Şimdi Ara

Diş hekimiyim sorularınızı yanıtlıyorum. (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
368
Cevap
12
Favori
24.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba hocam 20lik diş ağrısı 1haftadır çekiyorum geçen yıl çıkmaya başlamıştı geçen yıl 3-4gün ağrı yaptı sonra durdu şimdi tekrardan nüks etti.
    Dişin yüzde 90nı çıkmış durumda yamuk değil fotoğraf atabilirim ama çok kötü bi ağrı yapıyor uyutmuyor nerdeyse çektirme taraftarı değilim bu ağrıyı nasıl geçirebilirim.
    Ağrı kesiciler pek fayda etmiyor en azından benim kullandıklarım.''nurofen parol novalgin denedim''
    Ve bu ağrı kaç gün sürücek.
    20lik dişin olduğu taraf diş etinde sisme mevcut bu arada azda olsa dışardan gözükücek kadar değil ama
    Ağrı o kadar değişkenki 2 3 saat hiç bir şey yok aniden sancı halinde giriyor 20 30dakika hayatımda böyle bu acı görmedim boğazımdan kafama gözüme kadar heryerimi sızlatıyor sonra tekrardan geçiyor bir daha geliyor cözemedim kendisini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi söny -- 30 Kasım 2018; 14:57:40 >
  • fırçalıyrum fırçalıyorum dişlerim beyazlamıyor neden?
  • Diş teli taktırmak için doktora gitiğimde filmde köpek dişinin gömülü kaldığı, tel taktırmadan önce bir dişin çekilip gömülü olan köpek dişinin oraya sürülmesi gerektiğinden bahsetti. Benim sorum şu olacak, diş çekilmeden telle bir aralık yaratılabiliyor mu ? Yani önce iki diş arasında bir açıklık yaratılıp daha sonra gömülü diş oraya sürülebilir mi ? Son olarakta günümüzde alt ve üst çene diş tellerinin ortalama maliyet aralığı nedir ? (şeffaf tel falan değil normal tel fiyatını merak ediyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-11B71D1D1

merhaba benim sorunumu da belki birisi çare olur.
    4-5 yıl kadar önce üst sağ köpek dişime kanal tedavisi yapıldı ve çürük baya ilerlemişti burnumun altına kadar vurmuştu ve bastırınca acıyordu tedaviden sonra ağrı kayboldu.Şu an diş köküme bastırınca acı hissediyorum bastırmadığım da sorun yok ve işin ilginci soğukta dişim sızlıyor yazları problem yok kışları dişim sızlıyor daha doğrusu dişim değil kökü sızlıyor damağımı kaldırdığım da yine hava ile temas olunca sızlama var kışları sorun yaşar oldum.Yardımlarınızı bekliyorum.
    hocam benim mesaja da bi el atar mısın hayrına
  • quote:

Orijinalden alıntı: PAUL WALKER

Kaynakciya git rica et uclarindan alsin

Alıntıları Göster
    Kaynakçıların kullandığı testere gözümü korkutuyor evde yüksek numaralı zımpara kullansam olmaz mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • üst ön iki dişimde dolgu var. bazen sızlıyor. bu dolguyu yeniden yaptırmalı mıyım? çürümüş buralar deyip dişimi yontup takmışlardı. dişim iyice küçülsün hiç istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Annalise -- 30 Kasım 2018; 20:12:41 >
  • VAy konu ne olmuş böyle dişde çok para var iyi bakın dişlerinize
  • maslan M kullanıcısına yanıt
    diazem hapta kullanabilirsin. 5mg bir hap seans önce 1 tane

• .rascho. kullanıcısına yanıt
    tek seferlik idi, ortodonti tedavisi sonucu kalıba yetişecektim acele ile, devlet hastanesi diyeyim gittim yaptırdım Üst taraf ön 2diş tavşan dişleri adam hem ortaya ince dişleri ayıran çubuğu sokamadı ondan dolayı 2 dişimi kommple dolgu kapladı, araları yok yani nasıl anlatayım

Hemde böyle prüz bırakmış, bir süredir diş taşı temizliğine de gitmiyorum. Tedavi olduğum hastanede gidiyordum
  • Hocam merhaba.

