Şimdi Ara

Diş teli veya vücut geliştirme (önemli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen açmıştım konuyu ama bugün detaylı bir bilgi aldım doktorumdan tekrar açayım dedim.

fiyat 9500TL ve 2-3 yıl kullanacağım. Dişlerim ayrık ve eğrilikler var. (Sağlık problemi oluşturmuyor sadece görünüşünden çok rahatsızım)

öte yandan zayıf olduğumdan ve hevesli olduğumdan (180boy-59 kilo) vücut geliştirme sporuna başlamayı düşünüyordum.

ikisini bir arada götürmek biraz zor olacak diye düşünüyorum. Çünkü diş teli ve takılacak aparatlar beslenmemi ciddi düzeyde etkileyecek. Tabii birde vücut geliştirmede ücretsiz değil.

siz olsanız hangisine öncelik verirdiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• diş teli nasıl etkiliyor ki beslenmeni?

• Diş teli

sağlık her şeyden önemlidir. Diş teli kullandığın süre boyunca hafif sporlar yapabilirsin. Ayrıca diş teli çoğunlukla beslenmeye de engel değil. İlk takıldığında zaten çorba hariç bir şey içemezsin ama 1-2 hafta içerisinde her şeyi yemeye başlarsın. Kırmızı et yerken diş ve tel arasına kaçacağı için rahatsız edebilir, beyaz et tercih edersin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F31FE8CB4

Diş teli

sağlık her şeyden önemlidir. Diş teli kullandığın süre boyunca hafif sporlar yapabilirsin. Ayrıca diş teli çoğunlukla beslenmeye de engel değil. İlk takıldığında zaten çorba hariç bir şey içemezsin ama 1-2 hafta içerisinde her şeyi yemeye başlarsın. Kırmızı et yerken diş ve tel arasına kaçacağı için rahatsız edebilir, beyaz et tercih edersin.

Teşekkürler hocam bilgi için. İşte sağlık problemi oluştursa bir dakika durmazdım zaten ama estetik anlamda kötü gözüktüğü için kararsız bıraktı beni

• Diş telim var ve cips, jelibon, lokum, sakız vb hariç pek yiyemediğim bir şey yok. Sertse bölerek yersin ama yersin. Bence en zor yanı hijyen kısmı. Herhalde bir günde normal ve düzenli diş fırçalayan bir insanın 4 katı diş fırçalıyorumdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Astrian -- 12 Ağustos 2021; 23:20:41 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • O boya 59 kilo nasıl hocam hiç Mi yemiyorsunuz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sysmmhg

Bu mesaj silindi.

İkisi birlikte gider diyorsunuz yani hocam?

• Benim de dişler ayrık ve moralimi bozuyor bu durum. Tel tedavisi yaptıracağım kısmetse. Tel tedavisinde fiyatlar bu aralar nasıl? kur onları da etkiliyor değil mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Riktinyo

Benim de dişler ayrık ve moralimi bozuyor bu durum. Tel tedavisi yaptıracağım kısmetse. Tel tedavisinde fiyatlar bu aralar nasıl? kur onları da etkiliyor değil mi ?

Etkiliyor tabi hocam, kullanılacak malzemeler dolar üzerinden getiriliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Astrian

Diş telim var ve cips, jelibon, lokum, sakız vb hariç pek yiyemediğim bir şey yok. Sertse bölerek yersin ama yersin. Bence en zor yanı hijyen kısmı. Herhalde bir günde normal ve düzenli diş fırçalayan bir insanın 4 katı diş fırçalıyorumdur.

Evet hocam birde o sıkıntı var, her yemek sonrası diş fırçalama vs

• ne alaka bilader

diş teli takan arkadaşım var beraber spora gidiyoruz

beslenme vs sadece ilk günler sorun oluyor sonrasında hayatına aynen devam ediyorsun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.