Şimdi Ara

Diş teli kullanan arkadaşlar ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
110
Cevap
2
Favori
3.262
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Diş teli kullanan arkadaşlar ???
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    891 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

quote:

Orijinalden alıntı: Bisileryapmakisteyen

quote:

quote:

quote:

Eğer çok yamukluk yoksa benim gibi şeffaf plak kullanabilirsiniz http://digiortho.com/

Saolun hocam sorcam bunu da

Yalnız invilasign ya da ecligner önerirlerse yaptırma onlar çok kazık fiyatlı oluyor bu sistemde en ucuz digiortho plağın tanesi 100$ yani yamukluğa göre 10 da gider 20 de

Hocam 10,20 derkem anlamadim. Seffaf plagin maliyeti nedir asagi yukari

Plağın tanesinin fiyatı doktor maliyetiyle beraber 100$ dişlerinizin yamukluğuna göre plak sayısı belirlenir

Benim gibi cok,yamuk,degilse,dediniz,sizin toplam maliyetiniz,ne oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    5735 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Eğer çok yamukluk yoksa benim gibi şeffaf plak kullanabilirsiniz http://digiortho.com/

Saolun hocam sorcam bunu da

Yalnız invilasign ya da ecligner önerirlerse yaptırma onlar çok kazık fiyatlı oluyor bu sistemde en ucuz digiortho plağın tanesi 100$ yani yamukluğa göre 10 da gider 20 de

Hocam 10,20 derkem anlamadim. Seffaf plagin maliyeti nedir asagi yukari

Plağın tanesinin fiyatı doktor maliyetiyle beraber 100$ dişlerinizin yamukluğuna göre plak sayısı belirlenir

Benim gibi cok,yamuk,degilse,dediniz,sizin toplam maliyetiniz,ne oldu

Benim doktor tanıdık olduğu için biraz az oldu, normalde 7 plak gitti 700$ tutuyordu ama o zaman 2,40 falan dolar, dişlerinin fotosunu atarsan kaç gider tahmin edebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihat_, -- 20 Temmuz 2015; 20:18:51 >
    |
    |

• Binbaşı
    1110 Mesaj
    Eziyet cekme, boşver taktirma

|
    |
    Hemen yardımcı olayım. Diş teli bahsedildiği kadar zahmetli olduğunu düşünmüyorum. Sadece üst dişlere takılmaz çünkü diş telinin görevi sadece dişleri düzeltmek değil, alt dişlerle üst dişlerin üst üste gelmesidir. Yumuşak bir fırça al fırçala yeterli. Cips, asitli şeyler, çekirdekli şeyler gibi yasak koyuyorlar fakat ben hepsini yapıyorum herhangi bir sorun çıkmıyor. Sadece dikkatli ye çekirdekli şeyler zarar vermesin yeterli. Biraz ağrılı süreç var fakat çokta kıvrandırtmıyor. En sağlıklı tel şeffaf veya içten olmayan klasik telmiş bunuda doktorum söyledi. Takmaya değer mi dersen dişlerinden dolayı rahat değilsen evet takmaya değer derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ddwad -- 20 Temmuz 2015; 20:24:42 >

Orijinalden alıntı: ddwad

Hemen yardımcı olayım. Diş teli bahsedildiği kadar zahmetli olduğunu düşünmüyorum. Sadece üst dişlere takılmaz çünkü diş telinin görevi sadece dişleri düzeltmek değil, alt dişlerle üst dişlerin üst üste gelmesidir. Yumuşak bir fırça al fırçala yeterli. Cips, asitli şeyler, çekirdekli şeyler gibi yasak koyuyorlar fakat ben hepsini yapıyorum herhangi bir sorun çıkmıyor. Sadece dikkatli ye çekirdekli şeyler zarar vermesin yeterli. Biraz ağrılı süreç var fakat çokta kıvrandırtmıyor. En sağlıklı tel şeffaf veya içten olmayan klasik telmiş bunuda doktorum söyledi. Takmaya değer mi dersen dişlerinden dolayı rahat değilsen evet takmaya değer derim.