Çene kemiğine yapılan implantlar, yani kök üzerine değil de komple diş söküldükten sonra yapılan vidali implantlar normal ana dişler gibi amortisörlü mü oluyor yoksa taş gibi mi?

• Hocam benim dişler çok çabuk sararıyor çok kolay diş taşı meydana geliyor daha önce bir kaç kez temizlettim taşları ama yine sararmaya başladı günde 1 defa diş fırçalıyorum

• Babamın 5 ay önce devlet hastanesinde yaptırdığı diş protezi damak kısmının ortasından boylamasına çatladı. Neden olabilir?

• Sararmış dişleri bembeyaz yapmak mümkün mü ? Mümkünse nasıl bir süreç ? Maddi olarak külfetli mi ?

• Uruk burda da mı ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Uruk-Hai

Merhaba hocam ben de Dis Hekimligi 1.sinif ogrencisiyim.

Normalde tıp hedefliyordum ama gelmedi.Tıp gelmeyince de istemeye istemeye dis yazdim.

Pratik derslerinden hic hoslanmiyorum.Sabun,mum ve alci ile yapilan calismalari oluyor bildiginiz gibi.Ben bunlarda basarisiz oluyorum,elestiriliyorum ve telafi aliyorum.Bunlar beni uzuyor.Ki sinif ilerledikce daha da zorlasacak diyorlar.Yani anlayacaginiz benim el becerim kotu.Hatta siniftaki en beceriksizlerden birisi de benim.Asistan senin ekstra çaba vermen lazim diyor.Sizce benden dis hekimi olmaz mi?

Ayrica son yillarda cok fazla dis hekimi alindi.Bundan dolayi yakinda işsizlik problemi olacagi soyleniyor.Hatta twitterda dis hekimleri atanamiyor diye gundem olmustu bir aralar.Yakin gelecekte dis hekimligine KPSS gibi bir sinav gelir mi?

Diş mezunu olan insan sayisi cok fazla olursa maaslar dusecek midir?

Devlet klinik açma konusunda kisitlamalar getirebilir mi?Yani her onune gelen artik klinik acma hakki elde edemeyebilir gibi geliyor bana.Tipki eczane acmada oldugu gibi.

Aydinlatirsaniz sevinirim tesekkurler.

Cevap vermediniz buna.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Amerika'da yaşadığım süre boyunca Mountain Dew adlı gazozun resmen bağımlısı oldum ama şimdi dişlerimi sararttı. Nasıl beyazlaşır?

• quote:

Orijinalden alıntı: Gemeo

Amerika'da yaşadığım süre boyunca Mountain Dew adlı gazozun resmen bağımlısı oldum ama şimdi dişlerimi sararttı. Nasıl beyazlaşır?
    Bunu içerek:
    Diş hekimiyim sorularınızı yanıtlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .rascho.

Klorhex dentasave dil macunu kullan başka bi sıkıntı yoksa . 1 tüp kullan bitir sonra normal macunlara geç👍
    Yanıt için teşekkür ederim. Bu macunu sızlama için mi kanama için mi tavsiye ettiniz. Acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: kartanx

diş hekimlerinin tüm anatomi biyofizik histoloji tıbbı biyoloji fizyoloji gibi tıp derslerini görmesinin mantığı nedir acaba?

Mezun olduklarında Tabip yani doktor ünvanı alıyorlar çünkü. O dersler çerez başka bölümlerde de var. Ben 3.sınıf diş hekimliği öğrencisiyim. Bu yil aldigim dersler ;

1-) Dahiliye
    2-) Dermatoloji
    3-) Infektoloji
    4-) Farmakoloji
    5-) Pediatri

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.