Şimdi Ara

Diyarbakır'da 19 çocuklu aileden çağrı: Yardım almazsak açlıktan ölüp gideceğiz (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
5.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sıkıldıkça 1 kişi daha artmışlar herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MR.Wrestler -- 30 Eylül 2020; 17:29:28 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • o zeka seviyesiyle mumkunse ÖLÜN

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bölünerek çoğalmışlar.

• Tamam yardım etmeyelim de o çocukların suçu ne dünya ya anne babaları tarafından getirilmiş olmak mı?

• 19 uda net dilencilik yapıyordur. Günlük 50 şer lira getirseler, gözünü seveyim böyle fakirliğin..

• Çocuk kısıtlaması getirilme. Aileler çocuk için ilgili kurumlara başvuru yapması lazım. İlgili kurumlar inceleme başlatmalı. 1 çocuk yapabilir, çocuk yapabilir ya da hiç yapamaz şekilde rapor vermeli.

Eğer doğurganlık kısıtlanmaz ise bu tarz haberler çok görürüz. Bilinçsiz çocuk yapmanın önüne geçilme. Doğan çocuğun hiçbir suçu yok.

• Boşuna nickimizi Thomas Robert Malthus koymadık.Nüfus planlaması konusunda Malthus Teorisini hayata geçirmek zorundayız.

Fakirlere asla ve asla Kamusal veya özel yardımlar yapılmamalı,Geç evlenmeye ve az çocuk yapmaya teşvik edilmeli

• İstediğinizi deyin ırkçı, faşist bilmem ne ama bu söyleceğim gerçekleri değiştirmeyecek.

Kürtlerin en büyük sorunu bu. Ben bu güne kadar bir anne bir baba bir çocuktan oluşan Kürt bir aile görmedim. Minimum bir baba bir anne dört çocuktan oluşuyorlar. Hayır neden sürekli çocuk yaptığınızı anlamıyorum. Cahillik, cehalet baş aktör tabi ama Allah rızkını verir mantığı ile davranıyorsanız, çocukların geleceği ile oynuyorsunuz. Sonra bu çocuklar iyi eğitim alamıyor, iyi eğitim alamadıkları gibi genç yaşlarda zor şartlar altında çalışıyor. Sonra bu çocuk diyor ki devlet ve halk bana bakmadı, sosyal haklarımı sağlamadı. Eee kardeşim senin baban uçkuruna sahip çıkamadığı için sen bu hakları alamadın. Annen baban sürekli sevişmek yerine maksimum iki çocuk yapıp sizin hayatınızı yönlendirseydi sorun olmazdı. Sizleri yönlendirmek yerine sabah akşam sevişmişler.

• Jeopol kullanıcısına yanıt

Allah rızkını verir, ama çalışırsan sorumlu olursan.

Milyoner arkadaşım 2-3 çocuktan fazlasını yapmam derken bu adam nerde gaza gelip bu kadar çocuk yapıyor? Adam akıllı çalışıyor mu? Kim bilir kazandığını nasıl yerlere harcadı kaybetti şimdi fakiriz diye insanların kanına girmeye çalışıyorlar.

Dilencilik İslam'da hiç hor görülmeyen birşey zaten. Eğer inançlı olsalardı düzgün bilirlerdi.

Çocuklar masum, ebeveynleri suçlu.

• Ben olsam aylık geliri 5 bin TL olupta 2 çocuk yapanı hadım ederim. 10 bin lira geliri varsa 4 çocuktan sonra hadım ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Allah versin. Sonuçta bana güvenerek değil allah rızkını verir diye yaptın.

Tabi benim param da bunlara giderse islam inancına göre haram olsun.

Aynen öyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O adamdan midem bulandı. Derhal çükü bahçıvan makası ile kesile! O kadınlar imha edilmeli. Çocuklar yurda alınmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre Tuna Mirliva -- 30 Eylül 2020; 18:18:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

Ben anlamıyorum 19 çocuk yaparken aklın neredeydi

bir laf vardır , zengin parası ile , fakir karısı ile oynarmış diye

• Lan olum hep içeri değil arada dışarı bırakın ...bi ögrenemediler şunu ...!

• quote:

Orijinalden alıntı: sissil

Ben anlamıyorum 19 çocuk yaparken aklın neredeydi
    Akıl olsa yapmaZdı zaten sorunda orda değilmi

• Cocuklara yazik mk

• bundan 15 yıl önce televizyonda kondom reklamları olurdu. bakar bakar da ne olduğunu anlamazdık.Meğersem çok önemli birşeymiş...

Hangi akla hizmet kaldırıldı onlar?

Hayır Reklamı görmeyince si***ten vaz mı geçiyor millet? Olay nedir yani?

• Lxde kullanıcısına yanıt

Yozgatta 30 küsür haberini görmüştüm, erkekler yarışıyormuş ben çok yapıcam sen çok yapıcaksın diye

• ImPerspektif I kullanıcısına yanıt

Sebebi net belli çok çocuk yapmalarınin da söyleyince zıplıyorlar, gerçi artık yüzsüz yüzsüz kendileri de söylüyorlar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.