Şimdi Ara

Diş teli kullanan arkadaşlar ???

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
2
Favori
4.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En Son EDiT :: 4500tl dedi, 18 ay dedi cok para degil mi ya

SON EDİT: : Arkadaş bu nasıl is ya, istanbulda oturuyorum. 4 farklı ortodontiste gittim, birini zaten direk eledim. Diğer 3'ü de tedavi hakkında hep farklı seyler söylediler, napsam bilemedim, bu gidisle tel taktirmicam herhalde...

Bu aralar taktirmayi düşünüyorum
    Edit Arkadaslar şöyle soyliyim o zaman aynadan bakınca cok kotu , en azindan goze batacak kadar cirkin, kotu durmuyor dişlerim. Ama bi fotografta cok cirkin çıkıyo,zaten tam dislerimi gösteremiyorum ust on dis biri digerinin hafif üzerinde, kötü duruyor cidden. Hani cidden o yuzden gulemiyorum fotoğraflarda, arkadas ortaminda vs. sizce taktirmaya deger mi. Uni 3'e gectim bu arada, takan, kullanan arkadaslar vvarsa eger özellikle onlarin görüşlerini merak ediyorum.:
    Edit2: seffaf braket kullananlardan da ozellikle yorum rica ediyorum, cok sırıtıyor mu, cirkin duruyor mu, ıstanbul avrupada nereleri onerirsiniz ??

EDİTTT: Arkadaşlar sonuç olarak diş teli taktırmak için İstanbulda önerebileceiğiniz yerler var mı? Özellikle kullanan ya da kullanmış kişilerin önerilerini bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekatmak95 -- 1 Ağustos 2015; 17:59:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Niye özelden yardımcı oluyoruz hajum,sor burdan çatır çatır cevaplayalım,öpüşürken takılıyo mu diye soracaksan hayır takılmıyor

• Beyler sadece üstte taktırmak istersek taktırabiliyo muyuz

• Benim ust disler de biraz onde acaba taktirsak ise yararmi.

Konuna yazdigim icin kusura bakma.

• doktor sadece üst icin derse taktırabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Taktırabilirsin ama belki çeneni geriye çekmek veya alt çeneyi ileri itmek için operasyon yapabilirler veya telden başka aparat takabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tadeon -- 20 Temmuz 2015; 14:39:47 >
  • Sadece üst ya da sadece alta taktımak istersen cevap %90 hayır oluyor. Çünkü tel tedavisinde sadece dişleri hizaya sokmuş olmuyorsun, çene yapısı komple değişiyor. Alt çene tam anlamıyla kusursuzsa, sadece üste takabilir. Ben istemiştim, olmaz demişti. Mecbur ikisine de taktırdım. Ama paraya kıyıp şeffaf taktırdım rahatım

Edit: Valla ben de Üniversite'de taktırdım, bunun gocunacak bir şeyi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JustBeHappy -- 20 Temmuz 2015; 14:39:28 >
  • Arkadaslar şöyle soyliyim o zaman aynadan bakınca cok kotu , en azindan goze batacak kadar cirkin, kotu durmuyor dişlerim. Ama bi fotografta cok cirkin çıkıyo,zaten tam dislerimi gösteremiyorum ust on dis biri digerinin hafif üzerinde, kötü duruyor cidden. Hani cidden o yuzden gulemiyorum fotoğraflarda, arkadas ortaminda vs. sizce taktirmaya deger mi. Uni 3'e gectim bu arada, takan, kullanan arkadaslar vvarsa eger özellikle onlarin görüşlerini merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekatmak95 -- 20 Temmuz 2015; 14:39:21 >
  • Up

• Sp!deR kullanıcısına yanıt
    Alt üst derse illa taktırmak zorunda mıyım peki. Benim üst canımı sıkıyor alt da fazla sıkıntı yok.

• Ne sorcan?

• Özelde taktırmıstım ben. Bi muayene ol derim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Editlendi

• Oral temizlik önemli beyler, dikkat edin bu tur şelere

• Up

• Edit 2

• ben şuan şeffaf olmadığı halde bakamıyorum sakız asitli içecek yasaklarına uymuyorum yokmuş gibi davranıyorum üst takılalı 1 yıl olacak alt daha 4-5 ay oldu olmadı sorun varsa cevaplıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnrUstndd

ben şuan şeffaf olmadığı halde bakamıyorum sakız asitli içecek yasaklarına uymuyorum yokmuş gibi davranıyorum üst takılalı 1 yıl olacak alt daha 4-5 ay oldu olmadı sorun varsa cevaplıyım

Anlamadim hocam seffaf olmadığı halde bakamiyorum derken ne demek istediniz

• şeffaf için gerçekten çok fırçalamak gerekir yoksa sararır normalden kötü durur ramazanda sadece sahurda fırçalıyodum birkaç gün önce kontrole gittim alt dişler iltahap yapmış dişçi dokunduğu an kan çıkıyor şuan altta braketler duruyor tel yok her an fırçalıyorum şuan ne zaman düzelirse o zaman takıcaz teli
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnrUstndd

şeffaf için gerçekten çok fırçalamak gerekir yoksa sararır normalden kötü durur ramazanda sadece sahurda fırçalıyodum birkaç gün önce kontrole gittim alt dişler iltahap yapmış dişçi dokunduğu an kan çıkıyor şuan altta braketler duruyor tel yok her an fırçalıyorum şuan ne zaman düzelirse o zaman takıcaz teli

Hocam fırçalayip yasaklara dikkat ettikten sonra peki seffaf olan tel siritmaz di mi, belli olur mu diste tel oldugu konusurkenfalan

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.