Şimdi Ara

DISHONORED 2 : DARKNESS OF TYVIA (PS4 ANA KONU) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
3
Favori
6.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Oyunun suan sadece logosuna bakabilen birisi olarak yorum yapayım, emily'nin özel güçleri daha aksiyona yönelik, corvo ile de gizlenerek bitirilirse iki turlu oynanmış olur diye düşünüyor sanırım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 4. Bolume geldim 8 saat oynamisim ki senaryo daha olgunlasmadi bile. Daha villain'e dair, onu gectim villain'in yardimcilarina dair bir iz bile yok ortada. Daha anca lore'larda uc bes bisey ogreniyoruz henuz.

Bu cizgisel bir oyun ustelik. Ve cizgisel bir oyunun olmasi gerektiginden daha fazla mekan detaylarina sahip. Orayi burayi kurcala kurcala bitmiyor. En ucra kosedeki heykelin bile ayrintilari muazzam, ve heykel deyip gecmeyip surasini burasini kurcalayinca bir lore, bir item bir haltlar cikiyor hic sekmiyor. Ben boyle cizgiselin alnini alir opucuk yagmuruna tutarim ama. Bir bolumun, bolumun degil hatta bir bolgenin her tarafini kesfetmek kafadan 1.5 saat. Rune, bone charm'lari kazanmak icin cozmek gereken cok tatli bulmacalar da var. Zaten bir oyunda onemli her detayi toplayan kafada biriyseniz keyif ustune keyif oluyor. Bir de o nasil bir lore manyakligidir oyunda. Carsaf carsaf oku oku oku oku hepsini okusan 5 saat ekle zaten. Witcher'in cizgisel versiyonu olmus lore konusunda. Bir cizgisele konulabilecek ne kadar lore varsa aha o kadar var.

Yalniiiz. O kadar ovdum. Oyunda hic sevmedigim ve oynanisa olumcul etkisi olan iki unsur var.

Birisi FOV'un igrenc derecede dusuk olmasi. Zoom yapmis gibi dolaniyoruz ortada. Gorus acisi yerlerde. PC'ciler pacayi kurtariyor bu konuda, FOV ayarlari var onlarda mis gibi. Biz konsolda keklik gibi kaldik.

İkincisi tus gecikmesi. Ceyrek saniye kadar bir gecikme oluyor ki beni cileden cikartiyor. İlk oynayisimi stealth goturuyorum o yuzden yine cok sorun yok ama ikincide aksiyon dalicam, o zaman sinirden aglatir sanirim.

Yine de sonuc olarak cok ust seviye oyunlar arasina rahatlikla girer Dishonored 2 bana gore.

Bir de oyunda bazi bolgelerde asiri bir Citadel benzerligi goruyorum mekan ve cizimlerde, o da ayri bir gonlumu kazandi. Bazen bir açidan bir yere bakarken birden HL2 aklima geldigi oluyor. Ki tabii ki aslinda iki oyunun birbiriyle cok bir alakasi yok (sokaga cikma yasagi lockdown coup vs. saymazsak) ama iste cizimlerde bir esinlenme hissettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 22 Şubat 2017; 1:33:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu oyunun 7. Bolumu oyunlar tarihindeki en yaratici bolumlerden biri olmus. Boyle bir teknik yok. Detay verip tadini kacirmayayim ama hem oynanis hem deneyim olarak her oyuncunun bu bolumu gormesi gerek.

Yaraticilik bu iste ya. Yeni bir fikir farkli bir oyun istiyoruz ya her defasinda soyluyoruz. İste "al sana fark al sana yenilik" diye bagira bagira yapmislar bu bolumu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 25 Şubat 2017; 23:32:39 >
  • Oyunun kutulu versiyonuna sahibim. Yalnız oyunu amazon almanyadan sipariş ettim.Kutu da bazı almanca yazılar var ama bölge kodu 2. Şimdi benim sorum şu yarın bir gün story dlc çıkarsa alıp oynayabilecek miyim? Yoksa oyunu tr psn üzerinden mi satın almam gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Bu oyunun 7. Bolumu oyunlar tarihindeki en yaratici bolumlerden biri olmus. Boyle bir teknik yok. Detay verip tadini kacirmayayim ama hem oynanis hem deneyim olarak her oyuncunun bu bolumu gormesi gerek.

Yaraticilik bu iste ya. Yeni bir fikir farkli bir oyun istiyoruz ya her defasinda soyluyoruz. İste "al sana fark al sana yenilik" diye bagira bagira yapmislar bu bolumu.

