Şimdi Ara

Divx Ultra , Xvid dosyasını çalıştırırmı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dvd player divx ultra sertifikalı.Xvid codecli dvdleri çalıştırırmı? Elimde AVC codecli , mkv uzantılı dosya var.Xvid ve aviye dönüştürüp dvdye bascam.Çalışırmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Son Perde -- 21 Nisan 2017; 19:46:41 >

• Çalıştırır elbette.
    bildiğiniz gibi dönüştürmeden dolayı görüntü kalitesi düşer.
    https://www.videohelp.com/software/TEncoder
    Tencoder programını kullanabilirsiniz.
    Aynı işi gören başka programlar da var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lost -- 22 Nisan 2017; 15:0:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lost

Çalıştırır elbette.
    bildiğiniz gibi dönüştürmeden dolayı görüntü kalitesi düşer.
    https://www.videohelp.com/software/TEncoder
    Tencoder programını kullanabilirsiniz.
    Aynı işi gören başka programlar da var.

Tşkrler peki x264 codecini divx calistirirmi? Bide ses dosyası ac3 bunu sorunsz oynatirmi yoksa mp3emi cevirmek gerek? Mp3e cevirmem gerekirse hem videoyu hemde sesi ayrı ayrı nasıl encode edicem? Filmin icinden sesi ayricami cikartmam gerek? Dvd playerlar galiba mkv okuyamior mkvye donusturmiym dimi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son Perde S kullanıcısına yanıt
    x264 çalıştıran cihaz mkv'yi oynatır. siz daha düşük kaliteye çevireceksiniz ki oynatıcı oynatabilsin.
    Markası ve modeli ne oynatıcının, sadece scart bağlantısı mı var?

resimdeki gibi ayarlayın çoğunlukla bütün oynatıcılarda çalışır.
    Çalıştırmazsa önce 720*576 olan video ebatını düşürün.. 640*480 gibi
    yine olmazsa video bitrate'i düşürürün.
    Bu işler biraz da deneme yanılma işi.
    k-lite mega codec pack de pc'de yüklü olsun.

ses olayı oynatıcıya bağlı kimi oynatır kimi oynatmaz ama mp3 garanti yol.
    Bu program ses ve görüntüyü kendisi işliyor ve size .avi dosya veriyor. ekstra uğraşmanıza gerek yok.

Divx Ultra , Xvid dosyasını çalıştırırmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lost -- 22 Nisan 2017; 19:0:34 >
  • lost kullanıcısına yanıt
    Hocam elimde dvd player daha yok.Ama hdmi girişine sahip 1080p oynatan player alcam.Şuanlık LG 132h veya Phlips 2880/58 düşünüyorum.internetten bluray film indiriyorum.Bunların bitrate ve çözünürlüğü doğal olarak yüksek.Fakat program vasıtasıyla bi dvdye sığabilecek şekilde düşüorum.Buda yarı yarıya bitrate düşüşü oluyor.Ama 1080p orjinal kalıyor.Zaten düşürmede sorun yok ama dvd playerda oynatacak seviyeye getirmek istiyorum.Film arşivi yapıyorum ve büyük ekranda izlemek daha keyif vericektir.Benim programda sadece x264,xvid ve mpeg4 vardı.Sizin programı bir deniycem.Umarım oynatabilcek seviyeye gelir.Ha bu arada bitrate düşse bile görüntü bence hala çok iyi oluyor.İnşallah öyle kalır.
    İlahi hocam :)
    ben de sandım ki eski bir oynatıcı için yapıyorsunuz dönüştürme işini.

O zaman şöyle diyelim:
    Laptop varsa hdmi kablo ile tv'ye doğrudan bağlayın, hiç oynatıcı vs.'ye para vermeyin.
    "Tv oynatmadı, avc, dts" falan filanla uğraşmazsın.
    4k hdmi kablo 20-30 TL.

eğer tv kendisi oynatıyorsa, harici disk al tv'ye onu bağla veya yeteri kadar büyük flash bellek de olur.
    Böylelikle görüntü dönüştürme vakti sana kalır ve pc'yi de zorlamamış olursun.
    Hem de daha kaliteli görüntü izlersin.

Oynatıcıların zaten modası geçti. Elinde kalır.
    mkv oynatmayan almaya değmez.
    Ama hala dvd medyada film alıp izlerim derseniz bilemem.
    İllaki alacağım derseniz bile Bluray Oynatıcı alın. Bu en azından bir süre daha iş görür.
    Yukarıda yazdığınız modellere inanın değmez.

Bazı video dönüştürme yazılımları, yeni sürümlerinde artık .avi dosyalarına dönüştürmeye destek bile vermiyor.
    Oradan pay biçin.
  • lost kullanıcısına yanıt
    Peki masaüstünden nasıl televizyona yansıtabilrim? Aslında dvdye çekme nededim depolamamın kısıtlı olmasından kaynaklı.En azından pc filmlerle dolmamış olcak.
    Masaüstü pc'de hdmi çıkışı varsa 5 metrelik kablolar falan var o şekilde de olabilir.

Dönüştürme işi inan ki bir süre sonra bıktırır.
    İyi bir BRrip film en azından 10-12 GB yani 3 dvd, bunu tek dvd'ye dönüştürsen zaman kaybı ve kalite kaybı.

Yedeklemek istersen; hiç dönüştürmeden izlersin sonra winrar ile 3 parçaya bölüp dvdlere yazılacak hale getirirsin. ve dvd'ye yazdırıp yedeklemiş olursun.
    Sonra dvd'deki Dosyaları tekrar birleştirince filmin yine tek parça aynı kalitede olur.

Hem pc'de yer kaplamaz hem de dvd yedeklemek daha mantıklı olur.

Ha şunu da söylemeden geçmeyeyim:
    10-15 sene önce yedeklediğim filmlerin şimdi yüzüne bile bakmıyorum o da ayrı bir konu. :)
    64 mb ekran kartında vcd görüntüsü gözümüze en kral görüntü geliyordu şimdi aynı görüntüyü açıyorum, ne boş işmiş diyorum. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.