Şimdi Ara

DiRT 2 (2009) [ANA KONU] (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.035
Cevap
0
Favori
168.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ilk oyun süperdi uzun süredir bir rally den bu kadar zevk almadım..neon grafik motorunu çok tuttum. cmd2 daha geliştirilmişi gibi duruyor görüntüler etkileyici

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UNF0RGIVEN -- 20 Şubat 2009; 14:40:00 >
  • güzele benziyor
  • Oyunla ilgili ilk video yayımlandı... (arka planda oyunu görebilirsiniz. Bu sefer sarımtırak HDR'den eser yok gibi )

http://www.gametrailers.com/player/46138.html
  • @Oz_An,
    Link için teşekkür.
    Dediğin gibi Sarımtrak Hdr yok, umarım sonradan eklemezler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SAMASRA

YAW şu hdr denen sarı ışığı biraz azaltsalar...çok kötü oluyo..uyuz oluyom şu hdr basılan oyunlara...nerden çıktı bu hdr bilmemkitamam hdr yapsında ok abartıyolar..

+1000
    DIRT 1 de de çok fazla hdr var hiç olmazsa HDR ayarı filan koysunlarda şiddetini ayarlayalım

ancak DIRT 1 in kontrolu gerçekten çok iyi tam bir yarış simülasyonu DIRT2 de daha iyi olacağı ve hasar modelelnemesinin çok daha başarılı olacağı kanaatindeyim ancak HDR olayı pek iyi değil HDR şiddetini ayarlayan bir özellik olsa süper olur

• gözüken görüntüye göre grafşkler süper gibi ama bi gaza bassaydı ya öğrenirdik sürüşü düzeltmişlermi diye
  • HDR konusunda iş düşmemesi isabet olur

Bu konuda bende dahil birçok kişi rahatsız durumda.

Ama gerçektende hoş değil,üstelik race driver gridde yükleme ekranlarındaki görüntüleri hatırlayın sarımtrak efektlerle alakası yoktu ama oyunda tamamen hakim durumda bu yüzden dünyadaki yazılımcılar boş durmayıp oyundaki sarımtrak efektleri kaldırmaya çalıştılar bu yüzden konu da açmıştım.

race driver grid için kullandığım paket halen yüklü durumda ve bir ara kaldırıp orjinal görüntüyle oynadım ama inanın gözümü yordu.

Bu yüzden dirt 2 de bu post processing renk yoğunluğunu daha gerçekçi hale dönüştürmeleri isabet olur.

bir video var röportaj yapımcıdan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi venomtrk -- 28 Şubat 2009; 23:27:25 >

• quote:

Orjinalden alıntı: HRNclk777

gözüken görüntüye göre grafşkler süper gibi ama bi gaza bassaydı ya öğrenirdik sürüşü düzeltmişlermi diye

Gerçekten ya insan bi oynar bizde oynanışı falan görürdük resmen çatlatmak için yapıyorlar
  • bu oyun rallilikten cikti artik sirayla gorev yapacagimiza yaninda bide wrc sezonu ne biliyim super 1600 sezonu gibi sezonlar olsa fena olmaz eskiden ne guzeldi bazi yarislara iyi puanlar alamasakta asfalt rallilerde bastirip sampiyon olurduk filan eger cok ondeysek son etabi zorlamazdik bole seyler guzeldi simdi bolum bolum yarislar olmasi cok zevk vermiyo bana

eskiden championship rally diye bi oyun vardi oynayan varmi bilmiyorum ama kapaginda seat ibiza resmi vardi oynadigim en gerckeci ralliydi etaplari bitirmek baya zordu elektrik sisteminizi tamir etmezseniz gece yarisinda farsiz kaliyodunuz ve pistlerde gidilebilcek baya yer vardi eger co-pilotun dedigini yapmazsaniz kaybolup gidiyodunuz yani simdiki gibi tek yol acik gerisi kapali degildi ne guzel oyundu yaw :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ay61n

bu oyun rallilikten cikti artik sirayla gorev yapacagimiza yaninda bide wrc sezonu ne biliyim super 1600 sezonu gibi sezonlar olsa fena olmaz eskiden ne guzeldi bazi yarislara iyi puanlar alamasakta asfalt rallilerde bastirip sampiyon olurduk filan eger cok ondeysek son etabi zorlamazdik bole seyler guzeldi simdi bolum bolum yarislar olmasi cok zevk vermiyo bana

