Şimdi Ara

Diz Kapağı Kırılması & Yaşadıklarım, Yaşayacaklarım.. Günlük Anlatım. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
7
Favori
114.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ÖNCELİKLE BU KONUYU AÇAN ARKADAŞA ÇOK TEŞEKKÜRLER.
    BENİM 20 GÜN ÖNCE SAĞ DİZ KAPAĞIMDA PATELLA KIRILDI. AMELİYAT OLDUM 17 GÜN OLDU. AMELİYATTAN 1 GÜN SONRA AYAĞIMDAN ALÇIYI ÇIKARDILAR. AÇILI DİZLİK TAKILDI AMELİYATTAN 1 GÜN SONRA DOKTOR AYAĞIMI 30 DERECE BÜKMEMİ SÖYLEDİ VE KOLTUK DEĞNEKLERİ İLE YÜRÜMEMİ SÖYLEDİ, TABİ SAKAT AYAĞIN ÜZERİNE BASMAMAK ŞARTIYLA. HASTANEDEN EVE ÇIKTIM. CUMA GÜNÜ KONTROL VARDI. DİKİŞLERİ ALDILAR. RÖNTGEN ÇEKTİLER DOKTOR AYAKTA BİR SIKINTI YOK DEDİ GAYET İYİ DEDİ. BEN AYAĞIMI KALDIRAMIYORUM DOKTORA SORDUM DOKTOR KALDIRACAKSIN DİYOR NE KADAR UĞRAŞTIYSAM AYAK KALKMIYOR. BİRDE 1 AY DAHA ÜZERİNE BASMAYACAKSIN DEDİ. BASARSAN ATMIŞ OLDUĞUMUZ TELLERİ KIRARSIN DEDİ. BEN DİZİMİ BÜKÜYORUM, KALDIRMAYA ZORLUYORUM DİZDEKİ TELLER VE KEMİK OYNAMIYOR MU AYNI ŞEY DEĞİL Mİ.DİZİMDE ŞİŞLİKLER HALA GEÇMEDİ.
    ARKADAŞLAR TECRÜBELERİNİ PAYLAŞIRSA ÇOK MEMNUN OLURUM. TEŞEKKÜRLER.
     Diz Kapağı Kırılması & Yaşadıklarım, Yaşayacaklarım.. Günlük Anlatım.

• Benimde 2016da absürt bi şekilde kaçan topun üstüne basmam sonucu diz kapağım yerinden çıktı ortadan ayrıldı üst ve alt tendonlarım ve sol çapraz bağım koptu ameliyat oldum 5 gün hastanede kaldım ilk ay kaslarım iptaldi ailem yataktan bacağımı tutup indiriyordu koltuk değneği bile kullanamıyordum walker kullandım 2 ay evde 2 ayda hastanede fizik tedavi gördüm bu süreçte dereceli atel kullanıyordum bu arada psikolojik olarak daha fazla dayanamadığım için fizik tedaviyi bıraktım 15 derece civarlarında bacağımı kapatamıyorum hala 2 sene oldu yarım bıraktığım için birde sporcu geçmişim olduğunda sağ bacağım sola göre kaslı kaldı dikkatli bakıldığında fark edilicek derecede sadece şuan yürümemde bir problem yok fizik tedaviyi tamamlamak gerçekten önemli benim kadar ciddi kas kaybı olanlar hangi spor branşıyla ve ne kadar sürede eski haline getirdi bacağını acaba ben 4 ay kişisel antrenör ile fitness yaptım ama toparlayamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• fitala F kullanıcısına yanıt
    Bende ameliyattan sonra bacağımı kaldıramıyordum menisküsüm bile tutmuyordu mesela pilates bandı veya evdeki şal gibi uzun birşeyi ayağınızın altından geçirip hafifçe yukarı kaldırmak gibi egzersizlerim vardı fizyoterapistler bu işin uzmanı olduğundan onlarla çalışmanız yararınıza olur mesele sadece bacağı kaldırmak değil çünkü dereceniz ilerledikçe işinizde zorlaşıcak maalesef size acil şifalar diliyorum umarım en hafif şekilde atlatırsınız

• Kardesim cok gecmis olsun. Buraya telini yaz whatshap gurubumuz var oraya alalım sizi ordan yardımcı oluruz fazlasıyla inş.

