Şimdi Ara

Diyanet: Telefon ve internet ile boşanma gerçekleşebilir (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
1.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mail_er

Bilmediğiniz konuda boş boş yorum yapıyorsunuz. Diyanetin bu açıklaması yerinde ve doğrudur. İslamda erkek karısına "boş ol" dediği takdirde boşanma gerçekleşir. Ne şekilde söylediği, söylerken ciddi ya da şaka olduğu sonucu değiştirmez. Çünkü evlilik ve boşanmada şaka yoktur. Bunu dediği halde birliktelikleri devam ederse günah işlemiş olurlar. Resmi nikahın devam ediyor olması bu durumu değiştirmez.

Benim dinle alakam yok diyeni zaten ilgilendirmez bu durum. Başka haberlere geçsin.

Ben müslümanım diyense konuyu araştırsın. Benim mantığım almıyor. Olur mu öyle şey? Gibi sözler islamiyetin hükümlerini değiştirmez. Hüküm budur, öğrenip öyle gelsinler. Boş kafayla burda DİB'i tiiye almak Müslümana yakışmıyor..

Dini hükümlerle ilgi ve alakaları olmadığı için bilmezler o yüzden kendinizi yormayın.işleri güçleri dalgaya almak.ee boş insan anca böyle boş muhabbetler yapar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

Bu arada sözde İslam hukuku değil Türkiye Cumhuriyeti'nin medeni kanunları geçerli burada,o yüzden sosyal medya,iletşim cihazları veya yüze karşı "boş ol" demek geçerli bir boşanma yöntemi değildir.Mahkemeye başvurmanız gerek...

Sözde İslam Hukukuna isteyenler kendilerine Ortadoğudan yer beğenebilir.

Evli misin bekâr mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

quote:

Bu arada sözde İslam hukuku değil Türkiye Cumhuriyeti'nin medeni kanunları geçerli burada,o yüzden sosyal medya,iletşim cihazları veya yüze karşı "boş ol" demek geçerli bir boşanma yöntemi değildir.Mahkemeye başvurmanız gerek...

Evli misin bekâr mı?

Dulum,35 kere evlendim boşandım.Hepsinde de "BOŞ OL" diyerek boşandım.Çok güzelmiş yav,canımın istediği hoşlandığım kişiyle evlenip bıkınca hemen "boş ol" diyerek yenisine geçiyorum.Müthiş gerçekten

• quote:

Orijinalden alıntı: mserifoglu

Herkes işi gırgıra vurmuş ama gaye yeterince açık. Çocuk yaşta kızla imam nikahı kıyıp ''evlenen'' sözüm ona müslümanlar için uydurulmuş bir şey. 10 yaşında koynuna aldığı çocuk evden kaçtığında ''kocası'' artık yerinden bile kalkmadan telefonla kızı ve ailesini arayıp boşadım diyebilecek. Eee bedevinin kolaylık dini de bunu gerektirirdi zaten.

Hz Alinin dediği gibi;senin iddian doğru ise yani ölünce toprak olacaksam bile ben birsey kaybetmeyeceğim aksine ben temiz bir hayat yaşamaktanda keyf almış bir dünya hayatı yaşayacagım.senin anana,bacına, kızına göz dikmeden yaşamış olmak yani sadece bir kadınla vefalı bir hayat bana her zaman onur katacak,ama ya senin dediğin doğru değilse sen, o bir kuştaki olmayan beyninle bedevi diye hakaret ettiğin insanın getirdiklerinden dolayı ölünce nasıl bir gerçekle karşılaşacaksın??atatürkün kurduğu diyanete istediğiniz kadar küfredin ama ne Rabbime ne Dinime Nede Peygamberime hakaret ettiririm bilmiş olun!!hergun senin gibilerin ifşa ollduklarından dolayı suçlu bulunduklarını gazetelerde okuyorsun ya kendini o duruma düşürme benim için bu iş zor değil haberin olsun....

• + boşanalım mı ?