Hocam siz hangisinden kullaniyosunuz, ne zaman nerden taktirdiniz

• Binbaşı
    1410 Mesaj

@Bisileryapmakisteyen Hocam elbette öylede sonuçta tel bir yolu olsada görünmez yapsak.Eğer iyi bakacaginizi düsünüyorsanız şeffaf bir nebzede olsa işinizi görür @OnrUstndd Hocam benim ağzımda sakız olsa onu agzimdan cikarabilmem 15 dakikamı alır sanırım :) karamel zahmetine deymiyor zaten.Bende aperey var alttaki tüm dişlerimi kaplıyor.Onu temizlemek zor oluyor.
    @WoodGuy Hocam apereylerin çeşitleri var benimki faydası görülecek bir şey değil dişlerim yamuk yumuk olduğu ve kapanıp birbiri arasındaki boslukları doldurduğu için tedavi surecinden alt dişler üst dişlerin düzelmesini engeller.Onlarda ağzıma bir plastik yerleştirdi ve azı dişlerinin üstünü beyaz bir maddeyle doldurdular ki dişler arasında boşluk olsun ve üst dişler rahatça hareket etsin.Muhtemelen üst bittiğinde altada tel takarlar.Alt çenem ameliyat ile geri alınacaktı fakat zamanla tedavi sürecinde düzeldi doktorum muhtemelen gerek kalmaz dedi.Birde o kadar anlatmıştı yetişkin biri e göre daha az kesik atılır ama ameliyat zorluklarını çekersin bir süre çorba felan içersin demiştiHe birde şöyle bir aperey var diş telleri çıktıkdan sonra dişlerin eski konumlarına gelme tehlikesi oluyor ki bu 20 lik dişler çıktığında ve kontrol ettirilmediğindede ortaya çıkıyor.Teller ilk çıktığında size verilen apereyi 1 yıl kullanmanız isteniliyor.Bunu sadece yatarken vs kullanıyorsunuz damaklıkta deniyor sizin apereyiniz hangi nedenle takılmıştır bilgim yok :(

|
    |
    Bahsedilenler: WoodGuy , OnrUstndd , Bisileryapmakisteyen

• Çavuş
    52 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: falcon1881

Hocam seffaf tel ne kadar ortalama? benım ust dıs ler ust uste alt dıslerde de yamukluk var. dıger tele gore daha uzun mu suruyor seffaf tel tedavısı?

Şeffaf 4000 metal 3500 cemişti benim doktorum. Şeffaf ve metal arasında hiçbir süre farkı yoktur. Bunu doktorum aynen şöyle açıkladı;

Bu şeffaf braketlerin kalitelisi ve kalitesizi var. Gerçekten adam gibi güvenilir bir yerde yaptırırsanız, kaliteli olan braket kullanır ve metalle aynı anda biter. Çin'den getirenler felan oluyomuş ucuz olsun diye. Onlar cidden uzun sürüyormuş. Gönül rahatlığıyla şeffaf taktırabilirsiniz. Şahsen 1,5 senedir onlarca kez "Hadi ya tel mi var sende? Hiç farketmedim." lafını duydum.

Sararma olayına gelirsek; braketlerin sararması kadar saçma birşey olur mu? Zaten porselen braketler. Ama braketlerin Üzerindeki lastikler sararıyor, bu doğru. Sigara kahve çay hiçbir şey içmesen bile, 3 öğün fırçalasan bile o lastik sararıyor 2-3 hafta sonra. Ama zaten 4. hafta doktor yenilerini takıyor lastiklerin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JustBeHappy -- 20 Temmuz 2015; 20:52:53 >

• Yüzbaşı
    950 Mesaj

Benim dişlerimin bozuk olmasının nedeni üst tarafta darlık olması. Dar olduğundan dolayı iki diş arkaya kaydı öyle gelişti. Fazlasıyla kötü bir görüntü. Tel taktırmaya gittiğimde ilk doktor apareyden bahsetmeden direkt iki diş çekip alan açıcaz, arkadakileri öne çıkarıcaz açık kapanıcak düzelicek dedi. Diğer doktor damak apareyi takıp alan açıcaz ve açılan alana arkadaki dişler gelicek mantığıyla hareket etti ve bana da sağlam dişimin çekilmesi pek mantıklı gelmediğinden ikincisine gittim. İlk ayda arkadakilere braket takmadı. Fazla gerideydi çünkü. Damak genişletici var. Arkadakiler hariç tel var. Aparey şöyle bir şey. Ayarı falan yok. 9 ay boyunca hiç çıkarmadan takıcam. http://sayinortodonti.com/wp-content/uploads/2014/03/1_4.jpg arka dişleri iterek alan açma mantığıyla çalışıyor. 1 ay sonra tekrar gidicem o zamana kadar arkadakilere de braket takıp tel geçirir diye düşünüyorum. Düzelsin de çekerim ben ağrısını falan :)

edit: alıntılamayı unuttum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WoodGuy -- 20 Temmuz 2015; 20:52:00 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Obilux

