Şimdi Ara

Diş hekimiyim sorularınızı yanıtlıyorum. (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
368
Cevap
12
Favori
24.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Diş ipi kullanalım mı kullanmayalım mı herkes farklı konuşuyor. Sen ne diyorsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam merhaba birkac sorum vardi:

1-dişlerim biraz hassaslar ve çürük onleyici ozellikli dis macunu olarak ne onerirsiniz?

2- dis ipini ne siklikta kullanmamizi oneriyorsunuz, 1.5 2 aydir yapiyorum sanki dislerimin arasi acildi gibime geliyor normal mi? Bir de arada dis etlerimi kanatabiliyorum cok sakincasi var midir?

3- elektrikli dis fircalarinin bir zarari var mi nelere dikkat etmek gerekir?

Tesekkurler simdiden..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lion222

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Maalesef tedavi başarısız uzun sayıda seans gerektiren kanal tedavisi yapılmalı tekrar kök ucundaki ölü doku iyileşene kadar pansuman yapılmalı. Yoksa diş çekilmeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leidenfrost

Dişlerimi düzenli fırçalamama rağmen sürekli diş taşı oluşuyor. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?
    Diş taşı bazik beslenmeyle oluşur. Tükürük asidikse çürük bazikse diştaşı oluşur. En önemli etken ise genetiğiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

İmplant vidaları kaç ayda kaynar kemik erimesi olan birinde.
    Normal hastada 3-6 ay ama kemik erimesinde süreç baya uzar 1-2 yıla kadar. Hatta ileri seviyedeyse yapılmaması en uygunudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

İmplant vidaları kaç ayda kaynar kemik erimesi olan birinde.
    Normal hastada 3-6 ay ama kemik erimesinde süreç baya uzar 1-2 yıla kadar. Hatta ileri seviyedeyse yapılmaması en uygunudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: szymek61

Merhaba

Dişlerimde hiç çürük yok.Lakin 32 diş gülümsemek için zirkonyum düşünüyorum,tavsiye eder misiniz? Ortalama ne kadar tutar? Teşekkürler
    Alt 6 üst 6 dişine yapılsa 10 bin tl tutar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sirrüs

Merhaba

Ön-alt dişlerimi yıllardır fırçalar, sigara-çay-kola vs tüketmem. (Günde 1 çay, ayda yılda 1 kola) Buna rağmen bu dişlerimin arkası bir sigara kullanandan daha kötü gözüküyorlar. Sebebi nedir?
    Alt diş arka bölgede dilaltında 2 adet tükürük bezi kanalı var. Gıdalar ve renklendirici ajanlar tükürükle birleşip bahsettiğin bölgede renklenme ve diş taşına sebep oluyor. Temizletebilirsin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevemem1985

Merhaba hocam

iki dişim cekilecekti. Birini cekti doktor. digeri ise yarım kaldı kırıldı cekilirken. Sol alt arka dişim yarısı cıkarıldı yarısı icerde kaldı. öle içi oyuk olarak duruyor. Daha sonra gel demişti doktor ama gidemedim.. baygınlık gecirdigim icin korkuyorum artık diş cekiminden..

birde bazı dişlerimin uzerinde sarı kalın tabaka seklinde tortu var. hatta zaman zaman kopuyor dişimin bazı bolgeleri ile birlikte kopup gidiyorlar.. bunlar icin bişey yapılabilir mi hocam
    Tortular için temizleme işlemi gerekli. Fobine gelince neden korkuyorsun ne olacağını düşünüyorsun. O kökleri aldırmazsan sürekli iltihap kapma riskin var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .rascho.

Bnece bi doktora görün altında yatan bir hastalık varsa tedavi ol yoksa çekilmen devam edebilir. Yada genetik açıdan bu konuda şanssızsın.

Alıntıları Göster
    Hocam gittik o kadar hiçbir şey söylemiyorlar ya. İyi bakmıyorsun diyorlar günde 2 kesin fircaloyorum. Beslenmem de iyi

• Hocam bazı dişlerde doğuştan sarı lekeler var. Bunlar nasıl düzelir ? Kaplama mı yapılıyor ? Önceden gittiğim bir doktor antibiyotikten dolayı vs. demişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: EzioAditore

Diş etlerimde kanama var. Her diş fırçaladığımda oluyor. Sebebi ne olabilir?
    Dişetin hassas yani genetik. Paradontax yada klorhex dentasve öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Askaparta

Diş taşının geç oluşması için neler yapılabilir?
    Düzenli fırçalama en etkili yöntem.
  • Merhaba, sedasyon fiyatı ne kadar bilginiz varmı, net te fiyat bilgisi bulamadım. teşekkürler

• Dia eti cekilmesi icin ne yapmaliyim bizde genetik 40 yasindayim azilarda oluyor sadece

• Kesin sorulmuştur ama, beyazlatmak için ne yapılabilir?
  • norton77 N kullanıcısına yanıt
    Amalgam dolgularda yani siyah olanlarda civa kullanılıyor kurşundan ziyade civanın zararı konuşuluyor ancak civanın amalgam sertleştikten sonra açığa çıkmadığı iddaa ediliyor bilimsel olarak kanıtlanan amalgam kaynaklı bir civa sorunu olmadığını söylüyor hocalarımız diş hekimlerine daha fazla zararı oluyor çünkü yerleştirirken ve sökerken buharlaşan civa diş hekimlerine solunum yoluyla daha fazla zararlı durum bu yani ancak kişisel olarak tercih etmeyebilrsiniz bazı durumlarda gerekli oluyor örneğin çok derin çürüklerde tükürük kan gibi durdurulamayan durumlar varken ve ucuz olması hala tercih sebebi. Beyaz dolgu yani kompozitlerinde çok masum olduğu söylenemez onlarında artık kalan monomerlerinin yani en ufak birimlerinin toksik etkisinin olduğu iddia ediliyor ayrıca çalışması daha zor birçok basamağı düzgün uygulamanız lazım elde olan maddeler içinde en iyileri ve kullanımda olanları şimdilik bunlar ilerde daha sağlıklı materyaller üretilebilir. Florunda fazla alımda zararı oluyor ancak ne kadar aldığımız ilden ile sudaki flor oranına göre bile değişiyor sürekli florlu macun kullanmak yerine değişimli kullanabilirsiniz

• 20'lik diş mutlaka cekilmelimi tedavi edilirmi.

• Hocam selamlar ben de diş hek öğrencisiyim.yurtdışında çalışma imkanımız nedir ? Şans var mı ? En mantıklı ve kolay yol nedir ?

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.