- olr tmm .s

Mission Complete
  • Bu kafayı biliyoruz arkadaşlar;gerici,medrese kafası,zamanında Osmanlıda resim asmak bile sorundu,
    "1836'da duvara resim asmak,1926'da Ankara meydanlarından birine heykel dikmekten daha güç" der Falih Rıfkı Atay.

Ülkeyi,Osmanlıyı bataklığa sürükleyen bu çağ dışı kafaya hiç bir şekilde fırsat,hiç bir şekilde güç verilmemeli,gücü ele alırsalar neler olacağını Feto ile gördük zaten...
  • Whatsapp son online süresi kapatılırsa nasıl olucak hocam:)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

quote:

Evli misin bekâr mı?

Dulum,35 kere evlendim boşandım.Hepsinde de "BOŞ OL" diyerek boşandım.Çok güzelmiş yav,canımın istediği hoşlandığım kişiyle evlenip bıkınca hemen "boş ol" diyerek yenisine geçiyorum.Müthiş gerçekten

Hata bende ki seni adam yerine koyup soru sorduk.daha insan gibi cevap vermesini dahi bilmiyorsun.yazık.

• quote:

Orijinalden alıntı: cakalll

quote:

Orijinalden alıntı: mserifoglu

Herkes işi gırgıra vurmuş ama gaye yeterince açık. Çocuk yaşta kızla imam nikahı kıyıp ''evlenen'' sözüm ona müslümanlar için uydurulmuş bir şey. 10 yaşında koynuna aldığı çocuk evden kaçtığında ''kocası'' artık yerinden bile kalkmadan telefonla kızı ve ailesini arayıp boşadım diyebilecek. Eee bedevinin kolaylık dini de bunu gerektirirdi zaten.

Hz Alinin dediği gibi;senin iddian doğru ise yani ölünce toprak olacaksam bile ben birsey kaybetmeyeceğim aksine ben temiz bir hayat yaşamaktanda keyf almış bir dünya hayatı yaşayacagım.senin anana,bacına, kızına göz dikmeden yaşamış olmak yani sadece bir kadınla vefalı bir hayat bana her zaman onur katacak,ama ya senin dediğin doğru değilse sen, o bir kuştaki olmayan beyninle bedevi diye hakaret ettiğin insanın getirdiklerinden dolayı ölünce nasıl bir gerçekle karşılaşacaksın??atatürkün kurduğu diyanete istediğiniz kadar küfredin ama ne Rabbime ne Dinime Nede Peygamberime hakaret ettiririm bilmiş olun!!hergun senin gibilerin ifşa ollduklarından dolayı suçlu bulunduklarını gazetelerde okuyorsun ya kendini o duruma düşürme benim için bu iş zor değil haberin olsun....

hz ali dediğin muhammedin kılıçlı celladı olan hz ali mi? Hani şu meşhur beni kureyza katliamını yapan, hani muhammedin emriyle sayısı 500 ile 800 arasında değişen silahsız yahudi erkeklerin tek tek kılıcıyla kafalarını kesen, keserken kolu yorulduğu için diğer eliyle devam edip işini layıkıyla yapan ali?

Bedevi kelimesinden neden bu kadar alındın ki? O lafı hakaret olarak algılayan senin boş beynin. Anlamını öğrenmek için inandığın kitabın oku olan ilk emirini yerine getirmekle başlayabilirsin cahil dostum.

http://www.wikizero.org/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvQmVkZXZpbGVy
    http://www.islamansiklopedisi.info/dia/ayrmetin.php?idno=050312

Sen benim anama,bacıma değil göz dikmek, 100 metre bile yaklaşamazsın. Çok meraklıysan özelden adresimi vereyim de bi dene görelim ne kadar cesaretlisin ışid zihniyetli şahsiyet. İşiniz gücünüz taciz,tecavüz onu da yapamıyorsanız saçma bir bahaneyi sebep gösterip şiddet uygulamak. Aklı uçkurundan başka bir şeye çalışmayan yobaza bak hele sen! Sen elalemin karısına kızına göz dikmediğin için kendini cennetlik mi sanıyorsun? Eğer cennet ve cehennem gerçekten varsa merak etme sen ve senin gibiler cennette 72 huri ile değil cehennemde jony sinslerle geçireceksiniz ahiret hayatınızı.

