Şimdi Ara

Diş ağrısına etkili çözüm bilen var mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
8.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • hocam, inan hayatımda en çok dişçiden korktum ve dişçiye gittim en çok. sürekli ama sürekli dişçiye gittim, şu an tanrıya şükür korkum yok.uzun süre önce,artık rutine bağladığımdan korkum geçti. galiba bir kanal tedavilik işim var:D ama korkum yok. derim ki korkma, bak bir iğne yapıcak(azı dişinin etine 3 kere vurucak büyük ihtimal ,ama tek şırınga tabi) orda acı hissiyatın filan olmaz,dişinin ağrısınının yanında sinek konmasıdır(bak ısırığı demiyorum konmasıdır:D) zaten iğneden sonra istesende acı çekemezsin. sonra tedavin biticek (20 dakikaya filan) ne güzel işte.

öyle kanlı manlı bir olay yok yani, diş çekilirse kan akcak(apse varsa ilaç yazıcak tabi) yani kan bildiğin(acı olayı yok:D).sen doktora git en iyisi. zaten inşallah ben de diş hekimi olacağım.

• quote:

Orjinalden alıntı: ssmuho

kolanya yı dene olmazsa sarımsak.valla acıdım sana.
    quote:

Orjinalden alıntı: PHI

Bugün uzun aramalarım sonucu bulduğum nöbetçi eczaneden dişinol almaya gittim. Üretimi bitmiş. Yasaklanmış. Muadili bir ürün de üretilmemiş. Bilginize

2 tane apranax fort+1 tane vermidon ile biraz sakinleştirebildim sadece. Ağrı devam ediyor. Yarın dişçi yolu görünüyor galiba

sarımsak koydum bakalım

öğlen 2 tane novalgine
    ikindin 2 apranax fort+1 vermidon
    bana mısın demedi
    sadece biraz azaldı ya
    bu ne biçim ağrı
    bir geldi pir geldi

quote:

Orjinalden alıntı: thy majesty

hocam, inan hayatımda en çok dişçiden korktum ve dişçiye gittim en çok. sürekli ama sürekli dişçiye gittim, şu an tanrıya şükür korkum yok.uzun süre önce,artık rutine bağladığımdan korkum geçti. galiba bir kanal tedavilik işim var:D ama korkum yok. derim ki korkma, bak bir iğne yapıcak(azı dişinin etine 3 kere vurucak büyük ihtimal ,ama tek şırınga tabi) orda acı hissiyatın filan olmaz,dişinin ağrısınının yanında sinek konmasıdır(bak ısırığı demiyorum konmasıdır:D) zaten iğneden sonra istesende acı çekemezsin. sonra tedavin biticek (20 dakikaya filan) ne güzel işte.

öyle kanlı manlı bir olay yok yani, diş çekilirse kan akcak(apse varsa ilaç yazıcak tabi) yani kan bildiğin(acı olayı yok:D).sen doktora git en iyisi. zaten inşallah ben de diş hekimi olacağım.

yarın gideceğim
    çekilmez bu acı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PHI -- 27 Temmuz 2008; 23:32:56 >

• Sarımsağı ezdim. 10ar dakika ara ile iki kez dişin çürük boş kısmına doldurdum. biraz dindirdi ağrıyı
    ssmuho teşekkürler bu önerin için
    geçirmedi ama azalttı en azından.

yarın dişçiye gideceğim. çaresi yok.
  • bi zamanlar ben de bu soruyu neneme sormuştum cevabı çok hoşuma gitmişti.,

BAŞIN AĞRIYORSA KESTİR DİŞİN AĞRIYORSA ÇEKTİR.
  • quote:

Orjinalden alıntı: teknox21

bi zamanlar ben de bu soruyu neneme sormuştum cevabı çok hoşuma gitmişti.,

Çektirdim.
  • quote:

quote:

Çektirdim.

geçmiş olsun kurtuldun

• quote:

quote:

Çektirdim.

Kökten çözüm

• Dişinol'dan uzak durun. Çok tehlikeli dudağa, diş etine gelirse bu bölgelerde 1 hafta boyunca şişlik ve ağrı, eğer dile gelirse tat kaybı yaşarsınız ona göre
  • soğuk limonata
  • Benimde arkadaki azı dişlerim çok ağrıyor bir süre önce diş doktoruna gitmiştim. Sadece 1 dişim dolguluktu diğerleri tertemizmiş dişlerim bembeyazmış (içi) çürük hiç gözükmüyor dedi. Ama hızlı birşey çiğenyince veya bal çikolata gibi şeyleri yiyince dişim çok sızlıyor. Bu sebepten yakın zamanda doktora gittim tekrar. Çürük yok dedi geri yolladı. Acaba diş etimden mi sorun? Bi diş macunu vardı adını unuttum onu kullandım birsüre sadece ağrıyı azalttı geçmedi. Kanal tedavisi felan mı olmam lazım. :( Ne yapıcam yav cidden diş ağrısı çekilir gibi değil PHI anlıyorum seni. :(,

Edit: Hort konuymuş içimi döktüm bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaan* -- 4 Eylül 2009; 8:06:49 >
  • aspirini eritip dişinin üzerine koyma.daha çok zarar verir doktorlar diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Escoteric

Benimde arkadaki azı dişlerim çok ağrıyor bir süre önce diş doktoruna gitmiştim. Sadece 1 dişim dolguluktu diğerleri tertemizmiş dişlerim bembeyazmış (içi) çürük hiç gözükmüyor dedi. Ama hızlı birşey çiğenyince veya bal çikolata gibi şeyleri yiyince dişim çok sızlıyor. Bu sebepten yakın zamanda doktora gittim tekrar. Çürük yok dedi geri yolladı. Acaba diş etimden mi sorun? Bi diş macunu vardı adını unuttum onu kullandım birsüre sadece ağrıyı azalttı geçmedi. Kanal tedavisi felan mı olmam lazım. :( Ne yapıcam yav cidden diş ağrısı çekilir gibi değil PHI anlıyorum seni. :(,

Edit: Hort konuymuş içimi döktüm bende.

Arka dişlerdese bu ağrı, 20 yaş dişleri de sebep olabilir bir çene op. görün.

Edit:Evet azı dişleri arkadamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknikkonular -- 4 Eylül 2009; 12:36:09 >

• Valla hocam doktora görün eğer yok gitmem şimdilik diyorsan apranax fort ağrıyı keser dikkat et aç karnına alma ben o hatayı yaptım ölüyordum
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.