Şimdi Ara

Diyanet'ten olay yaratacak yeni fetva: Sol elle şeytanlar yemek yer (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
380
Cevap
1
Favori
15.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
79 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OLAY YARATACAK FETVA ? güleyim size sol tarafımla

Şeytan da size bi tarafıyla gülüyor, siz bu dünyada tek misiniz sanıyorsunuz kendinizi, cin şeytan dolu heryer görmüyoruz demek ki yemeklerini sol elle yiyorlar bundan normal ne var ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IslakBanyoTerliği

quote:

Orijinalden alıntı: PUNTO MULTİJET

quote:

Orijinalden alıntı: hawk1903

bunları sana imamhatipte mi öğrettiler? vah ülkeme yazık be. ülke resmen işidli yetiştiriyor.

İddianı ispatlayamazsan şerefsizsin

İmamhatipliler bu ülkede cumhurbaşkanı

Çekemeyen hasedinden çatlasın

O yüzden bu haldeyiz

Şimdiye kadar yapılmayan bir harekatı yapıyoruz

Milyonlarca insana ülke olarak kucak almışız

Bu haldeyizden kastın ekonomik zenginlik ise araştır bakalım amerikanın gelirleri neler

Öncelikle en çok silah satışı yapan ülke veya ülkelerin başında.

Milyonlarca Müslümanı şehit etti ırakta Suriye'de burnumuzun dibinde sesimiz çıktı mı yok çıkmadı

Petrole kondu mu kondu işleri güçleri biryerlere saldırıp zenginliklerini sömürmek doğru mu doğru

Bunu yapanlara alkış tutup örnek olarak görmüyorsunuzdur umarım

Yerli oto devrim arabasına karşı çıkanlara eleştiri yöneltin hedefiniz o Zihniyet olmalı

• faruk F kullanıcısına yanıt
    Araplar ne yazık ki pis bir toplumdu o zamanlar hocam. Bunun önüne geçmek maksatlı "sağ elle yemek, sol elle ise pis işlerinizi yapın" demiştir Peygamber efendimiz.

Şu anda imkanlar çok daha farklı boyutta. Taharet çubukları ile ellerimizi değdirmeden zaten işimizi görüyoruz. Bu çağ için geçerli olmadığını düşünüyorum. Peygamber efendimiz zamanında yanlış olan şeylere karşı çözümler üretebilmek adına bu tarz haram helal durumlarını öğretti insanlara.

Kötü bir örnek olacak ama ; sağ elini kullanan bir genç arkadaş , mastürbasyon işini sağ eli ile gerçekleştiriyor. Sonrasında ise (yüksek ihtimal) elini yıkıyor ve daha temiz işleri yapıyor. Kimse orta çağ Arabistanında ki gibi el yüz yıkamadan el pençe yemeğe oturmuyor yada başka işler yapmıyor artık. Gerçi arap şeyhlerinin ne şartlarda yemek yediklerini internette kısa bir araştırma ile bulabilirsiniz. Onlar ve o tarz toplumlar için geçerlidir.

• Dinle yaşayan adamın internetle donanımhaberle ne işi var git hareminle takıl sağ elinle yemeğini ye gavur icadını bize bırak

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OnlyJ

Şu kitaba adam akıllı bir güncelleme gelmesi lazım artık, yoksa bu müslümanlar daha cook rezil olacak dünyaya.

Kuranı kerim son versiyondur

Güncelleme yapmak demek dini tahrif etmeye çalışmak olur

Artık vahiy kesildi çünkü

İyi de 10 tane ilâhiyat profesörü tefsir yapıyor onu da aynı satırı farklı yorumluyor bak anlamayan sıradan adam değil ilâhiyat profesörü.

Çok mu zor şu kitabı revize edip daha basit bir dil ile yollamak.

Edip Yüksel'in, Yaşar Nuri'nin, İhsan Eliaçık'in, Arabın, ****'in, ISID'in hepsi aynı Kuran'a inanıyor. Sözde Kuran aynı ama hepsi gökkuşağı gibi farkı renkte hepsi de gerçek İslâm'in kendi yaşam tarzı olduğunu söylüyor.

Ve Allah tüm bunları görüp hiç demiyor yahu bunlar beni çok yanlış anlıyor şu konuya bir açıklık getireyim.