• Merhaba arkadaşlar 42 gün önce düşme sonucu diz kapağımda 5 parçalı kırık oluştu çok şükür kemik kaynadı şuna fizik tedavi aşamasındayım 10 gün oldu bacağım anca 70 derece açılıyor beni bilğilendirecek bir arkadaşım olursa çok sevinirim herkese geçmiş olsun

• mavi_prens4 M kullanıcısına yanıt
    Pardon Watson app grubunuz varsa Benide alırmısınız 05439423106

• Herkese merhabalar, benim gibi iyileşmeye çalışanlara da acil şifalar dilerim 24 ekim günü apartman merdivenlerinin en başından sonuna kadar yuvarlandım. Ve sonuç olarak femur + patella'da kırığım oldu. Bir gün hastanede kaldıktan sonra ertesi gün ameliyata alındım. Femura platin , vidalar (şuanda hala film üzerinde sayamıyorum), patella'ya da 2 vida takıldı. Burdaki birçok kişinin yaşadığı tecrübelerin aksine ne bir alçı ,ne aparat takıldı ameliyat sonrası. Ameliyatın ertesi günü koltuk değnekleri ile yürümem istendi, tabi üzerine basmadan . Sonra merdivenden indirdiler , çıkardılar. En son da aynı gün CPM ALETİ ile 50 dereceden başlattılar. Bunların hepsi ameliyatın ertesi günü oldu. 3. Günü 90 dereceye gelmiştim. Hastaneden taburcu olduktan sonra hiçbir egzersiz yada hareket yapmam istenmedi. Bir hafta sonra kontrole gittiğimde yani bu ameliyatımın 15. Gününe denk geliyor. Dizimin ne kadar gerilediğini görmüş olduk doktorla beraber. Hemen fizik tedaviye başlamamı istedi. Yani demek istediğim hareket gerçekten çok önemliymiş. Burda haftalarca alçıda kalan arkadaşların yaşadıkları gerçekten çok normal. Bundan sonra bu durumu yaşayacak olanlar da lütfen kendilerini çok yıpratmasınlar ilk etapta. Şuan fizik tedavinin 9. Seansında olmama rağmen 90 dereceyi daha yeni yapabildim ve çok da zorlandım. Hareket gerçekten önemliymiş.Tabi yanlış anlaşılmasını istemem, bilinçsizce doktordan bağımsız hareket yapın demek istemiyorum. Onlar ne zaman uygun görürse o zaman vakti gelmiş demektir.Üstüne basmam hala yasak olduğu için fizik tedaviye değneklerle gidip geliyorum.Bir yandan da yaşadığım düşme korkusunu hiç anlatmıyım. Bende de aynı ve benzer sorular normale dönebilecek miyim, herhangi bir aksaklık kalacak mı ne zaman'la biten onlarca soru. Aktif bir hayatım vardı buna da şükür ama gerçekten çok zor geçiyor.

• Rigelt R kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun Allah şifalar versin. Numaranızı yazarsanız sizi de whatshapta grubumuza alabiliriz orda aynı badireyi yaşayıp atlatanlar veya sorunu sorusu olanlara cevap verip kendi aramızda yardımcı oluyoruz. Faydalı da oluyor,dilerseniz sizde aramıza katılın.

• Merhaba 8 sayfanın tümünü okudum. Güzel bir konu olmuş.

19 Ekim de trafik kazası neticesinde sağ diz kapağında 3-4 parçalı kırığım oldu. 1 gün sonra ameliyat oldum iki tane çivi ve üzerine 8 şeklinde tel sarılarak parçalar birleştirildi. 23 gün ayak bileğinden dizin bir karış üstüne kadar alçıda kaldı. Alçı çıktıktan sonra açı ayarlı atel takıldı. Doktor 1 hafta daha dizi bükmeyip 4 haftaya tamamlayalım. Sonra da 15 dereceye ayarlayıp 1 hafta 15 derece ile kullan sonra kontrole gel dedi. Şuan 5.hafta tamamlandı. 26 Kasım da kontrol var.

