Şimdi Ara

Diş teli taktırmayı düşünüyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
38.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: daffodil

Acaba en geç kaç yaşında tel takılabilio

Walla en son nokta kaç yaş bilmiyorum ama şöyleki benim kalite hocam 53 yaşında ve 5 senedir tel tedavisi görüyormuş.Yorum yapmak gerekirse kadın korkunç görünüyo ve o yaştan sonra bi insanın neden hala dişlerini düzeltme ihtiyacı duyduğuna pek anlam veremedim ama herkesin kendi tercihi tabii...

Ben de lisedeyken 4 sene tel tedavisi gördüm,Üniversite hastanesine gittiğimde bana da 4 sene sonra sıra vericez dediler,sonra hastanede bi tanıdık bulduk;) öne aldılar bütün bunlara rağmen yine de bayaa harcama yapmak zorunda kalmıştık...Özelde yaptıran arkadaşlarım da vardı ama üniversitede olduğu kadar süreyi umursamıyolar çünkü ne kadar uzun sürerse okadar faydalı tabii onlar için ama üniversite de bir an önce tedaviyi bitirmek için kasıyolar ve daha bilinçli yapılıyo herşey...

• quote:

Orjinalden alıntı: VıLLa

arkadaşlar yaklaşık 4 5 aydır diş teli takıyorum öncelikle şunu söylemeliyim ki diş teli taktırmayı düşünüyorsunuz
    tedavi sürecinde sabırlı olmalısınız ve bazı şeylerden vazgeçmelisiniz.

Sizi korkutmak istemem ama benim dişlerimin düzelmesi için şu ana kadar 2 normal 1 süt dişi çekildi.3 tane de dolgu yapıldı.tabi herkesin ağız ve diş yapısına hijyenine bu değişir.Çeneleriniz küçükse yer açmak için diş çekimi yapılabilir,çürüğünüz varsa dolgu yapılır.Demek istediğm tel takmadan önce ağız hijyeni muhakkak sağlanmalıdır.Yoksa tedavi süreci uzayabilir veya durabilir

Ben ist çapa da taktırdım(devlet hastanesi).Size tavsiyem ekonomik durumunuz müsaitse özel bir klinikte veya hastanede yaptırın tedavinizi.Devlet hastanelerinde çile çekmek zorundasınız çünkü.Doktorlar oldukça ilgisiz,sıra derdi var,bekleme derdi var varoğlu var(allahtan ben biraz torpilliyim)

Tel takıldıktan sonra da bazı fedakarlıklar yapmanız lzm kola,gazoz,erik,elma,çerez,lokum vb gibi şeyler yasak.Bunlar braketlerin kopmasına neden olabilir çünkü.Tedavi süresi de ortalama 1-5 ,2 yıl oluyomuş

Son olarak üşenmeyin korkmayın sabrederseniz gülenlere aldırmassanız sonunda yaptırdığınıza şükredeceksiniz

peki ne kadara taktırdın fiyat konusunda bi bilgi verir misin ??

• saglık herseyden onemlı bence .birileri alay fln ederse bosver kafaya takma
  • arkadaşlar greenfull yerine soruyorum o şuan banlıymış ve tel taktıracakmış da

devlet hastanelerinde ne kadar alınıyo??? bide madem arkadaşa 6 yıl vermişler bence 6 yıl kimse gitmesin devlet hastanelerine nasılsa 6 yıl sonrasına süre veriyolar??
  • benim arkadaşımda dişlerine taktırmıştı ilk zamanlar zor oluyo ama sonra alışıyosun arkadaşım diş tellerini çıkaralı yaklaşık 2 ay oldu şimdi dişleri acayip güzel oldu düm düz bence dişinde tel takılacak kadar bi sorun varsa vazgeçme sonra çok memnun olacaksın düzeldiğinde
  • quote:

Orjinalden alıntı: rockfrvr

quote:

Orjinalden alıntı: VıLLa

arkadaşlar yaklaşık 4 5 aydır diş teli takıyorum öncelikle şunu söylemeliyim ki diş teli taktırmayı düşünüyorsunuz
    tedavi sürecinde sabırlı olmalısınız ve bazı şeylerden vazgeçmelisiniz.

Sizi korkutmak istemem ama benim dişlerimin düzelmesi için şu ana kadar 2 normal 1 süt dişi çekildi.3 tane de dolgu yapıldı.tabi herkesin ağız ve diş yapısına hijyenine bu değişir.Çeneleriniz küçükse yer açmak için diş çekimi yapılabilir,çürüğünüz varsa dolgu yapılır.Demek istediğm tel takmadan önce ağız hijyeni muhakkak sağlanmalıdır.Yoksa tedavi süreci uzayabilir veya durabilir

Ben ist çapa da taktırdım(devlet hastanesi).Size tavsiyem ekonomik durumunuz müsaitse özel bir klinikte veya hastanede yaptırın tedavinizi.Devlet hastanelerinde çile çekmek zorundasınız çünkü.Doktorlar oldukça ilgisiz,sıra derdi var,bekleme derdi var varoğlu var(allahtan ben biraz torpilliyim)

Tel takıldıktan sonra da bazı fedakarlıklar yapmanız lzm kola,gazoz,erik,elma,çerez,lokum vb gibi şeyler yasak.Bunlar braketlerin kopmasına neden olabilir çünkü.Tedavi süresi de ortalama 1-5 ,2 yıl oluyomuş

Son olarak üşenmeyin korkmayın sabrederseniz gülenlere aldırmassanız sonunda yaptırdığınıza şükredeceksiniz

peki ne kadara taktırdın fiyat konusunda bi bilgi verir misin ??

dedim ya ben biraz torpilliydim,tanıdık felan vardı sadece malzeme parası verdim 300 ytl onda bile indirim olmuştu.Ama sanırım 1 ,1.5 milyar felan tutuyodur.Özelde çok daha fazla tabi

• yuh 1.5 milyar mı

ulan bu ülke bu yüzden batıyo güya devlet hastanesi
  • özelde gerçekten çok pahalı. ama taksitlere bölme imkanın olan yerlere git. minimum 14 tkst.bende bu hafta takıyorum bu gün fazla dişlerin çekimi var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legen wait for it dary -- 24 Ağustos 2010; 11:34:32 >
  • Sıra geldi mi?
  • gelmişte geçmiş kardeşim bak 6 yıl cok diyodun 8 yıl geçmişhey gidim hey
  • 8 yıl geçmiş bitmiştir heralde tadavin :)
    sonuçları paylaşırsan çok makbule geçer ben de diş teli taktırmayı düşünüyorum yakında ama baya tedirginim. istanbul'da veya sakarya'da taktırıcam büyük ihtimal.
    tedavi süresince neler yaşadın, zorlukları, yapılmaması gereken şeyleri ve tavsiyelerini paylaşırsan güzel olur :)
    bir de nerede yaptırdın, ne kadara yaptırdın, tedavi ne kadar sürdü, memnun musun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fosforlusiyah -- 9 Mart 2015; 15:32:18 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.