Şimdi Ara

[ARŞİV] Divinity: Original Sin Classic Edition %99 Türkçe Yama - BETA v0.4 (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
896
Cevap
45
Favori
93.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Menü kilitlendi düzelmiyor iyi mi. İki defa dosyaları kontrol ettirdim steamden, dosyalar düzgün diyor indirme de yapmadı. Menüde arkaplanda Türkçe çeviri ibaresi var, menü kilitli öyle kaldı oyun. Baştan indirtmese bari. Dosya bütünlüğünü doğrulayınca niye düzelmedi ki.

Boyutuna bakmadan nasılsa metin dosyası ufaktır diye localization dosyasını komple sileyim dedim 5 gb boyutu varmış baştan indiriyor. Bu internet hızıyla oyun bugün yalan oldu gel de çıldırma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebercet -- 28 Nisan 2020; 13:32:52 >
  • Zebercet kullanıcısına yanıt
    Yamanın Enhanced Edition'a Kurulumu
    Yamayı Enhanced Edition ile kullanmak isteyenler yama arşivindeki turkish.xml dosyasının adını English.xml olarak değiştirip ...\Divinity...\Data\Localization\English\English.xml olacak şekilde belirtilen dizine atmaları yeterli olacaktır. Yalnız Localization klasörünün içinde English klasörü olmayabilir, bu takdirde klasörü elle kendiniz açmalısınız. Ayrıca .xml bir dosya uzantısıdır, uzantının adını sakın değiştirmeyin sadece dosyanın adını değiştirin. Son olarak burası çok önemli sadece .xml uzantılı dil dosyasını, yani turkish.xml dosyasını atın, diğer dosyaları atmayın. Classic sürümle uyumlu swf flash dosyası menüyü kilitleyebiliyor. Bilginize...

Bari sen yapma dostum ya. Şu ilk mesajı okumayı alışkanlık edinin artık

• KarapathiaN kullanıcısına yanıt
    Oyle valla kendimden utandim. 450 kilobaytlik normalde oyunda olmayan bir klasoru yuklemis, dosya butunlugunu dogrulasam bile o klasor durdugu muddetce menu kilitlenme sorunu devam ediyordu. Bahsi gecen klasoru sildim de duzeldi.

Isin daha da trajikomik tarafi ben oyunu steamden almadan once fi tarihinde malum yollarla enhanced surum olarak indirip bu yamayi tarife uygun kurmustum. Bu sefer niye boyle yaptim bilmiyorum.

Gene oynayacagimdan degil de donup donup bu oyuna geliyorum. Sevmisim demek ki. Biraz oyuncunun elinden tutan yapida olsaydi keske.

Classicde Türkçe olan çoğu diyalog bu sürümde nedense Türkçe olmuyor. Yani oyun potansiyel olarak yüzde 65ten fazlasını vaadediyor gibi çeviri olarak. Eklenen yerler var evet, şehre girişte Arhu kedi formunda gelip bizi karşılıyor mesela, oradaki diyaloglar classicte yok ve çevirisi de yok tamam, ancak dediğim gibi classic sürümde olan çoğu diyalog da Türkçe değil. Oyuna epey yenilik gelmiş belli. En basitinden, zorluktan yakınanlar için bir explorer modu gelmiş mesela, combatlar daha kolay diyor. Görevler gördüğüm kadarıyla TÜrkçe en azından, oradan devam edilebilir oynamak planlanıyorsa. Yine de şu an için oyuna yeni başlayacak birisi için en mantıklısı Classic sürüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebercet -- 28 Nisan 2020; 20:44:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Klasik ile geliştirilmiş sürüm arasında çok büyük farklar var. İlk versiyonu açıkçası türkçe yamanın hatrına bile oynanacak gibi değildi. Daha oyunun başında oyuncu bu kadar zorlanmaz. Haritada ilerlemek ve görev yapmak tam bir işkence ve giderek imkansızlaşıyor. Tam hikayede bir şeyler olmaya başladığı noktalarda zaten oyun sizi bunaltmış olduğu için keşfetme isteğiniz kalmıyor pek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STENSTEN -- 3 Mayıs 2020; 15:36:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: STENSTEN

Klasik ile geliştirilmiş sürüm arasında çok büyük farklar var. İlk versiyonu açıkçası türkçe yamanın hatrına bile oynanacak gibi değildi. Daha oyunun başında oyuncu bu kadar zorlanmaz. Haritada ilerlemek ve görev yapmak tam bir işkence ve giderek imkansızlaşıyor. Tam hikayede bir şeyler olmaya başladığı noktalarda zaten oyun sizi bunaltmış olduğu için keşfetme isteğiniz kalmıyor pek.
    yenilenmiş sürümü nasıl hocam ? zorluk durumu almayı düşünüyorum ama krize girmeye gerek yok
  • TheMuyu kullanıcısına yanıt
    Arkadaş sağlam abartmış hocam Classic sürüm hala taş gibi ayrıca enchanted sürüm ile arasında ki tek farklar arayüz vs gibi şeyler. Kısaca envanteri daha rahat kontrol ediyorsunuz veya itemleriniz için ayrıca pencere falan var. Classic sürümde şuan zevkten dört köşe oluyorum. Oynayın pişman olmazsınız.
  • TackleBarry kullanıcısına yanıt
    Şunu istersen bir oku ve ondan sonra yorum yap. Ayrıca iki sürümü oynadım. Gelmiş sadece arayüz falan farklı diyorsun. Oyunu sadece türkçe yama için classic'te oynadığın belli ve biraz araştırırsan classic sürümünün ne kadar dengesiz olduğuyla alakalı tonla yorum bulabilirdin.

