Şimdi Ara

Dışarı Çıkınca Yapacak Bir Şey Bulamıyorum. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
2
Favori
7.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 3Korner1Penaltı

Bu da bir etken lakin modern dünyanın en büyük sorunu yüzleşme olmaması. İnsan içgüdülerine elveda deyip modernite ve teknolojik nimetlere kucak açtığı andan itibaren 'conflict' neredeyse doğasal manada tamamen ortadan kalktı ve yapay, para ve statü üzerinden bir rekabet yerini aldı.

Eskisi gibi artık bir tehlike ile karşılaştığımız veya stres altında olduğumuz zamanlarda yaptığımız gibi kendimizi savunamıyoruz. Kendimizi tatmin ölçülerimiz tamamen materyalist-kapitalist düzene endeksli.

Bunda bir sorun yok tabii gelişme zorunlu ve de gerekli çünkü. Ancak insanoğlu buna ayak uyduramıyor ve en kötüsü, bunu kendine itiraf edemiyor veya çoğu zaman farkına dahi varmıyor.

Düşünün eskiden öl ya da öldür durumu sözkonusu idi. Bir av karşınıza çıktığında aç kalmamak için içgüdüleriniz sizi avlanmaya yönlendiriyordu çünkü bu ihtiyaç hayatta kalmak için ve tabii ki üremek için.

Av olduğunuz durumlarda ise varınız ve yoğunuzla savaşmak veya kaçmak zorundaydınız. Bu adrenalin akışı, dopaminin serbest bırakılması ile ortadan kalkıyor ve stres ortadan yok oluyordu. Artık sentetik hayatlar ve sentetik haplar ile yalancı mutluluklar ve ölümden, tehlikeden uzak yaşadığımız için bunların hiçbiri bizi kesmiyor. Herşey elde edilebilir gibi geliyor ancak elde edemeyince moralimiz çöküntüye uğruyor.

Alıntıları Göster
    quote:

Av olduğunuz durumlarda ise varınız ve yoğunuzla savaşmak veya kaçmak zorundaydınız. Bu adrenalin akışı, dopaminin serbest bırakılması ile ortadan kalkıyor ve stres ortadan yok oluyordu. Artık sentetik hayatlar ve sentetik haplar ile yalancı mutluluklar ve ölümden, tehlikeden uzak yaşadığımız için bunların hiçbiri bizi kesmiyor. Herşey elde edilebilir gibi geliyor ancak elde edemeyince moralimiz çöküntüye uğruyor.

Uzun zamandır insanlara anlatmak istediğim olay

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

Kız yoksa öyle
    beni vasinayla tanistir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lagun@

Lisedeyken ölçülü, üstü başı kitap gibi, suyu bile planlayıp içen bir arkadaşım vardı onu hatırlattın bana. Bir baltaya sap olamadı, 40'a merdiven dayadık ama o hala bekar. Evden dışarı iş harici çıkmıyor, işi de yılda 3-5 ay zaten.

Yani o yol pek yola benzemiyor, bir an önce yoldan çıkacak mazeretler uydursan iyi olur.
    Peki hocam sence ne yapmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: İTÜinş

Hocam şu an alamam para biriktiriyorum anca yaza doğru gibi.

@12 Angry Men
    Hocam İstanbul'da canınız sıkılıyorsa bizim buralarda kafayı yersiniz herhalde.

@rambocuk
    Hocam dediklerinize katılıyorum. Fakat şöyle bir şey var işte dediğim gibi tanışacak ortam yok. Şimdi yoldan çevirdiğim birine " oo kanka arkadaş olalım mı ? " mı deyim.