• Yüzbaşı
    521 Mesaj
    En önemlisi diş teli tedavisin diş hekimi değil ortodontistler yapmalıdır. Diş hekimleri 5 yıllık diş hekimliği bitirirler ve çene yapısı ile ilgili yüzeysel bir bilgi görürler. Ortodontist olmak için doktora yapmak gerekir. Google'dan istanbul'daki ortodontistler diye aratirsan bulursun. Hepsinden fiyat al şeffaf tel muhtemelen 500-1000 tl fark eder. Bazı yerler çok lüks ve kaziklarlar. Bir diğer önemli husus ise 20lik dişlerdir. Eğer 20lik diş olarak tabir edilen dişler diş etinin içine gomukse çekilmesi gerekebilir. Buna ortodontıst karar verir. Ama benim önerim Çapa gibi tam teşekküllü bir eğitim arş. hastanesinde çektirmek daha yararli. Özel hastaneler çok basit bir ameliyat olmasına rağmen 300-400 lira alıyorlar. Içten takılan diş telleri ağızda yaralara sebep olur takmamanizda fayda var. Diğer tipler ise çok pahalı olduğu için metal veya porselen diş teli taktirmaniz lazım. Yalnız porselen diye plastik braketler takmaya kalabilirler o yüzden bilinmeyen yerlerde yaptırmayin. Olabildiğine kurallara uyup rutin kontrollerinizi yapın.

• Çavuş
    52 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ratso

En önemlisi diş teli tedavisin diş hekimi değil ortodontistler yapmalıdır. Diş hekimleri 5 yıllık diş hekimliği bitirirler ve çene yapısı ile ilgili yüzeysel bir bilgi görürler. Ortodontist olmak için doktora yapmak gerekir. Google'dan istanbul'daki ortodontistler diye aratirsan bulursun. Hepsinden fiyat al şeffaf tel muhtemelen 500-1000 tl fark eder. Bazı yerler çok lüks ve kaziklarlar. Bir diğer önemli husus ise 20lik dişlerdir. Eğer 20lik diş olarak tabir edilen dişler diş etinin içine gomukse çekilmesi gerekebilir. Buna ortodontıst karar verir. Ama benim önerim Çapa gibi tam teşekküllü bir eğitim arş. hastanesinde çektirmek daha yararli. Özel hastaneler çok basit bir ameliyat olmasına rağmen 300-400 lira alıyorlar. Içten takılan diş telleri ağızda yaralara sebep olur takmamanizda fayda var. Diğer tipler ise çok pahalı olduğu için metal veya porselen diş teli taktirmaniz lazım. Yalnız porselen diye plastik braketler takmaya kalabilirler o yüzden bilinmeyen yerlerde yaptırmayin. Olabildiğine kurallara uyup rutin kontrollerinizi yapın.

Çok doğru söylediniz. Özellikle ortodontistlerin yapması gerekir bu tedaviyi. Ben kendi diş hekimimi arayıp birşeyler soruyorum bilemiyo ortodontiste veriyo telefonu mecburen :D Güvenilir bir yer bulmak önemli bence. Yoksa dediğiniz gibi porselen yerine plastiği takıyorlar ucuz olsun diye, 3-5 sene sürüyor tedavi.

|
    |

• Binbaşı
    1410 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: WoodGuy

Benim dişlerimin bozuk olmasının nedeni üst tarafta darlık olması. Dar olduğundan dolayı iki diş arkaya kaydı öyle gelişti. Fazlasıyla kötü bir görüntü. Tel taktırmaya gittiğimde ilk doktor apareyden bahsetmeden direkt iki diş çekip alan açıcaz, arkadakileri öne çıkarıcaz açık kapanıcak düzelicek dedi. Diğer doktor damak apareyi takıp alan açıcaz ve açılan alana arkadaki dişler gelicek mantığıyla hareket etti ve bana da sağlam dişimin çekilmesi pek mantıklı gelmediğinden ikincisine gittim. İlk ayda arkadakilere braket takmadı. Fazla gerideydi çünkü. Damak genişletici var. Arkadakiler hariç tel var. Aparey şöyle bir şey. Ayarı falan yok. 9 ay boyunca hiç çıkarmadan takıcam. http://sayinortodonti.com/wp-content/uploads/2014/03/1_4.jpg arka dişleri iterek alan açma mantığıyla çalışıyor. 1 ay sonra tekrar gidicem o zamana kadar arkadakilere de braket takıp tel geçirir diye düşünüyorum. Düzelsin de çekerim ben ağrısını falan :)

edit: alıntılamayı unuttum.

