DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Dişim Çok Ağrıyor [Etkili Ağrı Kesici Tavsiyesi Lazım]
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
44
Cevap
0
Favori
82.642
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı Özel >> Dişim Çok Ağrıyor [Etkili Ağrı Kesici Tavsiyesi Lazım]
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 sonraki >>>
Giriş
      232 Mesaj
      24 Temmuz 2010 10:20:42
      Beyer Sağ Üst 6 Nolu Dişim Çok Ağrıyor [ Çürüktür Kendisi] Doktora Gittim 1Kasıma Gün Verdi Kanal Tedavisi Yapılacak Kurturmu Kurtulmazmı Bilemiyorum Ama İsterseniz Yaparız İsterseniz Çekeriz Dediler Babamla Yapalım Deniyelim Dedi... Herneyse 1 Kasıma kadar Böyle Ağrıyla Yaşayamam Etkili Bir Ağrı Kesici Önerisi Lazım... Geçende Babamın Ağrı Kesicisini Atmıştım 2 Gün Filan Kesiyordu Ağrıyı Fakat Hap Bittikten Sonra Baketini Atmışlar İsminide Bilmiyorum
      Lütfen Yardım Edin Geceleri Uyuyamıyorum

• Binbaşı
      1217 Mesaj
      24 Temmuz 2010 10:23:57
      apranax

• Binbaşı
      1064 Mesaj
      24 Temmuz 2010 10:35:18
      aynen şuan benımde sol alt arka dişim oyuldu içi çektirmem lazım cok ağrıyor vermidon içtim bişeye yaramadı

• Teğmen
      232 Mesaj
      24 Temmuz 2010 10:40:58

quote:

Orijinalden alıntı: recepduru85

apranax

Baktım İyi Diyolar Fakat Çiğneyince Beyin Kanaması Yapıyormuş Tırstım [Şimdiye Kadar Çiğneyerek Hap Atmayıda Yeni Duyuyorum ya Neyse]

• Yüzbaşı
      772 Mesaj
      24 Temmuz 2010 10:41:30
      Apranax Fort, o iyi geliyor. Yatmadan önce yutarsan uyutacak kadar rahatlatır. Uzun süreler diş ağrısı çekmiş birisi olarak söylüyorum.

Geçmiş olsun.

• Yarbay
      44920 Mesaj
      24 Temmuz 2010 10:46:24

quote:

Orijinalden alıntı: ___SoN___

Alıntıları Göster

Baktım İyi Diyolar Fakat Çiğneyince Beyin Kanaması Yapıyormuş Tırstım [Şimdiye Kadar Çiğneyerek Hap Atmayıda Yeni Duyuyorum ya Neyse]

Çiğneme felan hikaye senin Acilen Antibiytik tedavisi ile rahatlatman lazım, orada büyük ihtimal apse var, ama yine tekrarlıyorum geçici bir çözümdür...

Intel i5 6400 ● 8 GB DDR4 ● GTX 750 Ti
    • Yüzbaşı
      308 Mesaj
      24 Temmuz 2010 11:45:32
      Vicodin :) şaka şaka :)
      cataflam al iyidir, içtikten yarım saat sonra ne ağrı ne bişe kalıyor. Tabi kesinlikle tok karnına içilmesi lazım. Hadi geçmiş olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    • Teğmen
      232 Mesaj
      24 Temmuz 2010 12:27:31
      Ezzanede Apranax Kalmamış Fortine Almış Babam Bakalım İnşiyidir Etkisi...

• Yarbay
      2982 Mesaj
      24 Temmuz 2010 12:35:08
      majezik al. Hemşire bi tanıdık vardı o önermişti, her türlü ağrıyı keser

• Onbaşı
      23 Mesaj
      24 Temmuz 2010 12:57:16
      Alveres al migreni bile kesiyor.

• Yüzbaşı
      623 Mesaj
      24 Temmuz 2010 13:23:54
      büyük ihtimal devlet hastanesine gittin diye 1 kasıma gün verdiler.Kardeş dayanamıyosan bi özele gitsenize çok değil en fazla 40 50 Tl alırlar.Çektiğin acıya değmez.

