Şimdi Ara

Diyanet, ek bütçe istedi. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
0
Favori
17.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Onu geçtim ölü yıkamayı paralı yap kardeşim imamda para ile gelsin yemin ediyorum sahan ucuza çıkar

Cumaya gidenlerden para alın namaz kılanlardan kira alın

Böyle saçmalık mı olur ya sokakta millet aç aç

Herkes tok olsa ne halt ediyorsan et

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazıp yazıp silen arkadaşlar var, hissediyorum.

• örtmenim ben biliyom !!!

cami bahçelerinde ki tuvaletlere tuvalet kaadı alıncağmış ondan ek bütçe istiilermiş bak haa ağam öyle dir !
  • sissil S kullanıcısına yanıt
    ölü yakma serbest olsun
    küllerini havaya savururuz
    mezarlık fiyatlarından tasarruf ederiz
  • Dine hergün söven elemanlar, " dinden soğuyoruz " diyor . Ulen senin dinin mi varda soğuyasın Bu bütçenin büyük kısmı personel maaşıdır. Camileri halk kendi cebinden yapıyor. Siz anarşist kafalara kalsa bütün camileri kapatacaksınız.Bir başkası da "benimde sporla alakam yok ,benden devlet vergi alıyor, spor bakanlığı niye var diye sorar. Herkes almadığı hizmet için vergi ödemeyeceğim dese ortada devlet diye bir yapı kalmaz.Kamuda israf varmı elbette var. Bankamatik memurları,somut bir faydası olmayan fuzuli gösteris amaçlı projeler... israf saymakla bitmez. Ama sizin diyanet alerjiniz tamamen ideoljik . İnanç düşmanlığı üzerine kurulu. O zaman diyanet kpatılsın diyoruz bu kez de "camiler tarikatlere kalır" diye kapatmayın diyorlar. Ne şiş ne kebap. Bu laikliği ne garip uyguluyor ki din işleri devlet işlerinde olmamalı deniyor ama devlet dini yapiları kontrol etsin , yok ezan türkç okunsun, ibadet türkçe yapılsin. Ülkemde böyle saçma bir zihniyet var. Ne dine uyuyor, ne de gerçek laiklik uygulanıyor

• Faizden gelen para yetmemis anlasilan. Biraz daha mercedese ihtiyaclari var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilahiyat okumak lazım orda yürürsün

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknokratik

Dine hergün söven elemanlar, " dinden soğuyoruz " diyor . Ulen senin dinin mi varda soğuyasın Bu bütçenin büyük kısmı personel maaşıdır. Camileri halk kendi cebinden yapıyor. Siz anarşist kafalara kalsa bütün camileri kapatacaksınız.Bir başkası da "benimde sporla alakam yok ,benden devlet vergi alıyor, spor bakanlığı niye var diye sorar. Herkes almadığı hizmet için vergi ödemeyeceğim dese ortada devlet diye bir yapı kalmaz.Kamuda israf varmı elbette var. Bankamatik memurları,somut bir faydası olmayan fuzuli gösteris amaçlı projeler... israf saymakla bitmez. Ama sizin diyanet alerjiniz tamamen ideoljik . İnanç düşmanlığı üzerine kurulu. O zaman diyanet kpatılsın diyoruz bu kez de "camiler tarikatlere kalır" diye kapatmayın diyorlar. Ne şiş ne kebap. Bu laikliği ne garip uyguluyor ki din işleri devlet işlerinde olmamalı deniyor ama devlet dini yapiları kontrol etsin , yok ezan türkç okunsun, ibadet türkçe yapılsin. Ülkemde böyle saçma bir zihniyet var. Ne dine uyuyor, ne de gerçek laiklik uygulanıyor
    dine söven yok ki ; inanan yada inanmayan var ; ama din diye ortaya atılan yalanlara herkesi inandırmaya çalışıp , onları bu sayede kullanmaya çalışanlara (feto gibi) söven insanlar var ,

eğer bu insanlara anarşist deniyorsa , diyenlerde fetocudur demekki !

• Arkadaşlar ben müftülükte çalışan kuzenime sordum bu kadar parayı diyanet ne yapıyor diye.

Faize yatırıyor dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

Arkadaşlar ben müftülükte çalışan kuzenime sordum bu kadar parayı diyanet ne yapıyor diye.

Faize yatırıyor dedi.
    eyi dolara yatırıyor dememiş yoksaaaaaa
  • Ekonomiyi falan geçtim.Eğitim sistemi rezalet bir haldeyken bu kadar imamı beslemek doğru mu? Lüx Mercedesleri saymıyorum bile...
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-023BD6D30 -- 31 Ocak 2019; 14:32:23 >
  • Diyanet çalışanları cami hocası, müezin, vaiz, kadın kuran kursu hocası, şimdi kreşler açılıyor. O yerlere de hoca lazım. Bunların maaşları haliyle yetmiyor.

• Buhranlı zamanlarda halkı kontrol etmenin 2 yolu vardır. Yaa inanç üzerinden telkin yada kolluk kuvvetleri ile zor yolla. Zor kullanmak için şuan bie sebep yok sokaklara çıkan, gösteri yapan, isyan eden yok. Çünkü yaptığın an ya c.başkanına hakaretten ya da fetöcülükten içeri alınırsın. Ohal bitmesine rağmen herkes de o korku devam ediyor haklılarda. Şuan halkın en az %52 si birşeyin farkında değil. Umarım işler onların bile farkedeceği hale gelmeden düzelir.

• Vay arkadaş. Çöpe atılan para. Yemekten doymuyorlar. Ye ye ye ye.

• quote:

Orijinalden alıntı: serenissimo

eyi dolara yatırıyor dememiş yoksaaaaaa

Alıntıları Göster
    Öyle olsa diyanet şak diye 10 milyar bozardı

• bulamadımbirşey kullanıcısına yanıt
    Hocam dua ile engellemeye çalışacak olsalar bütçe niye artsın dua beleş yani başka planları olabilir ;))

• muratdm M kullanıcısına yanıt
    Bu saydıklarının sadece %10u maaş ile çalışan insanlar "dinde"

• NASA 2017'de beyaz saraydan aldığı bütçenin 8.4 milyar dolarını insanlı keşif görevleri için ayırdı yani diyanetin bütçesi ile insanlı keşif programı yürütülebiliyormuş.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.