En iyisini yapmışsınız sağlam iki dişi çekmek nedir :( Benim sadece 2 tane dolgu yaptırmam gerekti 1 ay sonra biri 1 haftalık bir ağrı yaptı birde eskiden kapanış biçimlerinden dolayı ufak kırık var iki dişte bir bitsin tel işi onunda çaresine bakarız :) Bir apereydir gidiyor ağza takdıkları her şeye aperey diyorlar herhalde 5 ay geçmesine rağmen ilk günkü haline yakın temizliği,benimki çıktığı için çıkarıp temizleyebiliyorum :) Geçmiş olsun şimdiden.

|
    |

• Onbaşı
    26 Mesaj

Kusura bakmayın. Sitedeki sorundan dolayı cevap veremedim. Benim 1 buçuk yıl olmasına az kaldı. Klasik tel. çoğunluğun taktığı, fazlasıyla gözükenlerden
    |
    |
    Bisileryapmakisteyen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

özel yada burdan istediğin soruyu sorabilirsin.
    |
    |

cevap ıcın tesekkurler hocam ıstanbuldamı takdırdın ınterntte arastırırken 6k 8k arası fıyat demısler dı metal de 4k 5k arası
    |
    |
    JustBeHappy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

cevap ıcın tesekkurler hocam ıstanbuldamı takdırdın ınterntte arastırırken 6k 8k arası fıyat demısler dı metal de 4k 5k arası

Hayır İzmir'de taktırdım. Oha orda uçukmuş fiyatlar. Gerçi benim de 2 sene önceydi :D

|
    |

Hocam 6,8k nedir ya naptin sen ciddi misin

Orijinalden alıntı: ddwad

Kusura bakmayın. Sitedeki sorundan dolayı cevap veremedim. Benim 1 buçuk yıl olmasına az kaldı. Klasik tel. çoğunluğun taktığı, fazlasıyla gözükenlerden

Hocam fazlasiyla dediginiz o kadar gözüküyormu ya, diger porselen ya da sseffafda cok goruntude fark eder mi, gozukme bakimindan ?

Orijinalden alıntı: JustBeHappy

Sadece üst ya da sadece alta taktımak istersen cevap %90 hayır oluyor. Çünkü tel tedavisinde sadece dişleri hizaya sokmuş olmuyorsun, çene yapısı komple değişiyor. Alt çene tam anlamıyla kusursuzsa, sadece üste takabilir. Ben istemiştim, olmaz demişti. Mecbur ikisine de taktırdım. Ama paraya kıyıp şeffaf taktırdım rahatım

Edit: Valla ben de Üniversite'de taktırdım, bunun gocunacak bir şeyi yok

Benim cene geride cerrahi operasyon yaparlarmi

Orijinalden alıntı: burhanel5

quote:

Orijinalden alıntı: JustBeHappy

Sadece üst ya da sadece alta taktımak istersen cevap %90 hayır oluyor. Çünkü tel tedavisinde sadece dişleri hizaya sokmuş olmuyorsun, çene yapısı komple değişiyor. Alt çene tam anlamıyla kusursuzsa, sadece üste takabilir. Ben istemiştim, olmaz demişti. Mecbur ikisine de taktırdım. Ama paraya kıyıp şeffaf taktırdım rahatım

Edit: Valla ben de Üniversite'de taktırdım, bunun gocunacak bir şeyi yok

Benim cene geride cerrahi operasyon yaparlarmi

Lastik ile düzeltebiliyorlar

|
    |

• Yüzbaşı
    360 Mesaj

valla hocam ınternette yazanların yalancısıyım benim arkds 4 sene once 3,5k takdırmıstı metal teldı her sene zamlanıyor gerısını sen dusun. ama tabı doktora gorunmeden bızım soyledıklerımızın bı etkısı yok gıt doktorla gorus ama ordotontıst olsun o daha dogru bılgı verır sana ben de seneye takdırmayı dusunuyorum ama bana fazla pahalı gelıyor
    |
    |
    Bisileryapmakisteyen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
SEO
Mobilya Takımları
üniversite
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.