Şimdi Ara

DivX player dat dosyalarını çalarmı*

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 14 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 12
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 25 gün 22 saat 32 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • MaviBodrum (3 mesaj) Kharia (2 mesaj) teme (1 mesaj) ebudak (1 mesaj) MKA1881 (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Medya Oynatıcılar >> DivX player dat dosyalarını çalarmı*
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    487 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar şimdi ben yeni bir minton DivX player aldım (4.11-5.12 divx pro xvid felan her şeyi calıyomuş yani en azından üzerinde öle yazıyo) ve elimdede bir kaç tane vcd nin sadece dat dosyalarını alarak yarattığım DVD var. bu DVD leri player e taktığımda dosyalar liste haline geliyor ancak play dediğimde alette tık yoq. biri yardım etsin bana. acillllll

|
    |
  • Binbaşı
    1347 Mesaj
    Dat dosyalarını açmazlar, fakat izlemek istediğin o dat uzantılı dosyaları bilgisayara at ve onların uzantısını mpg olarak değiştir, sonra Cd'ye yazdır, işte o zaman hiçbir sorun olmadan izleyebilirsin.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    343 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: MaviBodrum

Dat dosyalarını açmazlar, fakat izlemek istediğin o dat uzantılı dosyaları bilgisayara at ve onların uzantısını mpg olarak değiştir, sonra Cd'ye yazdır, işte o zaman hiçbir sorun olmadan izleyebilirsin.

Yooo hiçte bile. Bende voxline var. Bir dvd'de 5-6 tane, vcd filmlerin AVSEQ klasörlerinden alıp kopyaladığım uzantıları .dat olan dosyalar var canavar gibi açıyor maaşallah. Öyle uzantısını değiştirmeye felan gerek yok. Bilmiyorum belki playerden playere değişir.
    |
    |
  • Binbaşı
    1807 Mesaj
    Bilip bilmeden cevap verilirse böyle olur işte.

quote:

Dat dosyalarını açmazlar...

Neye dayanarak bunu söylüyorsun? Kaç tane DivX player denedin? Bak adam yukarda ne yazmış? "Voxline açıyor" diyor. Demek ki neymiş bazı DivX playerlar açarmış di mi?

Aslında bütün DivX playerların .dat dosyalarını açması gerekir. Çünkü sonuçta hepsi VCD oynatıyor öyle değil mi? Fakat bazılarının yazılımlarında bu özellik konulmadığı için haricen kaydedilmiş .dat dosyalarını açmıyorlar. Bazıları da açıyor, mesela yukarda söylenildiği gibi Voxline.
    |
    |
  • Teğmen
    164 Mesaj
    Next YE_8500'de DAT dosyalarını açıyorum... Cihazdan cihaza farkediyo demekki...
    |
    |
  • Teğmen
    245 Mesaj
    Vestel 5600 açıyor, onu da ben denedim.
    |
    |
  • Binbaşı
    1892 Mesaj
    efsane arkadaşımız PHILIPS DVP-720SA açamadığı dosya türü yoktur ... anlatmaya gerek duymuyorum
    |
    |
  • Yüzbaşı
    827 Mesaj
    smart nav özelliği olan tüm playerler dat dosyalarını açarlar.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    582 Mesaj
    Bende Premier marka var cd ye yazılı dat lar okuyor ama dvd ye yazdığım divx leri okumadı,dvd ye yazılı dat ları da denemedim.
    |
    |
  • Yarbay
    3620 Mesaj
    DVD ye yazdığım DAT ları Vestel 6600 okumadı maalesef. CD için denemedim.
    |
    |
  • Binbaşı
    1347 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: rizakar

quote:

Yooo hiçte bile. Bende voxline var. Bir dvd'de 5-6 tane, vcd filmlerin AVSEQ klasörlerinden alıp kopyaladığım uzantıları .dat olan dosyalar var canavar gibi açıyor maaşallah. Öyle uzantısını değiştirmeye felan gerek yok. Bilmiyorum belki playerden playere değişir.