Alıntıları Göster
    işte bak ne güzel diyorsun, hocam bir saniye kanka olalımmı ? işte beynimiz hazıra alışttığı için herşeyi hemen olsun istiyoruz olmayınca da diğer arkadaşın dediği gibi motivasyon olarak çöküp tekrar konfor alanımıza dönüyoruz, önce konfor alanımızı terk edip ondan kopabilmeliyiz teknolojik her şeyi bırak, hiçliğe dal, hiç bir şeyin olmasın, satranç kitabını öneririm, hiçliğin sana neler kazandırabiliceğini görebilirsin ve sana iyi bir motivasyon olur, hiç bir şeyin olmazsa artık dışarda öylesine yürümek bile öylesine keyif verici olmaya başlayacakki, pc de bir belgeselde göreceğin dünyada tek kalmış bir kuşun etkisinden daha çok olacak gerçekte göreceğin bir sokak kuşu

• quote:

Orijinalden alıntı: rambocuk

işte bak ne güzel diyorsun, hocam bir saniye kanka olalımmı ? işte beynimiz hazıra alışttığı için herşeyi hemen olsun istiyoruz olmayınca da diğer arkadaşın dediği gibi motivasyon olarak çöküp tekrar konfor alanımıza dönüyoruz, önce konfor alanımızı terk edip ondan kopabilmeliyiz teknolojik her şeyi bırak, hiçliğe dal, hiç bir şeyin olmasın, satranç kitabını öneririm, hiçliğin sana neler kazandırabiliceğini görebilirsin ve sana iyi bir motivasyon olur, hiç bir şeyin olmazsa artık dışarda öylesine yürümek bile öylesine keyif verici olmaya başlayacakki, pc de bir belgeselde göreceğin dünyada tek kalmış bir kuşun etkisinden daha çok olacak gerçekte göreceğin bir sokak kuşu

Alıntıları Göster
    Güzel konuştunuz hocam dediklerinizi deneyeceğim. Teşekkürler.

• Gwnclerin tqkilacagi yer vardirda sevgilisiz asosyal gencler icin yoktir

• Kütüphaneye kız kesmeye gelenler kısmı doğru. Kitap okumaya gidiyorum böyle embesilleri görüp çıkıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F97E00D06

Gwnclerin tqkilacagi yer vardirda sevgilisiz asosyal gencler icin yoktir
    O zaman oralara gitmeyin hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: John WICK

Kütüphaneye kız kesmeye gelenler kısmı doğru. Kitap okumaya gidiyorum böyle embesilleri görüp çıkıyorum.
    Aynen hocam yalnız kızlardan da kesmeye gelenler var.
  • 3Korner1Penaltı kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de 2 yıldır Samsun'dayım.
    Başka neler önerirsin ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Maltepe sahilinde veledrom var bi şans verebilirsin gitme imkanın varsa

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Chiliagon C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Araştırıp bakarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9CBE59604

Yaşadığı şehri yazmaya çekinecek kadar pısırık bir insana göre değildir zaten sosyal hayat

Alıntıları Göster
    hoca m sert bi yorum olmuş ama müthiş bi tespit elinden öperim
  • İTÜinş kullanıcısına yanıt
    Yaşına uygun tavsiyeleri yine yaşıtlarından alsan daha iyi olur ama genç yaşında günü yaşamaya, aşkı bulmaya, cesur kararlar alıp uygulamaya başlasan iyi olur çünkü daha sonra buna ne vaktin olacak ne de tecrübelerin müsaade edecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lagun@

Yaşına uygun tavsiyeleri yine yaşıtlarından alsan daha iyi olur ama genç yaşında günü yaşamaya, aşkı bulmaya, cesur kararlar alıp uygulamaya başlasan iyi olur çünkü daha sonra buna ne vaktin olacak ne de tecrübelerin müsaade edecek.
    Çok teşekkür ederim hocam sağ olun.
  • Yok mu yav barlar sokağı falan olan bir yer. Git orada biraz tuzlu fıstık, 2 bira at. İnsanlar ile tanış sosyalleş, sohbet et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aranel Ciryatan

Yok mu yav barlar sokağı falan olan bir yer. Git orada biraz tuzlu fıstık, 2 bira at. İnsanlar ile tanış sosyalleş, sohbet et.
    Yok hocam burada olsa da alkol kullanmıyorum zaten.
  • bisiklet , koşu , balık tutma , konser , tiyatro , hobi atölyeleri ...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dışarı Çıkınca Yapacak Bir Şey Bulamıyorum.

• Benim de çevremde çok insan var ama hepsinin boş olduğunu düşünüyorum ortaokul zamanındaki dostluklarımı özler hale geldim

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.