Şimdi Ara

Disk birleştirici

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    benim bilgisayarın diskini birleştirmek için disk birleştiriciyi çalıştırdığımda %10'akadar gelip 0'dan tekrar başlıyor.Bu durum defalarca tekrarlanıyor ve işlem bitmiyor.Bu sorunu nasıl aşarım.

• disk birleştiriciyi başlatmandan önce ctrl-alt-del e basarak arka bölümde çalışan programları kapatman gerek.çünkü bu programlar disk birleştirme esmasında diske veri yazdığı diski kulnadığı için disk birleştiricinin diski birleştirme planını bozar yani neyi nereye koycağını ayarlar. program diske erişince bu ayar bozulur ve disk birleştiricisi ondan yine baştan başlar ve bu hep tekrarlanır.o yüzden arka plandaki programları kapamalısın

Celeron 500@624
  • tüm programları kapatıncada bazen aynı şey devam ediyor biz onu sadece safe-mode'da çalıştırarak yaptık tabii daha çok zaman aldı o kötü

Edited by - gun on 09 April 2001 14:39:06
  • Arkadaşlar,tamam arkada bir program çalışıyorsa bu problem olabilir ama,ben tek tek çalışabileceğini tahmin ettiğim tüm programları manuel olarak kapattım.Sorun yine devam etti.
    1-ctrl+alt+del'e basınca bilgisayar kapanıp yeniden başlamıyormu?yeniden başlayınca mı birleştirmeyi çalıştıracağım.
    2-çalışan program hangisi bunu anlamanın bir yolu varmı?
    3-Safe-mode güvenli kip diye bildiğimiz yol mu?
  • ewt safe-mod güvenli mod

birde şöyle deniyebilirsin

başlattan
    run'a (çalıştır) bas

sonra msconfig yaz enter'la

sonra karşına çıkan programdan en sağdaki başlangıç'ı seç

ordan bütün seçenekleri in aktif duruma getir. (bu başlangıçta başlayan tüm programları engeller)

ok'le tekrar başlat
    bu sefer dene
    bakalım ne olacak
    bence olur ama daha önce hiç denemedim
    sonra çalışırsa işin bittikten sonra istediğin programları yada gerekli olduğunu düşündüklerini aynı işlemi tekrar yaparak aç. (başlat>çalıştır>mscongfig yaz enter ...)
  • En iyisi kasayı yan yatırmak olabilir :)
    Vay bee ne günlermiş. Disk birleştirici filan zamanın en popülerleri. Şimdide var da adını duymayalı yıllar oldu belki. Bi çalıştırmak lazım aslında.
    Hortlattık biraz ya olsun. DH ruhu ölmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GsliKahraman

En iyisi kasayı yan yatırmak olabilir :)
    Vay bee ne günlermiş. Disk birleştirici filan zamanın en popülerleri. Şimdide var da adını duymayalı yıllar oldu belki. Bi çalıştırmak lazım aslında.
    Hortlattık biraz ya olsun. DH ruhu ölmez.

Yan yatırdım gene olmuyor.13 yıldır uğraşıyorum olmuyor bir türlü.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.