eskiden championship rally diye bi oyun vardi oynayan varmi bilmiyorum ama kapaginda seat ibiza resmi vardi oynadigim en gerckeci ralliydi etaplari bitirmek baya zordu elektrik sisteminizi tamir etmezseniz gece yarisinda farsiz kaliyodunuz ve pistlerde gidilebilcek baya yer vardi eger co-pilotun dedigini yapmazsaniz kaybolup gidiyodunuz yani simdiki gibi tek yol acik gerisi kapali degildi ne guzel oyundu yaw :)

Şimdi öyle bir rally oyunu yok işte.
    CmR 1 de güzeldi yalnız.

• quote:

Orjinalden alıntı: venomtrk

HDR konusunda iş düşmemesi isabet olur

Bu konuda bende dahil birçok kişi rahatsız durumda.

Ama gerçektende hoş değil,üstelik race driver gridde yükleme ekranlarındaki görüntüleri hatırlayın sarımtrak efektlerle alakası yoktu ama oyunda tamamen hakim durumda bu yüzden dünyadaki yazılımcılar boş durmayıp oyundaki sarımtrak efektleri kaldırmaya çalıştılar bu yüzden konu da açmıştım.

race driver grid için kullandığım paket halen yüklü durumda ve bir ara kaldırıp orjinal görüntüyle oynadım ama inanın gözümü yordu.

Bu yüzden dirt 2 de bu post processing renk yoğunluğunu daha gerçekçi hale dönüştürmeleri isabet olur.

bir video var röportaj yapımcıdan

Senin modunu kurmadan gride girmiyorum Yani gerçekten çok gereksiz bir şekilde sarımtrak efekti basıyorlar, hayır ellerinde kaldırmak gibi bir olanakta varken neden oyunu bu kadar sarı göstermeye çalışıyorlar anlamıyorum , zaten yayınladıkları ss lerde de sarı efekti falan yoktu gridde ama oyunu bi aldık basmışlar sarıyı. garip vallaha

• Bu sarımtrak olayı hep sm3 den oluyor. Ayarları düşürüp oynamak gerek.
  • sarımtrak hdr, post processing effects aslında

tam anlamıyla hdr değil, gerçek HDR test drive unlimited da vardı.
  • sanırım codemaster bu defa sarımtrak efekten kurtarmış oyunu
  • Colin McRea amcamızda gitti...
  • videodan görüntüyü aldım
    ilk ve tek oyun içi görüntü

DiRT 2 (2009) [ANA KONU]
  • her zamanki gibi seri sağlam bir oyun ile devam edecek,kontrol ve optimasyonu iyi olursa uzun seneler kendinden söz ettirir.
  • İlk mesajdaki 4. resim çok havalalı
  • DiRT 2 (2009) [ANA KONU]

Zafere nereden gidildiği hiç belli olmaz
    DiRT, efsane Colin McRae ismini ve serisini devam ettirmek üzere, 2007�nin Haziran aylarında bizlerle buluşmuştu. Görsel olarak çok önemli bir yol kat etmesinin yanında, hasar modellemeleri de inanılmaz gözükmekteydi. Geçtiğimiz aylar içinde, San Francisco�da düzenlenen bir etkinlikte, DiRT�e kardeş geliyor olduğunu öğrendik. Birçok geliştirme ile birlikte DiRT 2, bizlere Off-Road yarış heyecanı ile spor öğelerini bir arada hissettireceğe benziyor. Henüz açıklanan çok az özellik olmasına rağmen, bu kadarı bile özellikle yarış tutkunları için gayet hoş gözüküyor.

Yamuk yumuk yollar

Öncelikle biraz Off-Road kavramından bahsetmek gerekirse, Off-Road hem yarış oyunlarında hem de gerçek hayattaki yarışlara ayrı bir hava katıyor. Mantık, �Bitiş çizgisine giden her yol mübahtır� şeklinde işliyor. Yani illa ki belirli bir parkuru takip etmenize gerek yok, kestirme yollar kullanabilir ve kendinize daha kısa yollar bulabilirsiniz. Tabii bu tip yollar, genelde yer şekli olarak zorlayıcı, engebeli ve araç kontrolü zor yollar olabiliyor. Kim bilir, belki de kestirme olarak seçtiğimiz yol bizi bir uçurumun kenarına bile sürükleyebilir. Ancak yapımcılar bunu, o noktaya kadar dramatize ederler mi bu bilinmez.