https://divinity.fandom.com/wiki/Differences_in_Divinity:_Original_Sin_Enhanced_Edition

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STENSTEN -- 26 Haziran 2020; 23:22:46 >
  • STENSTEN kullanıcısına yanıt
    Araştırdım kardeşim merak etme gelip buraya boş yapmadım. Bu video da yeterince açık neyin ne olduğu... "İlk versiyonu açıkçası türkçe yamanın hatrına bile oynanacak gibi değildi. Daha oyunun başında oyuncu bu kadar zorlanmaz." bu kelimeniz açıkçası kendi tercihiniz benim görüşümce abartmışsınız. Bende 2 sürümü de denedim Encanted sürümü oynarken Türkçe yamasız oynamaya değecek bir fark göremediğim için Classic döndüm. Encanted sürüm tabiki daha güzel ona bişey demiyorum ama tırnak içinde kurduğunuz cümle kadar değil...

Youtube

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TackleBarry -- 26 Haziran 2020; 23:36:48 >

• Fandom da yazanları okudun mu? Oyunun zar mekanikleri bile değişiyor. Dengelemeler, yeni cavanarlar, cutsceneler, skiller; daha gelişmiş yapay zeka, görevlerin yeniden yazılması - yenilenmesi, oyunun sonuna doğru hikayenin çok daha farklı ilerlemesi falan hiç de küçük farklar değil hatta çok büyük farklar. Yani istediğin gibi oynayabilirsin tabii ki fakat insanlar yorumunu okuduğunda yanlış bilgilenmesi hiç hoş olmaz, birbirinden gerçekten farkı büyük olan sürümlerden bahsediyoruz.
  • Önemli ölçüde değişiklik barındırıyor ancak çok büyük ölçüde benzerlik taşıyorlar. Özetle durum budur.

• quote:

Orijinalden alıntı: STENSTEN

Klasik ile geliştirilmiş sürüm arasında çok büyük farklar var. İlk versiyonu açıkçası türkçe yamanın hatrına bile oynanacak gibi değildi. Daha oyunun başında oyuncu bu kadar zorlanmaz. Haritada ilerlemek ve görev yapmak tam bir işkence ve giderek imkansızlaşıyor. Tam hikayede bir şeyler olmaya başladığı noktalarda zaten oyun sizi bunaltmış olduğu için keşfetme isteğiniz kalmıyor pek.
    Senin bu forum da yorumlarını görüyorum ne kadar yorum yaptıysan hepsi yalan, yanlış ve insanları yanlış yönlendirecek yorumlar hep :D yorum yapmasan çok iyi olur sen.

YAZMIŞSIN: klasik ile geliştirilmiş sürüm arasında çok büyük farklar var. İlk versiyonu açıkçası türkçe yamanın hatrına bile oynanacak gibi değildi. Daha oyunun başında oyuncu bu kadar zorlanmaz. Haritada ilerlemek ve görev yapmak tam bir işkence ve giderek imkansızlaşıyor. Tam hikayede bir şeyler olmaya başladığı noktalarda zaten oyun sizi bunaltmış olduğu için keşfetme isteğiniz kalmıyor pek.

ALAKASI BİLE YOK.. CLASSİC SÜRÜM EE SÜRÜMÜYLE NEREDEYSE ÇOK AZ FARKLAR BARINDIRIYOR... BİR OYUNUN İLK KISIMLARININ ZOR OLMASI DEMEK EŞİTTİR O OYUN KÖTÜ DEMEK DEGİLDİR... 15 YAŞINDA AİLESİNDEN HER İSTEDİGİNİ ALAN ERGEN MİSİN ARKADAŞIM SEN? HANİ ÇOCUK ANNE BABASINA DER. PC İSTİYORUM ONLAR DER AL OĞLUM, ARABA İSTİYORUM, AL OĞLUM YAPMIŞLARDIR VS VS.. HAYATTA HERŞEYİ KOLAY ELDE ETMİŞ BİRİ GİBİ RESMEN ŞİKAYET ETMİŞSİN. Bir oyunun ilk kısımlarının zor olması aksine zorlanıp beynini çalıştırmaya seni sevk ettigi için bana üstüne zevk vermişti oynarken acayip keyif almıştım. Tamamen bakış açısına bağlı. Hayatta herşeyi kolay elde etmiş ergen bebeler gibi aglayıp adamın emegine çamur atmayın... Teşekkürler iyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: TackleBarry

Araştırdım kardeşim merak etme gelip buraya boş yapmadım. Bu video da yeterince açık neyin ne olduğu... "İlk versiyonu açıkçası türkçe yamanın hatrına bile oynanacak gibi değildi. Daha oyunun başında oyuncu bu kadar zorlanmaz." bu kelimeniz açıkçası kendi tercihiniz benim görüşümce abartmışsınız. Bende 2 sürümü de denedim Encanted sürümü oynarken Türkçe yamasız oynamaya değecek bir fark göremediğim için Classic döndüm. Encanted sürüm tabiki daha güzel ona bişey demiyorum ama tırnak içinde kurduğunuz cümle kadar değil...

