Şimdi Ara

DIY Speaker Stand Projesi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
3
Favori
1.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Projeye başlama sebebim canavar ufakklığın sonorous sp100 ü katletmesidir.Eline sağlık ve canı sağolsun

Uzun süredir yapmak istediğim birşeydi ve birtürlü başlayamamıştım.
    İlk ateşlemeyi hurdalıkta biryerde bulduğum sekizgen şeklinde kesilmiş yaklaşık 2m boyunda gürgen ağacı oldu.Kalınlığı 7cm civarında.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    İkinci ateşleme de işyerine yakın bir mermerci bulmam ile oldu.
    2 tane 30x30 siyah granit kestirdim hemen.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Tabi bunları kestirirken en büyük soru işareti delikleri nasıl delicektim.?_?
    Graniti kestirdiğim yerde sordum beton ucu ve matkabı normal matkap modunda çalıştırararak delebilirsin dedi....

Bir tanesinin deliklerini delmem tam bir gün sürdü.Çok yorucu ve zor oldu.Bir sürü uç yaktım.
    En sonunda küvette deldim su akıtarak uç yanmasın diye.
    Esasında evde yapılacak iş değil.Çok pislik çıkıyo ve çok ses oluyo.
    Eşim sağolsun sigarayı bıraktım diye pek üstüme gelmedi sanırım

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Bunlarda daha önceden tornacı bir arkadaşa yaptırdığım spike lar.
    Kendileri prinç malzemeden dir.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Buda meşhur sekizgen gürgen sopamız.
    Bu sopayı ben sonradan siyaha boyadım vs baya işlem yaptım bitirdim.Fakat hoparlörleri takınca bu sopaların hafif eğrilmiş olduğunu farkettim
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ve bu aşamadan sonra devreye pimaş borular girdi.
    Boynıp vernik atıldıktan sonraki hali.
    Bu aşamada gökhan ve dinçer arkaşaların katkısından dolayı teşekkür ederim.
    "uçanpırpır ve eragon60"
    Gökhan temin etti ve dinçer bana ulaştırdı sağolsunlar.Boya ve vernik çok kaliteli ve akmıyor.hiç bukadar iyi olacağını ummmamıştım.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ve bitmiş hali birkaç resim.
    DIY Speaker Stand Projesi.DIY Speaker Stand Projesi.
    DIY Speaker Stand Projesi.DIY Speaker Stand Projesi.

Son resimde de görüldüğü gibi baya sağlam ve ağır oldu standlar.

Edit:Standların yüksekliği 76cm..

DIY Speaker Stand Projesi.DIY Speaker Stand Projesi.DIY Speaker Stand Projesi.

[simage][/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YAZICIOĞLU -- 19 Mart 2017; 14:45:58 >

• Hayırlı olsun diyelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Hayırlı olsun diyelim

Teşekkür ederim tuğrul.
  • Elinize sağlık, çok güzel olmuş. Güle güle kullanın.

Granit delme konusunda şu öneride bulunabilirim:
    2012 yılında yazlık evin granit mutfak bankosunda elektrik kablosu ve bir hortum için iki delik açmıştım.

Bunu yapmadan önce bol bol video izledim. Ardından granit için panç uç ve çocuk oyun kili aldım.
    Piyasada granit/mermer, beton, sac gibi malzemeler için envai çeşitte, kalitede ve fiyatta panç uç bulunuyor.

Önce banko üzerinde deleceğim yeri işaretledim. Oyun kilini elimde yoğurarak şekil verdim ve delinecek yerin etrafına yuvarlak bir set (havuz) oluşturdum. Panç ucun merkezleme için ortasında bir matkap ucu olmadığından önce matkabı hafif eğimli tutarak iz oluşturdum. Ardından kilden setin ortasına su dökerek havuz oluşturdum. Acele etmeden sabırla çalışılırsa panç adeta matkabın kendi ağırlığı ile işini görüyor. Hiç bir sorun yaşamadım.

İşin sonunda havuzun içindeki su aşağı akıyor ve elinizde hatıra olarak saklayabileceğiniz silindir şeklinde bir granit çubuk parçası kalıyor. :)

Beton mermer ucu dolu gövdesi ile delik dışına doğru basınç uygulayacağından graniti çatlatma riski var diye düşünüyorum. Pançın içi boş olduğundan böyle bir basınç oluşturma riski daha az.

• Kursun_ kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

Tahmin ettiğiniz gibi matkap ucu hafif çatlaklar oluşrtu fakat ölü noktalarda kaldığı için önem arz etmiyor.

Sizin taktik çok iyiymiş.Fakat benim delikler ufak tı 6 8 10 mm gibi.Bukadar ince panç varmı piyasada.?
    Birde ben deliği delmek için inanılmaz güç uyguladım nerdeyse matkabın üstüne çıktım dumanlar çıkmaya başladı matkaptan
  • Çok güzel olmus abi

• Eline saglik abi guzel olmuslar [:'(

• Tesekkürler
  • valla resimlere bakarak konuşabilirim sadece,doğal olarak.
    gayet kaliteli bir iş çıkarmışsın gibi görünüyor güle güle kullan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

valla resimlere bakarak konuşabilirim sadece,doğal olarak.
    gayet kaliteli bir iş çıkarmışsın gibi görünüyor güle güle kullan.

Ne yalan soyliim bende beyendim

Saka bir yana tam anlami ile benim de icime sindi.

Boya cok iyi oldu.

Kendisi agir oldu titresim vs olmasi cok zor.

Teknik anlamda katkisi olurmu cok bilemiyorum fakat sonorous veya adi standlar gibi distortion yapmayacagini dusunuyorum

• bende titrsim vs ne alemde diye soracaktım.
  • Gayet iyi duruyor ve görünüyor el emeği ile yapılması yeter güle güle kullanın

O Sonorous vb. markaların ayaklarına kum gibi materyaller konulmadan olmuyor zaten. F/P olarak iyidir. Bende kullandım zamanında ama ancak kum doldurunca kendine gelmişdi. SP100'ler.
  • Delerıum kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim.

Evet bende sp100.lere kum doldurmustum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.