Kuru boş tehdidine gelirsek, senin gibilerin kendi zihniyetindekilere yapacağı ifşa benim için ödüldür. Belki aranızda azda olsa kafası çalışan vardırda belki tehdit ve taciz ile değilde karşı argümanlar ile cevap verebilir. Kısacası senin boş kuru tehditlerin tırıs gelir vırız gider. Bu yaşıma kadar senin gibi ucuz kişiliksizler çok uğraştım bir tanesi bile söylediklerini yapamadı.Hadi bekliyorum elinden ne geliyorsa yap sonrada hangi paçavra gazetede ifşa ettiyse bildirmeyi unutma.

Son olarak kuş beyinli diyerek sözde hakaret ettiğini düşünmüşsün ama, birazcık kafan çalışsaydı inandığın kitapta tüm canlıları allahın yarattığını bildiğin halde onun yarattığı bir canlıyı hakaret etme aracı olarak kullanarak allahını ve onun yarattığı kusursuz mucizelerini inkar etmiş olmazdın. Bu da son kapak olsun ışid zihniyetli cahil arkadaşım.

• mserifoglu kullanıcısına yanıt
    1.si hz Ali meselesi;mantıklı adam olsaydın cevaplarıma somut cevap verirdin Hz Ali ismine takılmak yerine verdiği örneğe cevap verirdin.senin amacın düşünmek değil her daim kendi düşüncene sarılmak..

2.si ateistsenki öylesin sanıyorum,,gidip yattığın kalktıgın kadınlar baskasının bacısı kızı değilmi demezlermi adama,,sen şimdi nede olsa toprak olacagım diye her turlu dunya hayatının dibine dibine vurursun normal zaten,, velhasıl ordaki kız kardeş-anne temsiliydiki biraz seçtiğiniz hayatın size yansıması olsa ne olurdu diye empati yap istedim ve tepkinle isabetli olduğunuda gördüm,,sonuçta illa birin kızı olmadan olunmuyor değilmi,, kendini haklı görmek uğruna o kadar uç noktaya taşıdınki guya işid deyince millet vay anasını diyecek sanıyorsun,, artık senin gibilerinin taktiklerine millet doydu yemiyor yapma mantıklı dam ol konuyu adam gibi bagla,,

3.iyi oku bakalım ne yazmışım kuş beyinli cumleni destekleyecek??"kuştaki(kadar bile) olmayan beyninle"ben bir ateisti Rabbimin yarattığı kuşla bir tutacak kadar gafil değilim:)kuş rabbimi her daim zikrederek güneş gibi bir gerceğe yok diyenlerden üstün oluyor haliyle,,,

4.benim her daim ateist arkadaşlarım oldu olacak herseyi ama herseyi tartışırım ama karşımdakine saygı boyutunu aşmam,,ben ateist olsam gerceği aramıyorsam hala içimde fırtınalar kopmuyorsa boyle forumlarda takılıp zamanı boşa harcayacak tartışmalara girmezdim bir elimde ayna bir elimde cımbız olurdu,,ama sen bu forumlarda sataşacak adam arıyorsun biraz gercekçi ol derdin ne?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakkını Arayan Serçe

Bu tarz konular medeni hukukta da tartışılabilir. İslam da başlı başına bir hukuk olduğu için bu tarz tartışmaları hor görmek ancak cahillikten gelir.

islam hukuk değil, bir din. Belli bir hukuk kuralları olduğu doğru. Ancak oturup çizgi-romanları da tartışabiliriz, ancak bunu devlet dairesinin yapmasının ne kadar absürt olduğunu belirtmemizin cahillikle alakası yok. İnsanlara sürekli cahil demeyi kesin artık, gayet doğru haklı bir yerme var, buna bile bir şeyler buluyorsunuz insanlara saldırmak için.
  • quote:

1.si hz Ali meselesi;mantıklı adam olsaydın cevaplarıma somut cevap verirdin Hz Ali ismine takılmak yerine verdiği örneğe cevap verirdin.senin amacın düşünmek değil her daim kendi düşüncene sarılmak..

