Şimdi Ara

Dizel araç almayın (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
2
Favori
14.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dpf yi iptal ediyor bizim cok degerli sanayi ustalarimiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olur aga almayalım da,

Atmosferik benzinli alsak 4 kişi binince rampada patatese bağlıyor.
    Hybrid alsak esprisi ancak şehir içi ağır trafikte. Şehirler arasında gene atmosferik benzinliye dönüyor.
    Turbo benzinli alsak ancak şehir içinde ve şehirler arası sabit hızla az yakıyor. 3-4 kez 80-160 tam gaz hızlanma yapsan ortalama 9-10 lara dayanıyor.
    Dizel ister yüklü ister yüksüz ister tam gaz ister sabit hız her senaryoda en iyi çekiş ve en az tüketim ortalamasını yakalayan tek motor.
    Ben dizele 5.3 ortalama yaptırdığım kullanımımla benzinliye 7.5 altı yaktıramıyorum. Belki bende sorun vardır ama korka korka gaz pedalına basamıyorum. Kendimi kasamam. Hızlanmam gerekiyorsa pedalı döşemeye yapıştırır hızlanırım. Benim için araba kullanmanın mantığı budur.

Yollarda 10 dizelcinin 9u tempolu giderken 10 benzinlinin 9u kaygıyla hızlanıyor, sabit hızla gidecem diye trafiği aksatıyor, fazla yakmasın diye 80 den 120 ye 45 saniyede hızlanıyor. Arkalarında heder oluyoruz.

• Donanımhaber
    lpg + benzin opelci 1.6 tayfa
    o yüzden dizel gibi az yakıt harcayan bir teknoloji zorlarına gidiyor :)
  • krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    iyi o zaman siz biodizel kullanın.
    benzin yerine de tekila koyun o da yanıcı nasıl olsa.
  • Allizzwell27 A kullanıcısına yanıt
    kul hakkına kadar yolu var.
    bana kalsa trafikten men ederim, chip, dpf iptali, alcaltma, aftermarket egzos v.s.
  • a3l4i kullanıcısına yanıt
    Neredeyse tum dizel sahipleri bunu yapiyor.Adim kadar eminim .Cunku dpf tikanikligi masrafli bir is .Zaten masraf az olsun kafasindaki dizelci dogayi seni beni dusunur mu ?
    Gidip iptal ettirip sokup attiriyorlar o parcayi ve daha fazla zehir saciyorlar

• Allizzwell27 A kullanıcısına yanıt
    tüvün sacmalıgı da o zaten;
    dpfi sok teste gir agır kusur
    dpf i iptal et, teste gir kusursuz. (rusvet karsılıgı egzos pulu alarak)
    egzos kokusundan da anlamıyorlar.
  • a3l4i kullanıcısına yanıt
    Anlamıyonuz mu bilerek mi yazıyorsunuz yok diyorum yok üretilmiyor artık

• quote:

Orijinalden alıntı: Allizzwell27

Neredeyse tum dizel sahipleri bunu yapiyor.Adim kadar eminim .Cunku dpf tikanikligi masrafli bir is .Zaten masraf az olsun kafasindaki dizelci dogayi seni beni dusunur mu ?
    Gidip iptal ettirip sokup attiriyorlar o parcayi ve daha fazla zehir saciyorlar
    Bu şekilde çoğunluk adına konuşup komik duruma düşmeyin.
    Dizel kullananların belki de %80 i DPF den haberi bile yok.
    Babam 73 yaşında, dizel fiesta var. DPF mi iptal ettirecek sence?
    Sigara içenler kadar kirletmiyor doğayı.
    Bence tüm dünyada sigarayı yasaklasınlar. Sigara dumanı hem insan için hem doğa için tehlikeli.
    Hatta tüm fabrikaları da kapatalım. onların saatlik olarak doğaya saldıkları dumanın zararı 1000 dizel araçtan daha fazla.
    Birşey sorabilir miyim?
    Bu güne kadar hayatında kaç fidan diktin? Dürüstçe söyler misin?

• Öner kullanıcısına yanıt
    Agac dikme konusunda benimle yarisamazsin dostum .Once bunu belirteyim .Adresimi vereyim gel diktigim agaclara bak
    Kriter bu degil ama
    Dogayi korumak agac dikmek demek degildir .Keske o seviyeye gelebilsek .Ama birak dikmeyi mevcut yesili mevcut dogayi cigerlerimizi ne derece koruyabiliyoruz ?Buradaki mevzu bu
    Dizel partikul Filtresi 100 bin km uzerinde ariza vermeye baslar ve kimin hangi kmde filtreyi tikayacagi farklilik gosterir .Dizel sahiplerinin baslarina gelmeden bundan bihaber olmalari da ulkemiz sartlarinda normaldir .
    Peki basina gelenler ?
    Simdi sen durust ol ve bana sunun cevabini ver ?
    Babanin arac pdf arizasi verse gidip servisten tonla para verip bu parcayi degistirir mi ?yoksa sanayide sokturup attirir mi ?
    Bos bos konusmamak lazimmis degil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Allizzwell27 -- 3 Şubat 2019; 12:18:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Allizzwell27

