DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Diş Çektirmek Zor Mu?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
36
Cevap
2
Favori
33.747
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Diş Çektirmek Zor Mu?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1444 Mesaj
      02 Aralık 2009 13:16:00 Konu Sahibi
      4 Gündür alt çenemdeki en arkanın bi önünde olan diş aşırı ağrıyor.Daha 20Lik dişlerim de çıkmadı.Bugün çektirmeye gitmeyi düşünüyorum ama daha önce hiç dişçiye girmedim hayatımda...
      O uyuşturucu iğneyi vururken çok acır mı yada iğnenin alternatifleri var mı sprey gibi felan?
      Bir de çekerken zorlanırsa uyuşturucuya rağmen yine de çenen kırılcakmış gibi acır kesin ağlarsın diyo ablam...Sizce böyle olur mu yoksa pisliğine mi öyle dedi?
      Her an vazgeçebilirim korkudan

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

"It's time to fight back", that's what Huey said.
      2 shots in the dark now Huey's dead.
    • Yüzbaşı
      835 Mesaj
      02 Aralık 2009 13:18:32
      Hocam doktoruna bağlı.Misal amcam diş hekimidirgayet eli hafiftir.Bence korkma , korkunun ecele faydasi yok
      Şaka bi yana uyuşturucu iğneninde o kadar agrı verdigini düşünmüyorum.Tek acı diş çekildiği anda olr o da zaten anlık bişi.

|
      |

• Yüzbaşı
      286 Mesaj
      02 Aralık 2009 13:18:36
      Hiç korkma acımaz,hatta hissetmezsin bile

|
      |

• Yarbay
      4373 Mesaj
      02 Aralık 2009 13:20:14
      zor

|
      |

K.Atatürk
    • Yüzbaşı
      905 Mesaj
      02 Aralık 2009 13:21:13
      hocam bence hemen doktora gıtme bende 4 gündür iananılmaz acı çekıyorum ama et yerken oldugunu dusunuyorum diş in arasına gıden et veya çıkarırken kürdan la zorlama gibi şeyler yuzunden olabilir :D

|
      |

• Yüzbaşı
      298 Mesaj
      02 Aralık 2009 13:24:47
      quote:

Orijinalden alıntı: 60kc3

hocam bence hemen doktora gıtme bende 4 gündür iananılmaz acı çekıyorum ama et yerken oldugunu dusunuyorum diş in arasına gıden et veya çıkarırken kürdan la zorlama gibi şeyler yuzunden olabilir :D

üstüne bastın bende de oluyor ama 2 tane çürük var doktorum bunları bosuna bekletme dedi bir işe yaramıyor ağzındayken dediii

|
      |

• Yarbay
      5158 Mesaj
      02 Aralık 2009 13:26:45
      hissetmezsin bile ama korkar gitmezsen o zaman hissedersin bence hiç bekleme git.

|
      |

PSN: maydo67
    • Yüzbaşı
      382 Mesaj
      02 Aralık 2009 13:28:34
      Acı çok hissetmezsin iğnede acımaz ama 1 seferde çekemiyecektir 2-3 sefer uğraşıcaktır muhtemelen işte o adamı bitiriyo

|
      |

• Yüzbaşı
      291 Mesaj
      02 Aralık 2009 13:41:32
      Çekmek kolaydır.Önemli olan sonrası.

|
      |

İnsanın elde ettiği kadını asla düşünmemesi komiktir aslında. Unutamadığın kişi daima senden uzakta olandır.
    • Yüzbaşı
      480 Mesaj
      02 Aralık 2009 13:42:27
      çekildiğini hissetmezsin bile, yaşına ve dişin köküne bağlı olarak doktorun hamleleri biraz zorluyor insanı :) tabi narkozun etkisi geçtikten sonra doktor çekilen dişi fazla zorladıysa 3-5 gün arası dişin çekildiği bölgede ağrı oluyor.... sıkıntı yok , no problem . . . .

|
      |

• Binbaşı
      1543 Mesaj
      02 Aralık 2009 13:47:39
      İlk önce sprey yapıyor sprey yaptığı yere iğne yapıyor biraz uğuşuyor orası çekmeye başladığında hafif bir acı hissediyorsun diş çok çürüdüyse çekekerken kırılabiliyor ozaman 2-3 seferde çekim gerçekleşiyor o birazdaha kötü çektirdikten sonra pamuk vs kanamayı durdurmak için 1-2 gün acır sonra gecer

