
    80 km/s (4.viteste): 62 dB (A)
    120 km/s (5.viteste): 68 dB (A)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_Devils_ -- 1 Şubat 2019; 22:38:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devils_

Dostum bir dakika bak ne buldum. Hani bu eğitimsiz arkadaş yüksek hızlarda dizelle müzik dinleyemiyormus ya bunu nasıl açıklayacak bakalım. Alsın yüksek hızda benzinli ve dizel motor ses desibelleri. Kaynak toyota forumu.

Resim çıkmamış galiba. Yazısını ekleyeyim.

Yeni Laguna 1.5 dci
    İç gürültü
    Rölantide: 48 dB (A)
    50 km/s (4.viteste): 56 dB (A)
    80 km/s (5.viteste): 60 dB (A)
    120 km/s (6.viteste): 65 dB (A)

Ford Mondeo 1.6
    İç gürültü
    Rölantide: 42 dB (A)
    50 km/s (3.viteste): 57 dB (A)
    80 km/s (4.viteste): 62 dB (A)
    120 km/s (5.viteste): 68 dB (A)

Alıntıları Göster
    Sana saygı duyarım, önüme veri koyan adama canım feda.

Bu motor sesi ile yol ve rüzgar sesini ayırt edemeyen bir adam.

80-90k arpa be kardeşim.

Okumak cehalet alırmış yiğidim, öyle makine mühendisyim diyince vuuuu, cekip büyüksün felan mı diyelim.
    Nesin necisin bilmem , umurumda da değil.
    Ama şunu çok iyi ve emin olarak söyleyebilirim ki sosyal medya okuyuculuğun sıfır! İlk postumu tekrar oku, yazım dilini bir daha incele, orada, aga gibi samimi dilde kullanılan kelimeler olduğunu, müzikle ilgili cümlelerden sonra emoji ki gülüyor meret onuda görmemiş olabilirsin,sorun değil. En sonunda da aracımın motor ve yakıt bilgilerini vererek konuya, aslında benzinli motorların da (en azından benim araç için) çok yakmadığını ifade ederek katıldığımı göreceksin.
    Dersen ki sonrki yazdıkların ne o zaman? kendi yazdığın cevabı okursan, verdiğim cevapların neden öyle olduğunu da anlarsın.
    Sana da saygılar saygıdeger Makina Mühendisi.
  • Dostum ben de makine mühendisiyim. Senin dediklerine katılıyorum. Sabahtan beri yazmayayım dedim şu arkadaşa ama dayanamadım. Bilgisizce yazıp duruyor. Yüksek hızlarda dizel gayet sessiz. Ama gel de böyle kişilere anlat.

80k-90k olayına bayıldım zaten. . Maşallah otomotiv mühendisi arkadaş. Bir de uzun yolda 4.6 yakıyormuş benzinli araçla. Yakıt üretecek tsi ler gibi.

• Sıfır kilometre audimi daha yeni dizel motorla aldım. Parası yetmeyen benzinci tayfa çatlayın😃😃

%100 sentetik yağlar ile 15.000km mümkün, ama üretici 10.000de bir diyor.
    Tercih tabi ki senin ama %100 sentetik yağ da kullansan, üreticinin değerlerine uymakta fayda var.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.