Şimdi Ara

Dişi muhabbet kuşu aldim ama ...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • S.a arkadaşlar 3-4 Gün Evvel Erkek Muhabbet Kuşum Dişi Eş Aldım.Erkek muhabbet kuşum 9-10 aylık.yanına yetişkin aldım.Kuşcu dişiyi gösterdi aynı kafeste birde erkek vardı. dişi sürekli yuvaya girip çıkıyordu.bu dişi hazırlanıyor dedi çifteşebilir dedi.Bende Aldım eve getirdim. erkegin yanına attım.Erkek hemen peşine gitti hiç ayrılmadı gagasını uzattı ama dişi sürekli gaga atıyor hızlı bir şekilde ve yuvaya gidiyor sürekli bazen uzun süre çıkmıyor yuvalıkta sesler çıkartıyor gagasını vuruyor hep yuvaya kemiriyor.erkek yuvanın girişinde bekliyor hep biraz kafayı uzatsın hemen dişi gagayı yapıştırıyor affetmiyor çok namuslu :) erkek biraz bıraktı peşini uzak duruyor şimdi bazen gidiyor. 2 gün öncede talaş koydum yuvaya girmedi. bugün girmeye başladı. kızgınlaştırıcı yem aldım yiyorlar normal yemden daha çok yiyorlar ama gel gelelim yanyana durmuyorlar erkek karsıda dişide karsıda. kuşcu alısırlar dedi ama aklıma hep soru işareti hep böylemi gidecek. bu aralar ikiside çok ötüyor hiç susmuyor sabaha ögle akşam hep ötürüyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• çok kavga etmiyorlar ise birbirlerine alışmasını beklemelisiniz 1-2 ay lık süreçte alışırlar sabırlı olmak lazım.Dişi kuş mevcut kafesi sahiplendiği için sonradan geleni elbet yabancı karşılar , Kızgınlaştırıcı yem çok fazla vermeyin bir müddet sonra ishal ve yağlanma sorunu yaşayabilirsiniz..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.