Youtube
    Yani eleştirinin de bir sınırı var cidden hocam sana katılıyorum. Sırf başta zorlandı diye bir oyunu bu kadar yerden vurmak üstüne yamayla bile çekilmez demek. Yamaya verilmiş emeğe saygısızlıktır. Zaten dos 2 tr yaması geliyor. Classic sürüm veya EE sürüm ne farkeder? Bu oyunu oynamayanlar varsa sırf ee sürüm yaması yok diye bu zamana kadar çok şey kaybetmişlerdir. Biz bunun altını çiziyoruz. Sırf ee sürüm yaması gelecek diye bu kadar sene beklenmez... Oynayın geçin keyfinize bakın benim tavsiyem .

• Harunefetr denen çocuk yorum yazıp sonra korkak gibi beni engellemiş. Neyse ben de çok meraklıydım sana laf anlatmaya. Konuya kanıt olarak link dahi bıraktım. Üşenmeyip okuyun bir zahmet ve görün. Ek olarak neyi eleştirip neyi eleştirmeyeceğimi kimseye soracak değilim. Herkes kendi işine baksın. Burasının bir forum olduğunu unutmayın ve avukatlık yapmayın. Zaten yama ile alakalı bir şey bile söylemediğim halde konuyu oraya dahi çekmeye çalışmış haruncük. Ayrıca sırf bir oyunu haklı olarak beğenmedim diye beni tanımadan bilmeden hayatımla alakalı bu kadar boş yapman ayrı bir saçmalıktı küçük harun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STENSTEN -- 28 Haziran 2020; 23:6:49 >
  • STENSTEN kullanıcısına yanıt
    Gerçekten çok komiksin. Engelledim çünkü boş boş yorum görmek istemiyorum bu da benim tercihim sen karışamazsın yavrucuk. Kimse diyemez yıl 2020 olmuş hala sen DOS 1 EE yaması beklemeyezsin. Çıkarsa iyi olur mu tabiki de iyi olur EE sürüm yaması. Ama classic sürüm de oynanır. İnsanları yanlış yönlendiriyorsun üstüne de eleştiri değil, abartı yorumlar yazıyorsun. YIL 2020 OLMUŞ BABANINIZIN UŞAĞI VARMIŞ adamdan hala EE yaması bekliyorsunuz. BU MANTIK yanlış ve tartışmaya da açık değil. Ne oyunlar geliyor. Cyberpunk 2077, baldur's gate 3, hollow knight sliksong say say bitmez. son 1-2 yılda birsürü kaliteli oyun da çıktı. Bu oyunu oynamadıysanız classic sürümde oynayın geçin burası bir forum olabilir ama siz çok şey istiyorsunuz.
    TARTIŞMAYA AÇIK DEGİLDİR BU KONU BİTTİ NOKTA. CLASSİC SÜRÜMÜ OYNAYIN GEÇİN 2.OYUNA BOŞUNA VAKİT KAYBETMEYİN DİYORUZ EN MANTIKLI ŞEKİLDE. İNSANLARI DA YANLIŞ YÖNLENDİRMEYİN ARTIK. TABİ NE YAPIP YAPMAYACAĞINIZ SİZE KALMIŞ. Classic sürüm çöp, rezil tr yamayla bile oynanmaz dersen gelir bende ona göre cevabını veririm.

• KarapathiaN kullanıcısına yanıt

• Linkler çalışmıyor. @KarapathiaN da ceza almış. Arşivinde olan birisi bir yere upload edebilir mi, rica etsem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soulmy

Linkler çalışmıyor. @KarapathiaN da ceza almış. Arşivinde olan birisi bir yere upload edebilir mi, rica etsem.
    aynen linkler gümlemiş biri atabilir mi uploadlayıp
  • linkler kırılmış elinde olan varsa atabilir mi
  • Elinde yama bulunan biri keşke Enhanced Edition'a göre uyarlasa şu yamayı.. Steam üzerinden alacaktım ki Classic versiyon 60TL iken Enhanced Edition ve yanında Original Sin 2 Definite Edition 70TL'e satışta şu an. Yani sadece Türkçe yama var diye 60TL'e tek oyun almaktansa 70TL'e çift oyun alıp yama beklemek daha mantıklı. Tabi mantıklı diyoruz ama yama gelip gelmeyeceği büyük soru işareti.
  • HakanYüksel kullanıcısına yanıt
    Hocam classic yaması olsa bari link yok ki ortada

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.