Agac dikme konusunda benimle yarisamazsin dostum .Once bunu belirteyim .Adresimi vereyim gel diktigim agaclara bak
    Kriter bu degil ama
    Dogayi korumak agac dikmek demek degildir .Keske o seviyeye gelebilsek .Ama birak dikmeyi mevcut yesili mevcut dogayi cigerlerimizi ne derece koruyabiliyoruz ?Buradaki mevzu bu
    Dizel partikul Filtresi 100 bin km uzerinde ariza vermeye baslar ve kimin hangi kmde filtreyi tikayacagi farklilik gosterir .Dizel sahiplerinin baslarina gelmeden bundan bihaber olmalari da ulkemiz sartlarinda normaldir .
    Peki basina gelenler ?
    Simdi sen durust ol ve bana sunun cevabini ver ?
    Babanin arac pdf arizasi verse gidip servisten tonla para verip bu parcayi degistirir mi ?yoksa sanayide sokturup attirir mi ?
    Bos bos konusmamak lazimmis degil mi ?
    Bak yine bilmeden peşin yargidasin.
    Ben her mesajimda yaziyorum bunu, inanmazsan eski mesajlardan gorebilirsin.
    Ben köyde yasiyorum. Sadece kavak bahcesinde 100 kavak var. Findik, elma, erik, armut, taflan ağaçlarını saymiyorum bile.
    Kavaklar satildi, bahceyi temizleyince yine dikilecek fidanlar var.
    Ben çok cevre koruyucusu gördüm, elindeki çöpü yere atan mi dersin, hayatinda 1 tane fidan bile dikmeyen mi dersin.
    Eger gerçekten cevreyi kirletenlerin listesi yapilsa dizel arac sahipleri listenin sonlarinda yer alir emin ol.

Bir de oyle bir lanse ediyorsunuz ki sanki benzin kirletmiyor. Benzini isleyen rafineriler kirletmiyor, sadece mazot kirletiyor.
    Samimi degilsiniz, bunu da mesajlarinizdan herkes goruyor. Tepkiler de buna iste. Samimi degilsiniz. Cevreciyiz gorunuyor ama samimi olmuyorsunuz.

• Öner kullanıcısına yanıt
    Ben de ilcede yasiyorum
    Bagim bahcem ve ceviz agaclarim var .
    Olaya farkli bir yerden bakiyorsun ve yeterince bilgiye sahip degilsin .Mazotta benzinin haricinde kanserojen gazlar bulunuyor .Avrupa bosuna mi yasakliyor bunu ?
    Bir arastir .Ayrica mesajlarimi okursan benzinin de kaderinin uzun olmadigini söylediğimi gorursun .Ama su anda dunya mazotu bitirmekte kararli .Olay bu

• 1 Şubat 2019 Cuma akşamı BP istasyonundan depoyu doldurdum ve yola çıktım.
    Akyazı - Esenyurt arası 2. köprü güzergahı ile 210 km yol gittim.
    Mahmutbey mevkiinde Mall of İstanbul'a gelmeden köprü yollarının birleştiği noktada batışehir mi batıkent mi öyle bir yapı var. Oraya kadar 120 altına hiç inmedim, zaman zaman 160km hızlarla geldim.
    Tam o noktada ortalama hızım 118 km idi ve yol bilgisayarı 4.4 gösteriyordu.
    Bu noktada trafiğe yakalandım ve tekrar yol açılana kadar yaklaşık 40 dk. dur-kalk ile gittim.
    Esenyurta vardığımda ortalama hızım 79km ye düşerken yakıt ise 4.6 oldu.

Ertesi gün bi Marmara Park ve Torium AVM turları yaptık, biraz şehir içi takıldık.

Bugün 13:45 de esenyurttan hareket ettim, Hasdal mevkiinde yine bi 35dk. lık sıkışık trafikte ilerledim.
    2. köprüyü geçtikten sonra çamlıca gişelere kadar yer yer trafiğe yakalandım.
    Çamlıca gişelerden geçerken ortalama hızım 53 km gösteriyordu.
    Gişelerden sonra 120 km altına düşmeden hatta sürekli 140km civarlarında geldim.
    Bir ara 195 km ye kadar da çıktım.
    Biraz önce eve geldim, toplamda 436 km yol ortalama olarak 4.7 lt/100km.

Şimdi birisi bana neden benzinli araç almam gerektiğini söylesin?
    TSI motorla 120km altına inmeden yapılan 435 km lik bir yolculukta ve sıkışık dur-kalk trafiğe yakalanmışken 5lt görebilen var mı?