Veya çok daha basit bir açıklaması var tüm bunların Allah yok herkes kafasına ve geleneklerine göre aynı kitabı farklı şekilde yorumluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• banzar B kullanıcısına yanıt
    Sözü geçen gazete de ; "diyanetin parası alkol ve genelevler den sağlanıyor" türü bir başlık da vardı bir ara. Onu görmediniz sanırım ? Gerçi doğru ya "diyanet öyle yerlerden alınan vergiler ile beslenmiyor" (araştırın göreceksiniz ki devletin kaynak tablosunda da mevcut)

İkinci bir husus ise ; Peygamber efendimiz bu durumu o zamanın arabistanın da insanların gerçekten kirli olmalarından dolayı tembih etmiştir. Yaşadığımız çağ böyle değil artık farkına varın. Kıçımızı taharet çubukları ile yıkayabiliyoruz el değdirmeden. Yada kirli işler yaparken eldiven kullanabiliyor veya tertemiz şekilde yıkayabiliyoruz güzel güzel sabunlarla. Artık o çağda yaşamadığımızı görmeniz gerekiyor. Çok geride yaşıyoruz cidden.

Eskiden 12 yaşında ki kızlar evlendirilebiliyordu mesela. Lakin şu an için bu mümkün mü ? Nedeni ise çok açıktır ki ; eski zamanlarda 12 yaşındaki çocuğun 25 yaşında gibi gelişmesi. Şu anda 12 yaşındaki çocuk halen çocuktur. Bunları bilmek gerekiyor. Bilmemezlikten gelmeye mantık hatası yapmaya gerek yok.

Keza bende Müslüman bir insanım. Cumadan Cumaya Müslüman arkadaşların burada din muhabbeti yapmaları beni gerçekten üzüyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

bunları sana imamhatipte mi öğrettiler? vah ülkeme yazık be. ülke resmen işidli yetiştiriyor.

O yüzden bu haldeyiz

Bu haldeyizden kastın ekonomik zenginlik ise araştır bakalım amerikanın gelirleri neler

Milyonlarca Müslümanı şehit etti ırakta Suriye'de burnumuzun dibinde sesimiz çıktı mı yok çıkmadı

Petrole kondu mu kondu işleri güçleri biryerlere saldırıp zenginliklerini sömürmek doğru mu doğru

Yerli oto devrim arabasına karşı çıkanlara eleştiri yöneltin hedefiniz o Zihniyet olmalı

Öncelikle yok daha önce yapılmayan harekatmış yok amerigaya karşı geliyormuşuz gibi saçma propagandaları yemem ben. Bu ülke "Ayşe tatile çıksın." ı gördü. Kıçı kırık bir ilçeye harekat ne ki. Harekatı destekliyorum ve gerekli olduğunu düşünüyorum lakin bu ne bir savaştır ne de süper ultra askeri bir başarıdır. Bu algı operasyonundan vazgeçiniz lütfen.

Evet ekonomiyi kastettim. Fakat neden ekonomimiz Amerika gibi değil demedim. Daha 5-10 sene öncesine çok rahat alabildiğimiz şeyleri alamaz hale geldik. Her geçen ay daha da fakirleşiyoruz. Ne eğitimde ne sağlıkta ne de hukukta hiçbir alanla ilerleme yok, bırakın ilerlemeyi tam tersi daha da berbat bir hal alıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: QUA7ESMA

Dinle yaşayan adamın internetle donanımhaberle ne işi var git hareminle takıl sağ elinle yemeğini ye gavur icadını bize bırak

Tamamen senin postuna istinaden yaziyorum bunu.

Bu soyledigine göre seninde bu ülkede yaşamaman getekir. İnanmayan olarak her caddesinde ezan okunan bir ülkede ne işin var. Git başka ülkeye islamı bize bırak.

• Bu açıklamayı yapan ve buna inanan/aynı fikirde olan herkes mürteddir. Cehennem için hazırlansınlar.

Diyanet işleri başkanı acilen tevbe edip imana dönmeli yoksa cumhurbaşkanı onu görevden alsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

quote:

Orijinalden alıntı: Survival

bir de savunmuşlar yahu. Bir solak olarak sağ elle hiçbir şey yapamıyorum, bir arkadaşıma zamanında sağ elle herşeyi yaptırmaya zoralmışlar çocuk on sene kekeme kalmış. Dininiz çok istiyorsa solak çocukların doğmasını engellesin. siz de kıskançlığınızdan ölmezsiniz böylece.