Bu arada şunu farkettim ki diz zaten 15 dereceden fazla bükülmüyor. Alçı ayarlı ateli 3 gün 15 derece kullandım sonra 30 dereceye ayarladım zorlaya zorlaya 30 bükmeye başladım. Sonra ateli komple çıkardım. Takmıyorum ama 30 derece civarında kalmış durumdayım. Aşamaları tekrar ilerleyen zamanlarda yazarım. Şuan için bir önerisi olan varsa da almak isterim.

• Merhaba 8 sayfanın tümünü okudum. Güzel bir konu olmuş.

19 Ekim de trafik kazası neticesinde sağ diz kapağında 3-4 parçalı kırığım oldu. 1 gün sonra ameliyat oldum iki tane çivi ve üzerine 8 şeklinde tel sarılarak parçalar birleştirildi. 23 gün ayak bileğinden dizin bir karış üstüne kadar alçıda kaldı. Alçı çıktıktan sonra açı ayarlı atel takıldı. Doktor 1 hafta daha dizi bükmeyip 4 haftaya tamamlayalım. Sonra da 15 dereceye ayarlayıp 1 hafta 15 derece ile kullan sonra kontrole gel dedi. Şuan 5.hafta tamamlandı. 26 Kasım da kontrol var.

Bu arada şunu farkettim ki diz zaten 15 dereceden fazla bükülmüyor. Açı ayarlı ateli 3 gün 15 derece kullandım sonra 30 dereceye ayarladım zorlaya zorlaya 30 bükmeye başladım. Sonra ateli komple çıkardım. Takmıyorum ama 30 derece civarında kalmış durumdayım. Aşamaları tekrar ilerleyen zamanlarda yazarım. Şuan için bir önerisi olan varsa almak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delicoban08 -- 23 Ocak 2019; 20:46:16 >

• Bazı detayları da ekleyeyim. Bacak alçıda iken diz kısmından pencere şeklinde alçıyı kestiler ve buradan 3 günde bir pansuman yapıldı.

Kaza 19.10.2018

Ameliyat 20.10.2018

Taburcu 24.10.2018

Dikiş Alınması 06.11.2018

Alçıdan çıkma 12.11.2018 akabinde hemen Atel takıldı

Ateli sıfır acıda kullanma 16.11.2018

Ateli 15 derece kullanma 18.11.2018

Ateli 30 derec kullanma 20.11.2018 sonra ateli çıkardım. Bugün test amaçlı ateli taktım 45 e ayarladım 30 u geçebiliyorum ama 45 olmuyor.
    Alçıdan çıktığında bacağımdaki kaslar erimiş bacak incelmiş diz kısmı şişmiş ve bacağın birçok kısmında aşırı morluklar vardı.
    Ameliyattan hemen sonra doktor yürüyebileceğimi söyledi ve yürüdüm. Birkaç gün değnek kullandım sonra değneği bıraktım. Bugün altıma yastık koyarak 35-40 derece bükerek otomatik vites araba kullandım. Bu durum moralimi tavan yaptırdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delicoban08 -- 24 Kasım 2018; 21:43:29 >

• 26 kasım da kontrole gittim. Doktora neden hala bacağımı bükmeye zorlamıyoruz dedim, Alttaki kırık olan iki parçanın küçük olması sebebiyle zorlamasa tekrar kopabileceğini bu sebeple de kaynama süresi olarak 8 haftayı tamamladıktan sonra bükme zorlamasına bağlayacağımızı söyledi. Bu durum beni de korkuya sevk etti zorlamaya korkar oldum. Bakalım 2 hafta daha beklemekten başka yapacak birşey yok gibi görünüyor. Bu arada akşamları zeytinyağı ile ovuyorum.

