Şimdi Ara

Disk Bölmede Kullanılabilen Küçültme Alanı Boyutu Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
12.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çözümü bulamayınca sorunu buraya yazmaya karar verdim :)

Sorun şöyle ;
     Disk Bölmede Kullanılabilen Küçültme Alanı Boyutu Sorunu

Bilgisayarımdan C diskine bakınca 135 GB boş alan görünüyor ama buna rağmen neden 768 MB dan fazla küçültme yapamıyorum ?

Amacım bir bölüm ayırıp Live Cd ile Ayırdığım bölüme Ubuntu yüklemek.
    Wubi ile 3 kere denedim 2 sinde bir hata verdi diğerindede yavaş çalıştığı ve yine hata verdiği için hep sildim.
    Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler..
    .......................................................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alexander Alekhine -- 17 Kasım 2013; 21:06:01 >

• Güncell...
  • Güncel..
  • Son kez Güncell
  • Alexander Alekhine kullanıcısına yanıt
    Bunun sebebi buyuk ihtimalle defragmantasyon yani verinin disk uzerinde fiziksel olarak farkli yerlere dagilmis olmasindan. Zamaninda bende bununla ugrasmistim en sonunda EaseUS PartitionManager ile halletmistim. Once asagidaki adimlari deneyebilirsin.

Disable hibernation:
    1. Open an elevated command prompt, as follows: Go into Start -> All Programs -> Accessories, right-click on “Command Prompt”, click on “Run as administrator” and click ‘Yes’.
    2. Type in the following and press enter: powercfg -h off
    3. Close the command prompt.

Disable system restore:
    1. Go into start, right-click on “Computer” and click “Properties”
    2. Go into “System protection”
    3. Click on the OS drive (usually ‘C:’) and click “Configure…”
    4. Tick “Turn off system protection”, click ‘OK’ and click ‘Yes’.

Run a full defrafmentation with Defraggler (link) or any defragger tool that consolidates the space. Defraggler is a freeware tool which consolidates the data during its defragmentation process, leaving the free space at the end of the drive. This is necessary to be able to be able to shrink the partition further. The Windows own defragger does not usually consolidate all the data.

• oracle8 O kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler deneyeceğim :)
  • oracle8 O kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler EaseUS Partition Manager ile sorunu çözdüm :D
  • Merhabalar,

Win7 starter kullanıcısıyım ve sadece C: olarak hdd'yi kullanıyorum. Format atmadan diskimi bölümlendirmek istiyorum. Sistemin kendi hard disk oluşturma ve bölümlendirme tool'undan denedim ancak 400 gb boş olan diskimden sadece 5-6 gb kadar izin veriyor.

EaseUS Partition Manager ile denediğimde de bilgisayar kapanıp açılırken hata veriyor " EaseUS Partition Manager is aborded" diye ve bilgisayar açıldığında hiçbir değişme olmuyor. Disk birleştirme programlarını kullandıktan sonra da denedim, hiçbir şey değişmedi.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.