Senin mesajinin az yukarisinda biri "solak olmaz insan" demis. Yani sen oyle yapiyormussun da ondan alismissin. Bir de blug cagina girmis cocuklar icin evlenilebilir yazmis. Tabi zihniyetinini tam gostermek istiyor.

Zihniyet bu. Yani sen istedigin kadar bilimsel konus, beynin yapisindan, aksi durumlarin zararlarindan falan bahset umrunda degil. Sana gene "seytan" gozuyle bakacaklar.

Arkadasin gibi pek cok kisi de zorla sag el, sag ayak kullanmaya alistirildigindan zarari olmasa da yaptigi isler yarim yamalak oluyor. Mesela solak birine zorla sag elle yazi yazmayi ogretebilirsin ama dogal elinde yazacagindan daha kotu yazi yazar.

Ben o tiplerden çok gördüm, dedemden tutun yakın çevreme kadar. Artık o kadar sinirlenmiyorum alıştım sanırım. benden sonra birisi de din bağlıyorsa sağ elle alıştırırsın kendini demiş ona bakarsan. Sanırsın kendisi iki elini de kullanabiliyor.

Merak edenlere

https://www.dailymail.co.uk/health/article-5201957/amp/Children-right-left-handed-decided-womb.html

Son araştırmalara göre Anne karnında belli oluyor el tercihi. Yani üstün kişilerin sandığı gibi bebekken şeytanla anlaşma yapmıyor solaklar

• canermm C kullanıcısına yanıt
    Burada senden önce bizans, ondan önce roma, ondan önce hititler, ondan önce homo sapiensin ilk ataları vardı. Nereden islamın oluyor burası? Muhammed Kuran'ı arapça ve arap dünyası için yazmış. Antik Yunan, Roma ve Türklere ev sahipliği yapan bu toprakların doğasında arap kültürü yok. Arapın dinini yaşamak isteyenin gideceği yer arap yarımadası.

• batıl inançta olabilir bu tür şeyler

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

quote:

bir de savunmuşlar yahu. Bir solak olarak sağ elle hiçbir şey yapamıyorum, bir arkadaşıma zamanında sağ elle herşeyi yaptırmaya zoralmışlar çocuk on sene kekeme kalmış. Dininiz çok istiyorsa solak çocukların doğmasını engellesin. siz de kıskançlığınızdan ölmezsiniz böylece.

Senin mesajinin az yukarisinda biri "solak olmaz insan" demis. Yani sen oyle yapiyormussun da ondan alismissin. Bir de blug cagina girmis cocuklar icin evlenilebilir yazmis. Tabi zihniyetinini tam gostermek istiyor.

Zihniyet bu. Yani sen istedigin kadar bilimsel konus, beynin yapisindan, aksi durumlarin zararlarindan falan bahset umrunda degil. Sana gene "seytan" gozuyle bakacaklar.

Arkadasin gibi pek cok kisi de zorla sag el, sag ayak kullanmaya alistirildigindan zarari olmasa da yaptigi isler yarim yamalak oluyor. Mesela solak birine zorla sag elle yazi yazmayi ogretebilirsin ama dogal elinde yazacagindan daha kotu yazi yazar.

Ben o tiplerden çok gördüm, dedemden tutun yakın çevreme kadar. Artık o kadar sinirlenmiyorum alıştım sanırım. benden sonra birisi de din bağlıyorsa sağ elle alıştırırsın kendini demiş ona bakarsan. Sanırsın kendisi iki elini de kullanabiliyor.

Merak edenlere

https://www.dailymail.co.uk/health/article-5201957/amp/Children-right-left-handed-decided-womb.html

Son araştırmalara göre Anne karnında belli oluyor el tercihi. Yani üstün kişilerin sandığı gibi bebekken şeytanla anlaşma yapmıyor solaklar

Kendilerine oyle ogretildigi icin oyle yapiyorlar. Sorgulamayi da hic ogrenmeyince "su soyleymis, o zaman ben de baskalarina dayatayim" diyorlar ve aksi ne soylersen soyle degismez.

Burada da "sol el kullanan seytan" diyorsa aksine asla inanmaz. Yani sen istedigin kadar "ben solagim, sag elle ugrassam da yapamiyorum" falan de fark etmiyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

O yüzden bu haldeyiz

Öncelikle yok daha önce yapılmayan harekatmış yok amerigaya karşı geliyormuşuz gibi saçma propagandaları yemem ben. Bu ülke "Ayşe tatile çıksın." ı gördü. Kıçı kırık bir ilçeye harekat ne ki. Harekatı destekliyorum ve gerekli olduğunu düşünüyorum lakin bu ne bir savaştır ne de süper ultra askeri bir başarıdır. Bu algı operasyonundan vazgeçiniz lütfen.