• Yarbay
      2327 Mesaj
      24 Temmuz 2010 13:31:20
      MAJEZİK

• Yarbay
      44920 Mesaj
      24 Temmuz 2010 13:32:29

quote:

Orijinalden alıntı: ___SoN___

Ezzanede Apranax Kalmamış Fortine Almış Babam Bakalım İnşiyidir Etkisi...

Sen antibiyotik kullanman lazım O Fortine dediğin ilaçlar fasa fiso bir ilacın Eşdeğeri bile fark ettiriyor. Ama benim dediğim ilaçları almadıktan sonrada fayda etmez, Sanada son yazışım çok dikkate almıyorsun çünkü...(Nerden biliyorsun dersen işim bu çünkü)

Intel i5 6400 ● 8 GB DDR4 ● GTX 750 Ti
    • Yarbay
      2296 Mesaj
      24 Temmuz 2010 14:16:12
      en az 500 mg lik bi ağrı kesici almalısın. apranax iyi gelir. analjezikleri çiğnemen tehlikeli olur. direk yutmalısın. emilimi sırasında damarlara etki edebiilir çünkü.
      bir de antibiyotik işe yarar mı bilmiyorum. ankara al demiş ama, sonucta bakteriyel bir enfeksiyon söz konusu. dişteki sinir ve damarların yapısı ilaç ve analjeziklerin ulaşmasını güç kılabilir. ayrıca apse varsa, enfeksiyon bölgesi pmn ve proteinlerle çevrili olduğu için antibiyotik ne derece etki eder bilemiyorum...

doktora sorsaydın bari ne alayım diye, çürük ne derece nekroze etti acaba pulpanı.

kutu kutu vazelinler...
    • Yüzbaşı
      265 Mesaj
      24 Temmuz 2010 15:33:36
      Antibiyotik kullanmak gerek diye biliyorum ben de kuruması için iltihabın. Diş hekimi söylemiş olmalı. Aksi takdirde kanal tedavisi zor olur diye biliyorum. İltihap kuruduktan sonra da zaten o en baştaki ağrı kalmıyor bildiğim kadarıyla.

İngilizce tercüme ihtiyacı olan arkadaşlar pm ile ulaşabilir. Tabi öyle uzun makale şeklinde çeviriler istemeyin :D
    • Teğmen
      232 Mesaj
      24 Temmuz 2010 15:42:39

Doktoru Verdikleri : Aprol Fort 10 Tablet 550Mg
      Klamosk BID 625 Mg 10 Tablet

Bunları Kullandığımda Arı Filan Yoktu Fakat 10 Tablet Olunca Çok Cabuk Bitti Ve Ağrılar Başladı...

Babamın Aldığı Fortine 15 Tablet 100 Mg

• Yarbay
      3774 Mesaj
      24 Temmuz 2010 15:42:44
      advil var ben ne zaman diş ağrım olsa özellikle 20 lik dişler. eczane hep advil i önerir. inanılmaz etkili bir ilaç. kesinlikle tavsiye ederim. müthiş etkili.

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=advil

oku burdan yan etkisi filan var mı.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.
    • Yüzbaşı
      763 Mesaj
      24 Temmuz 2010 16:05:48
      quote:

Alveres al migreni bile kesiyor.

Aynen başım ağrıdığında hemen keser bu ilaç

• Teğmen
      112 Mesaj
      24 Temmuz 2010 16:12:29
      Arveles..

"Kulağımıza Beşiktaş tınısı üflendiğinden beri çok kader maçına çıkardı bizi hayat. ”ya tamam ya devam” sözlerini daha küçük yaşlarda ezber eder olduk. Mutlak kazanmamız gereken nice maçlarda nefesimizi tutarak izledik son dakikaları hep. Orta alanın, rakip yarı alana bakan diliminden, ceza sahasına yollanan yüksek toplardan medet umduk. Saniyeler içinde, nice ömürlük doldur boşalt hüzünler yaşadık. Doğduğumuzda bağlandık sana… ve doğduğumuzda siyahtı dünyamız… "
      ...Seviyoruz Komalardayız....
    • Teğmen
      129 Mesaj
      24 Temmuz 2010 16:34:43
      Apranax

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.