Şimdi Ara

Diyanet: Sokaklarda dudak dudağa sevişen gençleri üzülerek görmekteyiz (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
0
Favori
12.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dudak dudağa öpüşen gençler beni de çok üzüyor. Vücudun keşfedilecek çok sayıda hazinesi var. Ayak, bacak, sırt, boyun.
    Bu kadar sınırlı düşünen bir gençlik çok dar kalıplara hapsoluyordur diye üzülüyorum. Bu sadece diyanetin değil, insan olan herkesin düşüncesi olmalı.

Şaka bir yana rahat bırakın gençleri. Abartmayın. O kadar da abartılı durumlar yok ülkemizde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 30 Aralık 2018; 13:13:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CheckVizoR

Tamam. Bunlara ben de katılıyorum. Lakin başka gerçekler de var. Mesela insanları sömüren, vatandaşın kanını içen, cami kitleyen, 5 vakit namaz kildirip elin karısına kızına bakan, Allah'in emir ve yasakları halka bildirerek aylık maaş kazanmak, din Kültürü öğretmeni olup cuma namazına bile gitmemek ne anlama geliyor diyanet işleri? ?
    Hataya düştüğün konu, din ile ona inananları bir tutmak. Hatalı olan kuldur, din değildir. Onun için kişilere bakıp yargılamamak lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalnız ve mutsuz insanlar destekler böyle düşünceleri. Kendimden biliyorum. Bir zamanlar benim için de şeytani bir davranıştı bir kadını öpmek. İnsan kendi mutlu olamayınca kimsenin mutlu olmasını istemiyor nedense.

Çocuklar kötü etkileniyor bıdı bıdısına cevabım sizce her akşam işten gelince düzenli olarak anneyi döven, küfür ve hakaret eden baba mı çocuğu olumlu etkiler yoksa anneyi öpen, onu seven, değer veren baba mı çocuğu olumlu etkiler?

Demem o ki boş yapmayın. Elin adamı galaksiler arası yolculuğa çıkacak, az kaldı. Bırakın artık şu boş beleş konuları.

• Krone K kullanıcısına yanıt
    dostum sokağın ortasında bir kıza koysam ve sen ananla babanla geçerken beni görsen ne düşünürdün?

öpüşmeleri tabi ki serbest olmalı. ama yiyişmek ile öpüşmek farklı şeydir. ben kapalı bir kızın oğlana kucak dansı yaptığını gördüm. şahsen çok rahatsız oldum. yolumu değiştirdim. özgürlük başka birisinin özgürlük alanını ihlal edene kadardır.
  • Diyanete katılıyorum ama ortada şöyle bir çelişki var.

Her tarafa imam hatip okulu açarak herşeyi yasaklayan bir zihniyete sahipsiniz. Çocuklara imam hatip adı altında boş boş bilgiler veriyorsunuz. Herşeyin yasak olanı ilgi çeker. Okullarınızdan çıkan gençler sokakta parkta yada özel yerlerde neler neler yapıyor. Siz böyle yaptıkça deist bir toplum çıkıyor ortaya farkında değilsiniz.

Cuma namazında adalet hak hukuk kavramından bahseden imam, namaz bittikten sonra oğluna yüksek mertebede birilerini bularak iş bulmaya çalışıyor.

Namaz kıldıran imam maaş alıyor. Bu işlerin Allah rızası için yapılması lazım. Aldığınız maaş faiz gelirinden kumardan genel evden kazanılan parayla geliyor. Aranızdan aykırı biri çıktı mı hemen açığa alıyorsunuz.

İlk önce bunları düzeltin. Sonra gelin konuşun.

• Diyanet kadar saçma bir kurum / kuruluş yoktur.

Bize ne diyanetten
  • Gençlere o konuda bende çok kırgınım
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnotherPlanet

Neden? Sevişmenin, sevmenin neresi kötü?

Alıntıları Göster
    diyelim ki sen kuzenlerinden birini bi erkekle sokakta opusurken goruyorsun rahatsiz olurmusun olmazmisin
  • Hayatında kimse tarafından sevilmemiş öfkeli çomarlar basmış konuyu

• quote:

Orijinalden alıntı: GeçerkenUğradı

Şimdi bu insanlar mı cennete gidicek?