• 2012-2013 model aynı marka-paket aracın benzinlisinin fiyatı nekadar dizelinin fiyatı nekadar
    Piyasa hakkında çok bilgim yok lakin malum sitede bir kaç karşılaştırma yaptığımda fiyatlar aynı gibi gördüm hatta bazılarında benzinlinin fiyatı daha yüksek
    Oysa bu arabalar sıfır alındığında dizel daha pahalıydı bu durumda enflasyona göre fiyat arttığını düşünürsek dizel araçların değer kaybettiğini söyleyebiliriz

• diğer ülkelerde ortalama olarak benzin mi pahalı, dizel mi pahalı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 1.0tsi alirken kiyameti koparanlar konuya gelsin..

Clio almamisim manyaklik yapmisim oyle dedinizya..

Buyrun daha iyi gunleriniz 😆

• Evet biraz daha bakındım fiyatlara ortalama 3 yaşından sonra dizellerin fiyatı çakılmış resmen
    Şuan sıfır araç alıp diyelim 6-7 yıl binip satayım diyen iki kişiden ali corolla benzinli manuel advance aldı
    Tavsiye Edilen 2018 MY
    Kampanyalı Fiyatları (TL)
    101.950
    Diğeri yani veli ise dizel manuel advance modelini aldı
    Tavsiye Edilen 2018 MY
    140.100
    Arada 40000 tl fark var
    Şimdi birde 6 yıl önceki aldıkları aynı marka model arabaların satış fiyatına bakalım

Dizel araç almayın

Dizel araç almayın

Evet iki resim arasındaki fiyat farkını kim söyleyecek şimdi
    ee noldu velinin 40000 i şimdi nere gitti ama dizel az yakıyor
    Ali ayda 1000 km yol yaptı 90 lt benzin yaktı 540tl verdi yılda 6500 tl 6 yılda 39000 tl benzine para verdi yani aradaki farkı yakıta ödedi peki veli neyaptı o paraya başta verdi zaten bundan sonra artık tasarruflu tasarruflu geziyorum diye sevinip sağa sola satışıp cahillikle suçladı

Ekleme ali nin lpg taktırdığını hesap etmedim bile
    ekleme2: resimler bir türlü görünmüyor üzerine tıklayınca çıkıyor, resmin içeriği ilan sitesinde filtreleme yapınca çıkan ilk sayfası ki ikisi de 80000 tl civarı çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dndd -- 3 Şubat 2019; 21:4:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: berkaydj

parası olmayıp benzinli araba alanlar çıkmış dizeli kötülüyor, dizel benzin arasında az fiyat farkı olsa hepiniz koşa koşa dizel alırdınız.
    Avatardaki armaya ithafen soruyorum, parası olan adam sence 1.6 cdti astra k mı alır,1.6 turbo astra k mı alır? Şirketlerin dizel filo araçları gibi gezmek mi, sessiz sakin, kafa dinleyerek gitmek mi? Kişiden kişiye göre değişir, araba keyif işidir diyen adam parası varsa benzinliye biner, aksine iddaa edene şaşarım. Dizel araba ne zamandan beri zenginlik göstergesi oldu:)?

• quote:

Orijinalden alıntı: dndd

Evet biraz daha bakındım fiyatlara ortalama 3 yaşından sonra dizellerin fiyatı çakılmış resmen
    Şuan sıfır araç alıp diyelim 6-7 yıl binip satayım diyen iki kişiden ali corolla benzinli manuel advance aldı
    Tavsiye Edilen 2018 MY
    101.950
    Diğeri yani veli ise dizel manuel advance modelini aldı
    Tavsiye Edilen 2018 MY
    140.100
    Arada 40000 tl fark var
    Şimdi birde 6 yıl önceki aldıkları aynı marka model arabaların satış fiyatına bakalım

Evet iki resim arasındaki fiyat farkını kim söyleyecek şimdi
    ee noldu velinin 40000 i şimdi nere gitti ama dizel az yakıyor
    Ali ayda 1000 km yol yaptı 90 lt benzin yaktı 540tl verdi yılda 6500 tl 6 yılda 39000 tl benzine para verdi yani aradaki farkı yakıta ödedi peki veli neyaptı o paraya başta verdi zaten bundan sonra artık tasarruflu tasarruflu geziyorum diye sevinip sağa sola satışıp cahillikle suçladı

Ekleme ali nin lpg taktırdığını hesap etmedim bile
    ekleme2: resimler bir türlü görünmüyor üzerine tıklayınca çıkıyor, resmin içeriği ilan sitesinde filtreleme yapınca çıkan ilk sayfası ki ikisi de 80000 tl civarı çıkıyor
    Allah allah...
    Ben de simdi 2014 model 1.6 benzinli titanyum x focus ile 2014 model 1.6 dizel titanyum x focus baktim.
    Dizel olan ortalama 95 bin tl, benzinli 78 bin tl.
    Dizelde 100 bin tl cekenler de var.
    İnanmayan varsa kendisi de bu iki modeli inceleyebilir.

Senin mantik burda çürüdü o halde. Ne anladim ben bu isten?

Dizel

Dizel araç almayın

Benzinli

Dizel araç almayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 4 Şubat 2019; 14:31:45 >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.