Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Diş macunu önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
10
Cevap
0
Favori
2.695
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    31 Mesaj
    3 kanal tedavisi,6 dolgu,dişler hassas,diş etleri alerjik,yaş 18
    hali hazırda kullanılan: sensodyne tam koruma beyazlatıcı
    şikayet: Acı bir tat bırakıyor,75ml 24tl tuzlu biraz,değişim iyidir
    daha önce kullanılanlar:

Colgate max white:kötüydü bayağa,3ay kullandım

Sensodyne Florürlü: 1.5 sene kullanmıştım diş macununun kokusu 50 metre öteden alınabiliyor(1450 ppm florür yok mu bunun içinde de ne farkı var ki de adı "F")

Colgate total 12: Hassasiyet de neymiş canım (1 sene kullanmıştım)

önerilere açığım.

|
    |

Reklamlardaki gibi boydan boya fircaya macun sıkmayın. Nohut tanesi veya ondan biraz daha az sikarak fircalayin. Fircalama isi bitince ise bol bol suyla durulayin agzinizi. Macundan sonra veya aksamdan sabaha uyandiginiz da agzinizda aci tat oluyorsa iyi durulanmadigindandir.

Ben 4 dk disimi fircalarim 1 1,5 dakika ise durulama yaparım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Her insanın hayatında bazı zaman dayanılmaz şeyler olur. Sakın ha moralini bozma umutsuzluha kapılma. Ustan ne HURRICANE atlattı abicim ya benimki de ne hurricane di öyle.. bazı zaman kendini balkondan atmak istersin bazı zaman yaşamak istemezsin bazı zaman başkalarına kızarsın öldurmeyi düşünürsün. Manyakmısın nesin olum sen kafayı mı yedin. Hayat güzel yaşamak güzel Sizin karşınızda sıkıntılardan kurtulmus , dans eden , hayatı yaşıyan , gerçek Usta var. Sana da yardım edicem seni de bu sıkıntılardan kurtarıcam sen de benim gibi dans edeceksin pes etme sakın ha. İzle beni Ustan sana yol gösterecek zaman kurtulma zamanı zaman rahatlayıp dans etme zamanı. İdris Ustanız
  • Onbaşı
    31 Mesaj

yok o konuda bilinçliyim az sıkıyorum durulamayı da iyi yapıyorum anlamadım gitti bu işi.
    Colgate deneyelim o zaman teşekkürler.
    |
    |
    Türevlenebilen Fonksiyon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Eric carthman

yok o konuda bilinçliyim az sıkıyorum durulamayı da iyi yapıyorum anlamadım gitti bu işi.
    Colgate deneyelim o zaman teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Parodontax tam koruma , diş etlerim hassas birtek bu iyi geliyor, birde oral-b şarjlı diş fırçası. Normal fırça kullanırsam yine sızlama oluyor.

|
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Er
    14 Mesaj
    Üzerinde beyaz, beyazlatıcı, white, vb yazan hiçbir şeyi kullanmayın. Hepsi çöp ve sırf zarar. Paradontax'ı denemedim, bilemiyorum ama yıllardır Sensodyn Onarım ve Koruma kullanıyorum. Tek başına diş fırçalamak yeterli değil. Gargara kullanabileceğiniz gibi en azından 2 günde bir tuzlu su ile gargara yapmanızı öneririm. Tuzlu su harika bir şeydir. Bir çay bardağına bir tatlı kaşığı tuz atıp karıştırın. Diş ipi kullanabiliyorsanız, o da tavsiye edilir. Herhangi bir şey yedikten sonra ağzını en azından su ile çalkalayın. Yiyecek parçası kalmamalı dişlerde. Öğün aralarında atıştırmamak da dişler için faydalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SelimeG -- 21 Nisan 2019; 12:56:41 >
    |
    |
  • Çavuş
    42 Mesaj
    Colgate Optic White tek geçerim.
    |
    |

Karadeniz Teknik Üniversitesi

İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü (2009)
  • Teğmen
    196 Mesaj
    Florürsüz olmasın da, istediğinizi kullanın:) diş macunlarındaki florür insana zarar verecek düzeyde değil, kullanılmaması daha kötü sonuçlara sebep açıyor.

|
    |

Parodontax (Florürlü)
    Colgate Total

Fırçalamadan sonra durulama konusunda aceleci olmayın. Amerikalı bir diş hekiminden fırçalamadan sonra ağzınızı suyla durulamayın tavsiyesi almıştım. Amerikalı bir çok diş hekimi de bunu öneriyor. Tükürün ama durulamayın.

Ayrıca NHS'de bunu öneriyor.
    https://www.nhs.uk/live-well/healthy-body/how-to-keep-your-teeth-clean/

Don't rinse with water straight after toothbrushing
    After brushing, spit out any excess toothpaste.

Don't rinse your mouth immediately after brushing, as it'll wash away the concentrated fluoride in the remaining toothpaste.

This dilutes it and reduces its preventative effects.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :ArHaus: -- 2 Haziran 2019; 15:22:9 >
    |
    |

• Yarbay
    6400 Mesaj
    opalescence
    biraz pahalidir ama is yerinde 1-2 ay icinde herkes benden ogrenince kullanmaya baslamisti
    dis etlerine iyi geliyor beyazlaticili ama asindirmasi en dusuk olan dismacunu, amerikan
    |
    |
    Farmasi nin diş macunlarını internette bi yazın aratın. Tamamı bitkisel doğal bitki özlerinden yerli ve florürsüz. Agiz ici yaralar icin olan bi urun var cay agaci ve naneli dis macunu. Ben onu kullaniyorum. Cok memnunum. Hem artik agzimizda ki aft ve iltihaplardan kurtulduk. Hemde beyazlatmasi cok guzel. Tavsiye ederim. Aklinizda olsun

|
    |
1
Reklamlar
google reklamları
Masal
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,185
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.