Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Dirty Money-Hard NOx

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
13
Cevap
2
Favori
606
Tıklama
Giriş
      713 Mesaj
      13 Nisan 2019 02:36:08 Konu Sahibi
      Tekrardan vw konularının üste çıktığını görünce konuyu açma ihtiyacı hissettim.

Arkadaşlar netflix dirty money belgesel serisinin 1. bölümü Hard NOx . Toplamda 75 dakika ve Türkçe dublaj ya da alt yazı olarak kolayca bulabilirsiniz. Dünya çapında vw araçlarındaki manipülasyon sürecini ortaya çıkaran ekibin ve o dönemde vw yetkililerinin ağzından anlatıyor olayları.

Açıkçası geçen sene izlerken ağzımı açıkta bırakan kısımlar oldu öyle ki yakalandıktan sonra bunu örtbas etmek için ikinci bir manipülasyon denemesi ve sahte kuruluş kurmak tam bir tüy dikme hareketi olmuş.

Çokça forumda tartışıldığı ve birçok konu altında konusu geçtiği için konuyla ilgilenen ya da merak eden herkesin ya da en azından gözünden kaçanların izlemesi gerektiğini düşünüyorum. Bir platforma ait kaynak olduğu için link ekleyemedim. Herkese iyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
      |

AMASYA-SULUOVA İLÇESİ AİLE KABRİSTANLIĞIMIZDA 2 METREKARE ARSAM VAR

• Yarbay
      2432 Mesaj
      13 Nisan 2019 06:19:29
      Bilgilendirme için teşekkürler 👍🏼

|
      |

Volkan Özkurt - Nick: Şarkı Halinde Kal = sarkihalindekal
    • Yüzbaşı
      340 Mesaj
      13 Nisan 2019 12:47:00
      Vayy güzele benziyor izlerim ben bunu, sağol.
      |
      |

• Yarbay
      24085 Mesaj
      13 Nisan 2019 12:56:50
      Geçmişte VW konularıyla ilgili bir şey mi yaşadınız ?

"Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur." Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

"İnsanın aptallığının gücünü asla küçümseme." Robert Anson Heinlein
    • Yüzbaşı
      713 Mesaj
      13 Nisan 2019 13:04:34 Konu Sahibi

Bireysel olarak kullanıcı tarafında herhangi bir durum yaşamadım. Maruz kalınan durum olarak hepimiz yaşıyoruz maalesef.

|
      |
      TheCaliph_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      24085 Mesaj
      13 Nisan 2019 14:19:36
      quote:

Orijinalden alıntı: edgar1899 Bireysel olarak kullanıcı tarafında herhangi bir durum yaşamadım. Maruz kalınan durum olarak hepimiz yaşıyoruz maalesef. Alıntıları Göster
      Satilan her dizel arac yasatiyor bunu

"Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur." Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

• Yüzbaşı
      713 Mesaj
      13 Nisan 2019 14:22:05 Konu Sahibi

Satılan her dizel araç 40 kat NOx salmasına rağmen yanıltıcı cihazlarla sanki normal değerlerdeymiş gibi satılmadı ama. O dönem satılan 1 adet vw o dönem satılan 20 dizel hondanın, toyotanın çıkardığı kadar NOx çıkarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edgar1899 -- 13 Nisan 2019; 14:24:0 >
      |
      |

• Yarbay
      24085 Mesaj
      13 Nisan 2019 14:33:31
      quote:

Orijinalden alıntı: edgar1899 Satılan her dizel araç 40 kat NOx salmasına rağmen yanıltıcı cihazlarla sanki normal değerlerdeymiş gibi satılmadı ama. O dönem satılan 1 adet vw o dönem satılan 20 dizel hondanın, toyotanın çıkardığı kadar NOx çıkarıyor. Alıntıları Göster
      Ne fark eder ? Normal degerlerde bile olsa dizel arac bitmeli

• Yüzbaşı
      713 Mesaj
      13 Nisan 2019 14:35:39 Konu Sahibi

Gerekli emisyon sınırlarına ulaşabilirse yakıtla ilgili bir problem yok açıkçası. Sizce bir aracın çıkardığı emisyon değerlerinin muadillerinin 20 katı olmasında sorun yoksa o tabi ki sizin görüşünüz.