2.si ateistsenki öylesin sanıyorum,,gidip yattığın kalktıgın kadınlar baskasının bacısı kızı değilmi demezlermi adama,,sen şimdi nede olsa toprak olacagım diye her turlu dunya hayatının dibine dibine vurursun normal zaten,, velhasıl ordaki kız kardeş-anne temsiliydiki biraz seçtiğiniz hayatın size yansıması olsa ne olurdu diye empati yap istedim ve tepkinle isabetli olduğunuda gördüm,,sonuçta illa birin kızı olmadan olunmuyor değilmi,, kendini haklı görmek uğruna o kadar uç noktaya taşıdınki guya işid deyince millet vay anasını diyecek sanıyorsun,, artık senin gibilerinin taktiklerine millet doydu yemiyor yapma mantıklı dam ol konuyu adam gibi bagla,,

3.iyi oku bakalım ne yazmışım kuş beyinli cumleni destekleyecek??"kuştaki(kadar bile) olmayan beyninle"ben bir ateisti Rabbimin yarattığı kuşla bir tutacak kadar gafil değilim:)kuş rabbimi her daim zikrederek güneş gibi bir gerceğe yok diyenlerden üstün oluyor haliyle,,,

4.benim her daim ateist arkadaşlarım oldu olacak herseyi ama herseyi tartışırım ama karşımdakine saygı boyutunu aşmam,,ben ateist olsam gerceği aramıyorsam hala içimde fırtınalar kopmuyorsa boyle forumlarda takılıp zamanı boşa harcayacak tartışmalara girmezdim bir elimde ayna bir elimde cımbız olurdu,,ama sen bu forumlarda sataşacak adam arıyorsun biraz gercekçi ol derdin ne?

Benim cevaplarım yeterince somut ışid zihniyetli arkadaşım ama senin işine gelmediği için ancak böyle kıvırırsın sadece. Kısacası pisledin şimdi de sıvamaya çalışıyorsun. Mantık ve somut düşünen sorgulayan insanların işidir, insan uydurması masallara inananların değil.

Her dine allaha inanmayanı ateist sanacak kadar kör cahilsin işte. Binlerce yıldır ayrıştınız, kendinizi ve karşınızdakini kalıplara ideolojilere soktunuz, kiminiz dinci oldu, kiminiz sağcı/solcu oldu, kiminiz liberal/kominist/faşist oldu, kiminiz partici kiminiz vegan/vejeteryan, oldu ama bir türlü iNSAN olamadınız. Bu kafayla olamayacaksınız da.

Dinin var diye ahlaka ihtiyacın olmadığını ve dinsizlerin de otomatikmen ahlaksız olduğunu sanacak kadar boş bir varlıksın. Senin için aslında klavyemi bile eskitmezdim ama karşılık vermediğim için kendini haklı sanma diye cevap veriyorum. Çoluk çocukla evlenilebilir hükmü senin dininde yok mu? cihat, yağma, sömürü, cariyelik, ganimet senin dininde yok mu? Sen orta doğuda müslümanlığın güller dağıtılarak mı yayıldığını sanıyorsun? hz ali dediğin barbar zülfikar kılıcıyla kelleleri uçururken taptığın peygamber hemen yan tarafında çadırdan olayı izlediğini bilmiyor musun, bu cezayı da bizzat kendisinin verdiğini de bal gibi biliyorsun o yüzden bu savlarıma cevap veremiyorsun. Dolayısıyla taptın adamların vahşi birer barbar olduğunu kabul etmiş oluyorsun.

Benim dünya anlayışım bu dünyadan ibaret aynen öyle. En azından ben ve benim gibiler çoluk çocuğa imam nikahı kıyıp koynuna almıyor. Yada koynuna alıp bunu normalleştirenlerin peşinden gitmiyor. Beraber olduklarım aklı başında kendi kararlarına alabilen özgür bireyler! Sen ne olduğunu bilmesende biz de herşey karşılıklı olur. Ama senin zihniyetin bunu anlamayacak kadar cahil işte. Tüm sapıklıklar, barbarlıklar siz de ama suçlu nedense inanmayanlar.

