Şimdi Ara

'Disco Elysium' Türkçe Yama İSTEK!!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
6
Favori
10.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Disco Elysium Türkçeleştirme Projesi [Cheviri] - @Pyrrhos

Çeviri için @Pyrrhos 'a ve ekibine destekte bulunabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saliih.aliis -- 1 Aralık 2019; 22:32:16 >

• konuyu ben açacaktım ancak kimsede bu oyunu çevirecek yürek yoktur diyerek vazgeçtim. neredeyse metin tabanlı bir oyun gibi çooooooooooooookkkkkkk fazla yazı var. kitap okumak gibi.

çevirecek biri olursa ancak oyunu çok sevmiş ve gönül vermiş biri olabilir başka türlü çevireleceğini sanmam.

bu arada oyun efsane + efsane.
    Arkadaşınıza oyunun 4 milyona yakın kelime içerdiğini söylediniz mi. Kelime tekrarları falan geçsek yine rahat 1 milyon kelime içerir.
    Birde anlamadığım siz daha çeviri yapmadan maddi destek bekliyorsunuz. Kusura bakmayın ama kimse tanımadan size bağış vs yapmaz. Çevirinizi biraz ilerletirsiniz, ayrı konu açıp ekran görüntüleri ve video ile konuyu desteklersiniz o zaman para konusu konuşulur.
    Gayet mantıklı bir mesaj yazdığımı düşünüyordum ki sizin cevabınızı gördükten sonra iyimser bile yazmışım. Sizin yapacağınız çeviriden bir yol olmaz.
    Bu işi yapan biri değilim diyor, gelmiş Melek Yatırımdan bahsediyor. Bu çeviri tamamlansın 50 TL istediğiniz hesaba bağış yapacağım. "Yatırım" yapmayacağım, çünkü bu forumda çok gördük şark kurnazlarını.
    Şu oyunu çevirmek cidden babayiğit işi, VGA da ödüller alacaktır, muhtemelen birilerinin radarina girer ama çevrilmesi cidden çok zor. Hem dili ağır, hem ülkemizde bu turu seven oyuncu az, hem de çevrilecek metin miktarı muazzam.

Yalnız bu oyunu çeviren ekip, ülkemizdeki oyunculuga da büyük hizmet etmiş olur.
    Hocam burada alınacak bir şey yok. Burası Türkiye, ne şekillerde kandırıp, dolandırıyorlar insanları. Kişisel olarak algılamana lüzum yok. Elbette ki sorgulayacak insanlar, sonuçta maddi destekten bahsediyorsun ve ortada herhangi bir plan proje vs. yok. Sana önerim, eğer bu işi gerçekleştirmek istiyorsan kendi çabalarınla bir şekilde hallet, bitir, ondan sonra da ücretli olarak yayınla.
  • konuyu ben açacaktım ancak kimsede bu oyunu çevirecek yürek yoktur diyerek vazgeçtim. neredeyse metin tabanlı bir oyun gibi çooooooooooooookkkkkkk fazla yazı var. kitap okumak gibi.

çevirecek biri olursa ancak oyunu çok sevmiş ve gönül vermiş biri olabilir başka türlü çevireleceğini sanmam.

bu arada oyun efsane + efsane.
  • Çeviririm de unpack edemiyorum dosyaları o kadar hakim değilim. Ama ki derseniz aranızdan bir kişi ile ortak çalışalım bana dosyaları unpack etsin çeviri kısmını hallederim. Tüm günüm boş zaten 1 milyon kelime olsa 1 ayda biter. Yani anlayacağın divinity felaketi yaşatmam ya da milletin parasını sömürmem bazı sözde çeviri grupları gibi xD
  • angard123 A kullanıcısına yanıt
    Dosyaların resmini atarsan yardımcı olmak isterim.
  • ElysionHD kullanıcısına yanıt
    "Disco Elysium" Türkçe Yama İSTEK!!!

Eğer dosyaları halledebilirsen çevirimlerini hızlı bir şekilde sağlarım.
  • Oyun cok iyi gözüküyor ama bu oyunda umarim cok fazla metin yoktur eger kitap gibi yaptilarsa kimse ugrasmaz cevirmeye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dediğim gibi dosyaları halledebilecek birisi varsa ben her türlü kısa vadede TEK başıma ingilizceden türkçeye çevirimini sağlarım.
  • Oyun enfes arkadaşlar Türkçe yaması acilen yapılmalı açık dünya bir rpg harika atmosfer harika hikaye kaçırmayın.
  • inceleme notları:

Gaming on PC – 10/10
    IGN – 9,6/10
    Wccftech – 9,5/10
    GameCrate – 9,3/10
    PC Gamer – 92/100
    USGamer – 4,5/5
    Fextralife – 9/10
    Data dosyası olacak onun bi' resmini atar mısın
  • "Disco Elysium" Türkçe Yama İSTEK!!!

Canım sıkıldı dil dosya açtım şu unity dosyalarından nefret ediyom resource asset çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-539FEDCD1 -- 17 Ekim 2019; 21:22:51 >
  • ElysionHD kullanıcısına yanıt
    "Disco Elysium" Türkçe Yama İSTEK!!!
  • yılın en iyi rpgsi kesinlikle. çevirisiz kalacağını düşünmüyorum illa anlaşılacak biyerde değeri. önemli olan ne kadar profesyonelce ve ne kadar hızlı yapılacağı. kaçırmayın şu oyunu çeviri grupları!
    Yukarıdaki arkadaş da açmış bak indirmeme gerek kalmadı. O arkadaş yardımcı olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: angard123

Dediğim gibi dosyaları halledebilecek birisi varsa ben her türlü kısa vadede TEK başıma ingilizceden türkçeye çevirimini sağlarım.
    oyunu çevirirsen 50 TL hesabina göndereceğim. sözümü de tutarım, profilime bakabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: kenanbal

oyunu çevirirsen 50 TL hesabina göndereceğim. sözümü de tutarım, profilime bakabilirsin.

Alıntıları Göster
    Bu nasıl bir üsluptur yahu ? ?
  • EndOfTheNight kullanıcısına yanıt
    kötü bi maksatla söylediğini sanmıyorum. türkçe yama bölümünde bu tür bi söylem yamayı ne kadar çok istediğini belirtmek amacıyla kullanılıyor genelde. bende bu yamaya 20 lira veririm. yamalar 20 liradan pahalı olmamalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-539FEDCD1

Canım sıkıldı dil dosya açtım şu unity dosyalarından nefret ediyom resource asset çıktı
    Bu çeviri hakkında pek bi bilgim yok ama unityex adlı bi programla yapıldığını biliyorum nasıl olduğunu gösterirseniz yardım etmek isterim . . .
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenanbal

Alıntıları Göster
    sanırım yanlış anlasilmisim, kirdiysam özür dilerim. ben bu oyunu Türkçe olarak oynamayı çok istiyorum, o yüzden bir heyecanla yazmışım. kusura bakmayın lütfen tekrardan.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.