Şimdi Ara

Disney+ çocuklara reklam göstermeyecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Gelecek ay ülkemizde de kullanıma sunulacak olan Disney+ içerik platformu için reklamlı yeni bir ucuz seçenek yıl sonuna doğru bekleniyor. Kullanıcıların nasıl bir reklam akışı olacağına ilişkin endişelerine firmadan yanıt geldi.

Disney+ reklamlı seçenek detaylandı

Yapılan açıklamaya göre Disney+ reklamlı seçeneğinde her saat ortalama 4 dakikalık bir reklam gösterimi süresi olacak. Bu rakam Hulu reklamlı seçeneğinde 7.4 dakika. Yani sektör ortalamasının altında gibi görünüyor.

Ayrıca Bkz.Disney+'ın ilk Türk dizisi Kaçış'ın yayın tarihi belli oldu: Yeni video geldi

Diğer taraftan okul öncesi çocuklara yönelik herhangi bir reklam gösterimi olmayacak. Ayrıca çocuk kullanıcılar için hedef reklam algoritmaları da devre dışı bırakılacak. Aileye yönelik geniş bir kataloğu olmasına rağmen rahatsız edici reklamlar hayal kırıklığı yaratabilir. Ayrıca düzenleyici kuruluşların da tepkisini çekebilir.

Ülkemizde 279TL 12 aylık abonelik kampanyası için ön kayıt toplamaya devam eden Disney+ platformunun iddialı yerli içerikleri olacak. Bununla birlikte reklamlı aboneliğin ülkemize aynı anda mı geleceği tam olarak bilinmiyor.

Kaynak:https://www.engadget.com/disney-plus-limited-ads-free-tier-163656811.html

• Harika bir haber hem daha uygun ücretli olacak hem çocuklara reklam gosterilmeyecek hemde saatte sadece 4 dk gibi az süre bir reklam gösterilecek. YouTube da bile daha fazla reklam izliyoruz .
    Netflix örnek almalı .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Yil sonuna dogru aciklanacagi icin reklamli paketin 500 TL olacagini dusunuyorum. Neticede suan bir fiyat soylemediler. Enflasyon artiyor ve Dolar da degeri kendi ulkesinde dusmekte %10 civarina dogru gidiyor . Yani tum bunlar Turkiye icin katmerli zamlar olarak donusecektir hem de tum diger paketleriyle ...

• smart1978 kullanıcısına yanıt

Disneyin amacı netflixi bitirmek için olduğu için yakın vadede zam yapacaklarini sanmıyorum . Hatta şu an bile Disney + kâr etmiyor zarardalar.

Netflix yillik paketi zaten 500 TL rahat asacaktir ..

Reklamsız 350TL zaten reklamlı neden daha pahalı olsun?

• Disney arşivi netflix den büyük mü? Mgm filmleri dzileri falan da gelecek diye söylenti vardı geldi mi onlar.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Film izlerken araya reklam girerse tüm büyü bozulur birde sevinenler var, yaşasın itunes. Kötü şirketler bizi arşiv sahibi yaptı, hem para ver hem reklam asla abone olmam isterse yarı fiyatına olsun

• labtek38 kullanıcısına yanıt
    Mgm yi 8.5 milyar dolara amazon satın aldı gelirse amazon prime a gelir filmleri.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Reklam izleyeceksem niye para vereyim, bana mantıksız geliyor.

• Normalde reklamsız üyelik var zaten . Reklamlı üyeliğin amacı ise çok daha uyguna içerikleri izlemek isteyenler için .

Disney’in hedef kitlesi ile netflix hedef farklı.

• azizfikri A kullanıcısına yanıt

Öyle bir şey yok . Disneyin de yetişkin içerikleri var ve netflix'i tamamen bitirmek istiyorlar.

Hı hı…

• Kerim5100 kullanıcısına yanıt

YIL sonundaki fiyatin en azini paylastim yani suanki fiyattan degil zaten Disney+ suan icin Turkiye icin aktif degil.

Aktif olmasa bile fiyatları paylaşıldı yıllık 350 Haziran sonuna kadar 280TL diye. Netflix bile kaç yıl sonra yaptı zammı Disney+'a o yüzden sene sonu 500 demek abartıdan başka bir şey değil.

Dolar daki enflasyon ile TL deki Enflasyon ve degersizlesmesi ile Dolarin artmasi kallavili oldugu bu surecte daha da ciddi artacagi asikarken 500 TL demek normaldir :/ . Apple fiyatlamalarini goruyoruz ...

Netflix zaten %80 iceriklerini Turkiye de yayinlamayarak vs dolayli zam yapmaktadir ...

Apple'ın fiyatlandırmaları fazlasıyla art niyetli. Kaldı ki Disney+'ın buradaki paketi de tam değil. ESPN+ falan olmayacak o yüzden 350TL devam eder diyorum.

Alıntı

metni:
    Apple'ın fiyatlandırmaları fazlasıyla art niyetli.

@Kerim5100 Apple fiyatlandırmaları derken Apple TV (dijital içerik kiralama) hizmetinden bahsediyorsunuz sanırım. Ne onda ne de cihaz/donanım fiyatlarında Apple'ın yapabileceği pek bir şey yok zaten. Anca Apple TV+'ı getirirlerse onda fiyatı ucuz tutabilirler.

Alıntı

metni:
    Kaldı ki Disney+'ın buradaki paketi de tam değil. ESPN+ falan olmayacak

Buradaki paketi tam değil derken? Asıl buradaki paketi tam. ABD'deki kişi örneğin Lost dizisini seyretmek istediğinde Disney+'ta bulamıyor, Hulu'da var. Anca VPN, vs., ile başka ülkelere erişince Disney+'tan seyredebilir. ABD'de içerik hakları kördüğüm olmuş durumda. ABD'de bundle sattıkları hizmette şu an için STAR yani yetişkinlere göre katalog bulunmuyor. Hulu'yu, vs., dahil etmelerinin en büyük sebebi bu, yani içerik çeşitliliği olsun diye. Ona da ek para istiyorlar zaten, normalde Disney+ $7.99, reklamlı Hulu ile $13.99, reklamsız Hulu ile $19.99. ESPN+'ta zaten tek paket var, o yüzden $13.99 ile $19.99 arasındaki fiyat farkının tek sebebi de Hulu.

• Der Meister. kullanıcısına yanıt
    Yok elektronik ürünlerini kastetmiştim. Apple TV+ zaten Türkiye'ye gelmedi diye biliyorum.

Benim bildiğim diğerleri halihazırda bundle, Hulu'nun reklam ayrımıyla uydu kanalları ya da Live TV tarzı bir şeye fiyat farkı alıyorlar diye biliyorum. Yoksa Netflix gibi bölgesel ayrım var mı ben de tam olarak bilmiyorum. Bizim burada Hulu, ESPN+ falan yok halbuki olsalar daha fazlasını da vermeye razıydım ben :(

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.