DiRT 2�ye geri dönersek, yapım özellikle Off-Road sistemi üzerine önemli vaatlerle geliyor. Görsel efektler ve hasar modellemeleri için grafik motoru tekrar elden geçirilmiş, daha iyi bir sistem elde edilmiş. Buna göre, çok daha gerçekçi görüntüler ve fizik kuralları ile karşılaşacağız. Off-Road�lar sırasında rastlayabileceğimiz çamur, duman, kir gibi efektler son derece gerçekçi tasarlanıyor. Yağış ve ıslaklıklar için de ayrı bir motor hazırlanıyor ve üstelik aracımızın sürüşüne doğrudan etkileri bulunacak. Yani ne olursa olsun, bu gibi durumlarda kontrolü kaybetmemiz an meselesi olabilir.

DiRT 2 (2009) [ANA KONU]

"DiRT 2'de görsel efektler ve hasar modellemeleri için grafik motoru tekrar elden geçirilmiş, daha iyi bir sistem elde edilmiş."

Yapımcılar, DiRT 2�ye stadyum yarışları ekleyecekler. Burada, 40.000 ile 120.000 kişilik seyirciler önünde, her türlü yer şeklinde ralli yarışlarına gireceğiz. Bunun için de özel bir sistem geliştiriliyor, hem görsel hem de atmosfer olarak kendimizi bu kadar kalabalık bir stadyumda hissedebileceğimiz bir sistem yaratılıyor. Evlerinde özellikle iyi ses sistemlerine sahip olan arkadaşlarımız için son derece hoş bir durum bu. Bunların dışında, yarışabileceğimiz parkurlar içinde Londra, Los Angeles, Çin, Malezya ve Hırvatistan gibi yerler olacak. Tabii bunlar DiRT 2�nin içerdiklerinden sadece birkaç tanesi. Esas oyun, bunun gibi dünyanın dört bir yanında farklı yerler içerecek. Hepsinin kendine has yer şekillerinin ve iklimlerinin de olduğunu varsayarsak, her yarış bizim için farklı bir tecrübe olacak diyebiliriz.

Toz duman

DiRT 2 sadece tek kişilik değil, online oyunlarda da iddialı olacak. Gerçek zamanlı olarak, diğer oyuncularla kapışabilecek ve ralli keyfinin tadını online olarak da çıkartabileceğiz. Çeşitli oyun modları bulunacak ki bunlar daha sonra yapımcılar tarafından daha ayrıntılı bilgiler şeklinde verilecektir. Güzel olan bir haber de çıkış tarihi ile ilgili. Codemasters, yapımın bu sene içerisine yetişeceğini belirtiyor. İlk DiRT�ün üzerinde birkaç geliştirme ve eklenti olacağını da varsayarsak, çok uzun süre beklemeyecekmişiz gibi görünüyor. Şimdiden direksiyonları hazırlayıp, ilk DiRT ile ısınma turlarına geçmenin hiçbir sakıncası yok. DiRT 2, PC�nin yanında Xbox 360, PSP, PS3, Wii ve DS için de piyasaya sürülecek.

Merakla çıkışını bekliyorum ilk oyunu gayet heyecan verici ve sürükleyiciydi aynı dönemde ilk oyunları çıkan DİRT VE GRİD İkilisi birbirinden farlıymiş gibi görünselerde hemen hemen rakip sayılırlar henüz Gridin yeni oyunundan ses yok ancak Dirt yeni oyun işine biraz hızlı giriyor. Ayrıca oyunlardan Grid bize daha fazla seyircili büyük yarış pistleri sunuyor yani bir nascar havası var diyebilirim , Dirt ise aksine dağ bayır çayırda arabayı yuvarlamak isteyenler için bire bir ... İlk oyunlarında grafik açıdan müthişti hala denememiş olan varsa biranönce denesin derim ;)

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.