Şimdi Ara

Diyelim ki başkanlık seçimleri 2.tura kaldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • RTE ye karşı RTE dışındaki yüzde 52-56 nın adayı ve kazanma ihtimali de bir hayli var.

2017 seçimlerinde hile döndüğü için bir daha oy kullanmayacağım diyen arkadaşlar, bu 2.tur seçimlerinde oy kullanır mıydınız? Yoksa oy kullanmayıp Tayyip Erdoğan'ın kazınmasına katkı sağladığınız için vicdan azabı duymaz mıydınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dantesneo -- 24 Nisan 2017; 1:33:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben şahsen artık oy kullanmayı düşünmüyorum. YSK'nın referandumdaki tavrından sonra isterse rakip aday %55 ile kazansın, biz yine bir şekilde sonucu %51 ile RTE kazanmış olarak görürüz. Olur da kapatamayacakları derecede bir farkla rakip aday kazanırsa YSK bir şekilde seçimi iptal eder ve tekrardan seçime gideriz. Bu aradaki sürede de RTE her türlü pisliği ve algı operasyonu yaparak oylarını arttırmaya çalışır.

Bu referandumda halkın son bir şansı vardı kurtulması için. Onu da elinin tersiyle itti ne yazık ki. Ezici üstünlükle hayır çıkması gerekirdi ki sahte oylar ile fark kapatılamasın, RTE'nin etekleri tutuşup anayasal düzene geri dönebilsin. Ama nerede.. Bizim millet geleceğini, 10 sene sonrasını veya 20 sene sonrasını düşünmüyor. Şu günü atlatalım da sonra nolursa olsun umurumda değil mantığıyla hareket ediyor. Bu şekilde düşünüp karar veren milletin de geleceğinin ne halde olacağı bellidir.

• kimse daha yemez hileyi. chp adam gibi birini çıkarırsa şansı yüksek.

• quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Ben şahsen artık oy kullanmayı düşünmüyorum. YSK'nın referandumdaki tavrından sonra isterse rakip aday %55 ile kazansın, biz yine bir şekilde sonucu %51 ile RTE kazanmış olarak görürüz. Olur da kapatamayacakları derecede bir farkla rakip aday kazanırsa YSK bir şekilde seçimi iptal eder ve tekrardan seçime gideriz. Bu aradaki sürede de RTE her türlü pisliği ve algı operasyonu yaparak oylarını arttırmaya çalışır.

Bu referandumda halkın son bir şansı vardı kurtulması için. Onu da elinin tersiyle itti ne yazık ki. Ezici üstünlükle hayır çıkması gerekirdi ki sahte oylar ile fark kapatılamasın, RTE'nin etekleri tutuşup anayasal düzene geri dönebilsin. Ama nerede.. Bizim millet geleceğini, 10 sene sonrasını veya 20 sene sonrasını düşünmüyor. Şu günü atlatalım da sonra nolursa olsun umurumda değil mantığıyla hareket ediyor. Bu şekilde düşünüp karar veren milletin de geleceğinin ne halde olacağı bellidir.

Hileyle kazandııklarında değil, muhalif kesime umutsuzluk aşıladıklarında gerçek anlamda kazanmış olurlar. Eğer gerçekten durum buysa dükkanı kapatalım, mezara girelim bitsin gitsin? Bu kadar kolay kabullenenleri akp seçmeninden farklı göremiyorum kusura bakmayın. Madem öyle, YSK nin hile yapmasına engel olmak için elimizden geleni yapmaya daha şimdiden çalışmak ve örgütlemek dururken her şey oldu gitti bitti deyip oy kullanmayacam demek ne demek?? Lafı açıldığında Atatürk'ün birinci vazifesini orada burada paylaşmasını bilirsiniz ama! E kardeşim oy kullanmayacaksın, ses çıkarmayacaksın, protesto etmeyeceksin hiçbir şekilde karşı çıkmayacaksın, e o zaman ne farkımız kalacak dağda otlatılan koyunlardan?? Bütün meydanı onlara mı bırakalım yani hile dönecek diye?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dantesneo -- 24 Nisan 2017; 1:44:17 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• RTE'nin karşısındaki hangi aday %50'nin üzerinde oy alabilir ki? RTE'ye karşı CHP'li HDP'li ve MHP'liyi bir araya getirebilecek bir aday var mı gerçekten inanıyor musunuz? Bu üç taban net bir şekilde referandumda olduğu gibi bir araya gelemezse RTE'nin ezici zaferiyle sonuçlanır 2.tur . Ayrıca RTE karşısında birleştirici olacak bir aday yok maalesef. Bir tane medyatik isim olursa olur anca belki. Trump gibi vs. Onun dışında yani Muharrem İnceyle, M.Feyzioğluyla, Sinan Oğanla olacak iş değil. Ayrıca Aziz Sancar ve İlber Ortaylı'da demeyin. Onlar da kabul görecek kişiler değil.

