Şimdi Ara

DİŞ TELİ OLANLAR İÇİN YEMEK TAVSİYELERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
47.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 5 aydır üstlerde teller var ve dün altlarada takıldı hiçbişey yiyemiyorum çorbada istemiyorum ne tavsiye edersiniz

• Hocam benim de bir aydır üst dişlerimde tel var. Pazartesi günü randevum var. Altlara takarlar mı sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maksim Gorki

Hocam benim de bir aydır üst dişlerimde tel var. Pazartesi günü randevum var. Altlara takarlar mı sizce ?

yamukluğa bağlı hocam doktor anlar
  • zibidi gonzales kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Altta fazla yamukluk yok hocam.
  • 2 gün ağrı sürüyo ondan mümkünse makarna falan tüket yumuşak yemeklere yönel ondan sorna geçiyo herşeyi yiyebilirsin sıkıntı yok
  • Corba istemiyomus mecbur corba iceceksin ne yicen baska o ağrıyla 1 yıl oldu benim takilali suan herseyi yiyorum 2 3 aya sen de alisirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuattroFR

Corba istemiyomus mecbur corba iceceksin ne yicen baska o ağrıyla 1 yıl oldu benim takilali suan herseyi yiyorum 2 3 aya sen de alisirsin
    Hocam o agrı sadece en en fazla 3-4 gün sürecek. O günlerde sıvı veya jölemsi şeyler tüketmeye çalış.

Meyveli yogurtlar var onlardan al 2-3 tane tanesi 3-4 tl. Çiğnemeden yutulacak şeyler tüket. Çünkü dişlerin basmayacak.Makarna yiyebilirsin ama küçük tanelerden olsun çiğnemeden yutmaya çalış.Pilav yiyebilirsin. Çorba içebilirsin ekmeksiz. Yiyebiliyorsan tabi ekmek tüket.

Puding ve Meyveli yogurt kesinlikle tavsiyemdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: -RAUL

Hocam o agrı sadece en en fazla 3-4 gün sürecek. O günlerde sıvı veya jölemsi şeyler tüketmeye çalış.

Meyveli yogurtlar var onlardan al 2-3 tane tanesi 3-4 tl. Çiğnemeden yutulacak şeyler tüket. Çünkü dişlerin basmayacak.Makarna yiyebilirsin ama küçük tanelerden olsun çiğnemeden yutmaya çalış.Pilav yiyebilirsin. Çorba içebilirsin ekmeksiz. Yiyebiliyorsan tabi ekmek tüket.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: James Rodriguez

Hocam o agri sadece en en fazla 3-4 gün sürecek. O günlerde sivi veya jölemsi seyler tüketmeye çalis.

Meyveli yogurtlar var onlardan al 2-3 tane tanesi 3-4 tl. Çignemeden yutulacak seyler tüket. Çünkü dislerin basmayacak.Makarna yiyebilirsin ama küçük tanelerden olsun çignemeden yutmaya çalis.Pilav yiyebilirsin. Çorba içebilirsin ekmeksiz. Yiyebiliyorsan tabi ekmek tüket.

te?ekürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Zibidi Gonzales

quote:

Orijinalden alinti: James Rodriguez

Hocam o agri sadece en en fazla 3-4 gün sürecek. O günlerde sivi veya jölemsi seyler tüketmeye çalis.

Meyveli yogurtlar var onlardan al 2-3 tane tanesi 3-4 tl. Çignemeden yutulacak seyler tüket. Çünkü dislerin basmayacak.Makarna yiyebilirsin ama küçük tanelerden olsun çignemeden yutmaya çalis.Pilav yiyebilirsin. Çorba içebilirsin ekmeksiz. Yiyebiliyorsan tabi ekmek tüket.

te?ekürler

Alıntıları Göster
    Sıvı beslenme sadece
    ilk takıldığındaki ağrı alt dişlerde 1 hafta sürmüştü bende, azılar diğerlerine nazaran daha az ağırır o yüzden ısırmadan yiyeceğim yumuşak şeyler ye
    ağrı geçincede ısırdıgında braketi kırmayacak sertlikte yiyecekler yemelisin