Evet ekonomiyi kastettim. Fakat neden ekonomimiz Amerika gibi değil demedim. Daha 5-10 sene öncesine çok rahat alabildiğimiz şeyleri alamaz hale geldik. Her geçen ay daha da fakirleşiyoruz. Ne eğitimde ne sağlıkta ne de hukukta hiçbir alanla ilerleme yok, bırakın ilerlemeyi tam tersi daha da berbat bir hal alıyor.

Yaklaşık 1000 leş serildi resmi sayı bu ufak bir harekat değil üstelik sadece yaklaşık 15 gündeki skor bu bence başarılı

Hiçbirşey yapılmıyor sağlıkta demek de cesaret ister dev

Şehir hastanelerini buna bir örnek

Ülke olağanüstü halde

Darbe teşebbüsünde yeni çıktı

Savaşın içinde

Tüm bunları da hesaba katıp öyle değerlendirme yaparsanız hesabınız daha doğru olur

Fox habere göre en çok silah ALAN 6. Ülkeymişiz

Hacı hedef Türkiye

Türkiye de son kale

Hesaplar büyük planlar büyük oyunlar büyük

ama ALLAH tuzak kuranların en hayırlısıdır

Askeri alanda gelişmeler var; tamam yerli araba yapamıyoruz ama acil gerekli olan askeri üretimlerde gelişmeler oluyor yerli ihalar göklerde

Özetle varolma mücadelesi veriyoruz

Seni kendi haline bırakmıyorlar ki bir taraftan biri kazıyor kuyunu bir taraftan amerika ypg ye yardım ediyor

Artık topunuz gelin demekte buldu çareyi Cumhurbaşkanı

Ve evet başkaldırdı ve savaş açtı

Artık avuç oğuşturarak yurtdışından para isteyen biri yok karşımızda.

Karşıma çıkma ezerim diyebilen biri var

• tavakspor kullanıcısına yanıt
    Kardeş geç bunları dağları aşmakmış bilmem ne... Doğru düzgün anlat işte. Neden koskoca Tanrı veya peygamber insanın sol eliyle yemek yememesini ister? Bence İslam dini arap coğrafyasında yayılmaya başladığı için olabilir. Çünkü oralarda insanların çoğu eliyle yemek yiyordu. Çıplak elleriyle dışkıları silenler de olduğu için ve o zamanın şartlarında günümüzdeki gibi tuvalet kağıdı, sabun veya çeşitli temizleyici mamüller olmadığından bu normal gözükebilir. Ama artık öyle durumlar yok. Çatal, kaşık, sabun, tuvalet kağıdı ve taharet musluğu gibi şeyler var. Elinle yemek yemeye veya eline pislik sürmene gerek yok. 2-3 günde bir duş alıyorsun. O yüzden günümüzde bu tip şeylerle ancak arap kültürüyle yaşamış olan insanlar uğraşır. Hadi ben böyle düşünüyorum. Sen bana mantıklı şekilde anlatabilir misin sol elle yemek yememe meselesini?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 7 Şubat 2018; 11:22:23 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Ben de solağım ama ailem küçükken sağ elle yemeyi alıştırdı .
  • Bu aralar mecburen şeytanım arkadaşlar kusura bakmayın mart sonuna kadar şeytansporluğa devam

Diyanet'ten olay yaratacak yeni fetva: Sol elle şeytanlar yemek yer

• Yıl olmuş 2018 uğraştığımız şeylere bak.
  • Afedersin Sol elle kıçını yıkarsın sağ elle yemeğini yersin. Peygamber efendimizin sünnetidir bu. Birçok kaynakta da bulabilirsin. Bu zamana kadar böyle olan bir kaideyi bilmiyorsan sanki bunu diyanet uydurmuş gibi ortaya atarsan bu senin ayıbın. Ha ben müslüman değilim diyorsan istediğin elinle istediğini yap. Yok ben müslümanım ama yine de bu sünnete uymayacağım dersen günaha girmezsin merak etme. Sünneti yerine getirmemiş olur alacağın sevabı alamazsın bu kadar basit. Burada gelip gereksiz bir konu açıp tatava yapma.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.