Verecek cevap karşı argüman sunamayınca aileyi karıştıracak kadar aklı bacak arasında çalışan, saygısız, seviyesiz, işi gücü boş tehdit olan birisi mi bana saygıdan bahsediyor? Önce ki mesajımda da dediğim gibi iyi bir müslümansan dediğini yapar en kısa zamanda nerede neyi ifşa edeceksen edersin. Bu işler klavye başında tehditler savurarak olmuyor. Bütün gün pc başında ona buna laf yetiştirmeye çalışacağına gitte öteki dünya için hazırlıklarını yap yoksa 72 tane ergen bakireden kusur kalacaksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fashionality

quote:

Bilmediğiniz konuda boş boş yorum yapıyorsunuz. Diyanetin bu açıklaması yerinde ve doğrudur. İslamda erkek karısına "boş ol" dediği takdirde boşanma gerçekleşir. Ne şekilde söylediği, söylerken ciddi ya da şaka olduğu sonucu değiştirmez. Çünkü evlilik ve boşanmada şaka yoktur. Bunu dediği halde birliktelikleri devam ederse günah işlemiş olurlar. Resmi nikahın devam ediyor olması bu durumu değiştirmez.

Benim dinle alakam yok diyeni zaten ilgilendirmez bu durum. Başka haberlere geçsin.

Ben müslümanım diyense konuyu araştırsın. Benim mantığım almıyor. Olur mu öyle şey? Gibi sözler islamiyetin hükümlerini değiştirmez. Hüküm budur, öğrenip öyle gelsinler. Boş kafayla burda DİB'i tiiye almak Müslümana yakışmıyor..

benim dinle alakam yok diyenlerin vergilerinin bile diyanete butce olarak gitmesi, devletin cok daha yararli islerde kullanilabilecek olan 4 bucuk milyar dolari her yil diyanete vermesi olabilir mi onlari bu sekilde konusmaya ve elestiriye iten

Tamam o zaman bi liste verilsin herkes burdan seçim yapsın. Şu, şu, şu olsun, bundan olmasın, bu yok, bu yok, bu yok.. Bu iyi bu olsun... Var mı böyle bi dünya?

Ayrıca sen diyanetin açıklamasının içeriği ile alakalı bir yorum yapamazsın diyorum. Çünkü mevzuyu bilmiyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mail_er -- 7 Aralık 2017; 21:43:26 >

• Diyanet boş ol boş ol boş ol.
    Oh be kurtuldum diyanetten.

• mserifoglu kullanıcısına yanıt
    ulan bir cesaret edip hangi ideolojiye inandığını söylemedin bile,, beni kuryza gazvesindende baya kuyruk acın olduğu belli ve ateistte olmadığını iddia ettiğine ve peygamberimize hakaret etme ölçüsüzlüğünüde baza alırsak siyonizmi destekleyen bir korkak yahudisin:)
    beni kureyzayı sayende tekrar inceledim tarihte herseyin öncesive sonrası vardır senin gibi gerceği saptırmak isteyenler her zaman konuyu cımbızla alır konu hakkında bilgisi olmayanların düşüncesini bulandırırlar..ama burdaki arkadaşlarıma kuçuk bir aydınlatma yapayım ben ( tevhide iman etmeden ve iman ettiğin peygamberinde müjdelediği son peygambere iman etmeden ölürsenki kendi halinde bir yahudi olmayıp siyonistsen bu sana zor nasip olur) senin hukmun zaten verildi, sen hiç umrumda değilsin seninle tartışmam bile,,

bakmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki linten okuyabilir.
    beni kureyza gazvesi

birkere islam öncesi turklerde bile hainlerin hükmü ancak ölümdü ve musa as şeriatındada boyleydi onlar hainlik yaptılar ve yaptıklarının karşılığını buldular ama senin fıtratına ters olmadığı için sen bu hukmu anlayamazsın.