• Evet 9. Haftayı tamamlamış bulunuyorum. 7.haftada kontrole gittiğimde ( 80 derece bükebiliyordum) doktor zorlamaya başlamamı ve 9. Haftaya kadar 110 dereceye çıkmam gerektiğini söyledi. Çıkamazsam fizik tedavi almam gerekeceğini, çıkabilirsem fizik tedavisiz bu işi halledebilecegimi söyledi. Şu anda çok şükür 120 dereceye kadar çıkabildim. Bu arada dizimin şişlikleri bayağı indi telleri ve çivileri elimle çok rahat hissedebiliyorum. Doktor 3 ay sonra onları çıkaracağını söyledi. Yürüme olarak ilk başta topallayarak başlıyorum diz biraz ısınınca topallama düzeliyor ve düzgün yürüyebiliyorum. Merdiven çıkabiliyorum ama inerken önce kırık diz sonra diğeri şeklinde tekleyerek iniyorum. Dizim hala biraz şiş ve üst kısımda bacak diğerine göre zayıf ince ve güçsüz. Yürürken diz her hareketinde küt küt ediyor. Bu ne zamana kadar böyle olacak bilmiyorum ısınınca bile devam ediyor kütürdeme. Ama genel olarak iyi durumda oldugumu düşünüyorum. Bakalım ara sıra gelişmeleri yine yazmaya niyetliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delicoban08 -- 23 Aralık 2018; 23:42:4 >

• yolu bu sayfaya duşen herkese çok gecmis olsun.

patella kırığıyla ilgili ÇOK ÖNEMLİ bir konuya değinmek istiyorum.

18.08.2018 tarihinde düşme sonucu iki parçalı patella kırığım oldu ve bunun üzerine ameliyat oldum. isteyen arkadaslara bu sureçle ilgili bilgi verebilirim ancak benim önemli gordugum nokta şu.

ameliyatim dan 3 bucuk ay sonra değneklerimi atmış, fizik tedavimi bitirmiş normal hayatıma geri donmeye başlamıştım kendimi yüzde 90 oranında iyileşmiş oldugumu düsünurken.

yagmurlu bir gunde saglam ayagim kaydi ve istemsizce ameliyat oldugum ayagima ani.bir sekilde dusmemek icin yuklendim (düşmedim) kandimi buyuk bir aciyla yere attim, acil olarak hastahaneye kaldirildim ve diz kapagim (en son rontgende birlesmis gorunen) birlesim yerinden tekrar kırıldı ve tekrardan ameliyat oldum şuan butun o zor surecleri en bastan yasiyorum

kisaca patella kirigi olan arkadaslar kendinize cok dikkat edin. yurumeye baslamaniz iyilestiniz anlamina kesinlikle gelmiyormus ben bunu en kotu sekilde ogrendim baskalarinin bu duruma dusmemesi icin bu yaziyi yazmak istedim

• 07.01.2019 pazartesi günü kontrole gittim. Bükme anlamında sona geldim sayılır popoma değmeye 4-5 parmak mesafe kalıyor. Elimle çekip zorlayınca değdirebiliyorum. Doktor bükme aşaması bitti, şimdi üst bacak kaslarını güçlendirmemiz gerektiğini söyledi 1.5- 2 ay quadriceps egzersizleri yap bacağını iyice güçlendir sonra demirleri ve telleri çıkaralım dedi. Bu arada merdiven inmeye de başladım ama çok da güzel indiğim söylenemez. Sanırım bacak kaslarım için çok çalışmam gerekecek. Ama yine de 3 ay olmasına 10 günüm varken toplamda iyi durumda olduğumu düşünüyorum.