• Blender al eline. Kaba şeftali, kayısı, muz, çilek vs at.( hepsini aynı anda denemedim tek meyve kullandım hep) Yoğurt koy istediğin kadar. Şeker at. Bıçaklı bi ucu var bizimkinin onu kullanıyorum. Karıştır hepsini çok lezzetli oluyor. Ben de 9. aya girdim tedavide. Üst takılınca çok ağrımamıştı ama alt takıldığı zaman hayattan soğumuştum.
  • Patates puresi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uncharitable

Blender al eline. Kaba şeftali, kayısı, muz, çilek vs at.( hepsini aynı anda denemedim tek meyve kullandım hep) Yoğurt koy istediğin kadar. Şeker at. Bıçaklı bi ucu var bizimkinin onu kullanıyorum. Karıştır hepsini çok lezzetli oluyor. Ben de 9. aya girdim tedavide. Üst takılınca çok ağrımamıştı ama alt takıldığı zaman hayattan soğumuştum.

hocam meyveli yoğurttan farkı oluyormu yoksa hazır alacağım
  • zibidi gonzales kullanıcısına yanıt
    Farkı daha ucuza denk geliyor. Daha sağlıklı.
  • Bir yıl önce takiyordum:
    *Tavuklu çorba
    *Etli çorba
    *Diğer çorba çeşitleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: Al1mert

Bir yıl önce takiyordum:
    *Tavuklu çorba
    *Etli çorba
    *Diğer çorba çeşitleri
    ne yersen ye hiç sıkıntı olmuyor yeter ki ekmeği kabuğuyla yeme.

Bide biber türü şeyleri ısırma.

3 gün 4 gün sürüyo oda geçer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

ne yersen ye hiç sıkıntı olmuyor yeter ki ekmeği kabuğuyla yeme.

Bide biber türü şeyleri ısırma.

3 gün 4 gün sürüyo oda geçer.

Alıntıları Göster
    Bende tel kullanıyorum, dürümden yarım ekmeğe, fındığa kadar her şeyi yiyebiliyorum.
  • o ağrıyla sert et yediğimi bilirim az cesaretli ol abartma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robin-

o ağrıyla sert et yediğimi bilirim az cesaretli ol abartma
    hani vucut gelistirenler yaparlar ya, sut yumurta yulaf muz felan atarlar robota karıstırıp icerler. o tarz seyleri bi arastır forumlarda felan tarifleri vardır, damak tadına uyanı yaparsın. tok tutar besin ihtiyacını karsılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piyanist Kedi

hani vucut gelistirenler yaparlar ya, sut yumurta yulaf muz felan atarlar robota karıstırıp icerler. o tarz seyleri bi arastır forumlarda felan tarifleri vardır, damak tadına uyanı yaparsın. tok tutar besin ihtiyacını karsılar.

Alıntıları Göster
    Benim dişlerim çok bozuk değildi.Takıldıktan sonraki 2 hafta sıkıntı geçti hiçbir şey yiyemiyordum.Ancak şimdi hiç yokmuş gibi giriyorum her şeye Alışırsın yakında sabret bence.Alışana kadar da yumuşak şeyler,çorba falan ye.Diğerlerini de ısırarak değil lokmalara elinle böl öyle ye.

• quote:

Orijinalden alıntı: Koios

Benim dişlerim çok bozuk değildi.Takıldıktan sonraki 2 hafta sıkıntı geçti hiçbir şey yiyemiyordum.Ancak şimdi hiç yokmuş gibi giriyorum her şeye Alışırsın yakında sabret bence.Alışana kadar da yumuşak şeyler,çorba falan ye.Diğerlerini de ısırarak değil lokmalara elinle böl öyle ye.

Alıntıları Göster
    Bana diş teli takmişlardi üste.Hiçbir sorun olmamişti.En geç 1 hafta sonra unutuyorsun ve herşeyi yiyorun.Fistik falan dişinle kirma sakiz çiğneme takiliyken

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.