2.si hiç ama hiçbir soruma cevap vermedin ben senin yazdığın her baslığa tırnak koyup acıklamama ragmen,bozuk plak gibi basa sarıp laf kalabalığı yapıp duruyorsun.insanları aplat yerine koymaya calışmak tek yaptığın,bu ancak senin basit varlıklara yakışırdı,
    3.cu kudus mevzusundan zaten hepimiz cihad emri bekliyoruz öncesinde adresini vermen fena olmaz saminmiysen özelden yaz adresini..

bir peygambere hakaret etmek nasılmış öğren...

• quote:

ulan bir cesaret edip hangi ideolojiye inandığını söylemedin bile,, beni kuryza gazvesindende baya kuyruk acın olduğu belli ve ateistte olmadığını iddia ettiğine ve peygamberimize hakaret etme ölçüsüzlüğünüde baza alırsak siyonizmi destekleyen bir korkak yahudisin:)
    beni kureyzayı sayende tekrar inceledim tarihte herseyin öncesive sonrası vardır senin gibi gerceği saptırmak isteyenler her zaman konuyu cımbızla alır konu hakkında bilgisi olmayanların düşüncesini bulandırırlar..ama burdaki arkadaşlarıma kuçuk bir aydınlatma yapayım ben ( tevhide iman etmeden ve iman ettiğin peygamberinde müjdelediği son peygambere iman etmeden ölürsenki kendi halinde bir yahudi olmayıp siyonistsen bu sana zor nasip olur) senin hukmun zaten verildi, sen hiç umrumda değilsin seninle tartışmam bile,,

bakmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki linten okuyabilir.
    beni kureyza gazvesi

birkere islam öncesi turklerde bile hainlerin hükmü ancak ölümdü ve musa as şeriatındada boyleydi onlar hainlik yaptılar ve yaptıklarının karşılığını buldular ama senin fıtratına ters olmadığı için sen bu hukmu anlayamazsın.

2.si hiç ama hiçbir soruma cevap vermedin ben senin yazdığın her baslığa tırnak koyup acıklamama ragmen,bozuk plak gibi basa sarıp laf kalabalığı yapıp duruyorsun.insanları aplat yerine koymaya calışmak tek yaptığın,bu ancak senin basit varlıklara yakışırdı,
    3.cu kudus mevzusundan zaten hepimiz cihad emri bekliyoruz öncesinde adresini vermen fena olmaz saminmiysen özelden yaz adresini..

bir peygambere hakaret etmek nasılmış öğren...

Öncelikle ULAN sensin. Rezil ağzı bozuk dinci. Bir tane ağzından tehdit, küfür çıkmayan dinci görsem şaşıracağım ama şimdiye kadar hiç şaşırtmadınız.

İdeolojim İNSAN! Senin gibi gericiler bilmez ne olduğunu zorlama boş kafa tasını. Ne kadar dinci olduğun belli, 2 gündür beni kureyza mı aradın yazık sana barbar olduğun kadar cahilin de önde gideniymişsin.
    Sen kıvırma peygamberin ve celladı ali silahsız erkeklerin kellesini kesmiş mi? Kadın ve kız çocuklarını askerlerine cariye olarak verilmesini emretmiş mi? Erkek çocuklarını pazarda satılmasını emretmiş mi? ali ve peygamberinde tutsak kadınlar kendilerine birer tane cariye almış mı?Peygamberin uydurduğu dini gül dağıtarak değilde kelle keserek barbarlık, yağma yaparak yaymaya çalışmış mı? Madem her soruma cevap veriyorsun hadi bunları da cevapla.

Barbar hükümleri bana ters ha şunu bileydin, ister türk olsun ister yahudi, ister kendi uydurdukları dinleri kelle keserek yaymaya çalışan barbarlar. Alayı katil, zorba, yağmacı, tecavüzcü. Aslı böyle değilse kanıtla da görelim. Zaten islamı bir tek ışid anladı yıllarca da gördük yaptıklarını. Bir taneniz çıkıp hayır onlar islamı temsil etmiyor diyerek ne yürüyüş yaptınız ne de itiraz ettiniz. İki askerimizi diri diri yakarlarken içten içe sevinmişsinizdir bile siz.