Milyonluk araba alanlar?

Çocuklara taciz eden cami hocası?

Ensar denen din tüccarı?

Ülkeyi soyanlar?

Askeri politik çıkarları için Asıl mehmetciği feda edenler?

Askeriyeyi kapatıp bu ülkenin komutanı olucak gençlerin hayallerini çalanlar?
    aynen katılıyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Ölüler Görür

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    ooo fena laf
  • Bu diyanet acaba 10 dan fazla erkek çocuğun ırzına geçen Ensar vakfı ve onun 'hocaları' hakkında bir üzüntü ifadesinde bulundu mu? Ben çok merak ediyorum tabi bu dinci vakıfların ne ilk ne son vukuati....ne çoluk çocukların gunahlarina girildi bildiklerimizin 10 misli bilmediğimiz var...bu iş böyledir din iman ayağıyla baskiladikca bi yerden patlar,hemde tersten.... anlayan anlasın...ne olmuş 2 genç öpüşmusse...en doğal şey... savaşma seviş...IŞİD gibi kelle mi kesmeye ozensinler.yoksa erkek cilige mi?

• Diyanet, bir sefer de yolsuzluk, torpil gibi gerçek sorunlara üzülse , bir cuma hutbesini buna ayırsa ,dişimi kıracağım.

Ama olur mu ? Öpüşenle , Noel Baba'yla ilgili açıklama yaparsan Yozgat'taki emekli dayıdan prim alırsın.

Bu arada nerede geziyor bunlar? Ben en son ne zaman sokakta öpüşen birini ne zaman gördüğümü hatırlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Kapalı kapi ardında isterse 35 kisi dönsünler beni ilgilendirmez ama sokakta okulda hastanede öpüşmek tamamen yanlıs insanlarin ortak kullanım alanı olan yerde insanların mecburen bulunmak zorunda oldugu yerlerde siz bunu yapamazsınız

Yaninda cocugu olan var görmek istemeyen var kötü etkilenebilecek zihinsel engelliler var gelisim caginda cocuklar ergenler var var oğlu var

Kanunen yasak olmalı polisin uyarma görevi ve yetkisi olmalı

Icki de ayni şekilde icip icip saga sola saldırıyorlar avrupada amerikada bile cogu yerde yasak gidip guzel guzel barlarinda demleniyorlar bizde ellerine sise sise alip ice ice geziyorlar saga sola atiyorlar çöplerini

sokaga plaja isiyorlar insanlara sarkintilik ediyorlar

Yobaz vs diyecekler pesinen bloklasin geçsin hergun bu bolumdeyim kimci oldugum ortada ben her zaman akildan mantiktan yanayım
    İki insanın severek öpüşmesi büyüme çağındaki çocuğu niye kötü etkilesin? Sevgi kadar güzel bir şey mi var anasını satayım, sanki millet sevisiyor. İçimden gelir çok kalabalık değilse öperim lan sevgilimi size noluyor?

Kızları baskılayın, sevgi görmeden evlensinler biriyle, adam dovsun baskı uygulasin, kız kurtulmak için başka birini bulsun sonra adı çıksın. Ya da aksine baskilanan kız evlenince götü başı dagitiyor, sorun olmasa bile kocasını defalarca aldatıyor. Anadolu ahlaki bunu gerektiriyor çünkü. Kadına şiddetin en büyük sebebi bu aldatmalar. Eskiden de oluyordu ama dijital çağda artık daha fazla yakalanıyor aldatan kişiler

• Bundan size ne yahu.Baştaki diyor ya sen kimsin ya anasını mısın babası mı sana ne oluyor git kendi hayatına bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 30 Aralık 2018; 14:4:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayraktar42

diyelim ki sen kuzenlerinden birini bi erkekle sokakta opusurken goruyorsun rahatsiz olurmusun olmazmisin

Alıntıları Göster
    Erkek düzgün biriyse olmam?
  • diyanetin milyarlarca lira cukkalayıp hiç bir işe yaramamasını üzülerek görmekteyiz
  • Argumentum ad ana-bacı almış yürümüş yine.

Şunu koyalım da yıllar öncesinden bir örnek olsun:

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.