Şimdi Ara

DİRT3 FULL SAVE SORUNU

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Slm arkadaşlar dirt3 full save'yi nereye atacağımı bilmiyorum daha doğrusu bulamıyorum yardım edermisiniz

• arkadaşlar orijinal dirt3 oyunu aldım fakat ne yaptımsa save yaptıramadım. xbox ta hesap actım windows live games te hesap actım offline hesap actım ne yaptımsa save yapmadı. Oyun orjinal olmasa zoruma gitmicek ama key'i var herseyi var save yok. bi yardım edin arkadaslar oynayanlar bitirenler var bu oyunu, benim oyuna da bi el atın
  • Arkadasim gfwl oyunlari bazen modem engeline takiliyor bence senin sorunun bu.keyi girdiginiz zaman hata verip vermedigine bakiniz.cunku keyi kabul etmese bile oyuna girip oynayabilirsiniz.ama save yapamazsiniz.keyin aktif olup olmadigini anlamak icin multiye giris yapin.key aktif degilse multiye girmeyecektir.
  • adrenalin, kanka benimki kesin modeme veya baska biyere takılıyodur. cunku buraya yardım mesajını yazana kadar arastırmadıgım forum, yapmadıgım tavsıye kalmadı.yazılımsal olarak herseyı yaptım. benımkı modem engelıne veya oyle biseye takılıyodur muhakkak.bu arada multıye gırıs yapamadım!!
    her gırıste yenı profil girmemi istiyor benden, giriyorum live hesabımı aynen, sonra profil indiriliyor yazıyor 5 sn sonra internete bağlanılamadı yazıyor. bende anladıgım kadarıyle ınternet engelıne takılıyor cunku aldıgım hatalar hep ınternet bağlantısıyla alakalı!! internet bağlantım süper sorunsuz fakat dirt3 profilim inmiyor. peki bunun için ne yapmam gerek? bi forumda DNS ayarlarını falan değiştiriyolar fakat bu suç değilmi? babalara gelmeyelim sakın? :)

YARDIM HELP SOS..........
  • quote:

Orijinalden alıntı: caribbean_232@hotmail.com

adrenalin, kanka benimki kesin modeme veya baska biyere takılıyodur. cunku buraya yardım mesajını yazana kadar arastırmadıgım forum, yapmadıgım tavsıye kalmadı.yazılımsal olarak herseyı yaptım. benımkı modem engelıne veya oyle biseye takılıyodur muhakkak.bu arada multıye gırıs yapamadım!!
    her gırıste yenı profil girmemi istiyor benden, giriyorum live hesabımı aynen, sonra profil indiriliyor yazıyor 5 sn sonra internete bağlanılamadı yazıyor. bende anladıgım kadarıyle ınternet engelıne takılıyor cunku aldıgım hatalar hep ınternet bağlantısıyla alakalı!! internet bağlantım süper sorunsuz fakat dirt3 profilim inmiyor. peki bunun için ne yapmam gerek? bi forumda DNS ayarlarını falan değiştiriyolar fakat bu suç değilmi? babalara gelmeyelim sakın? :)

YARDIM HELP SOS..........

Modemin ana ayar menusune gireceksiniz.her modemin giris yolu farklidir bu ayarlara.netten modem modelinize bakip nasil gireceginizi oncelikle ogreniniz..ayarlara girdiginiz vakit upnp ayarlarini goreceksiniz.burada port yonlendirme etkin veya degil diye secenek var.etkindee kalsin ve altinda kurallri temizle diye bir secenek daha var.onuda tikla ve kaydet deyip cik.ben boyle yaptim oldu.airties modem bendeki.olmadi modem firmware guncellemesi yapin..ben ilk secenekle halletmistim.bu yontemi nette kimsede bulamadim.deneyerek kendim buldum.umarim isinizi gorur.anlamadiginiz nokta varsa tekrar sorabilirsiniz..

• adrenalin, saol kardeş, bende dirt1 vardı ilk serisi, onu kurup windowslive de hesap actıktan sonra duzelır dıyolardı. sımdı dırt 1 i kurucak dirt3 gene düzelmezse modeme giricem internetten (biliyorum nasıl yapıldıgını daha once gırmıstım :) )

düzelir veya düzelmez gene yazıcam buraya...
  • adrenalin, kanka dirt1'i kurdum dirt3 gene olmadı :( ama adım gibi eminim kaydetmemesinin sebebi internet!!! çünkü profil dowload yaparken 5sn sonra internet bağlantınız yok diyor fakat bağlantı var!! hesap açtım offline bu seferde kayıt için profiliniz tamamiyle indirilemedi diyor.
    Şundan cehennem kadar eminimki, problem internette(modemde). modem gfwl profilimi indirmeme izin vermiyo doğal olarak indirmeyincede kayıt yapamıyor.
    modemimi baktım, benimki airties değil, pikatel modem ve dediğin gibi ayar bulamadım :(

sadece şöyle bölüm var;

UPnP Etkin (seçili tikli durumda)
    IGMP Snooping Etkin (boş)
    Standard Mod (seçili tikli durumda)
    Blocking Mod (boş)

resim koyamadım anca kopyala yapıştır yaptım!! UPnP ile ilgili tek bölüm burası..