Kudüs mevzusunda sizi tutan ne aslanlarım? Sokaklarda toplanıp çığırtkanlık yapacağınıza gitsenize tapınağınızı savunmaya. Ama siz ancak ya klavye başında yada sokaklarda atıp tutarsınız. Adresimi özelden verdim bekliyorum, ısrarla telefonumu da vereyim diyorum ama hiç şaşırmadığım üzere kendine güvenip ver diyemiyorsun.

Bu da bonusu olsun. Belki bişeyler öğrenirsin cahil arkadaşım.
    https://www.youtube.com/watch?v=wh4XNYYMte0

edit: arkadaş cesaretini toplayıp telefondan aradı ama küfür ve tehditten başka söyleyecek birşeyi olmadığı için konuşamadı ve telefonu yüzüme kapattı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mserifoglu -- 9 Aralık 2017; 15:9:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: net w

quote:

quote:

benim dinle alakam yok diyenlerin vergilerinin bile diyanete butce olarak gitmesi, devletin cok daha yararli islerde kullanilabilecek olan 4 bucuk milyar dolari her yil diyanete vermesi olabilir mi onlari bu sekilde konusmaya ve elestiriye iten

4,5 milyon ı mi? İyi güldüm.

Sizin gibi dinsizlere anladığı dilden bütçe ayrılmalı.

Çok şey söylerim kar etmez, inancın yoksa sus saygı duy, havlamak hazımsızlıgını arttırır biyolojik olarak zarar görürsün.

sayin insanimsi varlik. hakaret etmeden once yazdiklarimi oku ondan sonra da malum yerinle degil kulaginla dinle ki senin zumrundeki arkadaslarinin cikardiklari seslere benzetmeyesin. islamda bir kisinin dinsiz oldugunu belirtmesi ya da sahitleri olmasi gerekir ki o kisiye dinsiz diyebilesin aksi takdirde sen dinsiz konumuna dusersin. yazdiklarimi idrak edebilecek seviyede zekan olsaydi herhangi bir dinin takipcisi olmayan kisilerin odedikleri vergilerin diyanete dort bucuk milyar dolar olarak akmasinin adaletsizlik oldugunu yazdigimi anlayabilirdin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fashionality -- 12 Aralık 2017; 7:28:19 >

• quote:

quote:

quote:

Tamam o zaman bi liste verilsin herkes burdan seçim yapsın. Şu, şu, şu olsun, bundan olmasın, bu yok, bu yok, bu yok.. Bu iyi bu olsun... Var mı böyle bi dünya?

Ayrıca sen diyanetin açıklamasının içeriği ile alakalı bir yorum yapamazsın diyorum. Çünkü mevzuyu bilmiyorsun.

iyi cok biliyorsan anlat neymis mevzu? diyanete giden milyarlarca liradan ve bu giden paralarin inancli ya da inancsiz herkesin cebinden ciktigindan bahsediyorum. senin verdigin vergiler, paralar bir yere harcanmis ve sen bunun sebebini soruyorsun. yemisim mevzusunu...

• Fashionality kullanıcısına yanıt
    Dünyanın hiçbir yerinde benim vergim şuraya şuraya gitmesin diyemezsin. Seçimli vergi sistemi diye bi olay yok echel arkadaşım..

• Mektup yazarak hanımını boşamak sahih olduğu gibi, mail, mesaj veya telefonla da, hanımını boşamak sahihtir. Mektup veya mail yazmak, sesli veya sessiz mesaj göndermek yahut telefonla konuşmak; birini vekil edip, onunla haber göndermek gibidir. Vekile yaptırılan iş, bu yollarla da yapılabilir.

Bu din kitaplarında yazan bir bilgi. Diyanet yeni birşey çıkarmıyor ki niye tartışma konusu oluyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arcatera -- 12 Aralık 2017; 11:20:4 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.