Aynı olay Titanfall 2 de de var.İkisindede o bölümler çok iyiydi.Dishonored 2 gerçekten çok iyi bir oyun.Türkçe altyazılı olmaması yüzünden heralde ülkemizde gereken ilgiyi fazla görmüyor.Dishonored 1 de 7-8 kere bitirmiştim.Her bitirişte yeni şeyler öğrenebiliyorsunuz.Dishonored 2 yide defalarca bitiririm heralde.
  • Oyunu bitirdim.
    Emily ile baya baya her bölümdeki herkesi keserek ilerledim. Sadece son bölümde bir an önce delilah ile karşılaşmak için gizli ilerlemeye çalıştım. Yorumlara baktım corvo da farklı stilleri varmış sanırım. Neler var farklı tam olarak? Tekrar oynamak istemiyorum bana yetti tek sefer. Çok bir fark yoksa oynamayacağım. Bu arada en sonunda babamızı kurtarır seçtim bir de taht a oturma seçeneği vardı doğru olanı mı seçtim emin olamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lithium

Oyunu bitirdim.
    Emily ile baya baya her bölümdeki herkesi keserek ilerledim. Sadece son bölümde bir an önce delilah ile karşılaşmak için gizli ilerlemeye çalıştım. Yorumlara baktım corvo da farklı stilleri varmış sanırım. Neler var farklı tam olarak? Tekrar oynamak istemiyorum bana yetti tek sefer. Çok bir fark yoksa oynamayacağım. Bu arada en sonunda babamızı kurtarır seçtim bir de taht a oturma seçeneği vardı doğru olanı mı seçtim emin olamadım.

Emily'nin güçleri daha aksiyona yatkınken Corvo'nunkiler daha gizliliğe yatkın ama bu benim görüşüm, kişiden kişiye değişebilir. Diğer oynayışlarda oyunun farklı olup olmaması oyuncunun elinde, yeni taktikler deneyip ona göre oynamak lazım. İlk başta aksiyon oynayınca ikinciye gizlilik oynamak gibi. Corvo'yu kurtarmka iyi seçenek ancak esas iyi sonu görmek için oyunu low chaos yani az kişi öldürerek veya hiç öldürmeyerek bitirmek gerekli.

• Unutulmaması gereken kaliteli bir yapım

• yeni ps 4 aldım beyler unch 4 bitirdim efsaneydi , horizona devam ediyorum peki bu oyun nasıldır tavsiye eder misiniz ? birde zahmet olacak ama hangi oyunları almalıyım ps4 ün tadını çıksrmak için tavsiyelerinizi bekliyorum

• oyun kaç bölüm arkadaşlar
  • aaronemre kullanıcısına yanıt
    Sanırım 9 bölümden oluşuyor

• Lucky Blow kullanıcısına yanıt
    Tavsiye edilir

• Peki birinci oyununu ben oynamadım . Şimdi indorimdeki bu ikinci oyununu alsam sıkıntı olur mu

• quote:

Orijinalden alıntı: FatihEnesKoc.

Peki birinci oyununu ben oynamadım . Şimdi indorimdeki bu ikinci oyununu alsam sıkıntı olur mu

Oyunun başında ilk oyunun ufak bir özetini geçiyordu diye hatırlıyorum. İmkanınız yoksa sorun olmaz bence ama imkanınız varsa tavsiye ederim ilki de çok iyidir özellikle dlcler.

• Anladım olmadı YouTube'dan ufak bir özetini incelerim . Teşekkürler.

• Aldım şu anda iniyor. Tomb raider bitsin buna da hemen geçerim

• İlk oyunu bayılarak oynamıştım. İkinci oyunda çok güzel bir indirime girmiş. Plus üyelerine 47 tl. Bu fiyata kaçırılmaması gereken bir oyun.

• mehmetps2016 kullanıcısına yanıt
    selam,

şu anda complete edition iyi indirimde, büyük ihtimalle alacağım, daha önce hiç dishonored serisi oynamadım, neden bitirdiğiniz bir oyunu 8-9 kere bitirdiniz? oyun farklı sonlar ve oynanabilecek farklı tarzlar mı barındırıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

selam,

şu anda complete edition iyi indirimde, büyük ihtimalle alacağım, daha önce hiç dishonored serisi oynamadım, neden bitirdiğiniz bir oyunu 8-9 kere bitirdiniz? oyun farklı sonlar ve oynanabilecek farklı tarzlar mı barındırıyor?

Birinci oyun ciktigi zaman atmosferi ve oynanisi o zaman cok farkli gelmisti. Pc de oynamistim. Birkac farkli bitirme yontemi oluyor zaten.Kimseyi öldürmeden bitirmek, gizlenerek herkesi temizlemek veya direk herkesi temizlemek gibi farkli bitirme yollari var. Rune ve charmlari aramak bulmak ta cok zevkli. O yuzden cok oynamistim.Turkce yama da vardi. ikinci oyunu ps4 e aldim onu daha birkere oynadim ama satmadim.Bir iki kere daha oynarim. Zaten iki karekter ve farkli bitirme yollari var en az iki kere oynanmasi lazim bence.

• mehmetps2016 kullanıcısına yanıt
    tamamdır, çok teşekkürler açıklama için
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.