Şimdi Ara

diş fırçasının ömrü ne kadardır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • televizyonda reklamlarda falan 1-2 ayda bir diş fırçanızı değiştirin diyolar. ben 1.5 - 2 yıldır aynı fırçayı kullanıyorum. pazarlama maksatlı daha çok satmak için mi öyle diyolar yoksa gerçek mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kirleniyor hocam. Sık sık değistirin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

Kirleniyor hocam. Sık sık değistirin.

ne kadar sürede bir değiştirmek lazım?

• 6 ayda bir iyidir
  • 2-3 ayda bir ideal. Sonrasında fırçanın yapısı bozuluyor kıllar eğriliyor düzgün fırçalayamıyorsun zaten. Sen heralde 2 haftada bir falan fırçalıyorsun 1.5-2 yıl nedir.
  • bazı fırçalarda tüyler beyazlıyor 3 ayda ya da 6 ayda. o fırçalardan al tüyler beyazladığında değiştir hocam.
  • 3-4 ayda 1
  • Kirlendiğinde çamaşır suyuna batırıyorum. 4 senedir aynı fırçayı kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kral_Jumong -- 8 Ekim 2017; 16:40:12 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaYWaLkeR

2-3 ayda bir ideal. Sonrasında fırçanın yapısı bozuluyor kıllar eğriliyor düzgün fırçalayamıyorsun zaten. Sen heralde 2 haftada bir falan fırçalıyorsun 1.5-2 yıl nedir.

yok hergun fircalarim. aldigimda almisken en iyisinden alayim diye arastirip eczaneden almistim pahali bi tane. curoprox olmasi lazim yanlis hatirlamiyosam. kullandiktan sonra suyla iyice temizlerim. bazi telleri saga sola dogru egilmeye baslamis ama fazla degil. sonucta hala temizliyo diye degistirmeye gerek duymadim, icinde mikrop tutuyomudur?

• At kılı diş fırçam var üç yıl oldu alalı hâlâ kullanıyorum.

• Genelde fırçasını şekilleri sırası bozuluyor, dağılıyor. O zaman değiştiriyorum. Sanırsam 3-4 ay yapıyor. Fazla durması bakteride biriktire bilir.
  • 6 ay diyor disciler falan ama ben 3 ay da bir degistiriyorum. Igrenclige gerek yok, kac paralik sey sanki, dislerden daha mi onemli?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.