Şimdi Ara

Dış mekan modem anteni hakkında bilgi istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar şu an bir adsl+VDSL modem almayı düşünüyorum ve bu modeme dış cephe anteni alacağım çalıştıgim yer iş yerine yakin sayılır soruya gelirsek bu dış cephe antenlerinin menzili nekadar vede hangi marka anteni önerirsiniz tabi uygun fiyatlı olan hangisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Eğer modeminiz var ise 2 adet TP-LINK CPE520 ile networkunuzu taşıyabilirsiniz.Ama cihazlar birbirini görmesi gerekmektedir.Örneğin binaların çatılarına konulabilir.
    Ürün inceleme videosu :https://www.youtube.com/watch?v=IWZm8pT76Co

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feramor -- 30 Aralık 2016; 11:16:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: feramor

Eğer modeminiz var ise 2 adet TP-LINK CPE520 ile networkunuzu taşıyabilirsiniz.Ama cihazlar birbirini görmesi gerekmektedir.Örneğin binaların çatılarına konulabilir.
    Ürün inceleme videosu :https://www.youtube.com/watch?v=IWZm8pT76Co

Yanlış anlaşılmasın evden uzak mesafeden ev internetine bağlanmak istiyorum onu açıksa kaç kilometre menzili var bu antenin

• sireno52 kullanıcısına yanıt
    http://www.tp-link.com.tr/products/details/cat-37_CPE520.html
    Sitesinde 20KM+ diyor ama kullanamdığım için birşey diyemem nasıldır ne değildir
    Hocam sorunsuz baglanti ve kaliteli urun istiyorsan ve biraz para harcamaya niyetliysen ilanima bakabilirsin.https://forum.donanimhaber.com/dlink-ant24-1500-omni-ve-ant24-1801-yagi-anten-2-adet-bullet-m2hp-1-adet-24v1a-poe--116270756

• takip
  • Şu an bir tane tp-link 2424b dış mekan anteni buldum ama mesafesi nedir bilmiyorum elimde patlar korkusundan var binanın çatısına kuracağım binanın önu üst kattan bakıldığında açık bu tür antenler kaç km tesirli alanı vardır acaba bilgisi olan varmı

Hocam o anten son derece guclu. Lakin 5 derecelik yatay ve dikey acisi var. Bu yuzden ayarlamasi zor. Ayrica karsilikli birbirini gorecek sekilde arada engelsiz uygun cihazlar ile 50km den baglanti saglanabilir. Dedigim gibi tek tarafli saglikli olmaz. İlanimdaki cihazlar sizin icin bicilmis kaftan. Dlink ant24 1500 omni anten ve dlink ant24 1801 yagi anten. 2 adette ubiquiti bullet m2hp 630mw accesing point. Lutfen bi arastirin bu cihazlari ozellikle antenleri . Saygilar.

• 5-6 km den cep telefonumla bağlanma şansım varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: sireno52

5-6 km den cep telefonumla bağlanma şansım varmı

kurmak istediğiniz ağın earth görüntüsünü atın isterseniz
    Point to point ubiquiti cihazlarıyla menzil olarak 5-6 km atarsınız sinyali ancak birbirlerini yüksektek görmeliler sonrasında da ayrıca içeriye yaymak için bir ap ihtiyacı ile sinyali taşırsınız tabi biraz masraflı olur.

Yani sadece bir ap alayım onla yayayım mantığından ziyade sinyali yayan ve sinyali alan bir cihaz lazım ki ancak sinyal sağlıklı gitsin.
  • CPE510 da iş görür 5 ghz çok gerekli değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yücel52

quote:

Orijinalden alıntı: sireno52

5-6 km den cep telefonumla bağlanma şansım varmı

kurmak istediğiniz ağın earth görüntüsünü atın isterseniz

Dış mekan modem anteni hakkında bilgi istiyorum

• CPE510 da iş görür
    Yukarida bahsettigim ve ilanimda olan cihazlari bi arastirsaniz ne kadar kaliteli ve sorunsuz olduklarini goreceksiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.