• Merhabalar,
    Öncelikle bu kazayı geçirmiş herkese çok geçmiş olsun.
    Kaza geçirdiğim günden itibaren bu konu ile ilgili yazılanları okuyorum ve çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden ben de tecrübelerimi paylaşmak istedim.
    1 Aralık 2018 tarihinde bisikletten düşerek sol patela kemiğimi kırdım. Hemen doktorumu aradım. Bir saat içinde kırık tespit edildikten sonra ameliyata girdim. Daha henüz ödem bile başlamamıştı. Herhangi bir ağrı da duymuyordum. Diz kapağım tam ortadan iyiye ayrılmış ayrıca da iki küçük parça daha vardı.Genel anestezi istemedim. Belimden aşağısı uyuşturularak ameliyat yapıldı. Ameliyat esnasında yapılanları da duyup gördüm.Çivi ve teller yardımı ile tutturuldu. Dizimin arkasına otuz santimlik bir alçı uygulandı. Alçı sadece dizin arka kısmında dizin bükülmesini önleyecek kadardı. Hiç bir his olmaması da aslında insanı rahatsız ediyor. Ameliyattın tamamlanmasından itibaren beş altı saat daha belden aşağısını hissetmiyorsunuz. Anestezinin etkisi geçtikten sonra çok ağrı yapmaya başladı. Yaptıkları ağrı kesici filan ağrıyı geçirmiyor. Hatta daha yapın diye yalvardım. Ancak maximum doz aşıldığından yapmadılar. Bu arada sonda da takılı olduğundan iki gün boyunca hiç yataktan kalkmadım. İkinci günün sonunda taburcu etmek istediler ama ben çok ağrı olduğundan damardan ağrı kesici verildiğinden bir gün daha hastahanede kalmak istedim. Hastahaneden taburcu olduğumda ağrı kalmamıştı. Ancak bu aşamada sırt üstü yatmak zor oluyor. Sağa sola uyurken dönmek istiyorsunuz. Yine bu halde tedbiren koltuk değneği kullanarak evde yürüyüş yapıyordum.Bir hafta sonra kontrole gittiğimizde. Alçı çıkartıldı. Bir ay sonuna kadar brace kullanmam gerektiği söylendi. Brace alçıya göre daha kullanışlı en azından gerektiğinde çıkartılabiliyor. Banyo rahat yapılıyor. Oturduğum zaman çıkartıyorum. Gece uyurken ve yürürken takıyorum. Üçüncü haftadan itibaren işime gidip gelmeye başladım. Tabi henüz kendi başıma işe gidip gelemiyordum ama en azından yardımla da olsa işe gelebiliyordum. Hala diz kırılmadığından hayat konforu çok rahat olmuyor. Bu aşamada da hiç ağrım olmadı ancak çok ayakta durursam veya ayağımı sarkıtıp oturursam ödem artıyor ve rahatsız ediyor. Bu aşamada en büyük korkum brace çıkınca ne olacak. Bir ay tamamlandığında brace çıktı. Hiç de korktuğum gibi olmadı. Dizimi çok rahat kırabiliyordum ama yine de 90 dereceyi geçmemem önerildi. Zaten ödem nedeni ile çok da imkan olmuyor onu geçmek. Artık daha rahat yürüyebiliyordum ve araba kullanabiliyordum. Ancak çok fazla zorladığımda dizimin dış kısmında ağrı oluyordu. Doktorum münüsküs zarar görmüş olabilir dedi. 45. Günde rontgen ve MR çekildi. Çok şükür münüsküs ve bağlarda bir hasar yokmuş. Sadece femur kemiği kaza anında kanama yapmış. Bu nedenle ağrı yapıyormuş. Ağrının geçmesi daha zaman alır dedi ama üzerinden iki üç gün geçti artık o ağrım da yok. Oldukça rahat yürüyorum sadece merdiven inip çıkarken biraz sorun oluyor. Bacak kaslarımı güçlendirmek için hareket yapıyorum. Fizik tedaviye de ihtiyaç olmadığı söylendi. Bu yaşadıklarımdan çıkardığım sonuç; en az iki ay normal hayata dönülemiyor. Eski hale gelmek için de sanırım bir altı ay gerekecek. Yeniden koşup bisiklete binmek için.

Son yazdıklarımdan sonra biraz daha zaman geçti. Eski haline gelme ile ilgili yazdıklarımı revize etme gereği duydum. 4. Ayda ufak ufak koşmaya ve bisiklete yeniden binmeye başladım.Merdiven inip çıkmada özellikle çıkmada hiç sorun yaşamıyorum. Hemen hemen hiç ağrım yok. Ödem tamamen iyileşti.Sadece tellerin bağlandığı yerde bünye etrafında su kesesi oluşturdu. Herhangi bir zarar vermiyor. Tamamen vücudun kendisini koruma mekanizmasıymış.

