Şimdi Ara

Dişlerim içe yamuluyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
12.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadalar son 2 senedir ön alt 2 diş(tam öndeki düz dişler) içeri doğru yamuldu ve içe doğru sivrileşti dilimi ksiyor bunun bir çözümü yok mu?

• Hımmm, vampirizm hastalığı! Sakın kimseyi ısırmayın bu ara!
    Şaka bir yana, aslında zaten varolduğundan daha çok keskinleşmeleri söz konusu olamaz o dişlerin, ancak keskinleşebilecekleri kadar keskinleşirler. Ama normal diş diziminden sapma olduğu için sizin bunları normalden daha fazla keskinlermiş gibi algılamanız söz konusu olabilir.
    Sanıyorum alt çenede biraz darlık söz konusu, şayet ön dişlerde bir travma vs. gibi neden yoksa. Bu durumda normal dizilişten sapan dişler, hastalık ve çürüme eğiliminde olurlar, özellikle birbirleri ile temas noktalarında. İyi bir Diş Hekiminiz varsa büyük ihtimalle tek bir dişi çekerek dişlerinizin tekrar hizaya gelmelerini sağlayabilir. Tabii yaş vs. gibi etkenleride dikkate alır Diş Hekimi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neommy

Hımmm, vampirizm hastalığı! Sakın kimseyi ısırmayın bu ara!
    Şaka bir yana, aslında zaten varolduğundan daha çok keskinleşmeleri söz konusu olamaz o dişlerin, ancak keskinleşebilecekleri kadar keskinleşirler. Ama normal diş diziminden sapma olduğu için sizin bunları normalden daha fazla keskinlermiş gibi algılamanız söz konusu olabilir.
    Sanıyorum alt çenede biraz darlık söz konusu, şayet ön dişlerde bir travma vs. gibi neden yoksa. Bu durumda normal dizilişten sapan dişler, hastalık ve çürüme eğiliminde olurlar, özellikle birbirleri ile temas noktalarında. İyi bir Diş Hekiminiz varsa büyük ihtimalle tek bir dişi çekerek dişlerinizin tekrar hizaya gelmelerini sağlayabilir. Tabii yaş vs. gibi etkenleride dikkate alır Diş Hekimi.

yaşım 17 çekilen dişin yerine diş gelirmi ve ben çıkana kadar ağzımı açmam o ayrı bir olay şaka maka taktığım için sanki her geçen gün eğiliyor gibi hissediyorum
  • Diş etinle ilgili. Çoğu kişide böyle içe yamuluyor. Bizim arkadaş aynısını yaşıyordu dişler kökünden ayırlıp çürümeye başladı 20sinde takma diş taktırdı. Oyüzden diş doktoruna git hemen tel taksın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.