|
      |

İşlemci: Intel i7 4770K@[4.5GHZ] | Anakart: ASUS Maximus VI Extreme Z87 | İşlemci Soğutucu : Corsair Hydro H110 | Ekran Kartı : EVGA GeForce GTX 980 Superclocked ACX 2.0 | Ram : GSKILL 32GB (4x8GB) RipjawsX DDR3 2133MHz Dual Kit Ram | SSD : Corsair 120GB Force 3 GT | Kasa Güç Kaynağı : Corsair C70 | SILENT PRO GOLD 80PLUS 1000W | Klavye Mouse : Logitech S510 | İşletim Sistemi : Windows 10 Pro (Orjinal)
    • Yüzbaşı
      895 Mesaj
      02 Aralık 2009 13:57:13
      Kurban bayramında yediğiniz etlerden dolayıdır. Benimde azı dişlerim aşırı derecede sızladı iki gün, çürüdü sanmıştım meğer kurban etinden dolayıymış.
      Diş çektirme konusuna gelince. İğne fazla acıtmaz, iğneden sonra doktor dişini çekerken de acı hissetmezsin ama çekilen dişini algılarsın. Benim diş zor çıkmıştı doktor elindeki pense gibi şeyle dişimi kendi çevresinde bir defa çevirdi ve ben dişimin catur cutur kırıldığını hissetmiştim. Doktor dişi çıkardıktan sonra bana gösterdi "Oha bu benden mi çıktı" demiştim :)
      Azı dişlerinin kökü çok derin oluyor ve çekilmesi en zor diş azı dişi galiba.

|
      |

• Binbaşı
      1080 Mesaj
      02 Aralık 2009 14:00:40
      O uyuşturucu iğneden normalinden fazla yapsın öyle söyle.Zaten ilk iğnede çok az bir acı olur.Ondan sonra uyuştuğu için diğer iğneleri hissedemezsin bile.Biraz fazla uyuşturursa çekilmeyi de hissetmezsin...

|
      |

Dört kitaptan başlayalım istersen gel söze
      Orada öyle bir isim var ki
      Kuldan öte kuldan ziyade
      O'nu düşün o'na sığın
      O senden öte benden ziyade
    • Yüzbaşı
      489 Mesaj
      02 Aralık 2009 14:20:34
      Diş çektirmek problem değil hiç acıma olmuyor ama çekilince artık o uyuşturucunun etkisi geçmeye başladığında baya bi ağrıyor. Onu da iyi bir ağrı kesiciyle bastırabiliyorsunuz. Ben majezik atmıştım bitane anında kesmişti

|
      |

PSN: delikurt44
    • Yüzbaşı
      887 Mesaj
      02 Aralık 2009 14:21:25
      bende alt cenenin sondan 2.ci dişini çektirdim iğne vurdu kadın doktor çekmeye başladı oynattı yerinden filan biraz çekerken sıkıntı oldu geldiginde bir kök vardı senden çıktıgına inanamassın..:D

|
      |

• Er
      5 Mesaj
      02 Aralık 2009 14:30:56
      İğneyi birden fazla yaparsa kafayı bulursun hatta 3 den sonra iyice uçarsın
      kendini bile bilmezsin. Sole o doktora sana 7-8 tane yapsın. 3 gün sonra açarsın gözlerini
      Artık herşey bitmiş olur

|
      |

• Teğmen
      115 Mesaj
      02 Aralık 2009 14:32:01
      Hissetmezmisin dalga mı geçiyorsunuz arkadaşlar ? İğne hiç acıtmıyor fakat acıyı 0 a indirmiyor gene çekilirken baya bi ağrı çekiceksın ama dayanılmaz değil sen uyuşturucunun etkisi bitince ne yapıcağını düşün

|
      |

2012 YGS-LYS
    • Yüzbaşı
      612 Mesaj
      02 Aralık 2009 14:51:16
      Hekimin dişini çekeceğini sanmam, iyi bir hekimse tabi.

|
      |

• Binbaşı
      1444 Mesaj
      02 Aralık 2009 14:55:27 Konu Sahibi
      Yorumlardan cesaret alarak gittim dişçiye ama kadın "Çekmelik bi durum yok Kanal tedavi ile dişini kurtarırız" dedi
      Şimdi de bu takıldı kafama,kanal tedavi zor mu

|
      |

"It's time to fight back", that's what Huey said.
      2 shots in the dark now Huey's dead.
    • Yarbay
      3997 Mesaj
      02 Aralık 2009 15:02:00
      dişinde minicikte olsa bir iltihap varsa onu kurutmadan asla gitme önce antibiyotik kullan, zaten ağrıyorsa iltihaplanmış demektir şişme yok iltihapda yok diye düşünme şişme zaten iltihap ın en son haddi dir. eğerki dişte kökte iltihap varsa morfin okadar az etki ediyor ve çekim sırasında ağrıyor ama dediğim gibi iltihap ı kurutup gidersen hiç korkma hiç bişey anlamazsın..

|
      |

Amd fx8350/Msi 970 gaming/Coolermaster Hyper T4/Gskill 1833mhz ripjaws 16gb/Nvidia 970 /Ocz vertex III 240gb ssd/Esi julia audio pci/Zalman z3 /Ocz zt 650w/ hp 23xi ips monutor------------------------------------------------------------------------------ (ilk amd sistemim 2003: amd athlon 2500 / epox 8rda3g/2x256mb ddr400/nvidia fx5600/asus 300w atx kasa/aopen combo cdrw/lg 17" flat crt)
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.