Çabuk iyileşme süreci sanırım, alçıda çok az kalmasından ve hareketleri harfi harfine yapmamdan olabilir. Tel ve çivileri de alınabilir durumdaymış. Ancak benim işlerim nedeniyle biraz daha dursunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkayi -- 3 Mayıs 2019; 9:21:30 >

• benide gruba alirmisiniz 0531 818 3065
    16 Nisanda sag diz kapagimda 6-7parca kirik var idi 2 tel birlestirdiler 3 hafta sonra dikisleri aldilar ve normal alciyi cikardilar Amerika alcisini taktilar 25 gunde o kaldi toplamda 45 gun felan kaldi. bugun 12.06 2019 da fizik tedaviye basladim yok boyle bi acı allahım Herkesin yardimci olsun bunun baska bi yolu olsa direk yaparim.herneyse 20 gun fizik tedavi verdi doktor yetmezse 10 gun daha verecek umarim yeter cunku dayanilacak gibi degill. banada bilgi verirseniz sevinirim.bu yaziyi yazandan Allah razi olsun bilgi edindik az cok..

• Merhaba arkadaşlar baştan sona sizlere yaşadiklarimi anlatacagim ve benim gibi başına bu olay geldiginde hayal kirikligina uğramamaniz için hatta umutlu olmaniz icin size anlatacagim. Bende ilk basta cok umutsuzdum ve şuanda geldigim noktaya hala inanamiyorum.
    27.10.2018 tarihinde askerden geldim ve askerligimi şırnak cizrede yaptım carşi pazar yok psikolojim iptaldi eve geldigimde. 2 gün sonra 29.10.2019 tarihinde motorsikletle arabaya çarpip sag patellada parçalı kırık meydana geldi. 5 parçaya ayrılmış. 14.11.2018 da implant ve tel ile patella toparlandı. Ameliyattan 6 hafta sonra doktorum yerden kaldirmadan ve zorlamadan bükmemi söyledi ve o soylemeden araştırarak çok abartmadan bükmeye başlamıstım ve tabiki 5° bukebiliyordum doktorun bu sözünden sonra 13. Haftaya kadar 20°ye ulaştım. 11.02.2019 tarihinde fizik tedaviye 20°yle başladım ve 30 seans sonunda 70°ye ulastım ve bu süreç hiç kolay olmadı kurbanlık büyükbaş gibi çok bağırdım gözümden yaşlar geldi tarifi imkansiz bi acı çektim ama 50° gibi bir hareket kabiliyeti kazandım. 26.03.2019'da doktorumla görüştüm 70°nin az olduğunu 90 olması gerektigini söyledi ben acilara dayanmama ragmen bukadar oldugunu bayilacak seviye gelip terapistin ozaman biraktigini soyledim oda anladı ve şunu söyledi. Anestezi uygulayarak bacağını büküp hareket kabileyetini kazanmana %30 etki saglayacagini söyledi ve o sirada anestezi uygulanmışken implantı çıkaririm dedi. Ve dedigini yaptım. 05.04.2019 tatihinde 2.ameliyatı oldum yapışan kasları bacagımı zorlayarsk büktügünü patellanin etrafini temizleyerek hareketsizlik dolayı yapışan kasların yapistigi yerden ayirdigini ve artik bir sorun olmadiğıni soyledi. Yani bacak uzun süre hareketsiz kaldiginda kaslar zayifliyor ve yapışıyormuş. Hareket edemememin sebebi buymuş ve ortadan kaldirmiş. 2. Ameliyettan 2 gun sonra bacagimi hareket ettirmeli eger yapmazsam tekrar eskisi gibi kisitlanacagini soyleri ve bacagimi yataktan aşagıya biraktigimda 90° dereceyi hic acimadan gördüm. O gece mutluluktan uyuyamadim sabaha kadar hareket ettirdim. Başina gelen bilir yataktan aşagiya sarkittiginda eger açı 90° degilse çok aptal bir göruntü oluyor havada kalıyor. Neyse o gecenin sabahinda bir cihaz getirip bagladi cihazla 95° bükuldü. Ve yürüyerek eve taburcu oldum. Tabiki normal yürumedim dikkatli ve yavaşca. 