Edit: Ayrıca bunların şimdiden konuşulması hiç doğru değil. Bu konuşmalar illegal sonucu kabul ettiğimiz anlamına gelir. BU SONUCU KABUL ETMİYORUZ. Kesin sonuçlarda açıklanmadı. Referandumun iptal edilmesi için sesimizi yükseltmeliyiz. Meydanlarda olmalıyız. Bugün binlerce kişi Kadıköy'de yürüdük. Meşruiyeti olmayan bu seçimi kabul etmediğimizi haykırdık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scott Mary -- 24 Nisan 2017; 1:51:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fyodorleo

quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Ben şahsen artık oy kullanmayı düşünmüyorum. YSK'nın referandumdaki tavrından sonra isterse rakip aday %55 ile kazansın, biz yine bir şekilde sonucu %51 ile RTE kazanmış olarak görürüz. Olur da kapatamayacakları derecede bir farkla rakip aday kazanırsa YSK bir şekilde seçimi iptal eder ve tekrardan seçime gideriz. Bu aradaki sürede de RTE her türlü pisliği ve algı operasyonu yaparak oylarını arttırmaya çalışır.

Hileyle kazandııklarında değil, muhalif kesime umutsuzluk aşıladıklarında gerçek anlamda kazanmış olurlar. Eğer gerçekten durum buysa dükkanı kapatalım, mezara girelim bitsin gitsin? Bu kadar kolay kabullenenleri akp seçmeninden farklı göremiyorum kusura bakmayın. Madem öyle, YSK nin hile yapmasına engel olmak için elimizden geleni yapmaya daha şimdiden çalışmak ve örgütlemek dururken her şey oldu gitti bitti deyip oy kullanmayacam demek ne demek?? Lafı açıldığında Atatürk'ün birinci vazifesini orada burada paylaşmasını bilirsiniz ama! E kardeşim oy kullanmayacaksın, ses çıkarmayacaksın, protesto etmeyeceksin hiçbir şekilde karşı çıkmayacaksın, e o zaman ne farkımız kalacak dağda otlatılan koyunlardan?? Bütün meydanı onlara mı bırakalım yani hile dönecek diye?

Ben oy kullanmayacağımı söyledim. Sessiz kalacağımı değil. Atatürk bu ülkeyi sandıkla kurtarmadı. Hadi gelin seçimle kim kazanırsa o yönetsin ülkeyi demedi O dönemde seçim olayı ve olursa sonuçlarının güvenilirliği şaka gibi geliyor insana düşününce. Biliyorum bunun hiç alakası yok ama kafanızda o dönemde olası bir seçim ortamını canlandırmanız için söyledim. Eylem kardeşim eylem. Örgütlü bir eylem. Tepemizde amerikan uçakları rus uçakları gezmeden eyleme dökmek lazım işi. Halkın zaten çıkış bulamayınca başvuracağı şey budur. Şuan olayın kötü yanıyla yüzleşmedik ancak elbet o gün gelecek ve insanlar demokratik yollardan bir çıkış yolu bulamayınca zorlayarak değiştirmeye çalışacak. Çok zor günler geçireceğiz muhtemelen ama amerikanın getireceği demokrasiden daha zararsız olacaktır en azından. Tabi olay uçakların tepemizde gezmesinden önce bizim milletin birşeyler yapıp yapmamasına bağlı.

• ati alan uskudari gecti diyerek rte bir nevi hile yaptigini itiraf etti. yani referandumun gercek sonucu hayir cikti ve herkesin fark ettigi rtenin moralinin bozuk olduguydu referandum sonrasi. akp ve mhp nin evet demesi bile iki partinin bir onceki secimin oy potanisyeline gore cok altta kaldi. duz hesapla %60i gecmesi gerekirdi. simdi cogu parti bir cb adayi cikaracak, buyuk ihtimal ilk turda secilemeyecek tabi isin icine yine ysk girmez ise. 2. turda rtenin karsisinda olan aday diger partilere bakanlik sozu vs ile o partilerin oyunu alabilir buda rtenin isini bayagi zor duruma sokar. akp meclisten 1. parti dahi ciksa cb rte olamazsa butun bakanliklar gidiyor. etkisiz bir duruma dusuyor akp. ana muhalefet oluyor desek yeri ve cift baslilik olmayacak dendiya iste burada malesef o sorun ortaya cikacak. cb farkli gorus, meclisteki 1. parti farkli gorusten olunca bakalim ortaya nasil bir manzara cikacak. belkide baskanlikla kendi ipini kendisi cekti rte. hep birlikte izleyecegiz.
  • Bundan sonra asla sandığa gitmem

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yav kardeşlerim gidin oyunuzu kullanin 3 dakikalik iş sonra %49 hayir çikiyor uzuluyoruz gidin kullanin eve gelince rahat edin vicdanen bu kadar bu olay

• Her seferinde bunlar pkk bunlar kandil, bunlar fetö, bunlar terörist, bunlar milli iradeye karşı, bunlar bunlar vs.. diyecek ve kazanacak,
    2. turda iki taraftan birisi birileri ile ortak olacaktır, böylece birileri pkk yani hdp ile ortak olursa yada söylentisi çıkarsa o kaybeden olur, ama akp ortak olsun yine kaybetmez.
    Artı hile hurda %3 , 5 yapar muhakkak.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.