|
      |

• Yarbay
      24085 Mesaj
      13 Nisan 2019 14:38:10
      quote:

Orijinalden alıntı: edgar1899 Gerekli emisyon sınırlarına ulaşabilirse yakıtla ilgili bir problem yok açıkçası. Sizce bir aracın çıkardığı emisyon değerlerinin muadillerinin 20 katı olmasında sorun yoksa o tabi ki sizin görüşünüz. Alıntıları Göster
      NOx uretiyor ve bir problem yok ? Hahahha tamam benim icin bu tartisma biter.

• Yüzbaşı
      713 Mesaj
      13 Nisan 2019 14:52:00 Konu Sahibi

Ne tartıştık, neyi anladınız da neden bitirdiniz anlamadım pek ama öyle olsun.

|
      |

• Yarbay
      24085 Mesaj
      13 Nisan 2019 15:12:19
      quote:

Orijinalden alıntı: edgar1899 Ne tartıştık, neyi anladınız da neden bitirdiniz anlamadım pek ama öyle olsun. Alıntıları Göster
      https://www.roadandtrack.com/new-cars/car-technology/a29293/vehicle-emissions-testing-scandal-cheating/

https://www.bbc.com/news/business-44444361

Mitsubishi, Nissan gibi markalar da yapti bunu. Bu da son mesajim arti almak icin DSG ve Vag a sallayin gercekler ortada. Dizel = NOx

• Yarbay
      24085 Mesaj
      13 Nisan 2019 15:13:12
      quote:

Orijinalden alıntı: edgar1899 Ne tartıştık, neyi anladınız da neden bitirdiniz anlamadım pek ama öyle olsun. Alıntıları Göster
      https://www.roadandtrack.com/new-cars/car-technology/a29293/vehicle-emissions-testing-scandal-cheating/

https://www.bbc.com/news/business-44444361

Mitsubishi, Nissan gibi markalar da yapti bunu. Bu da son mesajim arti almak icin DSG ve Vag a sallayin gercekler ortada binlerce kaynak var yabanci dil varsa okuyabilirsiniz. Dizel = NOx

|
      |

• Yüzbaşı
      713 Mesaj
      13 Nisan 2019 15:29:05 Konu Sahibi

Burada artı alınca ne oluyor bana ne kazandırıyor anlamadım ancak önceki mesajlarıma bakarsanız zaten dünyada dizelin neden sona ermeye başladığı ile alakalı konum ve onlarca mesajda firma firma emisyon değerlerini paylaştığımı görürsünüz.

Zaten birçok firmanın dizel araçları gerçek sürüş koşullarında değerleri sağlamadığı için yeni mevzuat ve test yöntemleri yayınlandı.

VW diğerlerinden ayıran şey defeat device diye tanımlanan ekstra hile cihazı ile 30-40 kat NOx üreten araçları legalmiş gibi göstermesi. Onun dışında 5-6 kat Farklar ilk etapta normal karşılandı ancak düşürülmesi istendi. Renault ve altında Nissan-Dacia-Mitsubishi olarak yine buna benzer bir durum var ancak defeat device kullandıkları yolunda resmi bir veri yok bildiğim kadarıyla. Ancak 2015-2015da yapılan ölçümlerde onlarda da değerler oldukça yüksek.

Dizel=NOx söylemi tam olarak doğru değil mesele aslında motor teknolojisinde eğer hala 20 yıllık dizel motor kullanıyorsa firma NOx değerleri felaket ancak daha yeni teknoloji ile argeye çok yüksek meblağlar harcayarak yeni dizel motor üreten hondanın bu yeni teknoloji dizel motoru oldukça çevreci.

Tüm bunların yanında dizel bitecek mi büyük ihtimal evet çünkü sürekli sıkılaşan emisyon normların her ne kadar yüksek teknoloji olsa da yakıt ve yanma özellikleri sebebiyle sağlayamayacak noktaya gelecekler.

|
      |

Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Paykasa
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,109
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.