15 gun sonra dikişler alindi ve evde fizik tedavide gördüklerimi yapmaya basladim. Hiç birakmadim her gece ugrastım. Egzersizin sonunda sol bacahimi uzatip sorunlu ayagimi yani sag bacagimi büktüm ve topugum sol bacagimda nereye geliyorsa oraya cizgi cekip ger gun onu geçmek icin ugraştım ve 10 gunde bir ilerleme gordukce daha hirslandim ve umudumu hiç kaybetmedim. 20.06.2019 bugun aktif olarak 115°. Bükme egzersizimde 130° hatta 135°ndereceye kadar zorlayarak gelebiliyorum. Acimafan 115° derece oluyor. Saglıklı birey gibi merdiven çikabiliyorum ve inebiliyorum. 50m normal olmasada koşabiliyorum hafif tempo kücük adimlarla. Bunlar hayaldi benim için başına gelen bilir. Bazen oturup dusununce ne kadar mutlu oluyorum. Eve taburcu oldugum ill zamanlar hep dertten sikinti ve stresten sigara icerdim. Ne olacak nasil olacak eskisi gibi olacakmiyim vs vs. Dün doktorumla görüştüm itifaye onlisans mezunuyum ayagim iyileşince yani zaman birazdaha zaman geçince spor mülakatlarından gecebilecek seviyeye gelecekmiyim dedim. Evet ali bey kesinlikle geleceksiniz. 7 ay gibi bir süreçte bu duruma gelmeniz çok iyi ve eskisi gibi olamaz ama ona yakin olacagindan eminim dedi. Suan bunu yazarken sigara yakacak kadar keyiflendim cunkü bunlari duyabilmek ve ger düşündüğünde keyif alabilmek inanin çocuk gibi oluyor insan. Bu sureçte duamı ve bacagimla ugraşmayi hiç birakmadim sizde birakmayin her sey bizim elimizde ben hala ugrasiyorum hala canim yaniyor ama ilerleme gordukce canimin yanmasini umursamiyorum habi haline geldi artik her gece bükmek icın ugrasiyorum ve egzersiz bittikten sonra keyiften sigara yakiyorum. Arkadaşlar evet çok zor bir donem sizi bekliyor ama inanın başari zor degil. Dostlariniz yada kiz arkadaşıniz size destek verince daha mutlu oluyorsunuz. Sevdiklerinize başardığınızı gösterin lutfen. Siz düştüğünüz yerden kalkabilecek seviyede insanlarsiniz allah derdi veriyorsa dermaninida veriyor hersey bizim elimizde.. 9 yillik kiz arkadaşım askerdeyken beni terk etti ve ben bu psikolojiyle gelip kaza yapip bu sureci aşıp bu seviyeye kadar geldim bu surecte hic yanimds degildi olmadi ama ben başardım. Yani demem o ki tüm olumsuzluklara ragmen başarabiliriz. Ben bu yaziyi kendimi övmek için yazmadım akıllı biri bu yaziyi okudugunda beni anlayacagindan hiç süphem yok. Düştügünüz yerden siz kalkın yoksa bizim bizden başka kimsemiz yok bunu bu olay eger başınıza geldiyse anlarsiniz. Ins. Adresim @aliertkin buradan ulaşabilir sorunuz varda destek olabilirsem ne mutlu bana. Çekinmeden yazabilirsiniz.
    Kendinden emin bir sekilde göğsün dik yürumek kadar güzel birsey yok ve bunu başarabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aliertkin -- 21 Ekim 2019; 14:13:21 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba. Uzun yıllar geçmiş çok geçmiş olsun şimdi nasılsınız? Benim de dizimde kırık var ve ameliyattan çok korkuyorum... platin ameliyatı nasıl geçmişti? Genel narkoz muydu?

• technophobia T kullanıcısına yanıt
    Ameliyattan korkma canın yanmıyor genel anestezi yapildi bana. Fakat amrliyattan çıktıktan sonra biraz canin mutluaka yakacaktır ama sakin korkma daha yolun başinda oldugunu hatirla ve sabretmeyi simdiden ögren zor bir süreç seni bekliyor. Ben 7 aydir ugrasiyorum hala her gece bükme hareketleri yapiyorum. Ve hala canim yaniyor. Dua et ve doktorunla sık sık irtibat kur.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.