Problemin sadece internette olduğunu artık anladım. YARDIM !!!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: caribbean_232@hotmail.com

adrenalin, kanka dirt1'i kurdum dirt3 gene olmadı :( ama adım gibi eminim kaydetmemesinin sebebi internet!!! çünkü profil dowload yaparken 5sn sonra internet bağlantınız yok diyor fakat bağlantı var!! hesap açtım offline bu seferde kayıt için profiliniz tamamiyle indirilemedi diyor.
    Şundan cehennem kadar eminimki, problem internette(modemde). modem gfwl profilimi indirmeme izin vermiyo doğal olarak indirmeyincede kayıt yapamıyor.
    modemimi baktım, benimki airties değil, pikatel modem ve dediğin gibi ayar bulamadım :(

sadece şöyle bölüm var;

UPnP Etkin (seçili tikli durumda)
    IGMP Snooping Etkin (boş)
    Standard Mod (seçili tikli durumda)
    Blocking Mod (boş)

resim koyamadım anca kopyala yapıştır yaptım!! UPnP ile ilgili tek bölüm burası..

Problemin sadece internette olduğunu artık anladım. YARDIM !!!!!

bendeki modem airties 6271 idi ve upnp ayarlarına tıklayınca sağda port yönlendirme etkin port yönlendirme etkin değil diye seçenek var.onun hemen altnda kuralları temizle diye bir seçenek var.kuralları temizleye tıklayıp hemen altındada kaydete tıklayıp çıkınca oynayabiliyordum.eğer bunlar yoksa port açman gerekebilir.port açmayı ben bilmiyorum ama nette gfwl port açma diye arattırırsan çıkacaktır.Ayrıca son olarak cep telefonunda internet paketin yüklü ise telefonunu modem olarak kullanıpta girebilirsin.ben şuan airties rt2012 kullanıyorum ve çok şükür bu sorunlar kalktı.ama önceki modemim baş belası olmuştu.Tanıdıklara pc götürüp dirt2 yi aktif etmiştim :)

• Carribean arkadasim halledebildin mi sorununu?
  • andelip, kanka yok ya sorunu çözemedim. orjinal oyun aldım elimde patladı, daha ne deyim. crack yapanlar oyunu coktan bıtırdı.
    cok forum dolastım ama sunu anladım sorun benım pc'de veya oyunda degıl. sorun modemde veya ınternet baglantısında. suan ıcın sadece UPnP ve INternet ip uzerınde arastırma yapıyorum ama saglıklı bılgı bulamadım. o 2 bolumu sınged ın yapmam lazım. tek sorun bu. kusura bakma gec yazıyorum, forumu gırmeye vaktım olmadı.
    oyun orjınal olmasa koymıcak bana, ama bu soruna cozum bulan suan yok ınternette. yenı bı fıkrım var, benım pltop'u bı AVM'ye gotursem ordakı wifii dan baglansam belkı ozaman bıseyler olabılır tek umudum bu baskada kalmadı. kırıcam oyunu zarfın ıcınde codemastıra gondercem :)

(bu arada kayıt olurken gırıs bolumune emaıl adresım yazdım, saza gıbı gozukuyo :) )

sızın baska onerınız varmı bu geldıgımız noktada?. sorunun artık ınternet ve modemde oldugunu anladımç

SAYGILAR
  • Bende ilk basta bir tanidiga goturup orada baglanti kurup guncelleme falan almistim.birde varsa cep telfonunuz uzerinden pc ile internete girip oyle deneyin.benim hatta sinirsiz internet var.sizdede boyle bir paket varsa deneyin tabb :) vodafone ise gunluk cepnet alip telefonu pc nize baglayabilirsiniz.
  • kanka hallettim hallettimmmmm saat 03:30 itibariyle save dosyasını ındırdım, suanda dirt3 setup wizard kuruyor onu
    çok memnunum ya anlatamam..

gel gelelım nasıl yaptım. bu ınternet sorununu halleden ılk benım heralde.

benım modem pıkatel. arties olanlar andelip arkadasın yontemını denesinler, pikatel olanlar benımkını.

benım stardart modem ayarlarım soyle ıdı.
    tabiki once modemın arayuzune gırmek lazım onu anlatmıyorum.

Pikatel modemın menuleri şöyle aynen aktarıyorum.
    GELİŞMİŞ AYARLAR:
    YEREL AĞ:

UPnP etkin (seçili tikli durumda) (tiki kldır boş kalsın)
    IGMP Snooping Etkin (boş) (boş kalsın )
    Standard Mod (seçili tikli durumda) (tiki kaldır boş kalsın )
    Blocking Mod (boş) (tik at seçili kalsın )

sonra oyuna gir indirmeye başla. ben daha siftah yapmadım, insallah yenı bı surprızle karsılasmam, en basta oyun cok gec yuklenıyo dıyolardı.

neyse ben kaçar. bu arada soru sormak ısteyen arkadaslarda bana mailden face ekleyebılır veya gece gec gırıyorum forumabazende hıc gırmıyorum.

SAĞLICAKLA KALIN,

SAYGILAR

• andelip kanka bu save dosyasını ındırdı ama nereye attı onu ya, belgeler/my games/dirt3/savegame klasörünün içinde yok.

kurdu onu ama nereye attı, hayret bişey yaa
  • andelip kanka bu son mesajımı yazmadım farzet. çunku suan tamamdır oyunu hallettım. ilk ındırdıgı programdı sadece sonra profıl ındı. suan onlıne gozukuyorum. hersey ıcın sağol, sağlıcakla kal.

SAYGILAR
  • Sorunun hallolduguna sevindim.iyi geceler ve iyi oyunlar..:)
  • Evet 5 yılı aşkın bir süreden sonra. Windows Live hala aynı saçmalıklarını sürdürüyor. Airties'de andelip'in dediklerini uyguladım Kaydet'e de bastım ama düzelmedi. Hala UPnP ve Internet IP "Not signed in"
    gözüküyor. Lütfen şu konuyu tam anlamıyla çözelim artık.

Bu arada benim sorunum GTA 4'te. Aynı şekilde save alamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doktor huu -- 7 Temmuz 2017; 1:50:24 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.