Arkadaşım senin dediğin bu olay cihazdan cihaza göre değişiyor, sen elinki Voxline ile açıyorsan herkesin Divx playeri açacak diye bir şey yok ! Konuyu açan arkadaş açamadığını açıkça anlatmış işte dewmekki onun elindeki cihaz sendeki gibi açamıyor ve o DAT dosyalarının mpg olması gerekiyor !
    |
    |

• Binbaşı
    1347 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: Kharia

Bilip bilmeden cevap verilirse böyle olur işte.

quote:

Neye dayanarak bunu söylüyorsun? Kaç tane DivX player denedin? Bak adam yukarda ne yazmış? "Voxline açıyor" diyor. Demek ki neymiş bazı DivX playerlar açarmış di mi?

Aslında bütün DivX playerların .dat dosyalarını açması gerekir. Çünkü sonuçta hepsi VCD oynatıyor öyle değil mi? Fakat bazılarının yazılımlarında bu özellik konulmadığı için haricen kaydedilmiş .dat dosyalarını açmıyorlar. Bazıları da açıyor, mesela yukarda söylenildiği gibi Voxline.

Güzelim ezbere konuşma, elindeki cihaz açıyor olabilir dat dosyalarını ama Minton açacak demek değildir bu, şimdi sen sanıyorsun ki VCD'leri oynatıyor dat dosyasını da DVD'ye yazdırınca okur, Her çihaz okuyacak diye bir şey yok.

Dat dosyalarını VCD'den çıkartıp DVD'ye yazdığınız zaman VCD üzerindeki dosya sistemini kaybediyor ve o yüzden bazı Divx yada DVD playerlar okuyamıyor dat dosyalarını.

Piyasada bulunan her cihazı elinizdeki cihazlar gibi sanmayın, adam yukarıda DVD'ye yazdığım dat dosyalarını okumuyor diyor sen de bana neye dayanarak bunu söylüyorsun diyorsun, biraz açılan konuları dikkatlice okuyup ona göre cevap verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaviBodrum -- 6 Şubat 2007; 23:45:38 >
    |
    |

• Binbaşı
    1807 Mesaj
    Bak güzel arkadaşım sen demişsin ki:

quote:

Burdan ne anlam çıkıyor? "Hiçbir DivX player .dat dosyalarını açmaz" anlamı çıkmıyor mu? Sadece ben değil, rizakar adlı arkadaş da öyle anlamış. Demek ki sende bir yanlışlık var.

Bir de konu başlığına bakalım, ne diyor? "DivX playerlar .dat dosyalarını çalar mı?" Adam genel bir cevap istiyor yani, Minton diye özellikle belirtmemiş. Ben de buna uygun cevap verdim: Bazıları açar, bazıları açmaz. Senin gibi "hiçbiri açmaz" demedim. Belki adam Minton'u değiştirip başka bir şey alacak, belki Minton'un .dat dosyalarını oynatmasını sağlayacak bir firmware arayacak.

Sen bana nasihat edeceğine, ilk önce konuyu bir bütün olarak algıla, adam ne cevap istiyor ona göre cevap ver. Biz senin hatanı düzeltmeseydik adamın aklında "Hiçbir DivX player .dat dosyalarını çalmaz" fikri yer edecekti.

Anladın mı güzel kardeşim? Umarım anlamışsındır yoksa yaptığın hatayı daha açık anlatamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kharia -- 7 Şubat 2007; 11:32:53 >
    |
    |

• Teğmen
    168 Mesaj
    premier prd 9430 dvd+divx DVD cd sine neroda veri dosyası olarak attığım 4 filmin avseg lerini okuyor bu cd lerdende bir sürü yaptım şuana kadar sorun yok
    |
    |
  • Teğmen
    114 Mesaj
    ARKADAŞLAR BENDE SHOV MARKA DVD VAR.3 TANE FİLMİ YANİ 6 ADET DAT DOSYASINI KOPYALIYORUM DVD YE.BURAYA KADAR SORUN YOK.FAKAT BU ALTI DAT DOSYASINDAN ÖRNEĞİN 4 ÜNÜ AÇIP 2 SİNİ AÇMADIĞI OLUYO.YANİ FİLMİN YARISINI İZLEYİP YARISI KALIYOR.SONUÇTA DAT DOSYASINI AÇMASA HİÇ AÇMAZ.BÖYLE Bİ KISMINI AÇIP Bİ KISMINI AÇMAMASI NEDEN KAYNAKLANIYOR OLABİLİR?
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
En ucuz kedi maması fiyatları
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
triple negative breast cancer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,427
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.